Sprachcaffe ile İngilizce Öğrenin

İngilizce seviyenizi geliştirmek için yardımcı olabilecek ipuçları.

İpuçları için »

İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Sprachcaffe ile İngilizce öğrenin

Sprachcaffe ile birlikte İngilizce öğrenin. Doğru öğrenme stratejisini bulmanıza yardımcı olacağız, İngilizcede uzmanlaşmak için en önemli öğrenme alanlarını ve ayrıca İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıracak kurallar, ipuçları ve püf noktaları vereceğiz. Mevcut İngilizce seviyenize uygun bir öğrenme stratejisi mi arıyorsunuz? Size yararlı ipuçları ve yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

Bol eğlenceler ve her şeyden önce İngilizce öğrenmede başarılar diliyoruz!

Bizimle ücretsiz İngilizce öğrenin

Online İngilizce öğrenmeye ilişkin faydalı bölümlerimize göz atın. Şu anda İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, sizin için doğru bölümü bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İngilizce öğrenmeye yeni mi başlıyorsunuz? O halde 4 İngilizce dil beceri alanyla başlamak en iyisidir. Zaten İngilizce konusunda biraz bilgi sahibi olanlarınız için Dilbilgisi ve Yazım veya İngilizce Kelime Bilgisi bölümünü öneriyoruz.

İngilizce öğrenmede dört yeterlilik alanı

Her dilde olduğu gibi İngilizce öğrenirken de odaklanmanız gereken 4 yeterlilik alanı vardır. Bunlar Konuşma, Okuma, Dinleme ve Yazmadır. Öğrenme stratejinizi geliştirirken bu 4 yeterlilik alanına odaklanmak ve bunların içinde öğrenme hedefleri belirlemek önemlidir.

İngilizce'de 4 yeterlilik alanı

İngilizce dil bilgisini öğrenin

Tutaj dowiesz się szczegółowo jak poprawnie używać czasu "going to".

İngilizce dil bilgisi

Belirli bir İngilizce dil bilgisi konusu mu arıyorsunuz veya İngilizce yazımınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? İngilizce Dil bilgisi ve Yazım Kılavuzumuzda aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Dil bilgisini öğrenmek için »

İngilizce kelime bilginizi genişletin

İngilizce kelime bilginizi genişletmenize yardım edebiliriz. Sizin için konuya özel kelime listeleri oluşturduk. Ayrıca kelime öğrenmenin etkili yöntemlerinin açıklamalarını da bulacaksınız.

Kelime bilginizi genişletmek için »

İngilizce öğrenmek için daha fazla araç

Sprachcaffe Dergi'yle İngilizce öğrenin

Sprachcaffe dergimizle İngiliz kültürü, dili ve çok daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Okumak için »

İngilizce dil kursu

İngilizce dil kursuyla İngilizce seviyenizi geliştirmek ister misiniz? O halde İngilizce dil kursları seçeneklerimize göz atın!

Dil kursları için

Seviyenize göre İngilizce öğrenin

İngilizce öğrenirken uygun bir öğrenme stratejisi geliştirebilmek için mevcut dil seviyenizi bilmeniz önemlidir. Bu nedenle İngilizce öğrenirken Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi'ne (CEFR) uymalısınız. Bu size İngilizce öğrenirken İngilizcenin hangi alanlarına odaklanmanız gerektiğine dair bir fikir verecektir.

Mevcut İngilizce dil seviyenize göre uyarlanmış bir öğrenme stratejisi, odaklanmış ve yapılandırılmış bir şekilde öğrenmenize olanak sağlayacağından daha verimli ve etkili öğrenmeye yol açar. Örneğin, eğer yeni başlıyorsanız, temel kelimeler, ifadeler ve dil bilgisi kurallarıyla başlamalısınız. Öte yandan, zaten ileri düzeyde bir dil seviyeniz varsa konuşma, telaffuz ve yazma becerilerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız.

Aşağıda size mevcut İngilizce seviyenize uygun yaklaşımları ve öğrenme stratejilerini göstereceğiz. İngilizce öğrenmenin sonraki adımları için size tavsiyeler veriyoruz. Ayrıca kelime bilgisi ve dil bilgisinin ana alanlarındaki sayısız İngilizce öğrenme kaynağımızdan da yararlanabilirsiniz. Sprachcaffe ile birlikte İngilizceyi başarılı ve verimli bir şekilde öğreneceksiniz.

İngilizce öğrenme yolculuğunuza birlikte başlayalım!

Tüm dil seviyeleri için İngilizce öğrenme stratejiniz

En baştan İngilizce öğrenin

İlk kez İngilizce öğrenmeye başladığınızda, öncelikle İngilizce dilinin temellerini öğrenmelisiniz. En başından itibaren sağlam bir bilgi tabanı oluşturmak en iyisidir. O zaman İngilizce öğrenmenin sonraki adımları sizin için çok daha kolay olacaktır.

A0 seviyesinde İngilizce hakkında önceden hiçbir bilginizin olmadığı seviyeden başlarsınız. Öncelikle İngilizce dilinin temellerini öğrenmeniz gerekiyor. Bu nedenle öncelikle İngilizce alfabeyi, İngilizce sayıları ve telaffuzu öğrenmeye odaklanmalısınız. Ayrıca baştan itibaren kelime bilginiz üzerinde çalışmalı ve basit İngilizce cümle yapısına bakmalısınız.

