🌟 Grupa na Przelot z Opiekunem Do Anglii i na Maltę! Ostatnie miejsca!

Dowiedz się więcej

Poznaj kadrę opiekunów na obozach młodzieżowych

Nasi teamerzy to młodzi, otwarci i  pełnoletni opiekunowie, którzy mają przyjemność jak i satysfakcję z opiekowania się międzynarodową młodzieżą. Ich zadaniem jest wspierać i pomagać naszym  kursantom, aby jak najlepiej i najbezpieczniej spędzili czas na obozie językowym.

Opiekunowie otwarci są na  wszelkie sugestie aby jak najlepiej spełniać swoje obowiązki.

Z opieki można skorzystać zawsze, kiedy tylko będzie jakiś problem czy pytanie!

Wielu z   obecnych opiekunów zaczynało przygodę ze Sprachcaffe właśnie jako kursanci na obozach językowych.

Dzięki temu sami dokładnie wiedzą co i kiedy jest potrzebne i jak w pełni zaopiekować się młodzieżą w każdym wieku. Wielu z naszych opiekunów pracuje jako wolontariusze w swoich rodzinnych państwach - doświadczenie to pomaga w opiece nad międzynarodową grupą młodzieży przebywającej na obozie językowym. Również część z osób pracowało jako nauczyciele lub osoby opiekujące się młodzieżą w różnych  stowarzyszeniach młodzieżowych na całym świecie.

Taki mix różnych doświadczeń i predyspozycji  pozytywnie wpływa na jakość opieki, za którą opiekunowie odpowiadają. Wszyscy opiekunowie uzupełniają się nawzajem jak i wspólnie współpracują ucząc się od siebie nawzajem i wspólnie rozwiązując problemy. Taka wspólna koordynacja jest bardzo ważna dla pełnej opieki nad młodzieżą.

Teamerz odpowiedzialni są  za maksymalnie 15 kursantów.

Opieka zespołu doświadczonych osób

Połączenie różnych cech, narodowości, charakterów i osobowości tworzy zgrany międzynarodowy zespół opiekunów. Młodsi stażem uczą się pod okiem doświadczonych pracowników SC.

Opiekunowie pochodzą z Europy, Ameryki czy Azji i zawsze biegle porozumiewają się w języku wykładanym w danej szkole.

Szkolenia zawsze są prowadzone tak, aby każdy z opiekunów doskonale wiedział co jest dozwolone lub zabronione. Prowadzimy więc seminaria, gdzie w przyszli jak i obecni opiekunowie szkolą swoje umiejętności w pracy z wymagającą młodzieżą. Liczne dyskusje w grupach, przykłady z życia, wykłady o prawach i obowiązkach związanych z opieką nad najmłodszymi kursantami podczas pobytu na kursie językowym.

Ważne jest również dokładne zapoznanie się z wszelkimi aspektami prawnymi szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych. Dopiero kiedy wszyscy razem współpracują (opiekunowie jak i kursanci) obóz językowy może być bezpiecznym i ciekawym wyjazdem.

W szkole opiekunowie są nieustannie wspierani przez pracowników Sprachcaffe - obieg informacji jest bardzo ważny w szkołach Sprachcaffe na całym świecie.

Zespół opiekunów na naszych wyjazdach językowych

Młodzi i otwarci ludzie, dla których opieka nad młodzieżą to czysta przyjemność - to nasi teamerzy. Wiedzą, jak odnaleźć się w każdej sytuacji i są zawsze dostępni dla naszych uczniów, by im doradzić i wesprzeć ich w różnych momentach.

Wielu członków naszego zespołu ma już doświadczenie w wyjazdach językowych dla młodzieży ze Sprachcaffe i dlatego dokładnie wiedzą, jakie sytuacje mogą się przydarzyć podczas pobytu językowego. Niektórzy na co dzień pracują z młodymi ludźmi, czy to jako trener w klubie sportowym, jako opiekun czy jako lider klubu młodzieżowego. Różnorodna wiedza na temat pracy z młodymi ludźmi stanowi idealną mieszankę, aby zaspokoić wszystkie zainteresowania i obawy kursantów w czasie podróży.  Przed pierwszą podróżą kandydat na teamera musi przejść rekrutację i szkolenia, podczas których przygotowujemy opiekunów do działań podczas podróży językowej. Teamer na zakończenie naszego szkolenia otrzymuje dyplom. Teamerzy otrzymują  wiele informacji o naszej szkole językowej i miejscu, w którym będą pracować. Wiemy, że tylko znajomość lokalnych przepisów przez opiekunów, może zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas wakacji językowych.