Sześć krajów francuskojęzycznych

Francuski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na całym świecie. Ponadto, francuski jest oficjalnym językiem w niemal 29 krajach i jest używany w wielu regionach świata. Język francuski to drugi co do rozpowszechnienia oficjalny język na świecie. Ciekawym jest także, że to właśnie francuski, a nie angielski, jest językiem roboczym ONZ i Unii Europejskiej. Z około 300 milionami użytkowników, nauka tego języka stanowi doskonałe uzupełnienie twojego zestawu umiejętności.   Poniżej przedstawiamy listę siedmiu fascynujących krajów, w których możesz skorzystać z umiejętności w języku francuskim. Upewniliśmy się, że wybierając te kraje do naszej listy, są to francuskojęzyczne Państwa z różnych zakątków świata. W siedmiu wymienionych krajach język francuski jest językiem urzędowym.

Monako: Mały kraj na północy Francji

Monako, drugi co do wielkości kraj na świecie, ma wiele do zaoferowania. Od malowniczych plaż po restauracje z gwiazdkami Michelin, Monako jest blisko słynnej Riwiery Francuskiej. Monaco-Ville, Condamine, Monte-Carlo i Fontvieille to cztery odrębne dzielnice, które tworzą to bardzo bezpieczne, gościnne i fascynujące miasto. Choć powszechnie mówi się i rozumie po angielsku, monegasku i włosku, to oficjalnym językiem jest francuski, co ułatwia wielu obcokrajowcom podróżowanie i życie za granicą.

Z powodu bliskości do Francji, można by pomyśleć, że mały kraj Monako to miasto we Francji. Jednak Monako jest faktycznie niezależnym krajem. Znajduje się ono na FrancuskiejCôte d'Azur , będącej jednym z atrakcyjnych miejsc wybrzeża południowej Francji, znanej również jako Francuska Riwiera. Wspólnie z rajskimi miastami francuskimi, takimi jak Saint-Tropez, Nicea czy Cannes, Monako stanowi jeden z jej punktów kulminacyjnych. Jeśli planujesz podróżować do Monako w przyszłości, warto również odwiedzić Francję.

Belgia: Odkryj Zachodnią Europę

W Belgii językiem ojczystym jest francuski dla nieco mniej niż 50% Belgów. Większość francuskojęzycznych Belgów pochodzi z południowej Walonii i mieszka również w stolicy, Brukseli. Belgijska stolica, Bruksela, jest oficjalnie wielojęzyczna, z językiem flamandzkim i francuskim. Jeśli odwiedzisz Brukselę, zobaczysz oba języki na znakach ulicznych i innych oznakowaniach. Niemniej jednak, na ulicach Brukseli znacznie częściej używany jest język francuski przez mieszkańców. To sprawia, że Bruksela jest dobrym miejscem, aby poprawić swój francuski. Bruksela, jako siedziba Unii Europejskiej, jest również bardzo ważnym miastem dla całej Europy.

Belgia jest szczególnie znana ze swojej kuchni. Wśród innych rzeczy, istnieje wiele różnych rodzajów belgijskiej czekolady. Ale także belgijskie gofry i praliny to bardzo popularne desery, których nie powinieneś przegapić podczas podróży do Belgii. Ponadto, Belgia jest również znana ze swoich różnorodnych rodzajów piwa. Wszystko to sprawia, że Belgia jest ekscytującym miejscem, gdzie możesz przetestować swoje nowo nabyte umiejętności języka francuskiego w kontakcie z belgijskimi mieszkańcami.

Maroko: Kultura arabska w północnej Afryce

We wszystkich regionach Maroka, wszyscy Marokańczycy, bez względu na wiek, wciąż dużo mówią po francusku. Dlatego podróż do pięknego kraju na północy Afryki jest interesująca również dla tych, którzy chcą uczyć się francuskiego podczas podróży językowej i już znają Francję. Marokańska odmiana arabskiego jest głównym językiem w Maroku. Jednak bardzo blisko za nim podąża francuski, który jest nieoficjalnym drugim językiem Maroka. Pełni on funkcję języka urzędowego w rządzie, dyplomacji i handlu. Francuski jest nauczany w szkołach podstawowych, zaczynając od trzeciej klasy, i jest coraz bardziej używany w miarę upływu lat, aż do momentu osiągnięcia szkoły średniej, gdzie uczniowie są nauczani przedmiotów ścisłych. Na uczelniach wyższych francuski często jest używany jako główny język wykładowy.

