Szkoła średnia w Anglii

Szczególną zaletą podczas pobytu w liceum w Anglii jest fakt, że poziom nauki w szkołach brytyjskich  i polskich jest bardzo podobny. Po powrocie zza granicy nie będziesz mieć żadnego problemu z odnalezieniem się w swojej szkole! Często angielskie licea oferują przedmioty, które z większym prawdopodobieństwem można znaleźć na uniwersytetach w kraju lub za granicą.

Wiek

14 - 18 lat

Długość

od 1 do 5 miesięcy

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Południowe wybrzeże

Anglia znana jest jako kraina królowej, czerwonych budek telefonicznych i piętrowych autobusów oraz ojczyzna Szekspira i Beatlesów. Znakomity angielski styl, wysoki poziom akademicki i tysiącletnia historia to również cechy charakterystyczne Anglii! Szerokie pagórkowate krajobrazy w głębi lądu i imponujące wybrzeże stanowią obietnicę niezapomnianych przygód. Długość wybrzeża wynosi około 12500 km. Widać z niego wiele małych wysepek, na które można łatwo dotrzeć łodzią. Południe Anglii leży bezpośrednio nad kanałem La Manche, Zachód nad Oceanem Atlantyckim, a Wschód nad Morzem Północnym - nad morze jest zatem z każdego zakątka kraju nie dalej niż 120 kilometrów. Anglia znana jest nie tylko ze swoich zabytków, takich jak Mur Hadriana (dawna granica Cesarstwa Rzymskiego), kamienny krąg Stonehenge czy liczne zamki i pałace, takie jak Pałac Buckingham w Londynie czy Zamek Leeds, ale także z fantastycznie pięknych planów filmowych licznych produkcji, w tym znanej serii „Harry Potter”. Często wybiera się ją jako scenerię filmów ze względu na jej zróżnicowany krajobraz. Kiedyś kraj był zalesiony, dziś występują tu łąki, rzeki, a także wrzosowiska, które w filmach stanowią ciekawe tło.

Odkrywanie Londynu

Nie możesz przegapić "London Experience". Podczas tego czterodniowego wydarzenia masz okazję poznać najważniejsze atrakcje światowej metropolii, takie jak Pałac Buckingham, Big Ben i Westminster. Zakwaterowanie i wyżywienie są oczywiście wliczone w cenę, więc nie musisz się o nic martwić i naprawdę możesz poczuć angielską atmosferę.
London Experience jest dostępne we wrześniu.

Organizacja roku szkolnego w Anglii

Angielski rok szkolny nie jest podzielony na dwa półrocza jak w Polsce, a na trzy semestry. Każdy semestr trwa 4 miesiące.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, możesz uczyć się w Anglii:
  • od stycznia do kwietnia
  • lub od września do grudnia
Jeżeli zdecydujesz się na 1,5 semestru nauki za granicą, będziesz uczyć się w Anglii:
  • od września do stycznia
Rok szkolny w Anglii zaczyna się i kończy w odgórnie ustalonych okresach. Początek Twojego pobytu za granicą powienien przypadać na pierwszy miesiąc semestru, tj. styczeń lub wrzesień. W przypadku, gdy chcesz wziąć udział w "London Experience", wtedy powinieneś polecieć do Anglii pod koniec sierpnia i rozpocząć swoją przygodę nieco wcześniej.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Anglii

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
W Anglii uczniowie muszą nosić mundurki do 15 roku życia.
Lekcje trwają przeważnie od 9:00 do 16:00.
Tak, regionalny koordynator przychodzi do szkoły co miesiąc, aby sprawdzić, czy wszystko odbywa się zgodnie z planem. W każdej chwili można się z nim skontaktować telefonicznie, jeśli pojawi się problem.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
Transport publiczny w Anglii jest dobrze skomunikowany. Dużo zależy od miasta, w którym znajduje się szkoła.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Tak, w Anglii jest możliwość nauki w szkole prywatnej. Kwestie organizacyjne zależą od wybranego regionu.
Zalecane są standardowe szczepienia powszechne w Europie (tężec, odra, świnka, różyczka, WZW typu A i B, błonica, krztusiec, polio).
Anglia to bezpieczny kraj. Zaleca się jednak dbać o swoje osobiste kosztowności, aby nic nie zginęło.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą