2 tygodnie: od 11 400 zł

W cenie: Kurs standardowy, rezydencja, pełne wyżywienie, podstawowe animacje, wycieczka (min 2 tyg.) i opieka naszych Teamer'ów. (Transfery z i na lotnisko płatne dodatkowo.)

Sprawdź oferty!

Obozy języka francuskiego w Nicei

Kursy językowe nad Morzem Śródziemnym

Nicea jest przepięknym i tętniącym życiem miastem, które nigdy nie usypia. Miasto znajduje się w najpiekniejszym i najbardziej zróżnicowanym regionie Francji: Prowansja - Alpy - Lazurowe Wybrzeże. To miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego oczaruje i urzeknie każdego turystę. Słońce 320 dni w roku, pulsujące życie nocne, gwiazdy i osobistości z całego świata - na obozach młodzieżowych Sprachcaffe w Nicei spędzisz cudowne chwile!

Podczas letnich miesięcy studenci szkoły językowej spędzają czas wolny na zadbanych plażach Lazurowego Wybrzeża czyli słynnego Cote d'Azur. Stąd tylko pół godziny drogi do nieznośnie bogatego Monako i czerwonych dywanów w Cannes. W Nicei panuje specyficzny mikroklimat, który sprawia, że zimy są tu wyjątkowo łagodne a lata słoneczne i gorące ale jednocześnie rześkie.

W Nicei możesz uprawiać liczne sporty wodne. Nasz kurs w Nicei to efektywnie i przyjemnie spęczony czas. W naszej szkole w Nicei oferujemy kursy na wszystkich poziomach.

 • Poziomy od A0 do B2
 • Wiek: 13-21 lat
 • Lokalizacja nad morzem!
 • Możliwości uprawiania sportów wodnych

 

W cenie kursu 2 tygodniowego w Nicei darmowa wycieczka całodniowa!

Villefranche – luksusowa miejscowość, w której znajdują się onieśmielające bogactwem wille. Miejsce lubiane szczególnie przez gwiazdy i arystokratów - w jednej z will zespół The Rolling Stones nagrał swoją płytę. 

W ciągu dnia odwiedź liczne muzea z imponującą ilością zbiorów, zrób zakupy na słynnym “Cour Saleya” lub przespaceruj się po starym mieście oraz “Promenade des Anglais”. Francuski we Francji w Nicei to szansa na odkrycie wspaniałego miasta podczas nauki na obozie młodzieżowym.

Jeżeli masz powyżej 18 lat, to sprawdź również kursy językowe w Nicei dla dorosłych.

 

Dlaczego młodzieżowe obozy językowe ze Sprachcaffe w Nicei?

Udział w obozach językowych w Nicei to wyjątkowe doświadczenie, niezapomniana przygoda i wakacje w jednym z najmodniejszych, eleganckich kurortów na świecie. Nasi wykwalifikowani native speakerzy nauczą Cię j. francuskiego, a Ty będziesz mógł odkrywać perłę Riwiery Francuskiej. Poznaj atrakcje Nicei znane na całym świecie! Obóz młodzieżowy jest inwestycją w Twoją przyszłość, jednocześnie możesz zdobyć cenne doświadczenie i nawiązać nowe znajomości. Odkryj jak wiele pozytywów niesie ze sobą uczestnictwo w naszym obozie młodzieżowym w Nicei!

Szkoła średnia we Francji

Czy chciałbyś zostać we Francji trochę dłużej? Co powiesz na pobyt w szkole średniej w Nicei? Umożliwimy Ci doskonalenie francuskiego i cieszenie się życiem na Lazurowym Wybrzeżu. Kilka dni przed rozpoczęciem nauki spędzone w Paryżu to doskonały początek. Więcej informacji można znaleźć tutaj: Francja.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego we Francji?

Nicea

Urocze stare miasto, szerokie plaże i park tuż za rogiem.

Nicea jest idealną bazą wypadową wycieczek do Monako, San Remo, St. Tropez i Cannes.

Szeroki wybór programów nauczania

Zajęcia dodatkowe po lekcjach.

Zróżnicowany program animacji z zajęciami i wycieczkami.

Dobra szkoła

Wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem.

Szkoła idealnie położona w sercu Nicei w budynku z Belle Époque.

Założona w 1988 r. i akredytowany przez Rectorat de Nice, ALTO, WYSE i CSN.


Szkoła językowa Sprachcaffe w Nicei

Nasza szkoła językowa położona jest w centrum Nicei, w odległości krótkiego spaceru od plaży i słynnej “Promenade des Anglais”. W jej skład wchodzą dwa budynki znajdujące się na Starym Mieście.

Budynek szkoły pochodzi z Belle Époque, nauka w jasnych i gustownie urządzonych salach odbywa się w prawdziwie stylowej atmosferze! W budynku znajduje się 7 sal zajęciowych z dostępem do sprzętu audio-video . W lecie zajęcia odbywają się równiez w drugim budynku znajdującym się 10 minut spacerem od budynku głównego. Na czas trwania kursu zapewniamy niezbędne do nauki materiały edukacyjne. Otaczająca Cię atmosfera pobudzi Twoje zmysły, a nauka będzie przyjemną przygodą. Zapraszamy do  Nicei!

 

Poznaj naszą szkołę

Nauka francuskiego w Nicei

Nasz językowo-turystyczny obóz dla młodzieży w Nicei to efektywna nauka języka francuskiego w relaksującej i słonecznej nadmorskiej atmosferze. Możesz wybrać między nauką mniej (kurs standardowy, 4 lekcje dziennie) lub bardziej intensywną (kurs intensywny, 6 lekcji dziennie). Przed przyjazdem poprosimy Cię o wypełnienie testu językowego on-line, który pozwoli nam wybrać dla Ciebie najbardziej odpowiednią grupę zaawansowania. Twoja nauka rozpocznie się w szkole, a trwać będzie dalej podczas spotkań z międzynarodowymi znajomymi. Naucz się języka szybko i efektywnie. Zacznij mówić i przełam barierę językową - spontanicznie! Zobacz w jakim fantastycznym budynku znajduje się szkoła językowa Sprachcaffe w centrum miasta.

Rodzaje kursów

Kurs standardowy

20 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

Kurs intensywny

30 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

* 1 lekcja = 45 minut

Kurs dla młodzieży w Nicei ze Sprachcaffe wyróżnia się wśród innych kursów tym, że główna jego uwaga skupiona jest na konwersacjach, dzięki czemu szybciej i łatwiej opanujesz swobodne rozmowy po francusku. Na kursie poszerzysz również swoje słownictwo i poprawisz znajomość gramatyki.

Język francuski będzie Cię otaczać z każdej strony i będziesz mieć wiele możliwości rozmowy w tym języku z mieszkańcami oraz innymi uczniami naszej szkoły.


Zakwaterowanie dla młodzieży w Nicei

W Nicei oferujemy zakwaterowanie w szkolnej rezydencji z innymi studentami. Będziesz mieć okazję poznać sympatyczne osoby w Twoim wieku, z którymi będziesz mógł spędzać swój czas wolny oraz ćwiczyć język francuski również po zajęciach.

W rezydencji będziesz mieszkać w jednoosobowym pokoju z własną łazienką. Zajęcia lekcyjne odbywają się w tym samym budynku. Tuż tuż znajduje się urokliwe centrum miasta, port, plaża...

Podczas pobytu w Nicei będziesz mieć niezwykłą możliwość ćwiczenia w praktyce tego, czego nauczysz się na lekcjach francuskiego w szkole. W ten sposób będziesz utrwalać wiedzę zdobytą na lekcjach i pewniej używać języka francuskiego w codziennych sytuacjach.

W cenie obozu otrzymasz pełne wyżywienie, dzięki któremu będziesz mógł ładować swoje akumulatory po długim dniu wrażeń, nauki i zwiedzania. Lunch otrzymasz w formie suchego prowiantu aby móc go zabierać ze sobą do szkoły.

Gdzie będziesz mieszkać w Nicei?

Rezydencja

 • pokój 1-osobowy z łazienką
 • wifi
 • szkoła na miejscu
 • pełne wyżywienie

Hotel

 • pokój 2-osobowy z łazienką
 • wifi
 • pełne wyżywienie

Zajęcia dodatkowe w Nicei

Chciałbyś uczestniczyć w niezapomnianym obozie dla młodzieży na Cote d'Azur? W takim razie powinieneś wybrać nasz obóz językowy Sprachcaffe w Nicei! Prawie każde popołudnie lub wieczór, po Twoich lekcjach francuskiego, będziesz mieć wypełnione różnorodnym programem zajęć dodatkowych.