Podróż do Rabatu, stolicy Maroka, jest szczególnie warta uwagi. W Rabacie można doskonale doświadczyć stylu życia i kultury Marokańczyków. Oprócz stoiska na zachodzie miasta, znajduje się wiele atrakcji, takich jak imponujące meczety, które czynią podróż do Rabatu czymś wyjątkowym. Możesz wykorzystać swoją podróż do Maroka nie tylko do nauki francuskiego, ale również do poprawy umiejętności języka arabskiego.

Szwajcaria: Ucz się francuskiego w Alpach Szwajcarskich

Szwajcaria jest krajem wyjątkowym, ponieważ w Szwajcarii mówi się trzema językami: niemieckim, włoskim i francuskim. Zatem co piąty Szwajcar jest rodzimym użytkownikiem języka francuskiego. Szwajcarski francuski to rodzaj języka francuskiego używany w Romandie, francuskojęzycznej części Szwajcarii. W tej pięknej metropolii mieszczą się liczne instytucje międzynarodowe i humanitarne. Jeśli chcesz używać języka francuskiego w Szwajcarii, koniecznie udaj się do francuskojęzycznej Szwajcarii. Do najbardziej ekscytujących francuskojęzycznych miast w Szwajcarii należą Genewa, Lousanne i Biel.

Oprócz niezliczonych restauracji i kawiarni, w Szwajcarii znajdziesz urocze butiki, w których możesz spróbować szwajcarskich specjałów, takich jak fondue i szwajcarska czekolada. Metropolia pod Alpami oferuje szeroką gamę niesamowitych atrakcji i aktywności, w tym jazdę na nartach, sankach, łyżwach, turystykę pieszą, paralotniarstwo i kolarstwo górskie.

Kanada: Ucz się francuskiego w Ameryce Północnej

W Kanadzie około 37 milionów Kanadyjczyków mówi po francusku, czyli ponad 20% populacji Kanady mówi po francusku. Chociaż Kanada znana jest ze swojej dwujęzyczności, cały kraj nadal w dużym stopniu opiera się na kanadyjskim francuskim. Francuski, którym mówi się dziś w Kanadzie, przypomina Francję z XVII i XVIII wieku. Quebec, obecnie Nowa Szkocja, został zalany przez francuskich kolonistów w 1604 roku.

Potomkowie tych imigrantów stworzyli kulturę francuską, która bardzo różniła się od francuskiego pochodzenia ich przodków. Z dużych miast, takich jak Quebec i Montreal, język francuski rozprzestrzenił się na obszary rdzennych mieszkańców, takie jak Abenaki, Ottawa i Potawatomi. Jeśli kiedykolwiek mówiłeś po francusku w Paryżu i podobało Ci się to, być może spodoba ci się słuchanie kanadyjskiego francuskiego.

Senegal: kraj w północno-zachodniej Afryce

Senegal ma najlepsze życie nocne, kuchnię i plaże w Afryce Zachodniej, a dzika przyroda dorównuje miejskim krajobrazom. Chociaż wolof jest najczęściej używanym językiem ojczystym w kraju, językiem urzędowym jest francuski. Przed podróżą do Senegalu dobrym pomysłem może być odświeżenie kilku podstawowych powitań i zwrotów w języku wolof, ponieważ nie wszyscy, których tam spotkasz, będą mówić po francusku.

Wniosek: Ucz się francuskiego i zwiedzaj cały świat!

Około 76 milionów ludzi mówi po francusku jako języku ojczystym, a 274 miliony ludzi mówi biegle językiem francuskim. Dzięki temu językowi ludzie z całego świata mogą poznać wiele narodów, kultur i ludzi. Francuski to fantastyczny wybór, jeśli chcesz nauczyć się drugiego języka. Będziesz mógł poznać wiele różnych krajów i kultur oraz rozmawiać po francusku z miejscową ludnością. Język francuski możesz również doskonale wykorzystać w życiu zawodowym.

Dobra znajomość języka francuskiego umożliwi Ci pracę w różnych krajach. Nauka języka francuskiego jest umiejętnością przydatną w pracy i podczas podróżowania po świecie, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych języków biznesowych i jest coraz częściej używany.