🌟 Grupa na Przelot z Opiekunem Do Anglii! Ostatnie miejsca!

Dowiedz się więcej

Oferujemy następujące kursy językowe:

Sprachcaffe oferuje różne rodzaje kursów językowych za granicą dla wszystkich osób, które chciałyby uczyć się języka obcego. Kursy różnią się liczbą lekcji w tygodniu lub treścią zajęć i na przykład koncentrują się na języku biznesowym lub przygotowaniu do egzaminu.

Dzięki naszym kursom możesz korzystać z przygotowania do egzaminów pozwalających na zdobycie popularnych certyfikatów językowych, takich jak FCE, CAE, IELTS.

 

Dlaczego kursy językowe w Sprachcaffe są najlepsze?

Personalizacja kursu

Nasze kursy językowe za granicą różnią się w zależności od wybranego kursu, poziomu językowego, nauczycieli oraz samych studentów. Tematy rozmów na kursach językowych opierają się na aktualnych artykułach z gazet i magazynów, odpowiednio dobranych do umiejętności studentów.

Wspólny cel

Kursy językowe za granicą mają tę zaletę, że uczniowie realizują wspólny cel - naukę języka z grupą międzynarodowych znajomych. Aby się komunikować, trzeba mówić wspólnym językiem. Prowadzi to do natychmiastowego zastosowania umiejętności z lekcji i podnosi znajomość języka. 

Na początek test

Jeszcze przed podróżą językową ze Sprachcaffe podejdziesz do testu kwalifikacyjnego on-line. Służy on do przydzielenia kursantów do grupy na odpowiednim poziomie językowym.

Darmowa pomoc

W naszych szkołach językowych oferujemy dodatkową pomoc w ramach popołudniowych kółek naukowych. Na przykład pomagamy w trudnych pracach domowych, powtarzamy materiał z zajęć lub przygotowujemy się do nadchodzących lekcji.

Zajęcia do wyboru

Dzięki oferowanym przez nas warsztatom masz możliwość większego ukierunkowania zdobywanych umiejętności zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Możesz więc wybierać spośród różnych dodatkowych kursów, takich jak biznesowy angielski, francuski lub niemiecki, teatr, negocjacje biznesowe.

Dyplom ukończenia kursu

Na koniec kursu językowego otrzymasz certyfikat Sprachcaffe. Sprachcaffe przygotowuje Cię również do międzynarodowych certyfikatów językowych, takich jak Cambridge Certificate, TOEFL, IELTS, D.E.L.E., D.E.L.F., C.I.L.S. i TestDAF.

Rodzaje kursów w szkołach Sprachcaffe

Językowe kursy standardowe

Kurs part-time

 10 lekcji tygodniowo (7,5 godziny tygodniowo)
  Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Kurs standardowy

 20 lekcji tygodniowo (15 godzin tygodniowo)
 Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Kurs przygotowujący do egzaminów

 20 lekcji (15 godzin) tygodniowo
 Czas trwania: 4-12 tygodni
 Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Kółko naukowe

 2 lekcje (1,5 godziny) tygodniowo
 Min. czas: 1 tydzień

Więcej informacji

Kurs popołudniowy

 20 lekcji tygodniowo (15 godzin tygodniowo)
 Wielkość grupy: do 14 osób  Zajęcia po południu

Więcej informacji

Kurs on-line

od 10 lekcji
dostępne zajęcia indywidualne lub w małych grupach Więcej informacji

Językowe kursy intensywne

Kurs intensywny

 30 lekcji (22,5 godziny tygodniowo)
 Min. czas: 1 tydzień
 Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Kurs superintensywny

 40 lekcji tygodniowo (30 godzin tygodniowo)
 Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Intensywny Program Uniwersytecki

 30 lekcji tygodniowo (24 godziny tygodniowo)
 Wielkość grupy: do 14 osób
 Opłata rejestracyjna: 1170 PLN

Więcej informacji

Superintensywny Program Uniwersytecki

 40 lekcji tygodniowo (30 godzin tygodniowo)
 Wielkość grupy: do 14 osób
 Opłata rejestracyjna: 1170 PLN

Więcej informacji

2 języki w 1 kursie

 Angielski + francuski  Francuski + arabski  20 + 10 lekcji tygodniowo 
 Wielkość grupy: do 14 osób

Więcej informacji

Kurs indywidualny

Kurs indywidualny

 10/ 20 lub 30 lekcji tygodniowo
 Również online przed/ po pobycie
 Min. czas: 1 tydzień

Więcej informacji

Warsztaty

Dzięki fakultetom Sprachcaffe masz okazję rozwinąć jednocześnie swoje zainteresowania i umiejętności językowe.

