Başarılı bir şekilde İngilizce öğrenin

İngilizce seviyenizi geliştirmek için faydalı ipuçları.

Daha fazlası için »

Sprachcaffe Espresso İndirimi ile 400 €'ya kadar tasarruf edin!

Bir sonraki dil seyahatinizde büyük bir tasarruf sağlayın! İnanılmaz indirimlerimizden yararlanın ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürün. Beklemeyin; bugün tasarruf etmeye başlayın!

 

Şimdi tasarruf edin

Başarılı bir şekilde İngilizce öğrenin

İngilizce öğrenmek size birçok fayda sağlayabilir. İngilizce bir dünya dilidir ve yaklaşık 940 milyon insan bu dili birinci ya da ikinci dil olarak konuşmaktadır. İyi derecede İngilizce biliyorsanız, size birçok kapı açılacaktır - çünkü seyahat ederken diğer insanlarla iletişim kurma ve yeni arkadaşlar edinme fırsatınız olacaktır. İngilizce öğrenmek, özellikle uluslararası bir şirkette çalışmayı planlıyorsanız, profesyonel hayatınızda da size yardımcı olacaktır. Ancak İngilizce öğrenmek, uluslararası iş arkadaşlarına sahip birçok start-up'ta da temel bir gerekliliktir, çünkü İngilizce genellikle uluslararası bir ortamda ofis dilidir.

İngilizce öğrenmeye başlar başlamaz, mevcut dil seviyenizi düşünmelisiniz, çünkü bu size uygun bir öğrenme stratejisi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Dil seviyesi, Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesine (CEFR) dayanmaktadır. CEFR, İngilizce dil seviyenizi belirlemek için uluslararası bir kılavuz kullanır. Uluslararası rehber, İngilizce seviyenizin ölçümünü karşılaştırılabilir ve anlamlı hale getirir. Bu sayfada size İngilizce seviyenizi nasıl geliştirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde, İngilizcenizi kesinlikle başarılı bir şekilde geliştirebileceksiniz.

Tüm dil seviyelerine genel bakış

A0 - Ön bilgi olmadan İngilizce öğrenin

A0 seviyesinde, daha önce İngilizce dil bilgisine sahip değilsiniz ve hala başlangıçtasınız. Yeni başlayanlar için İngilizce öğrenmek gerçek bir meydan okuma olabilir ve hızla bunaltıcı hale gelebilir. Size ilk aşamayı nasıl hızlı bir şekilde geçeceğinizi ve bir sonraki İngilizce seviyesine nasıl geçeceğinizi göstereceğiz. Bu seviyede alabileceğiniz herhangi bir dil sertifikası da bulunmamaktadır.

Ne öğrenmelisiniz

Bu seviyede basit kelimeleri ve cümleleri öğrenmeye başlamalısınız. Bu size dil hakkında ilk bilgileri verecek ve temel bir kelime dağarcığı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. İngilizceye yeni başlayan biri olarak basit İngilizce cümleleri ve "how are you" gibi soruları da öğrenmelisiniz.

Öğrenme ipuçları

-İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız, temel sesli harfleri öğrenmeniz çok önemlidir. Ancak bu aynı zamanda eğlenceli de olabilir, örneğin oyun yoluyla İngilizce kelime öğrenerek! Bunun için farklı platformlar kullanabilirsiniz. Kahoot'u eğlenceli bir öğrenme platformu olduğu ve her yerden kullanabileceğiniz için öneriyoruz. Başlangıçta motivasyonunuzu korumak sizin için muhtemelen zor olacaktır. Bir gecede yeni bir dil öğrenemezsiniz - bu zaman ve azim ister! Bu yüzden İngilizce öğrenmenin faydalarını önceden düşünmelisiniz. Bunları not edin ve motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda nedenlerinizi tekrar okuyun.

A1 - Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Öğrenin

Bu seviyede artık basit cümleler kurabilirsiniz. Hala A1 seviyesinde bir acemi olmanıza rağmen, her zaman İngilizce konuşmayı öğrenmelisiniz. Kısa diyaloglarla İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenebilir ve ilk İngilizce becerilerinizi günlük durumlarda kullanmak için çekingenliğinizi hızla kaybedebilirsiniz.

