Czy zagraniczne kursy językowe są skuteczne?

Często przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyjazdu na kurs językowy za granicę, pytacie, w czym jest on lepszy od lekcji w szkole, czy nie zmarnujecie na nim czasu i czy jest on naprawdę skuteczny. Sprachcaffe zapewnia, że tak. Ale dlaczego? Bo jest to opinia wielu naszych zadowolonych kursantów.

Imersja

Podróż językowa to nie tylko kurs, który odbywa się w naszych szkołach. Bierzesz w niej udział 24/7 od momentu, kiedy pojawiasz się na lotnisku. Język obcy otacza Cię wszędzie - w taksówce, przy recepcji, w rozmowach z opiekunami, nauczycielami i nowymi przyjaciółmi. W czasie wyjazdu możesz też brać udział w zorganizowanych zajęciach pozalekcyjnych, w tym wycieczkach, a wszystko to prowadzone na wysokim poziomie w języku obcym.

Nowe przyjaźnie

To najczęściej wymieniana przez naszych uczniów zaleta wyjazdu zagranicznego na kurs, językowy. “Poznałem wielu ludzi, z którymi na przykład grałem w siatkówkę plażową” - wspomina Luigi - “i możesz zacząć z nimi rozmawiać o wszystkim, może nawet się zaprzyjaźnić”. Dzięki nawiązaniu takich znajomości zyskujemy szansę, aby ćwiczyć język obcy jeszcze po powrocie do domu - poprzez podtrzymywanie kontaktu z nimi.

Specyfika zajęć

Uczniowie przylatujący na kurs do szkoły Sprachcaffe często podkreślają, że atmosfera na zajęciach bardzo sprzyja nauce. Nie czuje się przymusu, po prostu chce się brać udział w lekcjach. Luigi w czasie powyższego wywiadu wspomina, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie, bo oprócz tradycyjnych lekcji, są “zajęcia plastyczne, dzień gofrów, czyli zajęcia kulinarne” i inne.
Mamy nadzieję, że dostrzegliście zalety, jakie płyną z odbycia kursu językowego za granicą. Oprócz wywiadu z Luigi, na Youtube możecie znaleźć jeszcze wywiady z innymi osobami z kursów Sprachcaffe. Nauka w czasie podróży językowej to zupełnie co innego niż nauka w szkole. Będziecie zaskoczeni, jak wiele można się nauczyć podczas niedługiego, za to intensywnego wyjazdu.