Warsztaty są dostępne we wszystkich anglojęzycznych destynacjach, można dowolnie wybierać tematy. Czy chcesz na przykład zgłębić temat marketingu i sprzedaży, czy popracować nad metodami tworzenia prezentacji? Ze Sprachcaffe to żaden problem! Wystarczy zarezerwować  kurs językowy razem z warsztatami i rozpocząć naukę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Język biznesowy

Angielski, francuski, niemiecki

Początek każdy poniedziałek miesiąca

Konwersacje

Angielski i niemiecki

Początek każdy poniedziałek miesiąca

Rozmowy kwalifikacyjne

Angielski

Początek 1. i 3. poniedziałek miesiąca

Sprzedaż i Marketing

Angielski

Początek 2. i 4. poniedziałek miesiąca

Negocjacje w biznesie

Angielski

Początek 1. i 3. poniedziałek miesiąca

Retoryka i Wystąpienia publiczne

Angielski

Początek 2. i 4. poniedziałek miesiąca

Teatr

Angielski (tylko w St. Julian's, Malta)

Początek 1. i 3. poniedziałek miesiąca

Struktura warsztatów

 • 10 dodatkowych lekcji tygodniowo; 2 lekcje po 45 minut dziennie
 • Maksymalnie 10-15 uczestników w zależności od miejsca docelowego
 • Poziomy: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany
 • Daty rozpoczęcia: przez cały rok (wyjątek: lipiec)
 • Kursy językowe za granicą skupiają się na trzech głównych obszarach:

  • Zajęcia i ćwiczenia gramatyczne i leksykalne
  • Czytanie, rozumienie tekstu, pisanie i słuchanie
  • Konwersacja, ponieważ głównym celem nauki jest komunikacja

  Na kolejnych stronach znajdziesz więcej szczegółowych informacji o oferowanych przez nas rodzajach kursów językowych za granicą. Znajdziesz tam również informacje o zajęciach dodatkowych, w których możesz uczestniczyć.

  Twój poziom językowy

  W Europie obowiązuje trzypunktowa skala (A, B, C), która ma na celu obiektywną i zbiorową ocenę wszystkich poziomów znajomości języków. Zgodnie ze wspólnym europejskim systemem opisu kształcenia językowego trzy poziomy są zdefiniowane w następujący sposób:

  A: Początkujący
  B: Średniozaawansowany
  C: Zaawansowany

  Każdy poziom jest podzielony na dwa poziomy (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Na każdym progu jest egzamin, do którego możesz się przygotować w Sprachcaffe - ale nie jest to obowiązkowe! Poniżej znajduje się opis poszczególnych poziomów znajomości języka.
  PoziomOpis
  A0 - PoczątkującyNawet jeśli jesteś absolutnym początkującym i nie znasz ani jednego słowa w obcym języku, z nami szybko zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.
  A1 - PodstawowyJesteś w stanie rozmawiać na tematy dotyczące codziennych aktywności, używając podstawowych konstrukcji gramatycznych. Rozumiesz proste wiadomości, instrukcje i polecenia.
  A2 - Niższy średniozaawansowanyPotrafisz spontanicznie komunikować się w każdej sytuacji, pisać listy i czytać proste artykuły prasowe.
  B1 - ŚredniozaawansowanyDobrze rozumiesz niespecjalistyczne teksty, posługujesz się bardzo dobrze gramatyką.
  B2 - Wyższy średniozaawansowanyTwoja kompetencja językowa pozwala na dyskutowanie codziennych tematów i uczestniczenie w konwersacji. Rozpoznajesz ponadto niuanse językowe.
  C1 - ZaawansowanyPorozumiewasz sie płynnie i pewnie, tylko w pewnych sytuacjach brakuje Ci słownictwa. Potrafisz wyrazić swoją opinię i argumentować.
  C2 - BiegłyZnając perfekcyjnie gramatykę i słownictwo, porozumiewasz się prawie tak płynnie jak native speaker.

