Szkoła średnia w Nowej Zelandii

W naszym programie szkół średnich możesz wybierać spośród ponad 90 szkół, z których każda oferuje nowoczesny system szkolnictwa o wysokim poziomie nauczania. Jeśli nie chcesz przegapić początku nowego roku szkolnego w swojej szkole w Polsce, zalecamy rozpoczęcie programu w styczniu, ponieważ jest to środek lata w Nowej Zelandii i początek roku szkolnego w Nowej Zelandii. Jeśli wybierzesz opcję od lipca do września (1 semestr), możesz połączyć letnie wakacje z pobytem i tym samym przegapić mniej zajęć w szkole w Polsce.

Wiek

13 - 18 lat

Długość

4, 6 tygodni, 1-4 lub nawet 6 semestrów

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Północna i południowa wyspa

Nowa Zelandia, kraina długich, białych chmur, podzielona jest na dwie piękne wyspy o bardzo różnych krajobrazach i niezrównanej różnorodności krajobrazów. Kraj otoczony jest Oceanem Spokojnym i Morzem Tasmana. Na Wyspie Północnej znajdziesz piękne plaże, pola, winnice, uśpione wulkany i jeziora wulkaniczne, gorące źródła i jaskinie robaczków świętojańskich. Również na północy mieści się Shire i Hobbiton z filmów Władca Pierścieni, z których znana jest Nowa Zelandia. Nie można zapomnieć o Auckland, największym mieście w kraju ze słynnym na całym świecie Sky Tower i stadionem rugby drużyny All Blacks. Więcej jezior, fiordów, gór i lodowców czeka na Ciebie na Wyspie Południowej, która oferuje różnorodne zajęcia na świeżym powietrzu. Oprócz Maorysów, rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii, zamieszkują ją też Kiwi, 4,4 miliona Nowozelandczyków pochodzenia europejskiego. Kiwi to także nazwa rodzimych ptaków, a także owoców, które można tam znaleźć. Na szczególną uwagę zasługuje niewiarygodna otwartość i życzliwość Nowozelandczyków oraz swobodny sposób cieszenia się życiem!

Odkrywanie Sydney

Twój pobyt w liceum zaczyna się w styczniu lub lipcu? W takim razie nie możesz przegapić Sydney Experience. Podczas tego czterodniowego wydarzenia masz okazję zwiedzić najważniejsze atrakcje światowej metropolii, takie jak Harbour Bridge, Sydney Opera House i Bondi Beach. Zakwaterowanie i wyżywienie są oczywiście wliczone w cenę, więc nie musisz się o nic martwić i możesz cieszyć się ze swojej nowej przygody.

Organizacja roku szkolnego w Nowej Zelandii

System szkolnictwa w Nowej Zelandii nie jest podzielony na półrocza, jak w Polsce, ale na semestry. Rok szkolny składa się z 4 semestrów po 3 miesiące w roku. Dzielą się one w następujący sposób:
Semestr 1: koniec stycznia - połowa kwietnia
Semestr 2: koniec kwietnia - początek lipca
Jeżeli zdecydujesz się na 1, 2, 3 lub 4 semestry nauki w Nowej Zelandii możesz rozpocząć szkołę w:
  •     styczniu,
  •     kwietniu,
  •     lipcu
  •     lub październiku.
Semestr 3: połowa lipca - koniec września
Semestr 4: początek października - połowa grudnia
Jeżeli zdecydujesz się na 4 lub 6 tygodni lub 6 semestrów nauki w Nowej Zelandii, rozpoczniesz pobyt:
  •     w lipcu.

Wystartujesz kilka dni przed rozpoczęciem szkoły. Jeśli zarezerwujesz Sydney Experience, zwykle przylecisz do Nowej Zelandii na tydzień przed rozpoczęciem szkoły i możesz rozpocząć swoją przygodę wcześniej.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Nowej Zelandii

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
Tak, w Nowej Zelandii uczniowie muszą nosić mundurki.
Lekcje trwają przeważnie od 8:30 do 15:15.
W Nowej Zelandii każda szkoła ma oddział międzynarodowy, który zapewnia opiekę uczniom z zagranicy.
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Tak, można zabrać ze sobą własny sprzęt narciarski lub skorzystać z wypożyczalni na miejscu.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
Nowa Zelandia ma świetnie zorganizowaną sieć transportu publicznego.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Nie, nie oferujemy szkół prywatnych w ramach naszego programu w Nowej Zelandii.
Zalecane są standardowe szczepienia powszechne w Europie (tężec, odra, świnka, różyczka, WZW typu A i B, błonica, krztusiec, polio).
Nowa Zelandia to bardzo bezpieczny kraj, który kładzie duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem. W XXI wieku poziom przestępczości nadal spada. Zaleca się mimo wszystko dbać o osobiste kosztowności.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą