2 tygodnie: od 9750zł

W cenie: Kurs standardowy, rezydencja, pełne wyżywienie, podstawowe animacje, wycieczka (min 2 tyg.) i opieka. (Transfery z i na lotnisko płatne dodatkowo.)

Sprawdź ceny

Obozy młodzieżowe z językiem angielskim we Frankfurcie

Jeśli chciałbyś poznać Niemcy i efektywnie spędzić wakacje wybierz się na nasz obóz z językiem angielskim we Frankfurcie. Obozy angielskiego we Frankfurcie to idealna propozycja dla ciekawych świata i języka.

Frankfurt nad Menem to europejska stolica finansowa i centrum kulturalno-naukowe Europy. Nasza szkoła a zarazem główna siedziba znajduje się blisko starego miasta i bulwarów rzeki Men. Z okien szkoły zlokalizowanej na 4 piętrze budynku rozpościera się niesamowity widok na Frankfurt. Obozy języka angielskiego dla osób w wieku 12-21 lat to nauka tego języka wszystkimi zmysłami.

W cenie kursu 2 tygodniowego w Niemczech darmowa wycieczka całodniowa!

Heidelberg – pięknie położone miasto, przez które przepływa rzeka Necker. Heidelberg jako jeden z niewielu niemieckich miast nie został zbombardowany a co za tym idze możemy w nim zobaczyć prawdziwe cuda architektury i poczuć się jak 100 lat temu. Znajduje się tu między innymi nastarszy niemiecki uniwersytet, Romantyzmu dodają stare kościoły, kamieniczki czy  stary most. 

 

Pobyt we Frankfurcie na naszym obozie to nie tylko nauka angielskiego w szkole na zajęciach. Nauka kontynuowana jest podczas zwiedzania miasta, wspólnych wyjść i imprez integracyjnych z nowo poznanymi znajomymi. Dzięki temu szkolone są nie tylko teoretyczne ale i praktyczne umiejętności posługiwania się językiem.

Akredytacja:

Szkoła średnia za granicą

Jeśli kilkutygodniowy wyjazd wakacyjny to dla Ciebie za mało, mamy propozycję nie do odrzucenia! Sprawdź nasz program Szkoła średnia za granicą i wybierz gdzie i jak długo chcesz się uczyć w szkole średniej. Poznasz wspaniałych ludzi, przeżyjesz niesamowite przygody i rozwiniesz dużo umiejętności, w tym oczywiście językowych. Brzmi dobrze, prawda?

Szkoła językowa we Frankfurcie

Lekcje języka angielskiego prowadzone są w naszej szkole w dzielnicy Sachsenhausen, 15 minut spacerem od samego centrum Frankfurtu. 
Szkoła języka angielskiego i niemieckiego Sprachcaffe we Frankfurcie jest również główną siedzibą firmy. W szkole znajduje się mała kawiarnia, sala komputerowa oraz taras gdzie spotykają się nasi kursanci w przerwie nauki angielskiego. W okolicach szkoły znajdziesz zarówno przystanek autobusowy jak i kolejowy, sklepy, restauracje, banki. Dzięki świetnemu położeniu blisko głównych węzłów komunikacyjnych miasta będziesz mógł sprawnie i szybko przenieść się w dowolne miejsce we Frankfurcie jak i całych Niemczech.   Szkoła we Frankfurcie oferuje standardowe i intensywne kursy języka angielskiego dla młodzieży.

Lokalizacja szkoły Sprachcaffe we Frankfurcie

Szkoła Sprachcaffe we Frankfurcie znajduje się blisko centrum w eleganckiej i bezpiecznej części dzielnicy Sachsenhausen

 


Kursy języka angielskiego dla młodzieży

Nawet w Niemczech możesz efektywnie uczyć się angielskiego. Nasze kursy dla młodzieży we Frankfurcie to najlepsza forma szybkiej i efektywnej nauki - tak blisko Polski. Tutaj we Frankfurcie nad Menem oferujemy naukę dla osób w wieku 12-21 na kursach zarówno standardowych jak i intensywnych dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Przyjemna nauka angielskiego w luźnej atmosferze to główny cel naszych nauczycieli.  Kursy angielskiego dla młodzieży we Frankfurcie to zajęcia trwające cztery lub sześć godzin dziennie czyli 20 lub 30 zajęć w ciągu tygodnia.

Rodzaje kursów

Kurs standardowy

20 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

Kurs intensywny

30 lekcji 
Min. czas: 2 tygodnie
Wielkość grupy: 13-15 osób

* 1 lekcja = 45 minut


Zakwaterowanie we Frankfurcie dla młodzieży

W trakcie pobytu we Frankfurcie zapewniamy Ci pełne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Masz wybór między rodziną goszczącą a rezydencją. Zakwaterowanie w godz. 14.00 - 20.00.

