Pisz poprawnie po Angielsku

Dobrym sposobem na poprawę stylu pisania jest, żeby dużo czytać. Kiedy czytasz po angielsku, napotkasz wiele różnych struktur i zdań, poszerzasz swoje słownictwo i rozwijasz lepszy styl pisania. Przydatne są również konkretne ćwiczenia, takie jak kreatywne pisanie. Pomoże to być lepszym z każdym tekstem napisanym po angielsku. Dzięki odpowiedniej strategii uczenia się wkrótce będziesz w stanie pisać świetne teksty.

Jak ćwiczyć pisanie po angielsku? Pomóż sobie aplikacjami, które sprawdzają poprawność pisowni, na początku wystarczy edytor tekstu, w którym piszesz i Microsoft Word Help, a gdy się rozkręcisz także Hemingway, Thesaurus, Learningpath.org czy Daily Writing Tips.


Porady jak podszkolić pisownie

Gramatyka

Popracuj nad gramatyką!

Dobra gramatyka angielska może sprawić, że Twoje pisanie będzie bardziej intuicyjne. Możesz także bawić się różnymi i strukturami podczas pisania. Dobre umiejętności gramatyczne dają większą swobodę podczas pisania i można lepiej zapisać to, co naprawdę chce się powiedzieć. Nie zapomnij też o ortografii i interpunkcji.

Synonimy

Używaj synonimów Nie ma nic bardziej nudnego dla czytelników, jeśli wielokrotnie używasz tych samych angielskich słów w swoich tekstach. Zmniejsza to zainteresowanie tekstem i nie motywuje czytających. Zamiast tego powinieneś używać synonimów często używanych słów w swoich tekstach. Urozmaica to styl pisania i sprawia, że zdania są ekscytujące i nieprzewidywalne.

Naucz się fraz i idiomów

Ucz się słówek i idiomów, żeby rozwinąć umiejętność pisania po angielsku Sporządź listę najczęstszych wyrażeń i zwrotów, spróbuj włączyć je do swoich tekstów. Z pomocą tych wyrażeń, Twój angielski będzie bardziej zróżnicowany, a Twoje teksty będą bardziej ekscytujące.

Ćwicz i praktykuj

Twój styl pisania po angielsku może się poprawić tylko wtedy, gdy będziesz często pisać. Pisz maile po angielsku, twórz streszczenia przeczytanych wcześniej tekstów lub prowadź pamiętnik po angielsku. Im więcej piszesz po angielsku, tym lepiej będziesz się w nim wyrażał.

Twoja strategia nauki: Jak nauczyć się czytać po angielsku

Istnieje wiele strategii nauki, których możesz użyć, aby poprawić swoje czytanie ze zrozumieniem. W przypadku strategii uczenia się ważne jest, aby zapoznać się z treścią tekstu, użytymi słowami i strukturami gramatycznymi tekstu. Z tego powodu zalecamy stosowanie strategii aktywnego czytania. W tej strategii uczenia się będziesz intensywnie studiować treść tekstu. Poniżej przedstawimy kilka metod, które można wykorzystać do wdrożenia strategii aktywnego czytania.

Przeczytaj angielskie teksty z zakreślaczem

Kiedy czytasz tekst w języku angielskim, zawsze powinieneś mieć pod ręką zakreślacz. Możesz go użyć do zaznaczenia słów, których jeszcze nie znasz. Po zakończeniu fazy czytania możesz wrócić do przeczytanych stron i wypisać słowa, które zaznaczyłeś.

Najlepszym sposobem na nauczenie się tych słów w ciągu najbliższych kilku dni jest skorzystanie z metody " powtórek w odstępach ", aby poszerzyć swoje słownictwo. Oczywiście możesz również zaznaczyć struktury gramatyczne, które nadal sprawiają problemy i powtórzyć je później.

Multimedia

Czytanie multimedialne polega na łączeniu różnych mediów w celu osiągnięcia jak najlepszego doświadczenia w nauce. Na przykład, możesz czytać teksty piosenek podczas słuchania muzyki lub włączym napisy podczas oglądania angielskich filmów lub seriali.

Jednak najskuteczniejszym sposobem jest połączenie audiobooków i książek. Wystarczy czytać wybraną książkę i jednocześnie słuchać audiobooka. W ten sposób można przyspieszyć czytanie i jednocześnie usłyszeć wymowę angielskich słów.

Pomocne i skuteczne metody

Sprawdź również inne obszary nauki angielskiego