Tamamen yeni başlayanlar için İngilizce öğrenirken temel bir öğrenme alanı da Simple Present'tır. Bu İngilizce zaman bilgisi, İngilizceye yeni başlayanların uğraştığı ilk zaman bilgisidir. Sadece birkaç dersten sonra ilk İngilizce cümlelerinizi kendi başınıza kurabildiğinizi göreceksiniz!

En baştan İngilizce öğrenmek için ipuçları

Herhangi bir İngilizce bilgisi olmadan, İngilizce öğrenmede hızlı ilerleme kaydetme fırsatına sahipsiniz. İngilizceyi dinleyerek, konuşarak veya pratik yaparak dili düzenli olarak kullanmak önemlidir. Gerçekçi hedefler belirleyin ve her gün birkaç dakikanızı İngilizce çalışmaya ayırın. Kelimeleri öğrenebilir, basit İngilizce cümlelerin cümle yapısını inceleyebilir veya Simple Present Tense üzerine çalışabilirsiniz. Ancak İngilizce öğrenmenin bir kısa mesafe koşusu değil, bir maraton olduğunu unutmayın. Sabır, tutarlılık ve hırsla ilerleme kaydedeceğiniz ve hedefinize her gün daha da yaklaşacağınız garantidir!

A1 - Yeni Başlayanlar için İngilizce

A1 düzeyinde zaten bir süredir İngilizce öğrenmeye başlamışsınız demektir. Basit günlük durumlarda iletişim kurabilmelisiniz. Ayrıca basit İngilizce sorular sorabilir, kendinizi İngilizce olarak tanıtabilir veya bir restoranda bir şeyler sipariş edebilirsiniz. Ayrıca günlük hayatınızda karşılaşacağınız bazı İngilizce kelimeleri de zaten biliyorsunuzdur.

A1 düzeyinde İngilizce öğrenirken, artık Geniş Zaman kipinin sıklıkla kullanılan fiillerine (to be, to have, to do) daha aşina olmalısınız. Ayrıca İngilizce kelime bilginiz üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz. Hayvanlar, hobiler, aile ve iş gibi kelime konularına odaklanın. Ayrıca İngilizce konuşma pratiği yapmaya da devam etmelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, İngilizce öğrenen bir arkadaş bulmak ve onunla tipik günlük durumlardan diyaloglar geliştirmektir.

A1 seviyesi için İngilizce öğrenme ipuçları

İngilizce A1'in hala giriş seviyesi olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle çok fazla beklentiye girip motivasyonunuzu düşürmemelisiniz. Temel bilgilerinizi güçlendirmeniz ve İngilizce kelime dağarcığınızı sürekli olarak genişletmeniz önemlidir. İngilizce dil bilgisi ve Simple Present Tense üzerinde çalışmaya devam edin. İngilizcenizi geliştirmek için günlük durumlara odaklanın. Gelecekteki dil bilgisi açıklamaları için İngilizce konuşmanın farklı bölümlerinin temel anlamlarını da öğrenmelisiniz. Hızlı bir şekilde ilerleyecek ve öğrendiğiniz her yeni kelime ve cümleden keyif alacaksınız. Hedefinize ulaşmak için İngilizce öğrenme çabanızı sürdürün ve disiplinle çalışın!

A2 - Temel Becerilerle İngilizcenizi Geliştirin

İngilizce A2 seviyesinde, İngilizce ilgili temel bilginizi derinleştirmeye odaklanmalı ve geliştirmeye devam etmelisiniz. Bu yüzden İngilizce kelimeleri öğrenmeye devam edin ve İngilizce dil bilginizi bilginizi derinleştirin. A2 seviyesinde artık modal fiiller veya Simple Present Tense'in ilerleyen formu gibi daha fazla dil bilgisi konusunu öğrenmeye cesaret edebilirsiniz. Ayrıca İngilizce'de geçmiş zamanda konuşmayı da öğrenmelisiniz. Bu yüzden artık İngilizce öğrenirken Simple Past Tense'le de ilgilenmelisiniz.

İngilizce metinleri okuyabilmeniz için İngilizce kelime dağarcığınızın şimdiye kadar hazır olması gerekir. Artık daha uzun, daha tutarlı İngilizce metinler yazmaya da başlayabilirsiniz. Bir sonraki e-postanızı İngilizce veya kısa bir mektubu İngilizce yazmayı deneyin. İngilizce videolar ve filmler izlemeyi deneyin.

A2 seviyesi için İngilizce öğrenme ipuçları

Kısa metinleri mektup yazarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla veya ailenizle basit sohbetler yapmalısınız. Örneğin meslekler veya yaşam koşulları gibi konular hakkında. Bu aynı zamanda yeni kelimeler öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Ayrıca dil becerilerinizi önemli ölçüde geliştirmek için online olarak İngilizce öğrenmeye devam etmelisiniz. Duolingo veya Babbel gibi web siteleri buna uygundur. İngilizceyi profesyonel olarak öğrenmek istiyorsanız Sprachcaffe'den çevrimiçi bir kursa da katılabilirsiniz. Burada da gerçek öğretmenlerden online ders alabilirsiniz.

