Szkoła średnia w Argentynie

System szkolnictwa w Argentynie jest na dobrym poziomie akademickim. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że Argentyna łączy ze sobą idealną mieszankę kultur latynoamerykańskich, afrykańskich i europejskich, co  sprawia, że ​​kraj ten może być celem Twojego międzykulturowego pobytu w liceum. Nie musisz obawiać się szoku kulturowego. Ponadto, jeśli Twoi rodzice wyrażą zgodę, będziesz mieć możliwość podróżowania po Argentynie. Ponieważ kraj ten jest rekordzistą świata z największą liczbą świąt państwowych, będziesz mieć wiele okazji do poznania większości tamtejszych atrakcji.

Wiek

15 - 18 lat

Długość

2, 3 miesięce, 1 lub 2 półrocza

Opcje

brak możliwości wyboru szkoły

Region

Północna i środkowa część kraju

Większość ludzi w Argentynie to potomkowie Włochów i Hiszpanów, więc można liczyć bardzo dużą gościnność. Kultura Argentyńczyków jest bardzo dobrze znana z tanga, piłki nożnej i pato. Pato to gra jeździecka przypominająca koszykówkę, to narodowy sport Argentyny. Oprócz sportu Argentyna jest również bogata w cuda natury. Najwyższa góra w Ameryce, Aconcagua, jest idealna do uprawiania narciarstwa, snowboardu i pieszych wędrówek. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą również udać się na wyprawę odkrywczą po dwóch najwyższych wulkanach świata lub po Patagonii. Patagonia, prowincja na południu Argentyny i Chile, zachwyca przede wszystkim antarktycznymi lasami deszczowymi i lodowcem Perito Moreno wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Środkową i północną część kraju zdobią plaże, pustynie, równiny („La Pampa”) i wodospady Iguazú na granicy z Brazylią, jeden z siedmiu cudów natury świata. W Argentynie można obserwować również wiele zwierząt, takich jak pingwiny, jaguary i wilki grzywiaste.

Kordoba

W Kordobie możesz wziąć udział w dwutygodniowym kursie hiszpańskiego. W sumie obejmuje on 40 lekcji, dzięki którym dobrze przygotujesz się do nauki w argentyński liceum.

Obóz integracyjny

Obóz, który jest wliczony w cenę programu, ma na celu dostarczenie wszystkich potrzebnych informacji. Uczniowie dowiedzą się na nim m.in. o tradycjach, zwyczajach, tabu i różnicach kulturowych.

Organizacja roku szkolnego w Argentynie

W Argentynie, tak jak w Polsce rok szkolny jest podzielony na dwa półrocza.
Jeżeli zdecydujesz się na 2 miesiące szkoły za granicą, możesz zacząć naukę w Argentynie:
  • w lutym
  • lub w lipcu
Jeżeli zdecydujesz się na 1 półroczenauki za granicą, będziesz uczyć się w Argentynie:
  • od lutego
  • lub od lipca
Jeżeli zdecydujesz się na 3 miesiące szkoły za granicą, możesz zacząć naukę w Argentynie:
  • w lutym
  • lub w lipcu
Jeżeli zdecydujesz się na rok szkolny, czyli 10 miesięcynauki za granicą, będziesz uczyć się w Argentynie:
  • od lutego
  • lub od lipca
Twój przylot do Argentyny powinien mieć miejsce kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przygoda zacznie się zatem w lutym lub w lipcu.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Argentynie

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
Tak, w Argentynie uczniowie mają obowiązek ubierania do szkoły mundurków.
To zależy od szkoły. W Argentynie są szkoły pół- i całodniowe. Lekcje trwają przeważnie od 8:00 do 13:00 i/ lub od 13:00 do 18:00.
Tak, uczniowie mają zapewnioną opiekę. W każdej chwili można skontaktować się telefonicznie z opiekunem programu.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Tak, można zabrać ze sobą własny sprzęt narciarski lub skorzystać z wypożyczalni na miejscu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
Sieć transportu publicznego w Argentynie pozostawia wiele do życzenia. Aby zwiedzać różne zakątki kraju, najlepiej korzystać z pociągów lub samolotów.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Tak, w ramach programu w Argentynie można wybierać spośród szkół publicznych i prywatnych.
Zaleca się zaszczepienie się przeciwko tężcowi, błonicy, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz żółtej febrze. Ponadto korzystne byłoby szczepienie przeciwko wściekliźnie i profilaktyka malarii.
Argentyna to bezpieczny kraj. Zaleca się jednak dbać o swoje osobiste kosztowności, aby nic nie zginęło.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą