Sprachcaffe'deki Deneyimleri

Öğrenme ve keyif almayı birbirine kombine etmek zor. Birçok dil okulunda farklı tecrübelerim oldu ve diyebilirim ki hiç biri bu konudaki beklentilerimi karşılayamadı.

Ancak Sprachcaffe Languages Plus ile Malta'da birkaç ay geçirme imkanı bulduktan sonra rahatlıkla garantiliyebilirim ki 'aslında öğrenme ve eğlenceyi kombine etmek mümkünmüş'. Şimdiye kadar yaşadığım en iyi dil öğrenme deneyimiydi.

Ayrıca dil okulunun bulunduğu konum çok güzel ve rahat: hem doğa ile içiçe hem de ihtiyacınız olan her yere (dükkanlara, bankalara, süpermarketlere, eczane, alış veriş merkezleri, kumsal, boş zamanlarda gezilebilecek yerlere ve parti merkezine) kısa bir mesafede. Üstelik şehrin farklı kısımlarına ulaşmanızı sağlayan toplu taşıma araçları da uzakta değiller.

Bunların yanı sıra sömürge döneminde kışla olarak kullanılan okulun mimarisi benzersizdi. Binanın ana hatları iyi korunmuş ve bakımlı, buna ek olarak ama okul binası uluslararası bir dil okulunun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma ve her türlü ekipmana sahip. Okulda donanımlı ve aydınlık çok sayıda sınıf ve pek çok saatimi arkadaşlarımla geçirdiğim bir kafeterya var. Burada arkadaşlarımla ders aralarında oturup sohbet ettik, yedik, içtik. Bu arkadaşca ortam bana evimi hatırlattı.

Sonuç olarak herkese birkaç hafta veya aylığına Malta'da vakit geçirmesini ve bu okulda İngilizce öğrenmesini veya İngilizcesini ilerletmesini tavsiye ediyorum, çünkü orası cennetin dünyada vücut bulmuş hali. Cennet gibi ve unutulmaz bir macera...

Kahina Lalaoui

Orjinal metni oku