Günümüzde yeni bir dil öğrenmenin birçok yolu var; dil öğrenmek için tasarlanmış farklı uygulamalarla, çevrimiçi alıştırmalarla ve hatta bir sözlükle her dili öğrenebilirsiniz! Ancak, bir dili daha eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde öğrenmek ve kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki makalede bulabileceğiniz İspanyolca'daki en popüler dizilerden bazılarını izlemelisiniz.
Read more
Uno, dos, tres, hadi başlayalım! İspanyolca'da sayıları öğrenmek özellikle başlangıçta çok işinize yarayacaktır. Örneğin bir restoranda ödeme yapmak veya birine yaşınızı söylemek istediğiniz durumlarda sıkça kullanacağınızı fark edeceksiniz. İspanyolca 100'e kadar olan sayıları ve geri kalan kısımdaki sistemi kolayca kavrayabileceğiniz listeler oluşturduk.
Read more
İspanyolca öğrenirken, kendinize hangi İspanyolca telaffuzun benim için daha iyi olduğunu sormuş olabilirsiniz. İspanyolca telaffuz Latin Amerika'dan daha mı iyi? Hep oraya gitmeyi hayal ettiğim için Meksika İspanyolcası öğrenmeli miyim? Tüm ülkeler için geçerli olan tarafsız bir İspanyolca var mı? Gerçek şu ki, bir İspanyolcanın diğerinden daha iyi olduğu ya da Bogota veya Lima gibi şehirlerden birçok insanın iddia ettiği gibi "tarafsız bir…
Read more
Her yıl 16 Ekim'de kutlanan Dünya Yemek Günü vesilesiyle, sizler için dünya çapında en popüler yemekler hakkında bir yazı kaleme aldık. Bu makale sayesinde hangi ülkelerde hangi yemeklerin ağırlıklı olarak yenildiğini öğreneceksiniz. Özellikle bir mutfak yolculuğuna çıkmayı planlıyorsanız, ülkeler hakkında gerekli bilgileri buradan edinebilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen lezzetli yemekler sayesinde kültürler hakkında da bir şeyler…
Read more
Uluslararası Tekerlemeler telaffuzunuzu test etmek ve pratik yapmak için harika bir yoldur. Telaffuzunuzu bir sonraki seviyeye taşımak için uluslararası tekerlemeleri nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Bu nedenle, telaffuzunuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz bazı popüler dillerin tekerlemelerini bir araya getirdik. Ama önce uluslararası tekerlemelerle öğrenerek telaffuz gelişiminizi nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizi açıklamaya…
Read more
Kültürlerarası deneyim kazanmak ve eğitiminizi ilerletmek mi istiyorsunuz? Bir dil eğitimi gezisi, ufkunuzu hem profesyonel hem de kişisel olarak genişletme fırsatı sunar. İyi bir hazırlık ve biraz taktik beceri ile kariyeriniz de fayda sağlayabilir. Bu beş ipucuyla başarılı bir stratejiye sahip olabilirsiniz.
Read more
Yabancı bir ülkede eğitim görmek öğrenciler için heyecan verici bir fırsattır. Yabancı bir ülkede yaşamak, farklı kültürlere bakış açınızı ve anlayışınızı değiştirir. Dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışma, kültürleri hakkında bilgi edinme ve deneyim kazanma şansına sahip olursunuz. Bu muhteşem deneyimin zorlukları da var. Mükemmel kursu, üniversiteyi, barınmayı bulmak ve yurtdışında eğitim almak zor olabilir. İşte yabancı bir ülkede…
Read more
İngilizce öğrenmek çok fazla zaman ve paraya mal olabilir ve ilk bakışta sıkıcı görünebilir. Ama öyle olmak zorunda değil! İngilizcenizi geliştirmeniz için size ücretsiz öğrenme fırsatları sunuyoruz. Bunu günlük hayatınıza kolayca dahil edebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Farklı olasılıkları birleştirirseniz, İngilizce dilinde iyi bir başlangıç yapacak veya önceki bilgilerinizi hızlı bir şekilde tazeleyebileceksiniz.
Read more
Diller, insanları bir araya getiren, büyük düşüncelere değer veren ve insanların iletişim kurmasına yardımcı olan bir sistem yaratmıştır. Dil, iletişim kurmak ve bağlantılar oluşturmak için bir araçtır. Duygularımızı ifade etmemize yardımcı olur. Dil öğrenmek her zaman ilgi çekicidir. Dünya çapında konuşulan binlerce dil varken, bu yazıda en yaygın konuşulan dillerden bahsedeceğiz.  
Read more
Bir dil öğrenirken, konuşmaya ek olarak en önemli şeylerden biri dinlemektir. İlk başta her şeyi anlamasanız bile, bilinçaltınız o kelime ve cümle kalıplarına aşina oluyor. Bu yüzden Podcast'ler bunun için mükemmel bir tercihtir! Bunları günlük hayatınıza dahil edebilirsiniz, örneğin yemek pişirirken, uyumadan önce veya spor salonunda! İngilizce öğrenmek için hangi podcastleri dinlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, işte size birkaç öneri:
Read more