Najczęściej zadawane pytania o kursy online

 

Na tej i kolejnych stronach udzielamy przydatnych informacji dotyczących naszych kursów online. Pytania są pogrupowane na poszczególne działy, co ułatwi Ci szybsze znalezienie odpowiedzi.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, skontaktuj się z nami dzwoniąc na +48 22 660 40 50

Kursy online

Sprachcaffe to prawdziwa instytucja akademicka zesprawdzoną koncepcją, oferująca jakościowe kursy prowadzone przez doświadczonych nauczycieli.
Zasadniczo nasze lekcje online działają jak zwykłe lekcje w naszych akredytowanych szkołach językowych. Logujesz się online do klasy, tj. podczas czatu wideo na żywo z jednym z naszych doświadczonych nauczycieli. Nauczyciel udziela „prawdziwych” lekcji i odpowiada bezpośrednio na wszystkie pytania i potrzeby edukacyjne. Rozpoznaje twoje słabości i mocne strony, motywuje i prowadzi do celu. Nauczanie z prawdziwym nauczycielem to nie tylko dużo więcej zabawy, ale także bardzo indywidualny charakter i dobre przygotowanie do codziennej praktyki. Zapewnia to najszybszy możliwy i najbardziej zrównoważony postęp w nauce, jaki możesz zrobić.
Z nami decydujesz także, kiedy i jak często chcesz się uczyć. W zaciszu własnego domu lub gdziekolwiek indziej.
Możesz wziąć udział w kursie online w ramach zajęć indywidualnych albo grupowych. Każde z nich przynoszą uczniowi inne korzyści. Zajęcia indywidualne: możesz wziąć udział w zajęciach indywidualnych lub razem z inną osobą, która uczy się na tym samym poziomie, co Ty (np. przyjaciel, rodzeństwo, partner). Treści dydaktyczne kursu i harmonogram są indywidualnie dostosowane do Ciebie (i drugiej osoby). Sam określasz dni i godziny lekcji, ile lekcji potrzebujesz i czego dokładnie musisz się uczyć. Nauczyciel może natychmiast odpowiadać na wszystkie pytania i na bieżąco dostosowywać lekcje do Twoich potrzeb. Lekcje grupowe: Na lekcjach grupowych uczysz się wraz z 7-12 innymi uczestnikami różnych narodowości, którzy znają język obcy na tym samym poziomie, co Ty. Będziesz mógł nawiązać kontakt z innymi uczniami z całego świata. Zajęcia opierają się w dużej mierze na stałym dialogu między uczniami, którzy mogą mieć zbliżone zainteresowania pod względem językowym i podobne pytania. Grupy są małe, to świetna okazja, by dużo mówić w języku obcym i robić postępy. Wszystkie informacje na temat naszych modeli kursów można znaleźć tutaj.

Na kursie online możesz nauczyć się wszystkich języków dostępnych w naszych szkołach. Najpopularniejszymi językami na zajęciach grupowych są angielski, hiszpański i niemiecki.

Stale oferujemy wiele innych języków, takich jak francuski, portugalski, łacina, grecki, chiński lub arabski, w indywidualnych lekcjach na życzenie. Jednak ciągle tworzone są nowe kursy grupowe online dla różnych języków. Po prostu zarejestruj się u nas, powiedz nam pożądany język obcy, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Oferujemy kursy online na różnych poziomach dla wszystkich języków; dla początkujących (A1-A2), średnio zaawansowanych (B1-B2) i zaawansowanych (C1-C2). 
Czas trwania kursu językowego online do osiągnięcia następnego poziomu zależy od poziomu aktualnej wiedzy, celów i intensywności zarezerwowanego kursu językowego. Zadaj to pytanie bezpośrednio konsultantowi, informując o obecnej sytuacji i planie, a doradzi Ci, biorąc pod uwagę średnie tempo nauki.
Na podstawie doświadczenia akademickiego w ścisłej współpracy z nauczycielami  uczestnicy łączeni są w grupy w oparciu o ocenę testu kwalifikacyjnego, informacje demograficzne, takie jak wiek (np. uczniowie z uczniami) i terminy zajęć dogodne dla uczestników.

Nie, możesz zarejestrować się, kiedy chcesz i to bez opłaty wpisowej. Zajęcia zwykle rozpoczynają się w każdy poniedziałek..

Nasi nauczyciele są rodzimymi użytkownikami języka i mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu swojego języka w naszych szkołach. Lekcje są prowadzone w języku obcym, którego się uczymy. Dzięki ciągłemu używaniu języka można szybko osiągnąć duży postęp. Może to wydawać się nieco przytłaczające dla początkujących, ale nikt nie musi się martwić, że nie będzie w stanie czegoś zrozumieć. Nasi doświadczeni nauczyciele dostosowują się indywidualnie do każdego ucznia i stosują różne metody nauczania, aby upewnić się, że wszystko zostało zrozumiane. Oczywiście w razie potrzeby możesz również liczyć na pomoc w języku angielskim. Jednak błyskawicznie zanurzasz się w języku obcym i wyjaśnienia po polsku stają się zbędne.

