Czasy Angielskie

Nauka czasów po angielsku jest fundamentalną częścią nauki gramatyki. Dlatego też powinieneś nauczyć się czasów przeszłych, teraźniejszych i przyszłych w angielskim. Pomoże Ci to lepiej wyrażać się w tym języku w przyszłości, poznać budowę wszystkich czasów i podstawowe formy, które powinno się znać na Twoim poziomie. Cztery czasy teraźniejsze to: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Present Perfect i Continuous. Czasy przeszłe to: Past Simple, Past Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuos, zaś czasy przyszłe to: Future Simple, Future Continuous, Future Perfect i Future Perfect Continuous. Zastanawiasz się, ile jest czasów? Spokojnie! Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się gramatyki, najlepiej zacząć od poznania czasu teraźniejszego. Następnie możesz przejść do innych czasów występujących w języku angielskim.

Trzy głowne czasy w Angielskim

Wszystkie 12 czasów

Porady jak nauczyć się i zrozumieć czasy

Z pomocą wskazówek dotyczących nauki czasów w języku angielskim, szybciej je przyswoich i zrozumiesz. Strategiczne podejście zawsze przynosi korzyści w nauce gramatyki angielskiej. Powinno się najpierw przejrzeć poniższe wskazówki, a następnie opracować strategię nauki opartą na nich.

Wykorzystaj pomoc wizualną
Podczas nauki czasów w języku angielskim może pomóc wizualizacja tych czasów. Twórz własne narzędzia pomagające zrozumieć funkcję różnych czasów.

Słuchaj mówiących osób w ojczystym angielskim
Słuchaj uważnie osób mówiących ojczystym angielskim i zidentyfikuj, w którym momencie użyli oni którego czasu. Na przykład niektóre czasy są znacznie częściej używane przez osoby mówiące ojczystym językiem niż inne. Możesz więc skupić się na często używanych czasach angielskich podczas nauki Ważne aby zrozumień kontekst ich użycia a nie na sztywno zapamiętać reguły.

Regularnie praktykuj
Aby zagwarantować, poprawne stosowanie czasów sw języku angielskim w mowie, powinno się je regularnie ćwiczyć. Najlepiej mówić, słuchać, czytać i pisać po angielsku tak często, jak to możliwe. To pozwoli znacznie zbliżyć się do celu - płynności w języku angielskim zarówno mówiąc o przeszlości, teraźniejszości jak i przyszłości. Z pomocą poniższych wskazówek dotyczących nauki czasów w języku angielskim, szybciej osiągniesz postępy w nauce. Strategiczne podejście jest zawsze korzystne podczas nauki gramatyki. Dlatego najpierw zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a następnie zbuduj na ich podstawie strategię nauki. Zanim wybierzesz konkretną metodę np. Helen Doron czy inną, postaraj się najpierw zrozumieć kontekst. Wybierz styl nauki, który najbardziej Ci odpowiada np. fiszki, albo podcast o nauce gramatyki.


Ucz się Angielskiego ze Sprachcaffe