2 tygodnie: od 4500 zł

W cenie: kurs standardowy, zakwaterowanie, opłaty rejestracyjne, test kwalifikujący i dyplom ukończenia kursu

Sprawdź oferty!

Nauka języka włoskiego we Florencji

Nauka włoskiego w pięknej Florencji jest marzeniem wielu osób. Albo lepiej można powiedzieć “Firenze” jak mówi się po włosku. Włoski styl życia, język i pasja, która panuje we Florencji szybko udzieli się osobom przyjezdnym. Florencja jest odpowiednia dla wszystkich chcących uczyć się języka. To miasto zachwyca od pierwszej chwili a nauka włoskiego we Florencji  szybko sprawi, że będziesz swobodnie posługiwać się językiem włoskim. Po skończonym kursie bedziesz podziwiać włoską kulturę i sztukę, zwiedzając Florencję z nowo poznanymi studentami... a wszystkie rozmowy będą już tylko po włosku!

Nauka we Florencji to szansa na poznanie wybranego przez Ciebie miejsca i nauczenia się języka jego mieszkańców. Ze Sprachcaffe masz możliwość wybrania spośród różnych kursów języka włoskiego we Florencji, dzięki czemu na pewno trafisz na najodpowiedniejszy dla siebie kurs językowy; od 2-tygodniowych kursów poprzez kursy egzaminacyjne i zajęcia indywidualne.

Dzięki naszym lektorom, którzy są native speakerami i interaktywnej metodzie nauczania, nauczysz się włoskiego w przyjemnej atmosferze. Odwiedź naszą szkołę we Florencj i przeżyj wspaniałe wakacje z językiem.

Stolica kultury

Poznaj historyczne zabytki miasta lub odkryj tajniki mody i znajdź coś dla siebie w jednym z wielu butików.

Nowoczesność

Nasza szkoła językowa we Florencji ma długą tradycję, ale jest też wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Skuteczność

Nauka włoskiego jest przyjemnie łatwa dzięki wakacyjnej atmosferze.

Czas wolny

Dzięki naszym ekscytującym zajęciom rekreacyjnym zyskujesz możliwość poznania wielu nowych przyjaciół.

Dlaczego pobyt językowy we Florencji ze Sprachcaffe?

Nasze kursy włoskiego są niezapomnianym przeżyciem: na kursach językowych  możesz uczyć się włoskiego od wykwalifikowanych native speakerów i jednocześnie odkrywać toskańskie skarby. Region jest jednym z najpopularniejszych miejsc we Włoszech na urlop i to nie bez powodu. Odwiedź inspirujące i malownicze miasta i wzgórza. Wybierz się na wycieczkę po okolicy, przybrzeżnych lasach sosnowych i morzu. Program nauki języka włoskiego we Florencji jest inwestycją w Twoją przyszłość, a jednocześnie będziesz mieć możliwość odwiedzenia unikalnych miejsc, zebrania cennego doświadczenia i nawiązania nowych znajomości. Odkryj wiele korzyści jakie ma dla Ciebie nauka włoskiego we Florencji!

Szkoła języka włoskiego we Florencji

Szkoła włoskiego Sprachcaffe we Florencji jest nowocześnie wyposażona i ma wszystkie niezbędne udogodnienia, żebyś podczas pobytu osiągnął jak najszybciej postępy w nauce włoskiego. Wielkość grupy to maksymalnie 12 osób.

Szkoła włoskiego we Florecji:

 • 7 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt audiowizulany
 • Recepcja
 • Pokój multimedialny
 • Kawiarnia
 • Pokoje do wspólnego spędzania czasu

Zobacz, jakie kursy we Florencji oferuje szkoła Sprachcaffe. 

 


Kursy języka włoskiego we Florencji

W pierwszym dniu kursu językowego we Florencji, przystąpisz do testu z włoskiego, abyśmy mogli określić Twój poziom językowy i znaleźć odpowiedni kurs dla Ciebie. Każdy kurs językowy we Florencji odbywa się od poniedziałku do piątku.