B1 - Orta seviye için İngilizce öğrenmek

B1 seviyesi İngilizce öğrenme yolculuğunuzda çok heyecan verici bir aşamadır. B1 seviyesinde, İngilizce öğrenmek için eğlenceli kısımları yavaş yavaş kavramaya başlayabilirsiniz. Daha karmaşık cümle yapılarını anladığınız için İngilizce bir kitap okuyabilir ve okuduğunuzu oldukça iyi anlayabilirsiniz. Ayrıca dinlediğinizi anlama becerinizi geliştirmek için en sevdiğiniz filmleri İngilizce olarak izleyebilir veya İngilizce bir podcast dinleyebilirsiniz.

Ancak dil bilgisi becerileriniz üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz. İngilizce if cümlelerini kullanarak daha karmaşık İngilizce cümleleri anlamayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca İngilizce gelecek zamanlar üzerinde de çalışmalısınız. Sonuçta gelecek planlarınız hakkında İngilizce konuşabilmek istiyorsunuz. Yeni İngilizce kelimeler öğrenirken konuya özel kelimelere de odaklanabilirsiniz. Okurken bilmediğiniz kelimeleri not etmek ve bu arada yeni İngilizce kelimeler öğrenmek en iyisidir.

B1 seviyesi için İngilizce öğrenme ipuçları

B1 İngilizce seviyesine ulaşmak, İngilizce öğrenme yolculuğunuzda önemli bir kilometre taşıdır. Artık İngilizcenin dört beceri alanı üzerinde de daha yoğun çalışmalı ve özellikle sözlü ifade becerilerinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. İngilizce konuşmak ve dinlemek için her fırsatı değerlendirin. Her gün kısa metinler okuyup yazarak da İngilizce becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

En önemli şey buna devam etmek ve ilerlemenizi kutlamaktır. Zaten çok şey başardınız ve bu sizi daha çok çalışmaya devam etmeniz ve İngilizce öğrenme hedeflerinize ulaşmanız konusunda motive etmelidir. Belki de İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat ederek ve becerilerinizi orada uygulayarak İngilizcenizi bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı gelmiştir.

B2 - Orta iyi seviye için İngilizce öğrenmek

B2 düzeyinde artık zaten ileri düzeyde İngilizce becerilerine sahipsiniz. İngilizce konuşulan bir ortamda kendinize güveniyorsunuz ve tüm günlük durumlarla başa çıkabiliyorsunuz. Ancak hâlâ İngilizce bilginizi derinleştirebileceğiniz bazı dil bilgisi konuları vardır.

B2 seviyesinde İngilizce öğrenirken, Past Perfect Progressive veya Present Perfect Progressive zaman gibi daha karmaşık dil bilgisi konularına odaklanmaya çalışın. Ayrıca özellikle İngilizce metinler yazarken daha karmaşık İngilizce cümleler kullanmaya çalışmalısınız. Yapılacak en iyi şey İngilizcenizi test etmek ve zayıf noktalarınızın nerede olduğunu bulmaktır. Daha sonra İngilizce öğrenme stratejinizi ayarlayabilirsiniz.

İş İngilizcesi de B2 seviyesinde ilgi çekicidir. İş İngilizcesi öğrenin ve kendinizi profesyonel yaşamınızın tüm zorluklarına hazırlayın. Ayrıca İngilizce becerilerinizi İngilizce sertifikasıyla belgelendirmeyi de düşünebilirsiniz.

B2 seviyesi için İngilizce öğrenme ipuçları

B2 düzeyinde artık zaten İngilizce konusunda sağlam bir temele ulaştınız ve şimdi görev bu bilgiyi daha da geliştirmek ve derinleştirmektir. Ama endişelenmeyin, bu imkansız bir iş değil! Zaten B2 seviyesine ulaşarak büyük bir adım attınız ve şimdi dilin ince noktalarına odaklanmanın zamanı geldi.

İngilizcenizi geliştirmek ve derinleştirmek için her fırsatı değerlendirin. Tipik hatalarınızı bulun ve İngilizce ifadelerinizin daha doğal görünmesini sağlamak için bunlar üzerinde çalışın. Akıcılığınızı daha da geliştirmek için ana dili İngilizce olan kişilerle de konuşabilirsiniz. Kendinize İngilizce makaleler yazmak gibi küçük zorluklar belirlemek de en iyisidir. Bu, İngilizce dil becerilerinizi teste tabi tutacak!

İngilizcenizi geliştirmenin bir başka yolu da İngiliz kültürüyle aktif olarak ilgilenmektir. İngilizce kitaplar okuyun, İngilizce filmler ve diziler izleyin ve İngilizce müzikler ve podcast'ler dinleyin. Kendinizi İngilizceye kaptırarak dili ve onun inceliklerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Hızlı konuşulan İngilizce veya çok aksanlı İngilizceyle karşılaşırsanız cesaretiniz kırılmasın. Bunu becerilerinizi geliştirmeye ve kendinize meydan okumaya devam etmek için bir fırsat olarak görün. İyi bir yoldasınız ve yakında İngilizce becerilerinize daha da fazla güveneceksiniz.

C1 - Ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek

C1 seviyesine ulaştığınızda artık İngilizce diline hakim olduğunuzu iddia edebilirsiniz. C1 seviyesinde İngilizceyi ana diliniz gibi konuşursunuz. Günlük hayatta herhangi bir sorunla karşılaşmadan kendinizi ifade edebilir, mesleki ya da akademik yaşamınızda konuşulan İngilizceyi takip etmekte hiçbir sorun yaşamazsınız.

Ancak hâlâ geliştirilecek yanınız var. İngilizce öğrenmeye devam edebilir ve İngilizce becerilerinizi mükemmelleştirebilirsiniz. Başlamanın en iyi yolu bir dil sertifikası almaktır. IELTS, TOEFL veya TELC gibi seçebileceğiniz çeşitli İngilizce sertifikaları vardır. Öğrendiğiniz İngilizce becerilerinizin böyle bir şekilde doğrulanması, özellikle profesyonel yaşamınızda İngilizceye ihtiyacınız varsa faydalı olabilir.

İngilizcenizi C1 düzeyinde geliştirmek için birçok seçeneğiniz vardır. Yurtdışında bir yıl geçirmeyi hedefleyebilir, İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınabilir, hatta belki İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim alabilirsiniz. Ne yapmaya karar verirseniz verin, kendinizi İngilizce konuşulan bir ülkenin kültürüne kaptırmayı ve yalnızca İngilizce öğrenmekle kalmayıp, aynı zamanda dilin ardındaki kültürü ve insanları da keşfetmeyi unutmayın!

C1 seviyesi için İngilizce öğrenme ipuçları

C1 seviyesinde İngilizcenize çeşitlilik katmak için çalışmaya devam etmelisiniz. Yeni teknik kelimelerle karşılaşmaya ve bunları aktif kelime dağarcığınıza entegre etmeye devam etmelisiniz. Ayrıca İngilizce konuşurken tipik hata kaynaklarınızı tanıma ve tanımlama üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz. Bundan sonra, özellikle İngilizce becerileriniz üzerinde çalışabilirsiniz.

C1 seviyesindeki diğer bir öğrenme hedefi, ana dil aksanınızı azaltmak veya İngiliz aksanını öğrenmek olabilir. Aksanınızı azaltmak, İngilizcede daha iyi anlaşılmanızı sağlayacaktır. İngilizce becerilerinizin paslanmasını önlemek için kendinizi İngilizce ile kuşatmaya, onu yaşamaya ve onu çeşitli durumlarda kullanmaya devam etmelisiniz. Ancak bu şekilde hayatınız boyunca İngilizcenizi öğrenip geliştirebilirsiniz.

Grup dersleriyle İngilizce öğrenmek

Kendi dil seviyenizdeki öğrencilerden oluşan çevrimiçi bir öğrenme grubunda İngilizce becerilerinizi geliştirin.

Grup dersleriyle İngilizce öğrenin

İngilizce öğrenmeye kısa bir ara vermeniz için İngilizce hakkında eğlenceli bilgiler

 1. İngilizce dili, toplamda bir milyondan fazla kelimeden oluşan, şu an kullanımda olan 170.000'den fazla kelimeyle dünyadaki herhangi bir dilin en büyük sözlüğüne (Oxford İngilizce Sözlüğü) sahiptir.
 2. İngilizce alfabede 26 harf vardır ancak dilde toplam 44 ses bulunmaktadır.
 3. İngilizce, tüm diller arasında en karmaşık cümle yapılarından birine sahiptir; bu da cümlelerin genellikle Türkçeden farklı bir sırayla oluşturulduğu anlamına gelir.
 4. "Set" kelimesi, toplam 430'dan fazla farklı anlamla İngilizce kelimeler arasında en fazla anlama sahiptir.
 5. İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir ve 1,5 milyardan fazla insan tarafından konuşulmaktadır.
 6. İngilizce "girl" kelimesi Eski İngilizce kökenlidir ve "her cinsiyetten kişi" anlamına gelir.
 7. İngilizce "to be" fiili tüm İngilizce zaman kiplerinde düzensiz olan tek fiildir.
 8. İngilizce'de başka dillerden köken alan birçok kelime vardır. Aslında İngilizce kelimelerin yaklaşık %80'inin İngilizce olmayan kökleri vardır.
 9. Farklı bölge ve ülkelerde farklı aksan ve lehçeler olmasına rağmen İngilizcenin resmi bir aksanı veya lehçesi yoktur.
 10. "Hello" kelimesi ilk olarak 19. yüzyılda bir selamlama olarak tanıtıldı ama aslında orijinal olarak, durma veya bekleme isteği anlamına gelen Eski İngilizce "hello" kelimesinden gelmiştir.

İngilizce öğrenmekle ilgili sık sorulanlar

İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde İngilizce kullanabilirsiniz. Yani eğer seyahat etmeyi seviyorsanız mutlaka İngilizce öğrenmelisiniz. İngilizce sadece dünya dili değil, aynı zamanda dünyanın iş dilidir. Farklı ülkelerden çalışanların bulunduğu uluslararası bir şirkette çalışıyorsanız İngilizce öğrenmekten kaçamazsınız. İngilizce aynı zamanda çoğunlukla bilimde de kullanılmaktadır. Kural olarak bilimsel çalışmalar her zaman İngilizce yazılır. Bu onları dünya nüfusunun çoğunluğu için anlaşılır kılar.

