Szkoła średnia w Meksyku

Meksyk jest idealnym miejscem do nauki hiszpańskiego, ponieważ mówi się tu nim wyraźnie i w stosunkowo wolnym tempie w porównaniu z innymi krajami Ameryki Łacińskiej.

Wiek

15 - 18 lat

Długość

1 półrocze lub rok szkolny

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Cały kraj

Meksyk stanowi swoisty pomost między Ameryką Północną a Środkową; graniczy również z Atlantykiem i Pacyfikiem. Meksyk słynie ze swojej historii oraz kultury i wynikających z nich festiwali. Miłośnicy kultury mogą więc w pełni korzystać z niesamowitych atrakcji: od miast z pięknymi ruinami, przez piramidę Chichen Itza, jeden z siedmiu cudów świata, po tradycyjne święta „Dia de los muertos” i „Corrida de toros”. W Meksyku można poznać wiele różnych kultur: Olmeków, Zapoteków, Tolteków, Majów, Azteków i Inków, a także afrykańską, francuską i hiszpańską. Można podziwiać prawdziwe perełki (dosłownie i w przenośni) zarówno na północy, jak i na południu kraju. Wybierz się zatem na wycieczkę łodzią po kryształowych jaskiniach na Rio Secreto lub podziwiaj największe kryształy świata, znajdujące się na wysokości ok. 14 metrów, w pobliżu miejscowości Naica. Dla miłośników przyrody i sportu w Meksyku ma również wiele do zaoferowania: pustynie, wulkany, pogórza, wybrzeża i plaże, gdzie można wybrać się na wycieczki przygodowe i ponad 200 000 różnych gatunków zwierząt, w tym pumy i legwany, a także ponad 26 000 różnych gatunków roślin takich jak kaktusy i agawy.

Spotkanie integracyjne

Podczas seminarium integracyjnego, które jest wliczone w cenę programu, przygotujesz się do nauki w lokalnym liceum. W jego trakcie omawiane są różnice kulturowe i ważne informacje, dzięki czemu nie musisz się na miejscu niczym martwić i możesz od razu w pełni cieszyć się urokami tego kraju Ameryki Środkowej.

Organizacja roku szkolnego w Meksyku

W Meksyku, tak jak w Polsce rok szkolny jest podzielony na dwa półrocza.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, możesz uczyć się w Meksyku:
  • od sierpnia
Jeżeli zdecydujesz się na rok szkolny, czyli 10 miesięcynauki za granicą, będziesz uczyć się w Meksyku:
  • od sierpnia
Polecisz do Meksyku na kilka dni przed rozpoczęciem lekcji, aby niczego nie przegapić. Oznacza to, że Twoja przygoda zacznie się już w sierpniu.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Meksyku

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
Tak, w Meksyku uczniowie obowiązkowo muszą nosić mundurki.
Lekcje trwają przeważnie od 7:30 do 14:30.
Tak, na miejscu jest opiekun. W razie pytań lub problemu w każdej chwili można się z nim skontaktować telefonicznie.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
W Meksyku dostępne jest metro i autobusy (zależnie od miasta).
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Nie, w Meksyku nie oferujemy programu w szkołach prywatnych.
Zaleca się szczepienia przeciwko tężcowi, błonicy, wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, polio, odrze i durowi brzusznemu.
Meksyk może być znany z korupcji i handlu narkotykami (szczególnie w miastach Tijuana, Ciudad Juarez i Monterrey), ale jest bezpieczny, o ile nie spaceruje się samotnie wieczorami. Zaleca się, aby w miarę możliwości unikać przemieszczania się w pojedynkę.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą