1 tydzień od 7360zł

W cenie kurs standardowy, zakwaterowanie z wyżywieniem, transfer lotniskowy, animacje, opieka

Sprawdź ceny

Obozy języka angielskiego w Bostonie

Boston jest jednym z najstarszych miast USA. Został założony w 1630 roku i jego architektura wciąż odzwierciedla historyczne irlandzkie korzenie miasta. To miejsce, w którym drapacze chmur stoją obok ponad 400-letnich kościołów, przez co wielu Amerykanom i nie tylko przypomina ono typowe miasto europejskie. 

Boston jest znany jako "Ateny Ameryki", ze względu na ponad 100 uczelni i uniwersytetów znajdujących się w mieście. Część studentów z Ameryki i z innych części świata przyjeżdża specjalnie tutaj, żeby kontynuować naukę. Te wyjątkowe, zdolne, młode umysły tworzą wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę miasta. Boston jest również doskonałym miastem na zakupowe szaleństwo, zwiedzanie czy smakowanie lokalnych potraw jak np. "New England clam chowder". 

  • Wiek: 14 -21 lat
  • Elastyczny program: 18-21 lat
  • Najstarsze miasto Ameryki 
  • Ponad 100 uczelni i uniwersytetów
  • Szkoła czynna tylko w okresie letnim

W cenie kursu 2 tygodniowego w Bostonie darmowa wycieczka całodniowa!

Bunker Hill – wzgórze, o które 17 czerwca 1775 roku stoczyła się bitwa o niepodległość. Miejsce upamiętnia przegraną przez Amerykanów, a zwycięską dla Brytyjczyków walkę. Jednakże armia brytyjska była na tyle osłabiona, że kolejne ataki na Boston były nie do przeprowadzenia. Obecnie można zaznajomić się z ciekawą historii Bostonu przechadzając się bostońskim szlakiem wolności, zwiedzając stare targowiska, kościoły i muzea. Zwięczenie trasy znajduje się właśnie na wzgórzu Bunker Hill  – stoi tam pomnik upamiętniający słynną bitwę. 

Dlaczego warto uczyć się angielskiego w SC Boston?

Boston

Boston jest historycznym miastem, które może pochwalić się wieloma atrakcjami turystycznymi oraz jedną z najlepszych drużyn sportowych.

Dobre warunki

Zabytkowy budynek w sercu Bostonu, w pobliżu Downtown Crossing.

Dobrze wyposażone sale i darmowy Internet.

Profejonalna szkoła

Wszyscy nauczyciele są wykwalifikowanymi native speakerami z wieloletnim doświadczeniem.

Międzynarodowe grupy.

Szkoła średnia w USA

Wakacje językowe to dla Ciebie za mało? Chciałbyś zostać za granicą dłużej i jeszcze intensywniej poznać amerykańską kulturę i język? W takim razie odkryj krainę nieograniczonych możliwości podczas ekscytującego semestru lub dwóch w szkole średniej za granicą!  Pobyt językowy spędzisz u miłej rodziny goszczącej, która serdecznie Cię przywita. W ten sposób nie tylko szybko poznasz język, ale także kraj i kulturę. Rok językowy oferuje wiele możliwości odkrywania siebie. Sprawdź szczegóły!

Zarezerwuj efektywny kurs języka angielskiego w Bostonie i odkryj miasto o irlandzkich korzeniach w amerykańskim wydaniu. Spróbuj niepowtarzalnej regionalnej kuchni Nowej Anglii. Boston i jego okolica oferuje ogromny wachlarz atrakcji i możliwości spędzania czasu wolnego, które zaspokoją każdy gust. Nasz obóz angielskiego w tym mieście to najlepsza okazja na zdobycie nowych doświadczeń, poznanie nowego miejsca i efektywną naukę angielskiego jednocześnie.

