Szkoły Sprachcaffe gotowe na sezon 2022/2023

Wyjazd językowy w dobie Covid-19


Drodzy kursanci,Pandemia wstrząsnęła światem i zmieniła nasze przyzwyczajenia - prawdopodobnie na stałe. Również w Sprachcaffe musimy przyjąć nowe zasady i ograniczenia oraz przeprojektować nasze procedury szkolne. Jesteśmy podekscytowani przygotowaniami do nadchodzącego sezonu 2023, ale jednocześnie chcemy zapewnić bezpieczne warunki dla wszystkich kursantów i pracowników, chcemy również zaoferować przyjemne i ekscytujące kursy językowe. Większość z nas musiała poradzić sobie z okresem kwarantanny i cieszymy się, że powoli wracamy do "normalnego" życia. Na szczęście, możemy zapewnić Wam szeroki wybór kursów i szkół, takich jak nasz Club Village na Malcie, z mnóstwem przestrzeni i możliwości spędzenia czasu. Odległość społeczna i higiena będą teraz kluczowymi czynnikami.

Gorąco zachęcamy wszystkich kursantów do wykupienia ubezpieczenia medycznego pokrywającego ewentualne koszty kwarantanny i powrotu do domu. Dlatego też chcielibyśmy, aby wszyscy uważnie przeczytali poniższe instrukcje:

Przed podróżą

Przed podróżą trzeba upewnić się, że jest się całkowicie zdrowym.

Dlatego poprosimy kursantów lub ich rodziców o podpisanie dodatkowego dokumentu potwierdzającego:

  • że żadne objawy przeziębienia nie wystąpiły w chwili wyjazdu i na 14 dni przed
  • że w ciągu ostatnich 14 dni nie było kontaktu z osobami zakażonymi ani objętymi kwarantannąże
  • zgodę na przyjęcie ewentualnych sankcji w przypadku, jeśli kursant nie będzie przestrzegał zasad

W miarę możliwosci prosimy o zainstalowanie aplikacji typu Corona tracing-App

Lot i transfery

Decydująca jest polityka linii lotniczych, możemy jednak założyć, że nasi pracownicy i kursanci będą proszeni o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego na lotnisku i w miarę możliwości podczas wsiadania i wysiadania.

Nowi studenci nie powinni mieć żadnego kontaktu z tymi, którzy właśnie odlatują.W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów chorobowych, zastrzegamy sobie prawo do poproszenia o natychmiastowy powrót kursanta do domu.

Zakwaterowanie

Możliwości zakwaterowania mogą być bardziej ograniczone, ponieważ nie możemy być pewni, czy będzie dostępny pobyt u rodziny goszczącej.

Prosimy dbać o przestrzeń wokół siebie i higienę w miejscu zakwaterowania. Kubki, talerze i sztućce powinny być natychmiast sprzątnięte i przechowywane we własnym pokoju, a nie we wspólnej przestrzeni kuchennej.

Łazienki pozostaną wspólne w większości miejsc. Zadbamy o dezynfekcję wszystkich wspólnych przestrzeni.

Wyżywienie

Nasze bary i restauracje posiadają certyfikaty (m.in. wydane przez Maltański Urząd Turystyki) jako zgodne z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa COVID-19. Możliwe są wydłużone czasy obsługi, aby umożliwić uczestnikom zachowanie bezpiecznej odległości. Przy wchodzeniu i wychodzeniu z restauracji, goście są proszeni o dezynfekcję rąk środkiem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu.

Nie będzie samoobsługi, nie będą oferowane posiłki w formie bufetu. Zamiast zbiorczych opakowań stosowane będą jednorazowe przyprawy (np. sól, pieprz, cukier, ketchup itp.).

Wszystkie naczynia, sztućce i szkło używane przy stole, będą myte i dezynfekowane w zmywarce w wysokiej temperaturze. Powierzchnie stołów będą dezynfekowane po każdej osobie. Stoły będą ustawione w sposób gwarantujący zachowanie minimalnej bezpiecznej odległości pomiędzy krzesłami. Mogą być ograniczenia w liczbie osób siedzących przy jednym stole.

W zależności od zarezerwowanego programu, mogą być wydawane pakiety lunchowe na wynos. Są one pakowane w bezpiecznych warunkach. Cały nasz personel zajmujący się serwowaniem i przygotowywaniem posiłków został przeszkolony w zakresie stosowania środków ochrony osobistej. Będziemy organizować przygotowanie posiłków tylko za pośrednictwem sprawdzonych dostawców.

Zajęcia w klasie

Będziemy starali się organizować zajęcia bezpośrednio w klasie lub na świeżym powietrzu.

Aby dostosować się do podanych ograniczeń kontaktowych (mała liczba uczniów w klasie), nauczanie będzie mogło w wyjątkowych przypadkach odbywać się jako mix online/offline, co oznacza, że kursanci będą siedzieć w różnych salach lekcyjnych (około 4-5 na klasę) i śledzić lekcje na własnych urządzeniach. Dlatego radzimy zabrać ze sobą własne laptopy czy tablety. Tablety mogą być również wypożyczone w niektórych szkołach.

Korzyścią z tej metody nauczania będzie zwiększenie dynamiki kursu, ponieważ nauczyciele mogą korzystać z wielu wirtualnych możliwości. W ciągu ostatnich kilku tygodni większość z Was prawdopodobnie przyzwyczaiła się do zajęć on-line, dlatego też podążamy za trwającym trendem, w tym za wykorzystaniem e-książek.

Możemy również niekiedy organizować kierunek ruchu w szkołach, postępując zgodnie z "polityką jednego kierunku", otwierać okna co 15 minut, sugerować, aby wszyscy (w tym pracownicy) nosili maseczki itp.

Każda osoba wykazująca objawy przeziębienia musi zostać wykluczona z zajęć do momentu upewnienia się, że nie wystąpią dalsze objawy wirusa. Dotyczy to zarówno personelu jak i uczniów.

Upewniamy się, że sale lekcyjne - biurka, krzesła, klamki drzwi, włączniki światła itp. są czyszczone codziennie po zajęciach. Łazienki powinny być czyszczone po każdej przerwie.

Zajęcia dodatkowe

Będziemy oferować różnorodne zajęcia / program rekreacyjny zgodnie z wszelkimi ograniczeniami umownymi i wymogami higienicznymi każdej szkoły np. codzienne kontrole temperatury.

Jesteśmy w podróży językowej za granicą, więc zachęcamy do korzystania z miejscowych wycieczek i aktywności.

Jesteśmy dobrze przygotowani na niepewność, która może pojawić się w przyszłości i mamy zamiar zapewnić Państwu bezpieczne i odpowiedzialne spędzenie wakacji językowych za granicą. Ponieważ sytuacja jest nadal płynna, możemy zaktualizować wyżej wymienione zasady zgodnie z najnowszymi środkami zaproponowanymi przez odpowiednie lokalne instytucje. Mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!

Rezerwacje złożone do końca marca 2022 roku można bezpłatnie zmienić do 31 dni przed rozpoczęciem kursu.

Kursy językowe online

Nasze kursy językowe odbywają się w naszych klasach online. Zapisz się teraz na kurs językowy online w Sprachcaffe i korzystaj ze znanej jakości Sprachcaffe, doświadczonych nauczycieli i doświadczenia grupowego. Ucz się razem z innymi ludźmi o podobnych poglądach.

Ucz się języków online teraz