Nowo zdobyta wiedza z włoskiego jest ciągle stosowana i utrwalana podczas dyskusji i scenek w trakcie kursu. Ponadto, po zajęciach możesz kontynuować praktykę z miejscowymi mieszkańcami lub innymi uczestnikami kursu. Nie ma bardziej skutecznego sposobu na naukę włoskiego. Zrobisz ogromne postępy w bardzo krótkim czasie i będziesz czuć się zrelaksowany na wakacjach w jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech!

Elastyczny program nauczania

Odpowiednie lekcje dostosowane do Twojego poziomu językowego

Szeroka gama kursów

Wybieraj spośród różnych modeli kursów

Nauczyciele native speakerzy

Kwalifikowani nauczyciele uczą Cię

Świadectwo ukończenia kursu

Po zakończeniu kursu otrzymasz świadectwo Sprachcaffe.

Kurs standardowy

Kurs standardowy składa się z 20 lekcji po 45 minut każda . Rozmiar grupy dla kursu standardowego to maksymalnie 12 osób, a minimalny okres trwania to1 tydzień.

Więcej informacji>>

Kurs intensywny

Kurs intensywny składa się z 30 lekcji po 45 minut każda . Rozmiar grupy dla kursu intensywnego to maksymalnie 12 osób, a minimalny okres trwania to1 tydzień.

Więcej informacji>>

Kurs indywidualny

Dzięki indywidualnym lekcjom możesz wybrać tematy istotne dla ciebie w 10 lub 20 lekcjach po 45 minut razem z nauczycielem. Minimalny okres trwania to 1 tydzień. Opcjonalnie może wziąć udział druga osoba.

Więcej informacji>>

Part-time kurs

Kurs part-time składa się z 10 lekcji po 45 minut każda. Minimalny okres trwania wynosi 1 tydzień, a rozmiar grupy jest ograniczony do maksymalnie 12 osób.

Więcej informacji>>

Kurs dla osób powyżej 50 lat

Nasz kurs dla osób powyżej 50 lat obejmuje 20 lekcji tygodniowo (5 lekcji dziennie). Dodatkowo organizujemy 3 zajęcia kulturalne dla zabawy i interakcji. Wejścia do muzeów i bilety na transport nie są wliczone.


Formy zakwaterowania we Florencji

Aby kurs językow włoskiego we Florencji był całkowicie udany, studenci potrzebują wygodnego zakwaterowania. Oferujemy wygodne zakwaterowania we Florencji, dzięki czemu możesz czuć się komfortowo przed i po lekcjach. Jesteśmy pewni, że mamy coś odpowiedniego dla Ciebie! Wykorzystaj swoje zakwaterowanie jako okazję do komunikacji z innymi studentami, współlokatorami lub miejscowymi mieszkańcami, a tym samym praktykuj włoski, który nauczyłeś się na lekcjach.

Wybierz swoje zakwaterowanie

Wybierz między opcją pokoju jednoosobowego lub dwuosobowego

Transfer

Transfer z/do lotniska we Florencji za 336 PLN

Wysoki czynnik zadowolenia

Przytulne zakwaterowanie sprawia, że twoja podróż językowa staje się jeszcze lepsza.

Mieszkanie Współdzielone

Opcje pokoju jedno- lub dwuosobowego

Korzystanie z kuchni lub opcja śniadanie i obiadokolacja

Sprzątanie co tydzień

Przestrzenie funkcjonalne, czyste i dobrze zorganizowane


Czas wolny we Florencji

Stolica Toskanii i prowincji Florencja, położone w środkowych Włoszech nad rzeką Arno miasto Florencja oferuje magiczną i romantyczną atmosferę dla wszystkich turystów odwiedzających to miasto. Florencja jest znana głównie jako miasto sztuki, kultury i mody. Górzyste miasto oferuje ogromną liczbę atrakcji jak i niezliczoną liczbę sklepów i klubów.
Jeśli lubisz podróżować to polecamy również wycieczki do pobliskich miast takich jak: Piza, San Gimignano czy Siena. To oczywiście  w weekend a co robisz wieczorami po zajęciach w szkole? Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Florencji to: Galeria Uffizi, Galeria Akademii, Drzwi Raju, Dzwonnica Giotta, ogród botaniczny i niezliczone kościoły.