U rodziny goszczącej będziesz zakwaterowany w pokojach 2- osobowych z pełnym wyżywieniem. Lunch jest pakowany na wynos. Będziesz dzielił pokój z innym kursantem, dzięki czemu będziesz mógł szlifować język angielski również po skończonych zajęciach w szkole. Może się zdarzyć, że rodzina goszcząca będzie mieszkała poza ścisłym centrum jednak zawsze będzie to maksymalnie do 30 minut drogi komunikacją miejską.

W rezydencji będziesz zakwaterowany w 2-, 3- lub 4- osobowym pokoju z osobami z innych państw. To idealna szansa na zarówno poprawę angielskiego, nawiązanie nowych międzynarodowych przyjaźni jak i poznanie naszej głównej siedziby!

Gdzie chcesz mieszkać we Frankfurcie?

Rezydencja młodzieżowa

Pokój 2 lub 4-osobowy ze wspólną łazienką

5 minut pieszo od szkoły
Pełne wyżywienie


Animacje dla młodzieży we Frankfurcie

Nasz program animacji składa się z ekscytujących wycieczek krajoznawczych, imprez sportowych, wspólnych wyjść na miasto, zabaw integracyjnych i edukacyjnych, wieczorów filmowych oraz pikników nad samym Menem. Po powrocie z naszego obozu będziesz bardzo mile wspominał spędzony z nami wolny czas.

W cenie obozu językowego zawarte są: jedna wycieczka półdniowa za każdy tydzień zarezerwowanego kursu oraz wycieczki całodniowe.

Oferujemy również rozszerzony FunPack, w ramach którego zapewniamy udział w większej liczbie zajęć dodatkowych. Dopłata wynosi 500 PLN/ 1 tydz.

Przykładowy plan tygodnia podczas pobytu we Frankfurcie

Poniedziałek

Rano:

Test kwalifikacyjny językowy oraz lekcje:  konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne 

Po południu:

wycieczka orientacyjna: wizyta w szkole, zapoznanie się z okolicą 

Wieczorem:

impreza powitalna – zapoznaj się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy

Wtorek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka do muzeum Goethego - miejsca urodzenia znanego pisarza

Bitwa laserowa*: zabaw się z rówieśnikami z SC

Środa

Rano:

lekcje:  konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne 

Po południu:

wycieczka do najwyższej budowli w mieście Main Tower

Wieczorem:

czas wolny

Czwartek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne

Po południu:

wycieczka do największego muzeum historii naturalnej w Niemczech - Senckenberg Museum

Wieczorem:

Wieczór filmowy*:

Piątek

Rano:

lekcje: konwersacje, rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i ćwiczenia pisemne 

Po południu:

rejs po rzece Men

Wieczorem:

impreza pożegnalna

Sobota

Wyjazd

lub

całodniowa wycieczka do Marburga

Niedziela

Czas wolny

Animacje rozszerzone

to dodatkowo płatny program (+500 PLN/ 1 tydz.).

Zajęcia oznaczone * są w rozszerzonym planie zajęć.

Liczba zajęć dodatkowych w porównaniu do standardowego programu jest dwukrotnie zwiększona.


Ceny i terminy - obóz we Frankfurcie nad Menem

Nasze młodzieżowe obozy stymulują kreatywność językową i pomagają w polepszeniu znajomości języka angielskiego na wielu płaszczyznach. Pobyt na naszym obozie to nie tylko nauka ale również liczne zajęcia dodatkowe.

Ważne! Ceny poniżej nie obejmują biletów lotniczych! Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Można je wykupić samodzielnie lub zarezerwować u nas.

W wypadku dojazdu do szkoły komunikacją miejską kursanci powinni zaopatrzyć się w kartę miejską/bilet tygodniowy na komunikację miejską. Warto wziąć to pod uwagę planując kieszonkowe.

Co jest zawarte w cenie?

W Sprachcaffe otrzymujesz wszechstronny pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz do udanego pobytu na kursie językowym, jest wliczone w cenę. Twój pakiet obejmuje wycieczki, zakwaterowanie, kurs językowy, materiały dydaktyczne, certyfikat językowy i oczywiście bezcenne wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Cena nie obejmuje natomiast przelotu. Transfer z i na lotnisko jest dodatkowo płatny.

Przeczytaj więcej o tym, co jest zawarte w cenie obozu językowego!

Zarezerwuj swój obóz językowy we Frankfurcie

Ważne info:

Transfer: Zarezerwuj przylot na lotnisko we Frankfurcie (FRA) w godzinach 10-19, a wylot w godzinach 8-17. Pierwszy transfer odjeżdża o godz. 13 i przeznaczony jest dla osób lądujących do godz. 12, drugi transfer odjeżdża o godz. 16, przeznaczony jest dla osób lądujących do godz. 15, trzeci transfer odjeżdża o godz. 20 i przeznaczony jest dla osób lądujących do godz. 19. Sytuacja ta może się zmienić w zależności od terminu i liczby przylatujących. (Koszt transferu z i na lotnisko 500 zł)

Uwaga: W przypadku wykupienia asysty personelu pokładowego dla osób nieletnich, obowiązuje dopłata w wysokości 750 PLN w jedną stronę.