Czas wolny w Calgary

Podsumowanie:

★★★★★    Kuchnia regionalna
★★★★    Zakupy
★★★★    Odpoczynek & Relaks
★★★★    Sport
    Opalanie & Plaża
★★★★    Kultura & Historia
★★★★    Transport

Calgary ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o kulturę i architekturę. Wielokulturowe miasto charakteryzuje się nowoczesnymi drapaczami chmur, ale ma także wiele zabytkowych budynków. Symbolem miasta jest zapierająca dech w piersiach „Wieża Calgary”, z której roztacza się imponujący widok na całe miasto. Warto także zobaczyć dzielnicę Chinatown. Calgary oferuje również szeroki zakres wydarzeń kulturalnych i wystaw. W tym centrum muzyki country regularnie odbywają się koncerty i festiwale.

Imponująca jest także natura w Calgary i okolicach. Miasto ma wiele parków, a wraz z „Ogrodami dewońskimi” także ogromny tropikalny ogród - jeden z największych parków wewnętrznych na świecie. Około 300 różnych gatunków zwierząt można podziwiać w zoo w Calgary. Koniecznie trzeba też wybrać się na wycieczkę w Góry Skaliste.

Jeśli masz ochotę na zakupy, możesz poświęcić na nie jakiś dzień swojego pobytu w Calgary. Wiele centrów handlowych, takich jak „Chinook Center”, „Core Shopping Center”, „Deerfoot Outlet Mall”, „Eau Claire Market” i „Red Mile” zapraszają. Biblioteki publiczne i liczne restauracje również znajdują się w pobliżu naszej szkoły językowej.


Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka orientacyjna

Wieczorem:
Czas wolny

Wtorek

Rano:
Lekcje

Po południu:
Wycieczka do Parku Olimpijskiego

Wieczorem:
Czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Wieczór gier

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Muzeum Glenbow

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Odkrywanie Calgary nocą

Sobota

 

Całodniowa wycieczka

w Góry Skaliste

 

Niedziela

 

Zakupy w Chinook Center

lub czas wolny

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).

Najważniejsze wydarzenia kulturalne w Calgary

Poniżej znajduje się przegląd corocznych wydarzeń w Calgary, które warto odwiedzić. Calgary ma jeszcze wiele innych wydarzeń do zaoferowania. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się skontaktować z naszym personelem w Sprachcaffe Calgary!

Międzynarodowy Festiwal Przedmiotów Animowanych (styczeń): Co roku odbywa się międzynarodowe wydarzenie, w czasie którego można zobaczyć liczne maski, lalki itp. Artyści prezentują swoje oryginalne lalki, postacie i historie. Odwiedzający mogą również przez tydzień uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych i warsztatach.

Funny Fest Calgary Comedy Festival (maj - czerwiec): Comedy Fest prezentuje występy stand-upowców, komików, komediantów i całą gamę innych zabawnych przedstawień. Oprócz występów można również wziąć udział w warsztatach i seminariach, podczas których odwiedzający zapoznają się z sekretami sztuki komediowej.

Taste of Calgary (sierpień): Najbardziej apetyczny festiwal nazywa się „Taste of Calgary”: To właściwe miejsce, aby spróbować regionalnych specjałów kulinarnych. Za 1 USD każdy możesz wypróbować różne przekąski. Zróżnicowany program wspaniałej muzyki na żywo jest również oferowany, by umilić wspólne posiłki.

Calgary International Film Festival (wrzesień - październik): szczególnie polecamy entuzjastom filmów: w ciągu 2 miesięcy będzie można oglądać 200 filmów z szerokiej gamy gatunków z 30 krajów. Oprócz filmów odbywają się także imprezy galowe i możliwość zajrzenia za kulisy.

*/