İngilizce öğrenmek aynı zamanda uluslararası iletişim için de faydalıdır. Dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizce, farklı kültürlerden insanların birbirleriyle zahmetsizce konuşabilmesini sağlar. Bu nedenle İngilizce öğrenmek, kültürlerarası anlayışın bir aracı olarak görülebilir. Ortak bir dil olmadan bu neredeyse imkansızdır. Ancak İngilizce yalnızca kültürler ve uluslar arasında bir bağlantı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kendine ait uzun bir tarihi de taşıyor. Böylece İngilizce öğrenmek, kendinizi İngilizce konuşulan heyecan verici bu kültüre kaptırmanıza ve bu dünyanın tüm büyüleyici yönlerini keşfetmenize olanak tanır.

Kişisel olarak sizin için İngilizce öğrenmek aynı zamanda birçok avantaj da sağlayacaktır. Mesleki anlamda daha esnek hale gelecek, çok çeşitli insanlarla konuşabilecek ve bu sayede ufkunuzu genişletebileceksiniz. İngilizce öğrenme yolculuğunuz sadece İngilizce kelimeleri ve sıkıcı dil bilgisi kurallarını öğrenmekle ilgili değildir; dünyayı farklı gözlerden görmenize yardımcı olur. Ayrıca İngilizce, profesyonel kariyeriniz için özellikle önemlidir, çünkü en çok konuşulan yabancı dil olduğundan, birçok toplantı, e-posta veya iş gezisinde dile ihtiyaç duyarsınız. Bunun dışında İngilizce konuşabiliyorsanız sahip olacağınız daha birçok avantaj vardır. Şarkı sözlerini anlayabilir, İngilizce makaleler okuyabilirsiniz. Filmler ve diziler genellikle orijinal dilde çok daha özgündür çünkü dublajda şakalar veya lehçeler kaybolur.

Bu nedenle, kendinizi İngilizce öğrenmek konusunda motivasyonsuz bulursanız, İngilizce öğrenmenin size neler sunacağını hatırlamaya çalışın. Yeni kültürler keşfedecek, insanlarla tanışacak ve neredeyse tüm dünyayı sorunsuzca dolaşacaksınız. O yüzden tereddüt etmeyin ve uluslararası topluluğumuzda bizimle birlikte İngilizce öğrenin.

İngilizce öğrenmenin ne kadar süreceğini etkileyen birçok faktör vardır. Örneğin öğrenmeye ne kadar zaman ve enerji harcadığınıza, ne kadar düzenli pratik yaptığınıza ve hangi öğrenme yöntemlerini kullandığınıza bağlıdır. Ulaşmak istediğiniz İngilizce seviyesinin de rol oynadığını unutmamak önemlidir. Yalnızca tatil veya iş için temel becerilere ihtiyacınız varsa, bunları birkaç ay içinde öğrenebilirsiniz. Ancak, örneğin C1 seviyesini hedefliyorsanız, bu seviyeye ulaşmanız birkaç yıl alacaktır.

Bir diğer önemli husus da İngilizceyi nasıl öğreneceğinizdir. Bir dili öğrenmenin, geleneksel sınıf eğitimi veya çevrimiçi kaynaklarla kendi kendine çalışma dahil olmak üzere birçok farklı yolu vardır. Bireysel öğrenme tarzınıza ve hedeflerinize bağlı olarak, bazı öğrenme yöntemleri diğerlerinden daha hızlı başarıya yol açabilir.

Düzenli pratik yapmak da İngilizce öğrenme başarısında önemli bir faktördür. Eğer İngilizce'yi ara sıra veya düzensiz çalışırsanız, her gün çalışan biri kadar hızlı ilerleyemezsiniz. Öğrenmenizi hızlandırmak ve akıcılığınızı geliştirmek için İngilizce konuşulan bir ortamda bulunmak da yararlı olabilir.

Özetle İngilizce öğrenmenin ne kadar süreceği konusunda kesin bir süre vermek mümkün değil. Bireysel öğrenme stili, öğrenme yöntemi, zaman ve yatırım yaptığınız bağlılık gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Ancak düzenli pratik ve etkili bir öğrenme yöntemi ile İngilizce becerilerinizi sürekli geliştirebilir ve istediğiniz dil seviyesine ulaşabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç etkili yöntem vardır. En önemli yöntemlerden biri İngilizceden kopmamanızdır. Bu, hızlı ilerleme kaydetmek için mümkün olduğunca sık İngilizce konuşmanız ve dinlemeniz gerektiği anlamına gelir. İngilizce'yi hızlı bir şekilde öğrenmenin bir başka yolu da İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat etmek ve yoğun bir şekilde İngilizce öğrenmek, onu yaşamak ve İngilizcenizi hızlı bir şekilde pratik etmektir. Bu şekilde günlük olarak dile maruz kalacaksınız ve İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirebileceksiniz.