Ne öğrenmelisiniz

Artık kelime ve cümle yapısı hakkında ilk bilgileri edindiğinize göre, bunun üzerine inşa etmeye devam etmeli ve temel kelime dağarcığınızı genişletmelisiniz. Renkler, yiyecekler ve sayılarla ilgili kelimeler iyi bir başlangıçtır. Bu seviyede ayrıca basit cümleleri ve nerede yaşıyorsunuz gibi soruları nasıl formüle edeceğinizi de öğrenebilirsiniz. A1 seviyesinde İngilizce dilbilgisi öğrenmeye de başlamalısınız. Burada to veya too, to be, this and that, iyelik sıfatları ve present ile ilgili alıştırmalar yapmalısınız. Bir sonraki seviyeye ulaşmak için basit metin ve dinlediğinizi anlama alıştırmaları da yapmalısınız.

Öğrenme ipuçları

Bir sonraki dil seviyesine ulaşmak için yoğun bir şekilde kelime öğrenmeye devam etmelisiniz. Bunu Quizlet'teki bilgi kartlarıyla kelime öğrenerek yapabilirsiniz. Dinlediğinizi anlamanızı geliştirmek için Spotify'da İngilizce müzik dinleyebilir veya Kayıp Balık Nemo gibi çocuk dizilerini izleyebilirsiniz. Bilinçaltınız siz farkında olmadan inanılmaz miktarda bilgi toplar. İşte bu yüzden dinleme egzersizleri başlamak için harika bir yoldur! Metni anlama konusunda bir fikir edinmek için, öğrendiğiniz kelimelerle kendi başınıza bir kartpostal yazmayı deneyebilirsiniz. Bu aynı zamanda İngilizce dilbilgisi öğrenmek için de mükemmeldir. Dilbilgisini iyice kavramak için bir İngilizce kursuna veya Linguedu gibi çevrimiçi platformlara katılmayı da düşünmelisiniz.

A2 - İngilizcenizi Geliştirin

Bu seviyede İngilizce öğrenmek ve temel konuşmalar yapmak daha kolay olacaktır. Bir sonraki seviyeye ulaşmak için yaklaşık 200 saatlik çalışma süresine yatırım yapmalısınız. İngilizce öğrenme motivasyonunuzu kaybetmemeniz için müfredatınıza eğlenceli öğrenme yöntemlerini de dahil etmelisiniz. Bu şekilde İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz. A2 seviyesinde, Cambridge, TOEFL, TOEIC, TELC veya LCCI gibi İngilizce becerilerinizle ilgili bir dil sertifikası alabilirsiniz.

Ne öğrenmelisiniz

A2 seviyesine ulaşmak için, basit metinleri okuyabilmeli ve ana mesajı yeniden üretebilmelisiniz. Bunu küçük metinler yazarak uygulayabilirsiniz. Dilbilgisi öğrenirken artık geçmiş, gelecek, isterdim, yapmalıyım, çok/birçok, şart 1 ve edatlarla ilgili alıştırmalar yapmalısınız.

Öğrenme ipuçları

Kısa metinleri mektup yazarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla veya ailenizle basit sohbetler yapmalısınız. Örneğin, iş veya yaşam koşulları gibi konular hakkında. Bu aynı zamanda yeni kelimeler öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Dil becerilerinizi geliştirmek için çevrimiçi İngilizce öğrenmeye de devam etmelisiniz. Duolingo veya Babbel gibi web siteleri bunun için uygundur. Profesyonel olarak İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Sprachcaffe'de çevrimiçi bir kursa da katılabilirsiniz. Burada, gerçek öğretmenler size çevrimiçi olarak öğretir.

B1 - Orta Seviye

B1 seviyesinde yaklaşık 2500 kelimelik temel bir kelime dağarcığına sahip olursunuz. Bir sonraki seviye için yaklaşık 375 saatinizi öğrenmeye ayırmalısınız. Bu seviyede, İngilizce'de çoğu günlük durumla başa çıkabilir ve İngilizce'de sağlam bir temel oluşturmuş olursunuz. Artık aşağıdaki dil sertifikalarını almanız mümkün: Cambridge, IELTS, TOEFL, TOEIC, TELC, LCCI.

Ne öğrenmelisiniz

B1 seviyesinde, yavaş yavaş İngilizce için bir his geliştirmiş olmalısınız. Bunu tartışmalar yaparak ve kısa metinler ve denemeler yoluyla İngilizce yazmayı öğrenerek pekiştirebilirsiniz. Bu aşamada İngilizce dilbilgisi alıştırmalarına da devam etmelisiniz. Bir sonraki dil seviyesine ulaşmak için zamanları bilmeli ve bunları kullanabilmelisiniz.

Öğrenme ipuçları

Dili daha iyi hissetmek için İngilizceyi günlük hayatınıza dahil etmelisiniz. En sevdiğiniz filmleri Netflix'te İngilizce olarak izleyebilir veya YouTube'da çevrimiçi videolar izleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek de NY Times gibi gazeteleri veya "Yıldızlarımızdaki Hata" gibi genç yetişkin kitaplarını okumaktır. Yemek yapmayı seviyorsanız, orijinal dilde bir İngiliz yemeği deneyin. Aynı zamanda kültür hakkında da bir şeyler öğreneceksiniz. BBC Food ya da Allerecipes'da birçok tarif bulabilirsiniz. Dinleme becerilerinizi geliştirmek için Spotify'da podcast dinleyebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmak için ABD, İngiltere, Avustralya veya Malta gibi İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat edebilir ve kaldığınız süre boyunca ana dili İngilizce olan kişilerle birçok konuşma yaparak İngilizce konuşmayı öğrenebilirsiniz. Zamanları öğrenmenin en iyi yolu bir zaman çizelgesi oluşturmak ve işaret kelimelerini yazmaktır. İngilizce becerilerinizi önemli ölçüde geliştirmek istiyorsanız, yurtdışına au pair olarak gitmeyi de düşünebilirsiniz.

B2 - İyi Orta Seviye

Bu seviyede yaklaşık 4000 kelimelik bir kelime dağarcığına sahip olursunuz ve dili bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Bir sonraki seviyeye ulaşmak için yaklaşık 550 saat İngilizce çalışmalı ve İngilizceyi akıcı bir şekilde öğrenmeye konsantre olmalısınız. Bu seviye için uygun dil sertifikaları şunlardır: Cambridge, IELTS, TOEFL, TOEIC, TELC, LCCI.

Ne öğrenmelisiniz

İngilizce becerileriniz B2 seviyesindeyse, zor kelimelerle iletişim kurmak ve öğrenmek için zorlu metinleri okumayı öğrenmelisiniz. Şimdi İş İngilizcesi öğrenmek için de iyi bir zaman olabilir. Ayrıca dilbilgisi, yani dilek kipi 2, dolaylı anlatım ve yan cümleleri de öğrenmelisiniz.

Öğrenme ipuçları

Zor kelimeleri öğrenmek için Guardian üzerinden kendi başınıza bulmaca çözmeyi ve BBC ya da CNN üzerinden haber izlemeyi deneyebilirsiniz. Bizden bir başka öğrenme ipucu da akademik makaleler okumak, konferanslar sunmak ve dinlemek (örneğin Ted talk'ta) ve anadili İngilizce olan kişilerle sohbet etmektir. İş İngilizcesi öğrenmek için, iş telefon görüşmelerinin nasıl yapıldığını ve resmi bir e-postanın nasıl yazıldığını dinlemelisiniz. Zaten B2 seviyesine sahipseniz, zaten iyi iletişim kurabilirsiniz. Bu nedenle, eğitim veya iş için İngilizce konuşulan bir ülkede uzun süreli kalmayı düşünebilirsiniz.

C1 - İleri düzey öğrenciler için İngilizce öğrenin

C1 seviyesinde ileri İngilizce becerileriyle, kabaca ana dili İngilizce olan bir kişinin İngilizce dil seviyesindesiniz. İngilizceyi neredeyse kendi ana dilinizmiş gibi konuşuyorsunuz ve akıcı bir şekilde konuşuyorsunuz. Bu seviyede Cambridge, IELTS, TOEFL, TOEIC, TELC ve LCCI gibi dil sertifikalarını alabilirsiniz.

Ne öğrenmelisiniz

C1 seviyesinde dil becerilerinizi geliştirmek için karmaşık metinler yazabilir, karmaşık bir dil anlayışı oluşturabilir ve edebi metinleri anlamaya çalışabilirsiniz. Dilbilgisi açısından, şimdi cümleleri yeniden düzenleme alıştırması yapmalısınız.

Öğrenme ipuçları

Karmaşık bir dil ve metin anlayışı geliştirmek için büyük bir grup önünde konuşma pratiği yapabilir ve Shakespeare gibi edebi kitaplar okuyabilirsiniz. Henüz İngilizce konuşan biriyle iletişiminiz yoksa, şimdi tam zamanı. Tandem veya Polygot Club bu konuda size yardımcı olabilir. Aksi takdirde, eğitim veya iş için İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınmak da iyi bir seçenek olacaktır. İngilizce konuşulan bir ülkeye yapılacak bir dil eğitimi gezisi de hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Size diğer insanlarla birlikte öğrenme ve gidilen ülkenin kültürünü tanıma fırsatı verir.

C2 - Mükemmel İngilizce becerileri

Bu seviyede İngilizce dilinde bir uzmansınız ve tüm gramer inceliklerini biliyorsunuz. Bu seviyede, İngilizce dil becerilerinizi daha fazla geliştirmeniz prensip olarak artık mümkün değildir.

Ne öğrenmelisiniz

C2 seviyesine ulaştığınızda, İngilizceyi neredeyse ana dili İngilizce olan biri kadar iyi konuşabilirsiniz. Bu seviyeyi korumak için çok karmaşık konular hakkında konuşabilmeli, yazabilmeli ve okuyabilmelisiniz.

Öğrenme ipuçları

Bu dil seviyesini korumak için uluslararası bir şirkette çalışmanız iyi olacaktır. Ayrıca anadili İngilizce olan kişilerle düzenli görüş alışverişinde bulunmalısınız. Sizin için bir başka seçenek de akademik makaleler yazmak ve oyunlar izlemektir.

İngilizce Dil Kursu

İngilizce dil kursu ile İngilizce seviyenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? O halde İngilizce dil kursları için seçeneklerimize göz atın!

İngilizce Dil Kurslarımız


İngiliz dili hakkında eğlenceli gerçekler

İngiliz diline biraz daha yakın hissetmenize yardımcı olmak için, İngilizce hakkında 10 eğlenceli bilgiyi bir araya getirdik:

  • İngilizcede tahminen bir milyon kelime vardır, ancak ana dili İngilizce olmayanlar ortalama olarak sadece 25.000 kelime bilirler.
  • Dünya nüfusunun yaklaşık %10'u İngilizce konuşmaktadır.
  • Shakespeare dile 1.000'den fazla yeni kelime eklemiştir.
  • İngilizcenin bu kadar önemli hale gelmesinin nedeni, Britanya İmparatorluğu'nun geçmişte dünyanın dört bir yanına yayılmış çok sayıda sömürgeye sahip olmasıdır.
  • ABD'nin resmi bir dili yoktur.
  • Bir kelimenin genellikle farklı anlamları vardır, örneğin "bill" veya "bill of rights" veya "left" veya "leave" kelimesinin geçmiş zamanı gibi.

Sonuç

Hangi seviyede olursanız olun, kendi başınıza İngilizce öğrenmek biraz zordur. Bu nedenle, gerçek öğretmenlerin size İngilizce öğrettiği çevrimiçi kurslar, İngilizceyi kolayca öğrenmenin harika bir yoludur. Ancak dil eğitimi gezileri de harika bir seçenektir. İngilizce dil eğitimi geziniz sırasında İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat edecek, ülkenin kültürü hakkında bilgi edinecek, dünyanın her yerinden bağlantılar kuracak, dil okulunda dil öğrenecek ve heyecan verici bir eğlence programına katılacaksınız. Bu sayede İngilizce öğrenmeyi harika bir tatille birleştirmiş olursunuz. Bu her zaman hatırlayacağınız bir deneyim!

İngilizce öğrenirken motivasyonunuzu yüksek tutmak için hedeflerinizi asla gözden kaçırmamalısınız. İngilizce öğrenmeye neden başladığınızı kendinize hatırlatmaya devam edin. Motivasyonunuzu artırmak için kendinize tekrar tekrar küçük zorluklar koyun, çünkü İngilizceyi bir gecede mükemmel bir şekilde öğrenemezsiniz. Umarız size nasıl kolayca İngilizce öğrenebileceğinize dair bir fikir verebilmişizdir! Sprachcaffe ile İngilizce becerilerinizi çeşitli şekillerde geliştirme fırsatına sahipsiniz. İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz ve sizin için çok sayıda ve çeşitli teklifleri bir araya getirdik. Etkili yöntemlerimiz İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırmayı garanti eder!


Hast du noch Fragen oder benötigst eine individuelle Beratung?

Wir stehen dir gerne zur Verfügung, immer freundlich und kompetent!

Kontaktiere uns!