10 powodów, dlaczego warto pojechać na kurs językowy za granicą

Znajomość języków obcych jest wielką zaletą w naszym społeczeństwie i przynosi niezliczone korzyści. Ale co jeśli nigdy nie lubiłeś siedzieć samotnie czterech ścianach i powtarzać słówka. Bardzo efektywnym i szybkim sposobem na naukę języka są podróże językowe. W tym artykule znajdziesz listę 10 powodów dla których powinieneś pojechać na kurs językowy za granicą


1. Osobisty i zawodowy rozwój

Pierwszym powodem, dla którego jedziemy na kurs jezykowy jest oczywiście nauka nowego języka. Języki mogą być pomocne we wszystkich sytuacjach życiowych. Jeśli szukasz pracy możesz zaimponować przyszłym pracodawcom swoimi umiejętnościami językowymi. Na studiach możesz czytać zagraniczne prace badawcze. Podczas podróży zrozumiesz menu w restauracji. W pracy kolega z zagranicy może potrzebować porozumieć się z Tobą. Im więcej języków znasz – tym lepiej dla Ciebie. Z najnowszych badań wynika, że nauka języka jest też świetnym treningiem dla Twojego umysłu.

2. Przyjemny sposób na naukę

Bardzo ważna podczas nauki języka jest nasz motywacja. Wiele studentów widzi lekcje w szkole bardziej jako obowiązek niż zabawę, ciężko im idzie nauka nowego języka i nie widzą w niej szansy na przyszłość. Podróż językowa to nauka w świetnej atmosferze. Jak to? Kurs jezykowy za granicą to nauka połączona z wakacyjnym odpoczynkiem. Pamiętaj, że zabawa jest bardzo istotna w nauce języka.

3. Zobacz więcej świata

Podróż językowa to świetny sposób na zwiedzanie świata. Możesz odkryć duże metropolie takie jak Londyn, Nowy Jork i Toronto, odkryć małą wyspę Maltę, bawić się na plażach w Maladze lub na południu Francji. Jeśli naprawdę chcesz wyjechać i odkryć coś zupełnie innego, możesz również podróżować do ekscytujących miejsc takich jak Hawana na Kubie (ucząc się hiszpańskiego), lub do Pekinu, żeby uczyć się chińskiego.

4. Spotkaj przyjaciół z całego świata

Poznasz nowych ludzi z całego świata. Ponieważ wszyscy są tu nowi  i przyjechali uczyć się języka, łatwiej będzie zaprzyjażnić się z kolegami z klasy, ponieważ wszyscy doświadczacie tej samej sytuacji. Spędzisz z nowymi przyjaciółmi tylko troszkę czasu, ale czas ten będzie intensywny. Większość naszych byłych studentów nadal pozostaje w kontakcie ze swoimi kolegami z kursu.

5. Ponaj nową kulturę

Dzięki podróży językowej będziecie nieustannie stykać się z nowym językiem i kulturą. Twój szacunek, telerancja, ale przede wszystkim zrozumienie dla życia innych ludzi wzrośnie w czasie pobytu za granicą. Podróż językowa  pozwala nie tylko na kontakt z kulturą kraju docelowego, ale z wieloma różymi kulturami, ponieważ inni studenci przyjeżdzają z całego świata, aby nauczyć się języka.

6. Odnajdź siebie

Podróż językowa jest bardzo osobistą podróżą. Jak wykazała nasza ankieta wiele osób podróżuje samotnie, aby nauczyć się nowego języka. To idealne rozwiązanie, ponieważ jesteś zupełnie odizolowany od codziennego otoczenia, przebywasz wsród  nowych ludzi, nowego języka i nowej kultury. Proces opuszczania strefy komfortu i wszystkiego, co znasz, pomaga odkryć siebie. Powoduje też, że zadajemy sobie pytania dotyczące samego siebie i swojego światopoglądu. Ile w twoim charakterze jest ciebie a ile zależy od wpływu społeczeństwa, w którym się wychowaliśmy? Spędzanie czasu za granicą i poznawanie nowych ludzi na kursie językowym może zaoferować Ci szerszy światopogląd i możliwość wyboru tego, co jest najlepsze dle Ciebie

7. Stań się bardziej pewny siebie i niezależny

Jak już wspomnieliśmy, wielu uczniów przyjeżdza na kursy językowe samemu. Oczywiście pomożemy w razie problemów, ale będziesz musiał stawić czoła różnym zadaniom w języku, którego właśnie się nauczyłeś np. kupując znaczki na poczcie. Doświadczenia te sprawią, że będziesz bardziej pewny siebie i bardziej niezależny.  

8. Naucz się doceniać swój własny język


Często nie zastanawiamy się zbyt dużo nad własnym językiem, ale kiedy zaczniesz poznawać inny język, ucząc się słownictwa i gramatyki automatycznie będziesz porównywać twój własny język z nowym. W każdym języku są jakieś nieprzetłumaczalne wyrażenia (np. nie wywołuj wilka z lasu czy nabić kogoś w butelkę). Jak powiedział niemiecki poeta, Johann Wolfgang Goethe ci, którzy nie znają obcych języków, nie znają własnych.  

9. Certyfikat


Po zakończeniu kursu językowego otrzymasz certyfikat, który potwierdzi osiągnięty poziom językowy zgodnie z normami europejskimi. Będziesz więc wiedzieć, jaki masz poziom, żeby kontynuować naukę. Certyfikat przyda się też, gdy będziesz starać się o przyjęcie do pracy czy na studia.

10. Nowe umiejętności

Jako organizator wycieczek językowych chcemy, aby twoje doświadczenie było jak najlepsze, dlatego staramy się zaoferować ci jak najwięcej zajęć dodatkowych. Możesz np. uczyć się sportów wodnych w południowej Francji czy Hiszpanii, zajęciach kulinarnych w Maladze czy w Rabacie, różnych zajęciach sportowych lub jednodniowych wycieczkach. Może odkryjesz dzięki temu nowe hobby? Przejżyj nasze propozycje, nie możemy zagwarantować, że znajdziesz nowe hobby na całe życie, ale możemy zagwarantować, że będziesz się dobrze bawić na swoim kursie!