Ekip Arkadaşlarımız

Sprachcaffe'de yalnızca yüksek nitelikli ve motive ekip arkadaşlarıyla çalışır.

İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Refakatçi ekibimiz

Çok eğlenen ve gençlerle vakit geçirmekten zevk alan genç ve açık fikirli refakatçi ekibimiz. Refakatçilerimiz her duruma nasıl uyum sağlayacaklarını bilirler ve öğrencilerimize tavsiyelerde bulunmak ve onları desteklemek için her zaman hazırdırlar.

Refakatçi ekibimizi oluştururken nelere dikkat ediyoruz

Okul dil gezilerimiz için refakatçi ekiplerimizi bir araya getirirken her zaman dengeli bir karışım sağlamaya dikkat ederiz.

Deneyimli ve yeni ekip üyeleri, iş yerlerine çok çeşitli deneyimler getirir ve birbirlerini mükemmel şekilde tamamlar. "Yeni gelenler", uzun süredir devam eden süpervizörlerimizden aldıkları destek sayesinde, ilk görevlerinde uçan bir renkle ustalaşıyorlar!

Ekip liderlerimizin çoğu, Sprachcaffe ile bir okul dil gezisine zaten katılmıştır ve bu nedenle, dil eğitimi sırasında hangi durumların ortaya çıkabileceğini tam olarak bilirler. Diğerleri, ister bir spor kulübünde eğitmen olarak, isterse bir eğitmen olarak veya bir gençlik kulübünün lideri olarak, kendi ülkelerinde gönüllü olarak gençlerle birlikte çalışırlar. Gençlerle çalışmaya ilişkin farklı geçmiş bilgiler, öğrencilerin tüm ilgi ve kaygılarına adaletli davranabilmek için sahada mükemmel bir karışımla sonuçlanır. Her öğrencinin dil gezisinin sorunsuz yürümesi için gerekli desteği almasını sağlamak için, en fazla 15 öğrenciden oluşan bir gruba bir ekip lideri atanır.

Refakatçimiz Alexander ile röportaj

İlk kez 2009 yılında İngiltere'de yurt dışında okurken ekip olarak çalıştım. Biraz ara verdikten sonra 2013 yazından beri düzenli olarak İngilizce konuşulan yerlere gidiyorum.

En çok değer verdiğim şey uluslararası bir ortamda çalışmak. Her zaman farklı ülkelerden güzel insanlarla çalışıyorsunuz ve her zaman harika bir atmosfer var. Sanırım uluslararası ve kozmopolit de şirketi çok uygun bir şekilde tanımlıyor: Sprachcaffe, 30 yıldan uzun bir süre önce Almanya'da iki İtalyan tarafından kuruldu ve şu anda tüm dünyada dil okulları var.

Bunun için web sitesindeki iş ilanına başvurmanız ve olası çalışma süresini belirtmeniz yeterlidir. 21 yaşından büyük olmanız, iyi bir dil bilgisine sahip olmanız ve bir ilk yardım kursunu tamamladığınızı kanıtlayabilmeniz önemlidir. Tabii ki, ilgili deneyim ve açık bir kişilik de faydalıdır. Ardından, geleceğin ekip üyelerinin eğitileceği ve tipik durumlar için hazırlanacağı ekip eğitimine davet edileceksiniz. Burada ikna edenler daha sonra ilk iş sözleşmelerini alacaklar.

Birçok farklı görevle inanılmaz derecede heyecan verici bir iş. Ekip lideri olarak aynı anda yönetici, organizatör, şehir rehberi ve animatörsünüz. En çok sevdiğim şey, bir takım lideri olarak sorumluluk alma ve kendi fikirlerinizle katkıda bulunma fırsatına sahip olmanız. Sorumluların her zaman iyileştirme önerilerine açık kulakları vardır, böylece programın ve organizasyonun tasarımına yapıcı bir şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Sonucu doğrudan görebilirsiniz: Yani öğrenciler eğlenirken!