Połączenia szerokopasmowe mają inną prędkość wysyłania danych niż ich pobierania, więc jeśli łączysz się za pośrednictwem Wi-Fi, upewnij się, że masz stabilny sygnał. Najlepiej, byś był niezbyt daleko od punktu dostępu. Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie językowym online to: Video w standardowej jakości 0,5 Mbps pobieranie danych 0,5 Mbps wysyłanie danych Video w wysokiej rozdzielczości 2,5 Mbit/s pobieranie danych 3,0 Mbit/s pobieranie danych Sprawdź prędkość swojego internetu tutaj.
Po rejestracji zostaniesz poproszony o przystąpienie do testu kwalifikacyjnego. Będziesz musiał zalogować się w tym celu do systemu Sprachcaffe, abyśmy mogli ustalić Twój faktyczny poziom języka. Musimy znać dokładny poziom języka uczniów, aby grupy były jak najbardziej jednorodne. Zawsze chcemy, by w grupie były osoby o podobnych potrzebach i celach językowych. Jeśli kurs wydaje Ci się zbyt łatwy lub trudny, zgłoś się do nas, a my dokonamy zmiany. Jeśli chcesz teraz przetestować swój obecny poziom języka, możesz rozwiązać bezpłatny test poziomujący online.
Oczywiście kursy online są bardziej elastyczne niż tradycyjne. Aby samodzielnie wybrać godziny zajęć, zalecamy zarejestrowanie się na lekcje indywidualne. Ramowe godziny zajęć znajdziesz w formularzu.
Kursy online są bardziej efektywne w małej grupie, dlatego maksymalnie może uczyć się 7 do 12 osób.
Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w 80% zajęć, otrzymują świadectwo udanego uczestnictwa. Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach, zaleca się powiadomienie nauczyciela i omówienie dalszego postępowania.
Oprócz podręcznika cyfrowego nauczyciel zapewni materiały do ​​pracy przed, w trakcie i po zajęciach. Wybór materiałów do pracy lub książek zależy w dużej mierze od poziomu i ukierunkowania grupy.

Na początku kursu otrzymasz informację, jeśli grupa będzie miała używać podręcznika czy ćwiczeń, abyś mógł go nabyć z wyprzedzeniem, jeśli wolisz formę papierową.

Jak odbywa się rejestracja oraz same zajęcia online?

Zapytaj nas o dostępność wybranego kursu językowego online bez zobowiązań. Po prostu wypełnij formularz i powiedz nam, jakiego kursu szukasz. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz osobistej konsultacji, zadzwoń do nas.

Sprawdzamy dostępność i znajdujemy dla Ciebie optymalny kurs online. Następnie otrzymasz ofertę e-mailem zgodną z Twoimi życzeniami. Jeśli Ci się spodoba, zarezerwujemy dla Ciebie kurs. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na rozpoczęcie kursu.
Jeśli oferta Ci nie odpowiada, z przyjemnością poszukamy dla Ciebie alternatywy.
Jeśli chcesz zarejestrować kilku uczestników jednocześnie, po prostu napisz nam o tym notatkę, kiedy zamawiasz kurs. Tam znajdziesz miejsce na wiadomość do nas. Najlepiej poinformuj nas, na jakim poziomie językowym są uczestnicy.

Na podstawie tych informacji przygotujemy specjalną ofertę dla kilku uczestników. Jeśli wszyscy uczestnicy mają ten sam poziom języka, istnieje opcja zamkniętego prywatnego kursu. Jeśli mają różne umiejętności językowe, znajdziemy odpowiedni kurs dla wszystkich. W tym celu potrzebujemy dokładnych informacji o potrzebach i celach poszczególnych uczestników.
Link i dane do logowania otrzymasz na e-mail. Jeśli chcesz wziąć udział w sesji za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze, wystarczy otworzyć link. Następnie zostaniesz poproszony o pobranie i uruchomienie pliku. Po uruchomieniu pliku jesteś w wirtualnej klasie. Jeśli chcesz wziąć udział w kursie językowym online za pośrednictwem smartfona, musisz najpierw zainstalować odpowiednią aplikację. Tam zostaniesz poproszony o podanie danych dostępu do sesji. Możesz również wybrać numer sesji przez telefon. Aby to zrobić, wybierz bezpłatny numer telefonu zawarty w e-mailu z zaproszeniem. Następnie zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN sesji. Sesja rozpoczyna się, gdy nauczyciel jest online.
Idealnie, jeśli masz kamerę internetową z mikrofonem lub po prostu smartfon ze sprawnym aparatem. Możesz także wziąć udział w kursie językowym online bez kamery internetowej. Pozostali uczestnicy nie mogą Cię zobaczyć, ale Ty będziesz ich widział. Połączenia szerokopasmowe mają inną prędkość wysyłania danych niż ich pobierania, więc jeśli łączysz się za pośrednictwem Wi-Fi, upewnij się, że masz stabilny sygnał. Najlepiej, byś był niezbyt daleko od punktu dostępu. Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie językowym online to: Video w standardowej jakości 0,5 Mbps pobieranie danych 0,5 Mbps wysyłanie danych Video w wysokiej rozdzielczości 2,5 Mbit/s pobieranie danych 3,0 Mbit/s pobieranie danych Sprawdź prędkość swojego internetu tutaj.    
Możesz wziąć udział w spotkaniu testowym, aby upewnić się, że kamera internetowa i mikrofon są poprawnie skonfigurowane, a nasza klasa online to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Jak to zrobić?

Wybierz kurs, który najbardziej Ci odpowiada, skontaktuj się z nami i pozwól nam przygotować osobistą ofertę zgodną z Twoimi preferencjami. Jeśli podoba Ci się nasza oferta, możesz zarejestrować się na kurs językowy i zapłacić za niego wygodnie online. A potem?
1. Otrzymasz dostęp do swojego osobistego konta na portalu Sprachcaffe. Tam podejmiesz test językowy online, abyśmy mogli określić Twój poziom językowy.

2. Na podstawie określonego poziomu języka i Twoich specjalnych potrzeb, znajdziemy odpowiedni dla Ciebie kurs językowy.
3. Następnie otrzymasz link, za pomocą którego uzyskasz dostęp do internetowej klasy. Sesja rusza, gdy tylko nauczyciel jest gotowy.