Szkoła średnia w Chinach

Chiny - kraj najczęściej używanego języka, ale nie martw się: znajomość chińskiego nie jest przez nas wymagana w ramach tego programu. Niemniej jednak warto nauczyć się jak najwięcej z wyprzedzeniem, aby móc od razu zacząć mówić w lokalnym języku.

Wiek

15 - 18 lat

Długość

półrocze lub rok szkolny

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

cały kraj

Chiny to kraina jedwabiu i serce Azji. Jest to również najbardziej zaludniony kraj na świecie, zamieszkały przez około 1,4 miliarda ludzi. Tamtejsi ludzie dbają o swoje stare tradycje, a jednocześnie przywiązują wagę do szybkiego rozwoju. W dużych miastach zwróć uwagę na gospodarkę i technologię, a poza metropoliami i na bardziej wiejskich terenach odkrywaj Wielki Mur Chiński, który jest jednym z siedmiu nowych cudów świata, Armię Terakotową i wiele walorów kultury.
Chiny to nie tylko idealne miejsce na wymianę licealną dla miłośników technologii i kultury, ale także dla miłośników przyrody. Chiny mają najbogatszy i najbardziej zróżnicowany zarówno świat roślin jak i zwierząt na świecie. Oprócz niedźwiedzia pandy na bardziej wiejskich prowincjach można spotkać lamparty śnieżne, łosie, renifery, małpy, słonie, wielbłądy, niedźwiedzie i wiele innych zwierząt. Znajduje się tu również las deszczowy Wulingyuan, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tej malowniczej okolicy można również odwiedzić Park Narodowy Zhangjiajie, który posłużył jako wzór dla Gór Hallelujah w filmie Jamesa Camerona Avatar.
Pod koniec wyprawy odkrywczej możesz udać się na karaoke z lokalnymi przyjaciółmi, co stanowi bardzo popularną rozrywkę w Chinach.

Spotkanie organizacyjne

Seminarium orientacyjne w Pekinie, które jest wliczone w cenę programu, przygotuje Cię na spotkanie z wielkimi różnicami kulturowymi, abyś nie musiał(a) się o nie martwić podczas pobytu. Pekin jest stolicą Chińskiej Republiki Ludowej i ma ponad 3000 lat historii. Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie przygody w Chinach.

Organizacja roku szkolnego w Chinach

W Chinach, tak jak w Polsce rok szkolny jest podzielony na dwa półrocza.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, możesz uczyć się w Chinach:
  • od września
Jeżeli zdecydujesz się na rok szkolny, czyli 10 miesięcynauki za granicą, będziesz uczyć się w Chinach:
  • od września
Polecisz do Chin na kilka dni przed rozpoczęciem lekcji, więc niczego nie przegapisz. Oznacza to, że zaczynasz swoją przygodę we wrześniu lub sierpniu. Dokładna data rozpoczęcia szkoły zależy od wybranej prowincji.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Chinach

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
Tak, w Chinach uczniowie muszą nosić mundurki szkolne.
Lekcje często trwają od 7:00 do 19:00, czasem dłużej. W Chinach kładzie się duży nacisk na edukację.
W szkołach zapewniona jest opieka, tak by reagować od razu na zgłaszane potrzeby, problemy.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
W miastach transport publiczny jest bardzo nowoczesny. Połączenia są punktualne i dobrze skomunikowane.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Nie, w Chinach w ramach programu nie oferujemy nauki w szkole prywatnej.
Zalecane jest szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, polio, krztuścowi, śwince, odrze, różyczce, żółtaczce typu A i B, tyfusowi brzusznemu, zapaleniu opon mózgowych i wściekliźnie. Zaleca się również wykonanie testu na obecność wirusa HIV i testu na kiłę, które nie mogą być starsze niż 6 miesięcy.
Anglia to bezpieczny kraj. Zaleca się jednak dbać o swoje osobiste kosztowności, aby nic nie zginęło.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą