Jak dostać się do Nicei

Jak dostać się do Nicei
  • Najbliższe lotnisko: Nice Côte d'Azur Airport
  • Dobre połączenia transportem publicznym
  • Autobusy i pociągi z lotniska do centrum miasta

Sprachcaffe bardzo stara się, aby droga dojazdu na kursy francuskiego w Nicei była prosta i przebiegała bez żadnych komplikacji.

Dzięki informacjom, które zamieszczamy będziesz w stanie wybrać najdogodniejszy sposób dotarcia do naszej szkoły w Nicei, wybierając odpowiednie lotnisko oraz lot.

Najbliżej naszej szkoły językowej znajduje się międzynarodowe lotnisko Nice Côte d'Azur Airport. Możesz tam dolecieć następującymi liniami lotniczymi (między innymi):

Z lotniska do Nicei

Port lotniczy w Nicei jest oddalony o zaledwie 7km od centum miasta i możesz tam się dostać w łatwy sposób. Masz do wyboru różne opcje, żeby dojechać do centum korzystając z transportu publicznego:

  • Pociąg: Pociągiem dojedziesz bezpośrednio do centrum Nicei i głównej stacji. Stacją docelową jest Nice-Ville. Stąd spacerem w ciągu 5 minut dojdziesz do szkoły. Możesz również wsiąść w autobus 15 lub 12 (i wysiąść na przystanku Notre Dame).
  • Autobus: Wsiądź do autobusu 23 w kierunku “St. Maurice“ i wysiąć na “Gare S.N.C.F.“ (główna stacja). Stamtąd w 5 minut dojdziesz do naszej szkoły językowej.