 


Szkoła angielskiego w Bostonie

Szkoła Sprachcaffe w Bostonie jest zlokalizowana w pobliżu centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku szkoły znajduje się duża księgarnia i sklep muzyczny, jest to jedno z ulubionych miejsc uczniów na spędzanie czasu wolnego. W odległości krótkiego spaceru znajdują się liczne zabytki Bostonu, jak na przykład Old South Meeting House.

W okolicy znajduje się wiele klimatycznych restauracji, kawiarni i sklepów popularnych wśród kursantów - szczególnie po zajęciach. Lekcje odbywają się w małych grupach, po maksymalnie 15 osób i prowadzone są przez wykwalifikowanych native speakerów. Na czas trwania kursu szkoła, zapewnia materiały edukacyjne. Nasza szkoła w Bostonie zaprasza młodzież na efektywne wakacje językowe!

  • Lokalizacja w centrum
  • Liczne zabytki i atrakcje w okolicy
  • Najstarsze miasto w USA

Kursy angielskiego w Bostonie

Rodzaje kursów w Bostonie

Kurs standardowy w Bostonie

20 lekcji (15 godzin tygodniowo)
Min. czas: 2 tyg.
Wielkość grupy: 13-15 osób

Standardowy plus w Bostonie

24 lekcje (18 godzin tygodniowo)
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: 13-15 osób

* 1 lekcja = 45 minut

Nasz kurs angielskiego w Bostonie to nauka w bezstresowej, relaksującej atmosferze. Kursy standardowe to cztery lekcje dziennie. Każdego dnia po kursie będziesz mieć dużo czasu wolnego, żeby poznać okolicę, jednocześnie zrobisz znaczne postępy w nauce języka.

Język angielski będzie Cię otaczać z każdej strony i będziesz mieć wiele możliwości rozmów w tym języku zarówno z mieszkańcami jak i innymi uczniami naszej szkoły językowej. 

Nasze kursy językowe skupiają się głównie na konwersacjach, co ułatwia swobodne i pewne komunikowanie się w języku obcym. Na kursie poszerzysz również zasób swojego słownictwa, poprawisz znajomość gramatyki i będziesz lepiej rozumieć teksty w języku angielskim.

Przed przylotem na kurs standardowy z języka angielskiego rozwiążesz test językowy on-line. Dzięki niemu wybierzemy dla Ciebie odpowiednią grupę zaawansowania. Na zakończenie kursu językowego otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. 


Zakwaterowanie dla młodzieży

Po długim dniu pełnym wrażeń, lekcjach oraz zwiedzaniu licznych zabytków i atrakcji Bostonu, z pewnością będziesz chciał mieć trochę spokoju i miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć. W młodzieżowym collegu będziesz mógł się zrelaksować i czuć komfortowo oraz spędzać czas razem z nowymi przyjaciółmi.

Razem z zakwaterowaniem zapewniamy pełne wyżywienie: śniadanie i obiad, które otrzymasz w miejscu zakwaterowania oraz smaczny lunch w formie suchego prowiantu, który będziesz mógł zjeść po lekcjach angielskiego razem z innymi uczniami.

Szkoła oddalona jest o około 45 minut od rodzin goszczących, korzystając z komunikacji miejskiej. W pobliżu szkoły językowej znajduje się przystanek metra, dzieki któremu bez przeszkód będziesz mógł odkrywać Boston!

Wybierz gdzie chcesz mieszkać w Bostonie

College

Pokój 2- lub 3-osobowy
Pełne wyżywienie
Wspólna łazienka

Dojazd do szkoły do 60 min. komunikacją publiczną


Zajęcia dodatkowe w Bostonie

Boston jest znany jako “Ateny Ameryki”, ponieważ jest siedzibą ponad 100 uczelni i uniwersytetów, ale nie samą nauką żyje Boston! Miasto jest przepełnione bogatą historią, interesującą architekturą, wykwintną kuchnią, irlandzko-amerykańską kulturą oraz ciekawymi festiwalami i koncertami!

