🌟 Grupa na Przelot z Opiekunem Do Anglii i na Maltę! Ostatnie miejsca!

Dowiedz się więcej

Przewodnik turystyczny po Kanadzie

Podsumowanie Kanady:

★★★★    Kuchnia regionalna
★★★★    Zakupy
★★★★    Odpoczynek & Relaks
★★★★    Sport
★★★★★    Opalanie & Plaża
★★★★    Kultura & Historia
★★★    Transport

Podróże i nauka idą ze sobą w parze - dlatego też organizujemy kursy języka angielskiego i francuskiego w Kanadzie, czyli tam, gdzie języki te są powszechnie używane. Na naszym kursie będziesz miał okazję poznać kulturę oraz życie Kanadyjczyków 'od kuchni', ich sztukę, historię i tradycyjna kuchnię. W naszym przewodniku zebraliśmy dla Ciebie praktyczne informacje o Kanadzie.

Kanada - rozległe zróżnicowane ze względu na rzeźbę terenu obszary zamieszkałe przez zróżnicowane kulturowo i etnicznie grupy ludności żyjące ze sobą w zgodzie i tolerancji. Kanada cechuje się dość szerokim wachlarzem klimatycznym oraz dziewiczą naturą. Północ to klimat arktyczny i subarktyczny a południe - umiarkowany z bujną naturą, dziewiczymi lasami i krystalicznymi jeziorami. Ludność  Kanady to mieszanka rdzennych mieszkańców - Indian i Inuitów z ludnością napływową. Na początku byli to przede wszystkim Francuzi i Anglicy a później mieszkańcy Skandynawii, całej Europy oraz Azji, którzy ostatecznie łącząc się stworzyli niezwykle barwna i zróżnicowana kulturę pod symbolem liścia klonowego.

Nie sposób mówić o Kanadzie jako jednolitym kraju, tradycji czy kuchni, gdyż mix kulturowy sprawia iż każda mniejsza grupa ludności reprezentuje swój styl życia warunkowany również zróżnicowanymi warunkami klimatycznymi. 

Kanada dzieli się na 10 prowincji i 3 terytoria. Powierzchnia całego kraju to 9 976 140 km² zamieszkałe przez ok 35 mln osób. Stolicą Kanady jest Ottawa a walutą dolar kanadyjski (CAD, $).

Wymagane dokumenty

Obywatele Polski muszą ubiegać się o wizę do Kanady tylko w przypadku, gdy nie posiadają paszportu biometrycznego. Zalecamy jednak kontakt z Ambasadą Kanady w celu potwierdzenia i aktualizacji informacji dot. wymaganych dokumentów.

Niezbędne informacje znajdują się również na stronie Rządu Kanady. Zaleca się wcześniejsze zapoznanie się z zasadami oraz dopełnienie formalności ponieważ proces ten może być czasochłonny.

Opieka medyczna / zdrowie

Kanada ma bardzo dobry system opieki zdrowotnej i nie ma tam zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. 

Ze względu na niebezpieczeństwo zachorowań na tzw. Gorączkę Zachodniego Nilu, wirusową chorobę grypopodobną przenoszoną przez komary, zalecane jest używanie środków ochrony przed komarami - szczególnie w sezonie letnim.

Zaleca się wykupienie dobrego ubezpieczenia podróżnego przed wyjazdem na własna rękę lub na miejscu w naszej szkole.

Jak dotrzeć do Kanady?

Oto lista linii lotniczych, dzięki którym możemy dostać się do Kanady:

Porady / Ciekawostki

  • Kanada to kraj wielokulturowy a tym samym zwracający szczególna uwagę na 'poprawność polityczną" działań oraz wypowiedzi na temat wszelkich mniejszości- seksualnych, etnicznych, religijnych. Zakazane są wszelkie przejawy dyskryminacji tych grup. Obraźliwym określeniem jest np. termin Eskimos, który powinien być zastępowany określeniem Inuit, lub Indianin, którego w Kanadzie powinno się określać jako 'członka pierwszych narodów'.

  • Kanada to kraj dwujęzyczny, dlatego w francuskojęzycznej prowincji Quebec w mniejszych miejscowościach można mieć problem z dogadaniem się w języku angielskim.