Zajęcia prowadzone przez Scuola Sprachcaffe

Seminaria na tematy historyczne i artystyczne oraz wizyty w interesujących miejscach w mieście i jego okolicach

 • Wprowadzenie: organizacja, usługi i wydarzenia kulturalne w mieście
 • Spacer po historycznym centrum
 • Wizyty w głównych muzeach i kościołach
 • Wycieczki do willi i ogrodów w bezpośrednim sąsiedztwie miasta
 • Wizyty na wystawach czasowych lub wydarzeniach o dużym znaczeniu
 • Wycieczki do Sieny, Lukki, Volter i San Gimignano

Seminaria i wizyty mające na celu poznanie społeczno-gospodarczej tkanki miasta i jego okolic. Lekcje i seminaria odbywają się w szkole z wykorzystaniem podręczników, slajdów i filmów wideo. Omawiane tematy to m.in.:

 • Historia miasta
 • Gospodarka pasa florenckiego
 • Rozwój miast
 • Wizyty w warsztatach rzemieślniczych i zabytkowych sklepach
 • Wizyty w firmach działających w branży modowej
 • Wizyty w winnicach i gospodarstwach produkujących oliwę i wino

Zajęcia rekreacyjne (więcej w okresie letnim)

 • Warsztaty kulinarne oraz kursy plastyczne i rzemieślnicze
 • Spacery na wsi
 • Wycieczki rowerowe
 • Kolacje i koncerty

Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wypad na miasto

Wieczorem:
impreza powitalna

Wtorek

Rano:
lekcje

Po południu:
Galeria Uffizi

Wieczorem:
czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Kino plenerowe

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Degustacja wina w Chianti

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Pizza

Sobota

 

Całodniowa wycieczka

Wzgórze widokowe we Florencji

 

 

Niedziela

 

Całodniowa wycieczka

San Gimignano i Siena

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).

Kalendarium Florencji

Poniżej znajduje się całoroczny przegląd wydarzeń we Florencji, które warto odwiedzić. W czasie Twojej podróży nic się nie dzieje? Nie obawiaj się, to tylko kilka wybranych przez nas wydarzeń, Florencja ma do zaoferowania wiele więcej. W przypadku pytań lub sugestii prosimy o kontakt z naszym personelem w Sprachcaffe Florencja!

Scoppio del Carro (Wielkanoc): Huk fajerwerek słychać we Florencji w każdą Wielkanoc: wózek z fajerwerkami jest ciągnięty przez miasto przez dwa białe woły, a następnie zapalany przed katedrą. Rytuał ten pochodzi z czasów krzyżowców i stał się prawdziwym magnesem dla odwiedzających.

Maggio Musicale Fiorentino (kwiecień - maj): Czy lubisz opery i koncerty? Zatem coroczny festiwal operowy we Florencji jest obowiązkowym punktem Twojej podróży! Od 1933 roku przy tej okazji prezentowane są współczesne oraz zapomniane opery. Maggio Musicale to najstarszy festiwal muzyczny we Włoszech. Odbywa się w różnych operach i teatrach.

ART - Międzynarodowe Targi Sztuki i Rzemiosła (kwiecień - maj): Ręcznie robione produkty, takie jak modne akcesoria, srebrna i złota biżuteria, meble, produkty zdrowotne i upiększające, a także żywność i napoje można zobaczyć wiosną na dziewięciodniowych targach sztuki i rzemiosła. Wystawcy z ponad 50 krajów prezentują tutaj swoje dzieła sztuki.

Festival dei Popoli (listopad - grudzień): Międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych został utworzony we Florencji w 1959 roku przez studentów. W ciągu ośmiu dni są wyświetlane różne międzynarodowe i włoskie filmy dokumentalne.

Ceny i terminy - Włochy, Florencja

Co jest zawarte w cenie?

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie wyjazdu językowego!

Dodatkowo płatne:

Książki do wypożyczenia.

Ważne! Nasze ceny nie zawierają transportu, należy zatem zorganizować transport na miejsce we własnym zakresie. Do Włoch latają liczne tanie linie lotnicze np.: Wizzair, Ryanair, czy też włoska Alitalia i polski LOT. Warto skorzystać z ich konkurencyjnych cen.

Wybierz i zaplanuj wyjazd językowy