Eğer yurtdışına seyahat etme fırsatınız yoksa İngilizce'yi hızlı bir şekilde öğrenmenin başka etkili yolları da var. Örneğin kısa sürede ilerlemeniz için ihtiyacınız olan dil bilgisi ve kelimeleri öğretecek İngilizce kursları alabilirsiniz. Dinlediğinizi anlama becerinizi geliştirmek ve dilin seslerine alışmak için İngilizce film ve televizyon programları da izleyebilirsiniz. Başka bir seçenek de kelime dağarcığınızı genişletmek için İngilizce kitaplar okumaktır.

İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmenin bir başka etkili yolu da hızlandırılmış İngilizce kursları almaktır. Bu kurslar çok yoğundur ve kısa sürede çok fazla bilgi sağlayabilir. Ancak öğrendiklerinizi pekiştirmek için kurs dışında düzenli olarak dille pratik yapmanız ve dille etkileşime girmeniz önemlidir.

İngilizce öğrenmede hızlı ilerleme sağlamak için başka insanlarla İngilizce konuşmak da önemlidir. Bu nedenle biz Sprachcaffe olarak şu sloganla yaşıyoruz: Bir araya gelip konuşalım! İngilizcenizi geliştirmenin en hızlı yolu aslında başkalarıyla İngilizce konuşmaktır. Örneğin, konuşma becerilerinizi geliştirmek için bir dil partneri bulabilir veya çevrimiçi bir İngilizce kursuna katılabilirsiniz. Konuşmalar ve tartışmalar yoluyla kelime bilginizi genişletebilir ve telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

Özetle, İngilizce'yi hızlı bir şekilde öğrenmenin birkaç yolu vardır. Dille meşgul olarak ve farklı öğrenme yöntemlerini deneyerek hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz. İster yurt dışına seyahat edin, ister İngilizce kurslarına katılın, ister başkalarıyla İngilizce konuşun, hedefinize ulaşmak için düzenli olarak İngilizce pratik yapmanız ve bunu sürdürmeniz önemlidir.

Kendi başınıza İngilizce öğrenmek yerine İngilizce dil kursuna gitmenin birçok avantajı vardır. Bir dil kursu aracılığıyla, dil becerilerinizi sistematik ve aşamalı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak yapılandırılmış bir öğrenme ortamına sahip olursunuz. Ek öğrenme kaynakları ve pratik alıştırmalar sağlayan ders kitaplarına, çalışma sayfalarına, ses ve video materyallerine ve çevrimiçi platformlara erişebileceksiniz.

Dil kursu aracılığıyla aynı zamanda diğer kurs katılımcıları ve öğretmeninizle etkileşim ve iletişim kurma fırsatına da sahip olacaksınız. Bu, gerçek hayattaki durumlarda konuşarak ve ana dili İngilizce olan kişilerin konuşmasını dinleyerek sözlü dil becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca telaffuzunuzu, gramerinizi ve kelime bilginizi geliştirmek için öğretmeninizden ve diğer öğrencilerden değerli geri bildirimler alacaksınız.

Dil kursunun bir diğer faydası da size düzenli olarak derslere katılma ve dili öğrenmeye odaklanma konusunda kararlılık ve disiplin kazandırmasıdır. Bu, motivasyonunuzu korumanıza ve öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca dil becerilerinizi doğrulayan ve dünya çapındaki işverenler ve eğitim kurumları tarafından tanınan resmî bir sertifika da alacaksınız. Bu, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabildiğinizi kanıtlayarak kariyer fırsatlarınızı ve eğitim beklentilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

Günümüzde tüm okulda İngilizce dersleri var; ancak her öğrenci İngilizce dersinde en iyi notlara sahip değil. Öğrencilerin bireysel zayıflıkları vardır ve genellikle farklı dil seviyelerindedirler. Bir dil kursunda bu başarılı öğrenmeye engel değildir, çünkü burada ya sizinle aynı seviyedeki diğer öğrencilerle birlikte olursunuz ya da sorunlarınız bireysel derslerde özel olarak ele alınabilir.

Okul derslerinde metinlerin nasıl doğru yazılacağını öğrenirsiniz; dil kursunda ise günlük yaşamda nasıl konuşulacağını öğrenirsiniz. Dil derslerini veren ana dili İngilizce olan kişiler size günlük konuşma ifadelerini ve atasözlerini gösterir. Sadece yerel halkı daha iyi anlamakla kalmayacak, aynı zamanda İngilizceniz de daha akıcı olacaktır. Ayrıca, anadili İngilizce olan bir kişi ders verdiğinde dilin yanı sıra İngilizce konuşulan ülkenin kültürünü de öğreneceksiniz.

Muhtemelen okuldaki İngilizce dersinde diğer derslerde de birlikte olduğunuz sınıf arkadaşlarınız olacağından, onların önünde İngilizce konuşmak size tuhaf gelebilir. Bu sebeple birçok öğrenci konuşmaya cesaret edemiyor ve hata yapmaktan korkuyor - Ama hatalardan ders alırsınız! Dil kursunda sizinle aynı hedefe sahip yeni insanlarla tanışacaksınız. Birlikte dil becerileriniz üzerinde çalışacak ve hatta belki yeni arkadaşlar edineceksiniz! Çoğu dil öğrencisi çok açık fikirlidir çünkü dil, iletişim kurmak için öğrenilir!