  Zalecana długość kursu

  Możesz skorzystać z poniższej tabeli, aby określić długość kursu, która jest zalecana do uzyskania pożądanych umiejętności językowych. Należy pamiętać, że ta tabela opiera się na intensywnym kursie 30 lekcji tygodniowo. Wyniki mogą się różnić między innymi w zależności od umiejętności osobistych, wieku i wcześniejszego doświadczenia językowego. Jeśli nie masz pewności co do wyboru kursu, chętnie doradzimy Ci osobiście.  
  Aktualny poziom i celA0A1A2B1B2C1C2
  Prowadzenie rozmów: Idealnie, jeśli chcesz nauczyć się mówić wyraźnie i odpowiadać na proste pytania42-----Zalecana długość kursu (tygodnie)
  Wzbogacenie podstawowej wiedzy: Potrzebujesz kwalifikacji pozwalających lepiej interpretować zasady oraz wypowiedzi, a także składać zrozumiałe zdania.642----Zalecana długość kursu (tygodnie)
  Robienie postępów: Będziesz w stanie zaprezentować różne zagadnienia w poprawny sposób, pracować z native speakerem i czytać ze zrozumieniem artykuły w gazetach.12642---Zalecana długość kursu (tygodnie)
  Zwiększanie pewności siebie: będziesz prowadzić skomplikowane negocjacje i wykorzystywać swoje umiejętności językowe w przygotowywaniu raportów i prezentacji.2412642--Zalecana długość kursu (tygodnie)
  Utrwalenie umiejętności: kurs sprawia, że ​​jesteś jeszcze bardziej pewny siebie. Bez wysiłku przeprowadzisz każdą rozmowę, a także napiszesz oficjalne pismo.482412642-Zalecana długość kursu (tygodnie)
  Osiągnięcie doskonałości: dopracowujesz swój styl, uczysz się umiejętnie negocjować, a także efektywnie wyrażać swoje myśli.+482412642Zalecana długość kursu (tygodnie)
   

  Metodologia nauczania

  Kiedy uczysz się języka, pierwszym krokiem jest rozwinięcie podstawowego słownictwa, które pomoże wyrazić myśli i uczucia. Nie chodzi o osiągnięcie doskonałości gramatycznej. Ważne jest, aby stworzyć  atmosferę, w której każdy może i chce swobodnie mówić.

  W nauce języków praktyką jest używanie ich w spontanicznej interakcji z innymi ludźmi. Szczególnie na początku ważne jest, aby nie budować przeszkód, które spowalniają komunikację. Każdy powinien odważyć się coś powiedzieć, ponieważ praktyka czyni mistrza. W tym celu ważne jest, aby partnerzy rozmowy byli na podobnym poziomie językowym. Jeśli podczas rozmowy wystąpią błędy, nie jest to złe, ponieważ ważne jest, aby druga osoba rozumiała, co masz  na  myśli.

  Wybór tematów jest ważny, aby wszyscy zaangażowani chcieli rozmawiać. Dlatego stawiamy przede wszystkim na zainteresowania uczestników kursu językowego. Nauczyciel języka musi koordynować przebieg konwersacji w sposób równoważący. Bardziej powściągliwe osoby powinny być zachęcane do mówienia, tworząc przyjemną atmosferę, w której każdy chce wyrazić swoje zdanie i wszyscy dobrze się rozumieją.

  Po stworzeniu atmosfery luźnej komunikacji opracowywana jest struktura gramatyczna i zdania, która umożliwia celową komunikację i formułowanie bardziej złożonych kontekstów. Najważniejsze jednak pozostaje - utrzymanie przepływu mowy. Uczymy się na błędach, aby błędy te nie stały się nawykiem. Uczestnicy kursu językowego powinni mieć ochotę korzystać z nabytych umiejętności także bez stresu już poza salą lekcyjną.

  Bardzo ważne jest, aby uczestnicy kursu językowego nie mówili w swoim języku ojczystym, ale starali się wyrazić siebie w języku, którego się uczą. Korzystne jest, jeśli grupa ma charakter międzynarodowy, dzięki czemu zapobiegamy używaniu językom ojczystym.


  Nie wiesz jaki kurs będzie najlepszy dla Ciebie?

  Zadzwoń do nas na +48 690 323 898