2 tygodnie: od 4500 zł

W cenie: kurs standardowy, zakwaterowanie, opłaty rejestracyjne, test kwalifikujący i dyplom ukończenia kursu

Sprawdź oferty!

Nauka języka włoskiego we Florencji

Nauka włoskiego w pięknej Florencji jest marzeniem wielu osób. Albo lepiej można powiedzieć “Firenze” jak mówi się po włosku. Włoski styl życia, język i pasja, która panuje we Florencji szybko udzieli się osobom przyjezdnym. Florencja jest odpowiednia dla wszystkich chcących uczyć się języka. To miasto zachwyca od pierwszej chwili a nauka włoskiego we Florencji  szybko sprawi, że będziesz swobodnie posługiwać się językiem włoskim. Po skończonym kursie bedziesz podziwiać włoską kulturę i sztukę, zwiedzając Florencję z nowo poznanymi studentami... a wszystkie rozmowy będą już tylko po włosku!

Nauka we Florencji to szansa na poznanie wybranego przez Ciebie miejsca i nauczenia się języka jego mieszkańców. Ze Sprachcaffe masz możliwość wybrania spośród różnych kursów języka włoskiego we Florencji, dzięki czemu na pewno trafisz na najodpowiedniejszy dla siebie kurs językowy; od 2-tygodniowych kursów poprzez kursy egzaminacyjne i zajęcia indywidualne.

Dzięki naszym lektorom, którzy są native speakerami i interaktywnej metodzie nauczania, nauczysz się włoskiego w przyjemnej atmosferze. Odwiedź naszą szkołę we Florencj i przeżyj wspaniałe wakacje z językiem.

Stolica kultury

Poznaj historyczne zabytki miasta lub odkryj tajniki mody i znajdź coś dla siebie w jednym z wielu butików.

Nowoczesność

Nasza szkoła językowa we Florencji ma długą tradycję, ale jest też wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Skuteczność

Nauka włoskiego jest przyjemnie łatwa dzięki wakacyjnej atmosferze.

Czas wolny

Dzięki naszym ekscytującym zajęciom rekreacyjnym zyskujesz możliwość poznania wielu nowych przyjaciół.

Dlaczego pobyt językowy we Florencji ze Sprachcaffe?

Nasze kursy włoskiego są niezapomnianym przeżyciem: na kursach językowych  możesz uczyć się włoskiego od wykwalifikowanych native speakerów i jednocześnie odkrywać toskańskie skarby. Region jest jednym z najpopularniejszych miejsc we Włoszech na urlop i to nie bez powodu. Odwiedź inspirujące i malownicze miasta i wzgórza. Wybierz się na wycieczkę po okolicy, przybrzeżnych lasach sosnowych i morzu. Program nauki języka włoskiego we Florencji jest inwestycją w Twoją przyszłość, a jednocześnie będziesz mieć możliwość odwiedzenia unikalnych miejsc, zebrania cennego doświadczenia i nawiązania nowych znajomości.

Odkryj wiele korzyści jakie ma dla Ciebie nauka włoskiego we Florencji!


Szkoła języka włoskiego we Florencji

Szkoła włoskiego Sprachcaffe we Florencji jest nowocześnie wyposażona i ma wszystkie niezbędne udogodnienia, żebyś podczas pobytu osiągnął jak najszybciej postępy w nauce włoskiego. Wielkość grupy to maksymalnie 12 osób.

Szkoła włoskiego we Florecji:

 • 7 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt audiowizulany
 • Recepcja
 • Pokój multimedialny
 • Kawiarnia
 • Pokoje do wspólnego spędzania czasu

Zobacz, jakie kursy we Florencji oferuje szkoła Sprachcaffe. 

 


Kursy języka włoskiego we Florencji

Nasze kursy włoskiego rozpoczynają się testem językowym dzięki któremu zostaniesz zakwalifikowany do odpowiedniej grupy zaawansowania. Twoja nauka będzie więc przebiegała w grupie z osobami na odpowiednim poziomie językowym.

Kursy języka włoskiego we Florencji trwają zawsze 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, jednak w dni świąteczne zajęć nie ma. Na zakończenie kursu każdy student otrzyma certyfikat potwierdząjący liczbę odbytych godzin lekcyjnych oraz osiągnięty poziom językowy.