Bir dil kursuna gittiğinizde motivasyonunuz genellikle okula gittiğinizdekinden daha yüksektir. Birçoğu için bunun nedeni okuldaki derslerin zorunlu olması ama dil kursuna gönüllü olarak katılmanızdır. Bu nedenle siz ve sınıf arkadaşlarınız okulda çoğu zaman eksik olan gerekli ilgiye sahipsiniz. Eğer herkes İngilizce öğrenmeye motiveyse, bu size de yansıyacaktır!

İngilizce dili için en önemli 3 sertifika şunlardır: TOEFL, IELTS ve Cambridge. TOEFL ve IELTS sınavı genellikle yurtdışındaki bir üniversite veya iş için gereklidir. Cambridge sertifikası, yüksek düzeyde İngilizceyi onaylayan, yaşam boyu bir sertifikadır.

Özellikle İngilizce öğreniyorsanız, İngilizce sertifikası almanın mantıklı olmasının birçok nedeni vardır. Bunun en önemli nedenlerinden biri, İngilizce becerilerinizi resmî olarak onaylamanıza ve öğrenme ilerlemenizi ölçmenize yardımcı olmasıdır. Bir sertifika ile akademik, profesyonel veya kişisel bağlamda İngilizce konuşulan bir ortamda iletişim kurmak için gerekli becerilere sahip olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

İngilizce öğreniyorsanız ve yurt dışında çalışmak veya okumak istiyorsanız, İngilizce sertifikası önemli bir gereklilik olabilir. Bu sertifikalar dünya çapındaki işverenler ve eğitim kurumları tarafından tanınmaktadır ve sizin için değerli kariyer fırsatlarının kapısını aralayabilir. Yurt dışında çalışmak veya eğitim görmek istemeseniz bile İngilizce sertifikası, başvurunuzun diğer başvuru sahiplerinden öne çıkmasına ve kariyer fırsatlarınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

İngilizce sertifikası alarak, size dil becerileriniz konusunda değerli tavsiyeler verebilecek profesyonel sınav uzmanlarından geri bildirim alacaksınız. Bu, dil becerilerinizi geliştirmenize ve zayıf alanlarınızı hedeflemenize yardımcı olabilir.

İngilizce sertifikası almanın bir diğer faydası da size başarı ve gurur duygusu vermesidir. İngilizce öğrenirseniz ve dil becerilerinizi geliştirmek için çok çalışırsanız, sertifika başarınızın bir onayıdır.

Burada İngilizce sertifikaları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ücretsiz olarak İngilizce öğrenmenin birkaç yolu vardır. En iyi yol interneti kullanmaktır. YouTube'da inanılmaz derecede faydalı videolar bulabilirsiniz. İngilizce öğrenme uygulamaları İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz için de çok faydalıdır. Ayrıca İngilizce film, dizi veya kitap okuyabilir ve bir yandan da İngilizce öğrenebilirsiniz. Sonuçta, ücretsiz İngilizce öğrenmenin birçok farklı yolu var, yapılacak en iyi şey İngilizce öğrenmek için bir adım atmaktır.

Ancak İngilizceyi etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız İngilizce kursunu düşünmelisiniz. İngilizce kursunda konuşacak insanlar bulup, grup halinde İngilizce öğrenebilir ve İngilizce öğrenme yolculuğunuzda dil uzmanları tarafından yönlendirilirsiniz. Size zayıf noktalarınızı gösterecek ve en hızlı şekilde daha iyi İngilizce konuşmanıza yardımcı olacaklar. Kendi başınıza ve ücretsiz olarak İngilizce öğrenmek, hızla sinir bozucu ve monoton hale gelebilir. Bu yüzden mutlaka bir grup bulup birlikte İngilizce öğrenmelisiniz. Bu motive edici, eğlenceli ve İngilizce öğrenmenin en etkili yoludur.

İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz birçok kitap var. Ancak İngilizceyi etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmek için ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize özel bir kitap seçmeniz önemlidir. Örneğin, eğer yeni başlıyorsanız, temel kelime ve dil bilgisi kurallarını içeren bir kitap iyi bir başlangıç noktasıdır. Konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız dil becerilerinizi geliştirecek diyaloglar ve alıştırmalar içeren bir kitap aramalısınız. Aşağıda okulumuzdaki İngilizce öğretmenlerinin İngilizce derslerinde önerdikleri ve kullandıkları kitapların kısa bir listesi bulunmaktadır:

 • The English File Series - Oxenden and Latham-Koenig
 • Cambridge First Certificate Grammar and Usage - Obee
 • The Headway Series - Soars and Soars
 • Cutting Edge Series - Cunningham

Elbette İngilizce öğrenmek için doğru kitap aynı zamanda gerçekte ne öğrenmek istediğinize de bağlıdır. Örneğin İngilizce kelime bilginizi arttırmak istiyorsanız "English Vocabulary in Use" gibi bir kitap seçmelisiniz. Şu anda İngilizce dil bilgisi üzerine yoğunlaşıyorsanız, "English Grammar in Use" gibi bir İngilizce dil bilgisi kitabına daha yakından bakmalısınız. Dinlediğini anlama becerinizi geliştirmek istiyorsanız İngilizce sesli kitap da bulabilirsiniz.

