Informacje o wizie na Kubę

Wiza na Kubę
  • Różne rodzaje wiz są wymagane w zależności od narodowości
  • Szczegółowe informacje udzielane są przez kubańskie ambasady i konsulaty

Jeżeli planujesz podróż na Kubę powinieneś być przygotowany na to, że możesz potrzebować wizy oraz że czynności niezbędne do otrzymania wizy zajmują zazwyczaj trochę czasu. Zawsze upewnij się, że z wyprzedzeniem planujesz podróż i masz wystarczająco dużo czasu na przygotowanie odpowiednich dokumentów, zanim przyjedziesz na kurs hiszpańskiego na Kubie.

Osoby odwiedzające Kubę do czterech tygodni powinny posiadać kartę turysty (tarjeta de turista) wydawaną przez linie lotnicze lub agencje turystyczne. Obywatele Stanów Zjednoczonych kupią kartę turysty w biurach linii lotniczych kraju, przez który podróżują do Kuby; będą przyjęci w kraju, jak każdy inny turysta. Nie możesz opuścić Kuby bez przedstawienia Twojej karty turysty. Aby uzyskać więcej informacji na temat potrzebnej wizy, skontaktuj się z ambasadą lub konsulatem w Twoim kraju.

Szczegółowe informacje

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących odpowiedniej wizy na Twój pobyt na Kubie, jak uzyskać wizę studencką lub co zrobić, gdy zgubisz kartę turystyczną, skontaktuj się z ambasadą Kuby lub konsulatem w Twoim państwie lub oficjalnym przedstawicielem na Kubie:

Inne niezbędne dokumenty

Upewnij się, że posiadasz ważny paszport, który zabierzesz ze sobą. Zalecane jest, żeby Twój paszport był ważny co najmniej kilka miesięcy po planowanej dacie powrotu.

Inne dokumenty mogą być potrzebne w niektórych sytuacjach: bilet w dwie strony, zaświadczenie o posiadanych środkach finansowych, prawo jazdy, karta szczepień, dowód ubezpieczenia zdrowotnego i inne. Ponadto, dokumenty potwierdzające, że jesteś studentem, emerytem, osoba niepełnosprawną itp. mogą się przydać do uzyskania zniżki do wielu instytucji kulturalnych, na transport publiczny itd.

Upewnij się, że posiadasz właściwe dokumenty do podróżowania. Radzimy, żebyś skopiował wszystkie ważne dokumenty. Dzięki temu w razie zgubienia dokumentów dużo szybciej będziesz mógł uzyskać pomoc.