1 tydzień: od 3120zł

W cenie kurs standardowy, zakwaterowanie u rodziny goszczącej z wyżywieniem, animacje, opieka

Sprawdź oferty!

Obozy języka angielskiego pod Berlinem

Chciałbyś latem nauczyć się angielskiego, przebywając w urokliwym miejscu blisko natury? W takim razie nasz wakacyjny obóz nad Liepnitzsee jest właśnie dla Ciebie!

Zabytkowy murowany dom naszego schroniska młodzieżowego otoczony jest starymi lasami bukowymi i kwitnącymi wrzosowiskami. Liepnitzsee to jedno z najpiękniejszych jezior w regionie Berlina i Brandenburgii. Okolice jeziora mocno kontrastują ze stolicą Niemiec, do której wciąż można szybko dotrzeć.

Obóz letni jest idealny na krótkie wakacje lub wycieczki szkolne z programami edukacyjnymi. Możesz przyjechać na tydzień lub dwa w lipcu, uczyć się w ramach naszych kursów językowych prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i wziąć udział w wielu zabawnych zajęciach z rówieśnikami, od pływania i piłki nożnej po ogniska i wycieczki do Berlina! Eksplorowanie nowych miejsc i wspólne przeżycia z młodymi ludźmi z całego świata sprawiają, że pobyt w naszym przytulnym leśnym schronisku młodzieżowym jest niezapomnianym przeżyciem!

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego we Frankfurcie?

Kurs angielskiego

Poprawisz swój angielski podczas kursu oraz zajęć dodatkowych z nastolatkami z różnych państw!

Zaufana kadra

Nauczyciele poprowadzą efektywne lekcje, a opiekunowie zapewnią dodatkowe atrakcje i wsparcie.

Animacje

Nie będziesz się nudzić w czasie wolnym. Zapewniamy codzienne atrakcje, w tym treningi sportowe.

Szkoła średnia za granicą

Pragniesz spędzić za granicą więcej czasu: uczyć się, poznawać nowych przyjaciół i odkrywać kraj? Sprawdź nasz program nauki w szkole średniej w Anglii, USA, Australii i wielu innych państwach. To będzie niepowtarzalna przygoda! Może trwać miesiąc, a może nawet cały rok szkolny! Szczegóły tutaj: Szkoła średnia za granicą.


Nasze kursy języka angielskiego

Chcesz szybko poprawić znajomość języka angielskiego przed nowym rokiem szkolnym? Ze Sprachcaffe możesz!

Aby upewnić się, że umieścimy Cię w grupie, która odpowiada Twoim potrzebom w zakresie nauki, przed przyjazdem lub pierwszego dnia podejdziesz do testu kwalifikacyjnego. Od poniedziałku do piątku masz lekcje, które są starannie przygotowywane przez naszych doświadczonych nauczycieli.

Przestrzeń do relaksu i dobrego samopoczucia jest prawie tak samo ważna jak dobre środowisko do nauki. Nasze schronisko młodzieżowe w środku lasu to miejsce, w którym można obcować z naturą, odetchnąć świeżym powietrzem, a przy ognisku nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Pokoje w hostelu są dobrze wyposażone i mają wygodne łóżka. Pakiet noclegowy obejmuje również pełne wyżywienie, a dodatkowo możesz wykupić też transfer lotniskowy.

Rodzaje kursów

Kurs standardowy

20 lekcji tygodniowo
1 lekcja = 45 minut
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: 13-15 osób

Na naszych zajęciach największy nacisk stawia się na konwersacje, co pozwala nabyć większą swobodę i pewność mówienia. Na kursie uczymy również nowego słownictwa, zasad gramatyki i ćwiczymy lepsze rozumienie tekstów w języku niemieckim.

Przed przyjazdem na kurs niemieckiego we Frankfurcie rozwiążesz test językowy online. W ten sposób określimy Twój obecny poziom językowy oraz wybierzemy odpowiednią dla Ciebie grupę zaawansowania. Na zakończenie kursu językowego otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.


Berlin - opcje zakwaterowania

Podczas pobytu na obozie językowym w Berlinie będziesz zakwaterowany w młodzieżowym hostelu razem z pozostałymi kursantami.

Hostel położony w otulinie lasu pod Berlinem to świetne miejsce na spędzenie wakacji blisko natury. Będziesz tam mieszkać w pokoju 2-4-osobowym. W ten sposób łatwo poznasz rówieśników z całego świata. Zapewniamy pełne wyżywienie.