Diller uzun yıllardır hayatımın ayrılmaz bir parçası oldu. İngilizce artık neredeyse ikinci bir dil haline geldi, ancak İspanyolca'yı da oldukça iyi konuşabiliyorum. Öğrenim sırasında edindim: Newcastle'da (İngiltere) bir yıl geçirdim ve daha sonra Endülüs'te lisans tezimi yazdım. Bu harika zaman boyunca, bugün hala iletişim halinde olduğum farklı ülkelerden birçok güzel insan tanıdım.

Her destinasyonun kendine özgü bir çekiciliği vardır. İngiltere'de yaz nispeten ılımandır ve diğer ülkelerdeki kadar sıcak değildir. Başkent olarak Londra elbette en iyi seyahat destinasyonlarından biriyken, Brighton sahildeki konumu ve muhteşem manzarası nedeniyle çok çekici. Ama özellikle Sussex bölgesinde özellikle sevdiğim İngiliz aksanı.

Ancak Malta aynı zamanda harika manzarası ve harika havası olan çok güzel bir Akdeniz adasıdır. Orada yaz aylarında çok sıcak olabilir, ancak düşük sezonda (Nisan/Ekim) çok hoştur, örneğin Ekim sonunda hala denizde yüzebilirsiniz! Orada toplam iki ay geçirdim - ve sadece bir yağmurlu günü hatırlıyorum.

Geçen yaz sezonu boyunca, St. Julian's (Malta)'daki dil okulunda birkaç hafta koordinasyon yapmama izin verildi. Bu heyecan verici bir meydan okumaydı ve elbette sorumluların güvenoyuydu. Bir koordinatör olarak, öğrencilerle daha az iletişim kurarsınız ve dil dersleri dışında etkinlikler düzenlemek ve görevleri dağıtmakla daha çok ilgilenirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra bütçeyi yönetir, merkez ile iletişim kurar, ekip toplantılarına liderlik eder ve görev listesinin oluşturulmasından sorumlusunuz. Siz, tabiri caizse, ekip tarafında dil okulunun "yönetmeni"siniz. Bu gerçekten harika bir deneyimdi.

Takım arkadaşlarının hazırlanması

Tabii ki, dil gezisi sırasındaki aktiviteler için denetçileri hazırladığımız ilk konaklamadan önce röportajlar ve seminerler gerçekleşir. Grup tartışmalarında, vaka incelemelerinde ve derslerde ekip liderleri çok çeşitli durumlara nasıl uyum sağlayacaklarını ve nasıl doğru hareket edeceklerini öğrenirler. Tabii ki, yerel gençleri koruma yasalarına ilişkin bir içgörü ihmal edilmemelidir. Bir diğer önemli konu da sorunlar ve özel durumlarla nasıl başa çıkılacağı ve okul dil gezisinin temelini oluşturan U20 kurallarımız hakkında ayrıntılı bilgi verilmesidir. Çünkü gezi ancak tüm ekip üyeleri ve öğrenciler bir bütün olarak hareket edip bir araya gelirse başarılı olabilir! Ekip üyeleri, ekip eğitim kursunu başarıyla tamamladıysa, bizden bir sertifika alacaklardır.

Elbette, dil seyahat amirleri de bizden dil okulumuz ve gelecekteki konumları hakkında birçok bölgesel bilgi alırlar. Çünkü sadece yerel koşullara uyum sağlayan bir danışman, dil tatillerinde öğrencilere güvenli ve kendinden emin bir şekilde eşlik edebilir.

Siteye girdikten sonra danışmanlarımız, deneyimli bir koordinatör ve dil okulundaki ekibimiz her zaman size tavsiyede bulunmak için hazırdır. Birlikte, gençlerimize başarılı bir dil seyahati deneyimi için çok çeşitli durumlarda mümkün olan en iyi desteği sunarlar.