Nie wszystkie zajęcia dodatkowe są obowiązkowe. Zajęcia zawsze obowiązkowe to m.in: impreza powitalna, spotkania w grupie, wycieczki. Inne zajęcia będą indywidualnie już do wyboru z minimum 2 zajęć.

Darmowe wycieczki w Nicei:

 • Kurs 1 tyg. zawiera 1 wycieczkę półdniową
 • Kurs 2 tyg. zawiera 1 wycieczkę całodniową i 2  półdniowe
 • Kurs 3 tyg. zawiera 3 wycieczki półdniowe i 2 całodniowe

Oprócz kursu językowego i zakwaterowania, będziesz mieć aktywnie zorganizowany czas wolny. Atrakcyjne zajęcia dodatkowe sprawią, że obóz językowy będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem!

W ramach zajęć dodatkowych, Sprachcaffe oferuje różnorodne rozrywki, począwszy od sportu, jak na przykład siatkówka plażowa, kręgle, poprzez urozmaicony program wieczorny, kino na powietrzu i imprezy, po zwiedzanie Nicei oraz wycieczki do Grasse, Eze Village czy St. Paul de Vence i słynnego Monako! Nasi opiekunowie dbają o to aby uczestnicy obozu w bezpieczny i zorganizowan sposób mogli również skorzystać z bujnego życia nocnego Nicei.

Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mają gwarantowaną opiekę i wsparcie pracowników Sprachcaffe jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez Sprachcaffe godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.

Poniedziałek

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka zapoznawcza po Nicei

Wieczorem:
Spacer po mieście

Wtorek

Rano:
lekcje

Po południu:
Czas wolny

Wieczorem:    
Wolny wieczór

Środa

Rano:
lekcje

Po południu:
Wycieczka do Antibes

Wieczorem:    
Kino*

Czwartek

Rano:
lekcje

Po południu:
Siatkówka plażowa

Wieczorem:
Kurs przygotowania francuskich naleśników*

Piątek

Rano:
lekcje

Po południu:
Półdniowa wycieczka do Parc Floral Phoenix

Wieczorem:    
Kręgle*

Sobota

Rano:
Wycieczka do Cannes

Po południu:
Wycieczka do Cannes

Wieczorem:     
Impreza pożegnalna

Niedziela

Rano:
Czas wolny

Po południu:
Czas wolny
   
Wieczorem:
Czas wolny

Animacje rozszerzone to dodatkowo płatny program w cenie: 650 PLN / tydzień.

Zajęcia te oznaczone są * w planie zajęć.

Liczba zajęć dodatkowych w porównaniu do standardowego programu jest dwukrotnie zwiększona.


Ceny i terminy obozów w Nicei

Jeśli kochasz nadmorskie klimaty, piękną architekturę i francuską kulturę to Nicea będzie dla Ciebie wymarzonym miejscem na naukę j. francuskiego. Nauczysz się języka, poznasz Francję i nawiążesz wiele międzynarodowych kontaktów z rówieśnikami z całego świata. Poniżej zapoznać się możesz z cenami i terminami.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych! Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Osoby 18+ mogą zarezerwować również kurs dla dorosłych. Zobacz ofertę kursu dla dorosłych w Nicei. Główną różnicą jest brak wyżywienia, wycieczek i transferu wliczonych w cenę wyjazdu.

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Można je wykupić samodzielnie lub zarezerwować u nas.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Cena nie obejmuje natomiast przelotu.

Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy w Nicei

Ważne informacje

Transfer: z/na lotniska Nice Côte d'Azur (NCE) w godzinach 8 - 20. (Koszt transferu z i na lotnisko 400 zł)

Uwaga: Usługę asysty dla nieletnich oferujemy wyłącznie, jeśli jest wymagana przez linie lotnicze.

Przyjazd/wyjazd: Przyjazd jest w niedzielę, kurs rozpoczyna się w poniedziałek, wyjazd jest w sobotę.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem pod nr. telefonu 690 323 898.

W wypadku dojazdu do szkoły komunikacją miejską kursanci powinni zaopatrzyć się w kartę miejską/bilet tygodniowy na komunikację miejską. Warto wziąć to pod uwagę planując kieszonkowe.

*/