Pobyt za granicą jako AU PAIR

W czasach niepewności wiele osób decyduje się na dłuższy wyjazd za granicę. Brexit i polityka wizowa Stanów, możliwość uczenia się online na wielu uczelniach, dyskryminacja mniejszości w Polsce sprawiają, że au pair to już nie tylko pomysł na  gap year po liceum czy studia. Jeśli szukasz programu typu Work and Travel, żeby wyjechać gdzieś daleko - do Chin, Australii, Stanów, czy Nowej Zelandii warto rozważyć wyjazd jako au pair.Au pair to opiekunka dla dziecka, która jednak mieszka z rodziną goszczącą i na pewien czas staje się jej częścią. Au pair dostaje kieszonkowe w zamian za opiekę nad dziećmi przez kilka godzin dziennie, ale jednocześnie ma dużo więcej wolnego czasu niż tradycyjna opiekunka. Ten wolny czas warto spędzić ucząc się języka obcego na kursie językowym, zwiedzając i  poznając nowych przyjaciół, zwłaszcza jeśli planujesz zostać w tamtym kraju po zakończeniu programu.Nie tylko poznasz swoją rodzinę goszczącą i dzieci, ale także nowych przyjaciół za granicą!

Dla kogo jest wyjazd jako au pair?

Wyjeżdżając jako au pair będziesz członkiem nowej rodziny, więc to dobry pomysł dla młodszych osób, które nie mieszkały wcześniej same w obcym kraju i nie czują się jeszcze na siłach, żeby poradzić sobie w wielkiej metropolii za granicą. Mówią za to dobrze w języku kraju docelowego, wiążą z tym językiem swoje ambicje i są otwarte na nowe przygody w innej kulturze. Poza opieką nad dziećmi i codziennymi interakcjami  w rodzinie goszczącej, będziesz mieć wiele możliwości poznania kraju i poprawienia swojej znajomości języka obcego, poprzez codzienne konwersacje i pełne zanurzenie w języku i kulturze.

Dzięki nowemu słownictwu zdobywanemu w codziennych sytuacjach i codziennym rozmowom z domownikami nabierasz coraz większej płynności w posługiwaniu się językiem obcym.

To dobry plan, żeby zaaklimatyzować się w kraju, w którym chcemy kiedyś zamieszkać, żeby nauczyć się mówić bez akcentu i żeby zobaczyć jak mieszka się za granicą. Au pair umożliwia zrobienie tego wszystkiego bez rzucania się na głęboką wodę. Nie musimy sami szukać mieszkania i pracy nie znając nikogo na miejscu. Osoby, z którymi będziemy przebywać wiedzą, że jesteśmy młodzi i że dopiero się uczymy.

Jako au pair odnajdziesz się w nowej kulturze kraju, gdzie wyjedziesz i podejmiesz odpowiedzialność za dzieci swojej nowej rodziny. Przed tobą ciekawe, pouczające i niezapomniane przeżycie jako opiekunka au pair.

Dlaczego program au pair ze Sprachcaffe?

Sprachcaffe to szkoła językowa, która może zaproponować ci kurs językowy w miejscu docelowym, gdzie będziesz pracować jako au pair.Au pair to dobry punkt w CV przydatny w dalszej karierze, bo potwierdza nie tylko znajomość języka, ale też cechy charakteru (odpowiedzialność, elastyczność, pracowitość),których szukają pracodawcy. Sprachcaffe wystawi Ci certyfikat potwierdzający Twój pobyt za granicą.

 Jesteśmy partnerem jednego z wiodących organizatorów pobytów au pair i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Au Pair (IAPA). Dbamy, żeby au pair i rodzina goszcząca były do siebie dopasowane i dajemy Ci elastyczność, gdyby potrzebna była jakaś zmiana. 

 

 Chcesz zamieszkać za granicą, żeby perfekcyjnie doszlifować język? Lubisz bawić się z dziećmi i łatwo dostosowujesz się do nowej kultury? Skorzystaj z okazji i zdobądź doświadczenie za granicą jako au pair. Nigdy go nie zapomnisz. bo obcy kraj stanie się twoim drugim domem.