Szkoły Sprachcaffe gotowe na sezon 2022

Wyjazd językowy w dobie Covid-19


Drodzy kursanci,Pandemia wstrząsnęła światem i zmieniła nasze przyzwyczajenia - prawdopodobnie na stałe. Również w Sprachcaffe musimy przyjąć nowe zasady i ograniczenia oraz przeprojektować nasze procedury szkolne. Jesteśmy podekscytowani przygotowaniami do nadchodzącego sezonu 2022, ale jednocześnie chcemy zapewnić bezpieczne warunki dla wszystkich kursantów i pracowników, chcemy również zaoferować przyjemne i ekscytujące kursy językowe. Większość z nas musiała poradzić sobie z okresem kwarantanny i cieszymy się, że powoli wracamy do "normalnego" życia. Na szczęście, możemy zapewnić Wam szeroki wybór kursów i szkół, takich jak nasz Club Village na Malcie, z mnóstwem przestrzeni i możliwości spędzenia czasu. Odległość społeczna i higiena będą teraz kluczowymi czynnikami.

Gorąco zachęcamy wszystkich kursantów do wykupienia ubezpieczenia medycznego pokrywającego ewentualne koszty kwarantanny i powrotu do domu. Dlatego też chcielibyśmy, aby wszyscy uważnie przeczytali poniższe instrukcje:

Przed podróżą

Przed podróżą trzeba upewnić się, że jest się całkowicie zdrowym.

Dlatego poprosimy kursantów lub ich rodziców o podpisanie dodatkowego dokumentu potwierdzającego:

  • że żadne objawy przeziębienia nie wystąpiły w chwili wyjazdu i na 14 dni przed
  • że w ciągu ostatnich 14 dni nie było kontaktu z osobami zakażonymi ani objętymi kwarantannąże
  • zgodę na przyjęcie ewentualnych sankcji w przypadku, jeśli kursant nie będzie przestrzegał zasad

W miarę możliwosci prosimy o zainstalowanie aplikacji typu Corona tracing-App

Lot i transfery

Decydująca jest polityka linii lotniczych, możemy jednak założyć, że nasi pracownicy i kursanci będą proszeni o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego na lotnisku i w miarę możliwości podczas wsiadania i wysiadania.

Nowi studenci nie powinni mieć żadnego kontaktu z tymi, którzy właśnie odlatują.W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów chorobowych, zastrzegamy sobie prawo do poproszenia o natychmiastowy powrót kursanta do domu.

Zakwaterowanie

Możliwości zakwaterowania mogą być bardziej ograniczone, ponieważ nie możemy być pewni, czy będzie dostępny pobyt u rodziny goszczącej.

Prosimy dbać o przestrzeń wokół siebie i higienę w miejscu zakwaterowania. Kubki, talerze i sztućce powinny być natychmiast sprzątnięte i przechowywane we własnym pokoju, a nie we wspólnej przestrzeni kuchennej.

Łazienki pozostaną wspólne w większości miejsc. Zadbamy o dezynfekcję wszystkich wspólnych przestrzeni.

Wyżywienie

Nasze bary i restauracje posiadają certyfikaty (m.in. wydane przez Maltański Urząd Turystyki) jako zgodne z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa COVID-19. Możliwe są wydłużone czasy obsługi, aby umożliwić uczestnikom zachowanie bezpiecznej odległości. Przy wchodzeniu i wychodzeniu z restauracji, goście są proszeni o dezynfekcję rąk środkiem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu.

Nie będzie samoobsługi, nie będą oferowane posiłki w formie bufetu. Zamiast zbiorczych opakowań stosowane będą jednorazowe przyprawy (np. sól, pieprz, cukier, ketchup itp.).

Wszystkie naczynia, sztućce i szkło używane przy stole, będą myte i dezynfekowane w zmywarce w wysokiej temperaturze. Powierzchnie stołów będą dezynfekowane po każdej osobie. Stoły będą ustawione w sposób gwarantujący zachowanie minimalnej bezpiecznej odległości pomiędzy krzesłami. Mogą być ograniczenia w liczbie osób siedzących przy jednym stole.

W zależności od zarezerwowanego programu, mogą być wydawane pakiety lunchowe na wynos. Są one pakowane w bezpiecznych warunkach. Cały nasz personel zajmujący się serwowaniem i przygotowywaniem posiłków został przeszkolony w zakresie stosowania środków ochrony osobistej. Będziemy organizować przygotowanie posiłków tylko za pośrednictwem sprawdzonych dostawców.

Zajęcia w klasie

Będziemy starali się organizować zajęcia bezpośrednio w klasie lub na świeżym powietrzu.

Aby dostosować się do podanych ograniczeń kontaktowych (mała liczba uczniów w klasie), nauczanie będzie mogło w wyjątkowych przypadkach odbywać się jako mix online/offline, co oznacza, że kursanci będą siedzieć w różnych salach lekcyjnych (około 4-5 na klasę) i śledzić lekcje na własnych urządzeniach. Dlatego radzimy zabrać ze sobą własne laptopy czy tablety. Tablety mogą być również wypożyczone w niektórych szkołach.

Korzyścią z tej metody nauczania będzie zwiększenie dynamiki kursu, ponieważ nauczyciele mogą korzystać z wielu wirtualnych możliwości. W ciągu ostatnich kilku tygodni większość z Was prawdopodobnie przyzwyczaiła się do zajęć on-line, dlatego też podążamy za trwającym trendem, w tym za wykorzystaniem e-książek.

Możemy również niekiedy organizować kierunek ruchu w szkołach, postępując zgodnie z "polityką jednego kierunku", otwierać okna co 15 minut, sugerować, aby wszyscy (w tym pracownicy) nosili maseczki itp.

Każda osoba wykazująca objawy przeziębienia musi zostać wykluczona z zajęć do momentu upewnienia się, że nie wystąpią dalsze objawy wirusa. Dotyczy to zarówno personelu jak i uczniów.

Upewniamy się, że sale lekcyjne - biurka, krzesła, klamki drzwi, włączniki światła itp. są czyszczone codziennie po zajęciach. Łazienki powinny być czyszczone po każdej przerwie.

Zajęcia dodatkowe

Będziemy oferować różnorodne zajęcia / program rekreacyjny zgodnie z wszelkimi ograniczeniami umownymi i wymogami higienicznymi każdej szkoły np. codzienne kontrole temperatury.

Jesteśmy w podróży językowej za granicą, więc zachęcamy do korzystania z miejscowych wycieczek i aktywności.

Jesteśmy dobrze przygotowani na niepewność, która może pojawić się w przyszłości i mamy zamiar zapewnić Państwu bezpieczne i odpowiedzialne spędzenie wakacji językowych za granicą. Ponieważ sytuacja jest nadal płynna, możemy zaktualizować wyżej wymienione zasady zgodnie z najnowszymi środkami zaproponowanymi przez odpowiednie lokalne instytucje. Mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!

Rezerwacje złożone do końca marca 2022 roku można bezpłatnie zmienić do 31 dni przed rozpoczęciem kursu.