W weekend organizujemy ekscytujące wycieczki, podczas których będziesz mógł lepiej poznać okolicę. Miejscami wartymi odwiedzenia są niewątpliwie: Fenway Park, Copley Square czy Black Bay District.

Boston znany nie tylko ze względu na liczbę uniwersytetów w nim się znajdujących, jest to również jedno z największych „sportowych miast” na świecie. Mieszkańcy Bostonu są prawdziwymi fanami swoich lokalnych drużyn. Na własnej skórze poczujesz jak zmienia się atmosfera panująca w mieście, w zależności od tego, czy tutejszy zespół wygra czy przegra!

Przykładowy plan tygodnia w Bostonie

Poniedziałek

Rano:

Test kwalifikacyjny językowy oraz lekcje:  konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne 

Po południu:

wycieczka orientacyjna: wizyta w szkole, zapoznanie się z okolicą 

Wieczorem:

impreza powitalna – zapoznaj się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy

Wtorek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne  

Po południu:

wycieczka *Boston Duck - zwiedzanie miasta pływającym autobusem

Wieczorem:

czas wolny

Środa

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne  

Po południu:

wycieczka Boston Freedom Trail       

Wieczorem:

*oglądanie wielorybów w New England Aquarium

Czwartek

Rano:

lekcje:  konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne  

Po południu:

wycieczka do China Town i zakupy

Wieczorem:

*wizyta w New England ZOO

Piątek

Rano:

lekcje:  konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne  

Po południu:

wycieczka do Harvardu – najpopularniejszego elitarnego uniwersytetu

Wieczorem:

*wycieczka na punkt widokowy – Prudential Skywalk

Sobota

Wyjazd lub

*całodniowa wycieczka USS Constitution

(najstarszy okręt świata)

i wzgórza Bunker

Niedziela

Wycieczka całodniowa*

Przyjazd nowych kursantów

Animacje rozszerzone

to dodatkowo płatny program (+630 PLN/ 1 tydz.).

Zajęcia oznaczone * są w rozszerzonym planie zajęć.

Liczba zajęć dodatkowych w porównaniu do standardowego programu jest dwukrotnie zwiększona.

Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mają gwarantowaną opiekę i wsparcie pracowników Sprachcaffe jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez Sprachcaffe godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.


Ceny i terminy - obozy w Bostonie

Młodzież z całego świata uczestniczy w kursach językowych w USA. Rozwijamy kreatywność uczniów i umiejętności językowe w ramach pracy w międzynarodowych grupach. Na lekcjach, w relaksującej atmosferze poznasz struktury gramatyczne i poszerzysz zasób słownictwa. W ramach zajęć dodatkowych organizujemy wycieczki, dzięki którym poznasz Boston.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych!

Osoby powyżej 18 lat mogą zarezerwować również kurs dla dorosłych.

Chcesz zarezerwować bilet lotniczy? Napisz >> tutaj

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Cena nie obejmuje natomiast przelotu.

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy w Bostonie

Ważne informacje

Transfer: Zarezerwuj przylot na lotnisko Boston Logan International (BOS) w godzinach 9 – 21. Inne godziny – na zapytanie.

Uwaga: Usługę asysty dla nieletnich oferujemy wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze.

Przyjazd/wyjazd: Przyjazd w niedzielę, rozpoczęcie kursu w poniedziałek, wyjazd w sobotę.

Ubezpieczenie zdrowotne: Sugerujemy wykupienie  dodatkowy pakiet opieki medycznej (na własną rękę lub w szkole).

Materiały edukacyjne nie są zawarte w cenie kursu. W pierwszy dzień możesz zostać poproszony o wpłacenie depozytu w wysokości 40$ za materiały edukacyjne wypożyczane na czas trwania kursu. Po zwrocie materiałów depozyt jest zwracany.

W wypadku dojazdu do szkoły komunikacją miejską kursanci powinni zaopatrzyć się w kartę miejską/bilet tygodniowy na komunikację miejską. Warto wziąć to pod uwagę planując kieszonkowe.

 

*/