Kursy włoskiego jakie oferujemy:

W naszej szkole Sprachcaffe we Florencji oferujemy kursy włoskiego na wszystkich poziomach od absolutnie początkującego po zaawansowany. Możesz również wybrać czas trwania oraz intensywność. Możesz wybrać kurs włoskiego w Sprachcaffe trwający od kilku tygodni do kilku miesięcy! 

Oferujemy następujące kursy językowe we Florencji:

Rodzaje kursów we Florencji

Intensywny kurs

30 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: do 12 osób

Standardowy kurs

20 lekcji tygodniowo (15 godzin)
Min. czas: 1 tydzień
Wielkość grupy: do 12 osób
 

Kurs indywidualny

10/ 20 lub 30 lekcji tygodniowo
Min. czas: 1 tydzień

* 1 lekcja = 45 minut

** Kurs Part - time nie jest dostępny w sezonie C.

Minimalny wiek uczestników kursu to 18 lat. W przypadku osób w wieku 16 -  17 lat istnieje możliwość uczestnictwa w kursie na specjalne zapytanie.

 

Wykwalifikowani nauczyciele

Nasi nauczyciele są wykwalifikowani, bardzo zmotywowani i uczą w swoim ojczystym języku. Po zajęciach, z przyjemnością dają wskazówki uczniom i odpowiadają na wszystkie pytania związane z lokalną kulturą i wydarzeniami sportowymi. Nasza kadra to wyrozumiali i cierpliwi nauczyciele tak więc każdy przełamie swoją barierę językową dość szybko.


Formy zakwaterowania we Florencji

Zależy nam, żebyś był zadowolony z kursu włoskiego we Florencji i wiemy, że wpływ na to ma również komfortowe zakwaterowanie. Oferujemy różne rodzaje zakwaterowania we Florencji, w których możesz się zrelaksować przed i po zajęciach. Jesteśmy pewni, że mamy odpowiednie dla Ciebie zakwaterowanie!

Wykorzystaj Twoje miejsce zakwaterowania do ćwiczenia nowopoznanych zagadnień i komunikacji z innymi studentami, współlokatorami i mieszkańcami miasta.

Oferujemy następujące rodzaje zakwaterowania we Florencji:

Dostępne formy zakwaterowania

Apartment Współdzielony

pokój 1- lub 2-osobowy
bez wyżywienia

BB - śniadanie, HB - śniadanie i obiadokolacja, FB - pełne wyżywienie

Studio - Pokoje 2-osobowe tylko dla osób rezerwujących razem.

Podatek turystyczny: Kursanci przebywający we Florencji są zobowiązani do uiszczenia opłaty turystycznej w wysokości 2.50 EUR za dobę, maksymalnie 7.50 EUR. Opłata dotyczy wszystkich osób powyżej 12 roku życia, pobierana jest w dniu przyjazdu i nie jest zawarta w cenie noclegu.


Czas wolny we Florencji

Stolica Toskanii i prowincji Florencja, położone w środkowych Włoszech nad rzeką Arno miasto Florencja oferuje magiczną i romantyczną atmosferę dla wszystkich turystów odwiedzających to miasto. Florencja jest znana głównie jako miasto sztuki, kultury i mody. Górzyste miasto oferuje ogromną liczbę atrakcji jak i niezliczoną liczbę sklepów i klubów.

Jeśli lubisz podróżować to polecamy również wycieczki do pobliskich miast takich jak: Piza, San Gimignano czy Siena. To oczywiście  w weekend a co robisz wieczorami po zajęciach w szkole? Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Florencji to: Galeria Uffizi, Galeria Akademii, Drzwi Raju, Dzwonnica Giotta, ogród botaniczny i niezliczone kościoły.