Wybierz gdzie chcesz mieszkać podczas pobytu we Frankfurcie

Hostel

Pokój 2-osobowy
Pełne wyżywienie

Szkoła na miejscu

Podczas pobytu konieczne jest uiszczenie podatku turystycznego w wysokości 2EUR/ doba. Należy zapłacić w miejscu zakwaterowania (hotel, rezydencja) lub w szkole (rodzina goszcząca).


Twoje zajęcia dodatkowe podczas kursu

Po lekcjach angielskiego, prawie każdego popołudnia lub wieczoru, możesz uczestniczyć w bogatym programie zajęć pozalekcyjnych. Zorganizowany czas wolnym odgrywa ważną rolę podczas każdego obozu językowego, pozostawia przyjemne wspomnienia z wyjazdu, a jednocześnie stwarza możliwość nawiązania nowych znajomości.

Nie wszystkie zajęcia dodatkowe są obowiązkowe. Zajęcia zawsze obowiązkowe to m.in: impreza powitalna, spotkania w grupie, wycieczki. Inne zajęcia będą indywidualnie już do wyboru z minimum 2 zajęć.

Darmowe wycieczki:

  • Kurs 1 tyg. zawiera 1 wycieczkę półdniową
  • Kurs 2 tyg. zawiera 1 wycieczkę całodniową i 2 półdniowe
  • Kurs 3 tyg. zawiera 3 wycieczki półdniowe i 2 całodniowe

Oprócz przyjęcia powitalnego, organizujemy również zwiedzanie interesujących miejsc, wspólne oglądanie filmów, gry, zajęcia sportowe oraz zakupy. W ten sposób przyjemnie spędzisz czas, będziesz używać języka niemieckiego, a także poznasz innych uczestników obozu.

Uczestnicy są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez Sprachcaffe godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.

Przykładowy plan tygodnia animacji we Berlinie

Poniedziałek

Rano:

Test kwalifikacyjny językowy oraz lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka orientacyjna: wizyta w szkole, zapoznanie się z okolicą

Wieczorem:

impreza powitalna - zapoznaj się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy

Wtorek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

Zajęcia popołudniowe

Wieczorem: Karaoke lub wieczór filmowy

Środa

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

zajęcia popołudniowe

Wieczorem:

krótka wycieczka

Czwartek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

zajęcia popołudniowe

Wieczorem:

pożegnalny grill/ ognisko

Piątek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

zajęcia popołudniowe

Wieczorem:

wolny wieczór lub wyjazd

Sobota

Zajęcia

lub

całodniowa wycieczka

Niedziela

Wycieczka całodniowa

lub wolne

Dodatkowo można wziąć udział w treningach siatkówki lub piłki nożnej

Dopłata wynosi 720zł/ tydz.


Cennik i terminy - obóz językowy w Berlinie

Warto skorzystać z oferty kursów angielskiego w szkole tuż za naszą zachodnią granicą. Jest on zorganizowany pod stolicą Niemiec, więc młodzież łatwo może dotrzeć na miejsce. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji szkoły, nasi uczniowie przebywają dużo czasu blisko natury, co jest świetną wakacyjną opcją! Poniżej przedstawiamy aktualne ceny i terminy obozów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych i transferu lotniskowego!

Skończyłeś 18 lat? Jeśli tak to możesz również skorzystać z kursów dla dorosłych. Zobacz nasz kurs dla dorosłych we Frankfurcie.

Chcesz zarezerwować bilet lotniczy? Napisz >> tutaj

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Można je wykupić samodzielnie lub zarezerwować u nas.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie. Cena nie obejmuje natomiast przelotu. W przypadku obozu w Berlinie, możesz dotrzeć na miejsce bezpośrednio (np. odwiozą Cię tu rodzice) lub skorzystać z naszego dodatkowo płatnego transferu lotniskowego. Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy w Berlinie

Ważne informacje

Transfer: Nie jest wliczony w cenę. Zorganizuj samodzielny dojazd na miejsce lub skontaktuj się z nami w celu wykupienia transferu.

Uwaga: Usługę asysty dla nieletnich oferujemy wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze.

Przyjad/wyjazd: Przyjazd w niedzielę, zajęcia lekcyjne rozpoczynają się w poniedziałek, wyjazd w piątek.


W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

*/