Szkoła średnia w Kanadzie

Pobyt w Kanadzie i nauka w lokalnej szkole średniej ma dwie główne zalety:
  • Wszystkie szkoły mają międzynarodowe biuro tj. zawsze masz osobę kontaktową.
  • Masz okazję przeżyć typowy bal maturalny w Ameryce Północnej.

Wiek

13 - 18 lat

Długość

od 3 do 10 miesięcy

Opcje

szkoła i lokalizacja do wyboru

Region

Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Ontario, Québec

Kanada leży w Ameryce Północnej. Mimo że jest drugim co do wielkości krajem na świecie, liczy zaledwie 35 milionów mieszkańców. Ze względu na swoje duże rozmiary Kanada ma wiele do zaoferowanie podróżnym. Jest to kraina umożliwiająca mnóstwo form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, czy to na wybrzeżu, w metropoliach, nad jeziorami, w górach, w jednym z wielu parków narodowych, czy na terenach narciarskich, wszystko czego dusza zapragnie. To także kraj wielokulturowy. Ze względu na czasy kolonialne, w Kanadzie można zaobserwować wiele wpływów Wielkiej Brytanii i Francji, a także Irlandii, Niemiec, a nawet krajów Europy Wschodniej. Większość ludzi mieszka w metropoliach Toronto, Montrealu, Vancouver i Ottawy. Ponadto około 780 000 Indian zamieszkuje południe kraju, zalesione obszary na północy, wybrzeża i częściowo wyspy arktyczne. W niektórych szkołach można zaznajomić się z ich kulturą.

Odkrywanie Toronto

Rozpoczynasz naukę w kanadyjskim liceum we wrześniu? W takim razie nie możesz przegapić Toronto Experience. Podczas tego czterodniowego programu masz okazję poznać najważniejsze atrakcje światowej klasy metropolii i jej okolic, takie jak wodospad Niagara, CN Tower i Toronto Island. Zakwaterowanie i wyżywienie są oczywiście wliczone w cenę, więc nie musisz się o nic martwić i naprawdę możesz zacząć odkrywać Kanadę.

Organizacja roku szkolnego w Kanadzie

Rok szkolny w Kanadzie składa się z dwóch półroczy, tak samo jak w Polsce.
Jeżeli zdecydujesz się na 1 semestr nauki za granicą, możesz uczyć się w Kanadzie:
  • od września do stycznia
  • lub od stycznia do czerwca
Jeżeli zdecydujesz się na 2 semestry, czyli cały rok szkolny za granicą, będziesz uczyć się w Kanadzie:
  • od września do czerwca
Tylko w niektórych lokalizacjach możemy zorganizować pobyt trwający 3, 4, 6, 7, 8 lub 9 miesięcy. Daty rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego mogą się w tych przypadkach różnić. Na przykład możesz przylecieć do Kanady w kwietniu na 3 miesiące. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć idealną szkołę średnią i termin podróży.

Rozpoczęcie nauki w szkole w Kanadzie wiąże się ze „Świętem Pracy”, który zawsze przypada w pierwszy poniedziałek września. Szkoła zaczyna się we wtorek po tym dniu wolnym. Data Twojego przylotu zależy od regionu; przypada ona pod koniec sierpnia lub na początku września. Jeśli chcesz wziąć udział w Toronto Experience, rozpoczniesz swoją przygodę wcześniej - w sierpniu.

Często zadawana pytania dotyczące Szkoły średniej w Kanadzie

Zakwaterowanie jest u rodziny goszczącej, która została wcześniej sprawdzona przez lokalnych organizatorów. Staramy się jak najlepiej dopasować uczniów do rodzin goszczących.
W Kanadzie nie ma obowiązku noszenia mundurków szkolnych. Niektóre szkoły jednak, zazwyczaj prywatne, wymagają tego od swoich uczniów.
Lekcje trwają przeważnie od 9:00 do 15:00. Zależy to także od szkoły.
Tak, w każdym okręgu szkolnym jest regionalny koordynator. Wspiera on uczniów realizujących program "Szkoła średnia za granicą".
Nie, przelot należy zorganizować we własnym zakresie.
Rodzina może odwiedzić ucznia pod koniec programu.
Tak, uczniowie przylatujący do Kanady często zabierają ze sobą własny sprzęt narciarski.
Nie, uczniowie wyjeżdżający do szkoły, nie mogą podejmować pracy za granicą.
W niektórych miejscach środki transportu publicznego są bardziej, w innych mniej dostępne. Rodzina goszcząca oraz przyjaciele, którzy posiadają prawo jazdy, są często pomocni.
Ze względu na ubezpieczenie na miejscu nie jest dozwolone ubieganie się o prawo jazdy. Nie wolno również prowadzić pojazdu mechanicznego.
Tak, w Kanadzie jest możliwość nauki w szkole prywatnej. Kwestie organizacyjne zależą od wybranego regionu.
Zalecane są standardowe szczepienia powszechne w Europie (tężec, odra, świnka, różyczka, WZW typu A i B, błonica, krztusiec, polio).
Kanada to bezpieczny kraj. Zaleca się jednak pilnować swoich wartościowych rzeczy osobistych, aby nic nie zginęło.

Chcesz wyjechać na rok szkolny?

Masz więcej pytań? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy!

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje w zasięgu ręki

Całkowicie bezpłatny, ale pełny ważnych informacji: oferowane języki, miejsca docelowe, rózne rodzaje kursów i zakwaterowania.

Zamów bezpłatny katalog

Wróć do:

Szkoła średnia za granicą