Zajęcia prowadzone przez Scuola Sprachcaffe

Seminaria na tematy historyczne i artystyczne oraz wizyty w interesujących miejscach w mieście i jego okolicach

 • Wprowadzenie: organizacja, usługi i wydarzenia kulturalne w mieście
 • Spacer po historycznym centrum
 • Wizyty w głównych muzeach i kościołach
 • Wycieczki do willi i ogrodów w bezpośrednim sąsiedztwie miasta
 • Wizyty na wystawach czasowych lub wydarzeniach o dużym znaczeniu
 • Wycieczki do Sieny, Lukki, Volter i San Gimignano

Seminaria i wizyty mające na celu poznanie społeczno-gospodarczej tkanki miasta i jego okolic. Lekcje i seminaria odbywają się w szkole z wykorzystaniem podręczników, slajdów i filmów wideo. Omawiane tematy to m.in.:

 • Historia miasta
 • Gospodarka pasa florenckiego
 • Rozwój miast
 • Wizyty w warsztatach rzemieślniczych i zabytkowych sklepach
 • Wizyty w firmach działających w branży modowej
 • Wizyty w winnicach i gospodarstwach produkujących oliwę i wino

Zajęcia rekreacyjne (więcej w okresie letnim)

 • Warsztaty kulinarne oraz kursy plastyczne i rzemieślnicze
 • Spacery na wsi
 • Wycieczki rowerowe
 • Kolacje i koncerty

Twój wyjazd językowy w pigułce

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wypad na miasto

Wieczorem:
impreza powitalna

Wtorek

Rano:
lekcje

Po południu:
Galeria Uffizi

Wieczorem:
czas wolny

Środa

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Kino plenerowe

Czwartek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Degustacja wina w Chianti

Wieczorem:

Czas wolny

Piątek

Rano:

Lekcje

Po południu:

Czas wolny

Wieczorem:

Pizza

Sobota

 

Całodniowa wycieczka

Wzgórze widokowe we Florencji

 

 

Niedziela

 

Całodniowa wycieczka

San Gimignano i Siena

Proszę mieć na uwadze, że podany plan to tylko przykładowy tydzień i nasze rekomendacje, co do spędzania czasu wolnego. Wycieczki, godziny i zajęcia mogą różnić się w zależności od terminu podróży językowej i mogą za nie obowiązywać dodatkowe opłaty (płatne na miejscu).

Kalendarium Florencji

Poniżej znajduje się całoroczny przegląd wydarzeń we Florencji, które warto odwiedzić. W czasie Twojej podróży nic się nie dzieje? Nie obawiaj się, to tylko kilka wybranych przez nas wydarzeń, Florencja ma do zaoferowania wiele więcej. W przypadku pytań lub sugestii prosimy o kontakt z naszym personelem w Sprachcaffe Florencja!

Scoppio del Carro (Wielkanoc): Huk fajerwerek słychać we Florencji w każdą Wielkanoc: wózek z fajerwerkami jest ciągnięty przez miasto przez dwa białe woły, a następnie zapalany przed katedrą. Rytuał ten pochodzi z czasów krzyżowców i stał się prawdziwym magnesem dla odwiedzających.

Maggio Musicale Fiorentino (kwiecień - maj): Czy lubisz opery i koncerty? Zatem coroczny festiwal operowy we Florencji jest obowiązkowym punktem Twojej podróży! Od 1933 roku przy tej okazji prezentowane są współczesne oraz zapomniane opery. Maggio Musicale to najstarszy festiwal muzyczny we Włoszech. Odbywa się w różnych operach i teatrach.

ART - Międzynarodowe Targi Sztuki i Rzemiosła (kwiecień - maj): Ręcznie robione produkty, takie jak modne akcesoria, srebrna i złota biżuteria, meble, produkty zdrowotne i upiększające, a także żywność i napoje można zobaczyć wiosną na dziewięciodniowych targach sztuki i rzemiosła. Wystawcy z ponad 50 krajów prezentują tutaj swoje dzieła sztuki.

Festival dei Popoli (listopad - grudzień): Międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych został utworzony we Florencji w 1959 roku przez studentów. W ciągu ośmiu dni są wyświetlane różne międzynarodowe i włoskie filmy dokumentalne.


Ceny i terminy - Włochy, Florencja

Co jest zawarte w cenie?

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie wyjazdu językowego!

Dodatkowo płatne:

Książki do wypożyczenia.

Ważne! Nasze ceny nie zawierają transportu, należy zatem zorganizować transport na miejsce we własnym zakresie. Do Włoch latają liczne tanie linie lotnicze np.: Wizzair, Ryanair, czy też włoska Alitalia i polski LOT. Warto skorzystać z ich konkurencyjnych cen.

Wybierz i zaplanuj wyjazd językowy

*/