Udoskonal słuchanie czyli "listening"

Dobre rozumienie ze słuchu w języku angielskim to ważna część nauki języka. Jednak, gdy uczysz się angielskiego jako obcego języka, może być trudno zrozumieć wszystko, co jest mówione. Podajemy kilka wskazówek i strategii, które pomogą Ci poprawić swoje zrozumienie ze słuchu w języku angielskim.

Nie ważne czy przygotowujesz się do egzaminu z angielskiego, chcesz osiągnąć lepsze wyniki w pracy lub nauce, czy po prostu chcesz lepiej się bawić oglądając filmy i seriale po angielsku, te wskazówki pomogą Ci poprawić umiejętność rozumienia mówionego języka angielskiego.

Twoja strategia nauki: Jak poprawić zrozumienie ze słuchu w języku angielskim.

Pomożemy Ci ustalić cele nauki i opracować strategię opartą na wcześniej wyznaczonych celach nauki. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych celów nauki, które możesz wykorzystać, aby poprawić swoje zrozumienie ze słuchu w języku angielskim. Ponadto przedstawiamy Ci podejście do Twojej strategii nauki. Powinieneś budować na tej strategii nauki. Wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie poprawy zrozumienia ze słuchu w języku angielskim.

Lepsze zrozumienie codziennej wymowy: Słuchaj podcastów, które poprawią Twoje zrozumienie ze słuchu w języku angielskim.

Lepsze zrozumienie akcentów: Każdy akcent w języku angielskim zwykle ma określoną leksykę. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć określony akcent, powinieneś nauczyć się słownictwa tego akcentu. Ponadto, powinieneś przyjrzeć się typowym cechom akcentu angielskiego, który chcesz lepiej zrozumieć, i próbować rozumieć oraz rozpoznawać je w mowie angielskiej.

Lepsze śledzenie filmów angielskich: Istnieją dwa proste podejścia do tego celu nauki. Po pierwsze, zawsze włączaj napisy. Pomoże to w sprawdzeniu Twojego zrozumienia ze słuchu w języku angielskim. Po drugie, możesz oglądać filmy, które już znasz. Dzięki tym filmom znasz już fabułę i możesz lepiej skoncentrować się na zrozumieniu słuchowym w języku angielskim.

Poszerzenie słownictwa: Zrozumienie ze słuchu w języku angielskim zależy również od Twojego słownictwa. Im więcej słów znasz, tym łatwiej będzie śledzić mowę angielską. Pomagamy także w nauce słownictwa. Podczas nauki słownictwa w języku angielskim dla poprawy zrozumienia ze słuchu, powinieneś także skupić się na wymowie i słuchać wypowiedzianego słowa.

Jak widzisz, istnieje kilka podejść do każdego celu. Ważne jest, aby nie ustawać w wysiłkach i słuchać jak najwięcej różnych źródeł w języku angielskim. Wtedy Twój angielski może tylko się poprawić. Istnieje kilka podejść do każdego celu. Ważne jest, aby nie poddawać się i słuchać jak największej liczby różnych angielskich źródeł czy stosować Shadowing. Pomoże w tym: Głos Ameryki (ang. Voice of America), nagrania audio i audiobooki, Radio BBC/BBC Sounds, podkasty np. British Council Podcasts, NPR News Now, podcast BBC Witness czy nagrania z TED.com. Wtedy twój angielski może być tylko lepszy. Kochasz muzykę? Sprawdź lyricstraining.com


Porady jak udoskonalić słuchanie

Słuchanie muzyki

Słuchanie muzyki angielskiej może pomóc Ci poprawić zrozumienie ze słuchu. Najlepiej czytać teksty piosenek jednocześnie z słuchaniem muzyki angielskiej.

W ten sposób możesz natychmiast sprawdzić siebie i zobaczyć, czy naprawdę zrozumiałeś wymowę angielską. Możesz łatwo znaleźć swój ulubiony gatunek muzyczny i zacząć uczyć się zrozumienia ze słuchu w języku angielskim przy pomocy muzyki!

Naucz się fonetycznego zapisu

Najlepszy sposób na poznanie podstawowych zasad angielskiej fonetyki. Fonetyka pomoże ci nie tylko poprawić angielską wymowę, ale także zrozumieć angielski mówiony. Jeśli znasz angielską fonetykę, będziesz w stanie lepiej zrozumieć poszczególne dźwięki języka angielskiego.

To ostatecznie pomoże ci szybko zrozumieć angielski mówiony.

Pomoc w poprawie rozumienia ze słuchu w języku angielskim

Osłuchaj się z YouTube

Popraw swoje umiejętności słuchania w angielskim dzięki YouTube. Podamy Ci przydatne wskazówki i tricki, jak uczyć się angielskiego na YouTube.

Naucz się więcej »
Podkasty

10 najlepszych podcastów

Najlepszym sposobem skutecznego poprawienia rozumienia ze słuchu jest słuchanie podcastów. Pokażemy, które z nich warto posłuchać.

Zobacz więcej »

Sprawdź również pozostałe obszary nauki

Dwie osoby ćwiczące mówienie po angielsku

Rozmowa

Zobacz jak możesz udoskonalić wymowę. Najlepsza zawsze jest rozmowa!

Zobacz więcej »
Dziewczyna pijąca kawę i czytająca książkę po angielsku

Czytanie

Zobacz, jak możesz poprawić zrozumienie czytanego tekstu w angielskim

Zobacz więcej »

Ucz się Angielskiego ze Sprachcaffe