ŻYCIE W RODZINIE GOSZCZĄCEJ

Nawet zanim osobiście poznasz swoją rodzinę goszczącą, możesz być pewien jednej ważnej rzeczy: Tak jak Ty, Twoja rodzina goszcząca szuka kontaktu z ludźmi z innego kraju i chciałaby, aby obecność au pair inspirowała i wzbogacała ich własne życie. Rodziny zostały starannie wybrane przez pracowników naszych organizacji partnerskich.

POZNAJ SWOJĄ RODZINĘ GOSZCZĄCĄ

Rodzina skontaktuje się z Tobą na około jeden do dwóch miesięcy przed rozpoczęciem programu. Jeśli otrzymamy informację zwrotną od naszego biura partnerskiego au pair, że rodzina chciałaby się z Tobą skontaktować, przekażemy Ci wszystkie informację. Dzięki temu będziesz mógł skontaktować się z rodziną przez telefon, Skype lub e-mail, żeby ją lepiej poznać. Jeśli obie strony się sobie spodobają, nic nie stanie na przeszkodzie Twojej przygodzie za granicą!

KAŻDY DZIEŃ PRZYNOSI NOWE

Po przybyciu do rodziny goszczącej, zaangażuje cię ona w jej codzienne życie, tzn. zaopiekujesz się dziećmi, przejmiesz lekkie prace domowe i staniesz się cennym członkiem rodziny. W zależności od wieku dzieci i oczekiwań rodziny, będziesz mieć różne zadania do wykonania. W zamian za pracę jako au pair otrzymasz bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie, a także regularne kieszonkowe (na zajęcia rekreacyjne, podróże itp).
Aby pomóc w szybkim odnalezieniu się w nowym kraju, rodzina goszcząca wyjaśni Ci codzienną rutynę z dziećmi i w gospodarstwie domowym. Wraz z rodziną goszczącą najlepiej jest sporządzić tygodniowy harmonogram, w którym wyszczególnione są wszystkie ważne zadania. Powinno to ułatwić Ci szybkie przyzwyczajenie się do nowych zadań. W razie potrzeby, Twoja rodzina goszcząca wyjaśni Ci, jak korzystać z transportu publicznego i dostaniesz kilka lekcji jazdy ich samochodem, jeśli rodzina goszcząca będzie chciała, żebyś odwoziła dzieci.
Rodzinę goszczącą, która otwiera przed tobą drzwi, należy zawsze traktować z szacunkiem, życzliwością i tolerancją. Dla udanego wspólnego życia bardzo ważne jest, aby nie mierzyć i nie oceniać sytuacji wg wzorców zachowań, których dotychczas doświadczyliście w Polsce. Zaangażuj się w inny sposób życia i staraj się aktywnie integrować z rodziną. Jeśli podejmiesz wysiłek, aby z miłością i ciepłem zająć się wszystkimi członkami rodziny, szybko się zadomowisz i będziesz mieć wspaniały i pouczający czas.