Sprachcaffe dergilerimizde İngilizce öğrenmeye yönelik kitaplarla ilgili makaleler de bulabilirsiniz. İngiliz edebiyatından bazı edebi şaheserleri ve ayrıca İngilizce öğrenmek için çocuk kitaplarını seçtik. Onlarla İngilizce'yi en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

Genel olarak, İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmek için dil seviyenize ve öğrenme hedeflerinize uygun bir İngilizce öğrenme kitabı seçmeniz önemlidir. Ayrıca becerilerinizi geliştirmek için çevrimiçi kurslar, dil öğrenen arkadaşlar veya dil gezileri gibi ek kaynaklardan da yararlanın.

Okullardaki sınavlara yönelik İngilizce öğrenmek için ülkenizdeki İngilizce sınavlarının gerekliliklerini anlamak önemlidir. Öncelikle sınavlar için İngilizce öğrenmeye başlamadan önce ne tür bir sınava gireceğiniz konusunda net olmalısınız. Kural olarak İngilizce sınavları yazılı veya sözlü olarak yapılabilir. Yazılı sınavlar makale yazma, metinleri analiz etme gibi farklı formatlarda olabilir. Ancak İngilizce öğrenmenin en iyi yolu da tüm dersler için aynı olan iyi hazırlanmış olmanızdır.

İngilizce sınavı sadece analitik becerilerinizi test etmekle kalmayıp aynı zamanda yabancı dil olarak dil becerilerinizi de değerlendirdiğinden, İngilizce sınav notunuz da büyük ölçüde İngilizce becerilerinize bağlı olacaktır. Bu nedenle İngilizceyi öğrenmeye odaklanın. İngilizce gramerini öğrenin, kelime bilginizi genişletin, anlama ve yazma tarzınızı geliştirin. Bu, sınavda konuyu daha iyi ele almanıza yardımcı olacaktır. İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek bir gecede gerçekleşmez. Bu nedenle müfredatınız boyunca İngilizce öğrenmeye devam etmelisiniz.

Sınavlara yönelik İngilizce öğrenmenin en iyi yolu, çeşitli eğlenceli yollarla öğrenmektir. Bu, İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırır ve hatta sınavınız için İngilizce öğreniyormuşsunuz gibi hissettirmez. Ayrıca İngilizce sınavınızdan önce tatil günlerinde İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat etmeyi ve sınavınıza yoğun bir şekilde hazırlanmak için İngilizce kursu almayı da düşünebilirsiniz.

En iyi yol, metin analizi için ihtiyaç duyduğunuz tipik ifadeleri ve deyimleri öğrenmek, konuya özel kelime dağarcığınızı geliştirmek ve İngilizce sınavını birkaç kez simüle etmektir. Sınavlar için İngilizce öğrenmeye ilişkin tüm bu ipuçlarını ve püf noktalarını takip ederseniz ve özenle ve sürekli olarak İngilizce çalışırsanız, İngilizce sınavında iyi bir not almanızın önünde hiçbir şey duramaz.

Biz Sprachcaffe olarak İngilizce sınavınızda başarılar dileriz!

Gelecekte İngilizce her zamankinden daha önemli olacak; ancak belirli bir yaştaki çocuklar bunu doğru şekilde değerlendiremez. Bir çocuğa İngilizce öğrenmesi için gerekli motivasyonu vermek amacıyla, ona eğlenceli bir şekilde yaklaşmak özellikle önemlidir. Çocuğun dikkatini çekmek için onun ilgi alanlarını karşılamanız gerekir. İkna edici argümanlar, örneğin İngilizcenin en sevdiğiniz şarkıcının dili olduğu veya daha sonra hayalinizdeki işi yapabilmek için İngilizceye ihtiyacınız olduğu olabilir. Daha yoğun bir öğrenme başarısı için küçük adımlarla öğrenmek daha iyidir. Çocuk bunaldığında öğrenmeye olan ilgisi hızla kaybolur. Bu nedenle, yoğunluğu ilerlemesine göre ayarlamalı ve ayrıca çalışma araları ve ödüller planlamalısınız.

Motivasyonun ilk adımı tamamlandığında yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin; İngilizce, çocuğun günüyle ilgili konuşması gibi günlük küçük durumlara dahil edilebilir. Ebeveynler ve çocuklar birlikte öğrenebilir ve birbirlerinin kelime dağarcığını test edebilirler - Bu, ebeveynler zaten iyi İngilizce konuşsa bile, birlikte bir şey üzerinde çalıştığınız hissini yaratır. İngilizce konuşulan bir ülkeye yapılacak bir aile gezisi, dille daha fazla ilgilenmeyi teşvik eder çünkü cümleleri anlamak ve yeni kelimeler öğrenmek doğal olarak eğlencelidir. Bir dil gezisi aynı zamanda büyük bir öğrenme başarısı da sunar - çünkü burada çocuk sabahları diğer çocuklarla birlikte bir dil kursunda öğrenir ve kurstan sonra da dili kullanmaya devam eder.

İngilizceyi başarılı bir şekilde öğrenin ve her dil seviyesinde eğlenin

Hangi seviyede olursanız olun, kendi başınıza İngilizce öğrenmek biraz zordur. Bu nedenle, gerçek öğretmenlerin size İngilizce öğrettiği çevrimiçi kurslar, İngilizceyi kolayca öğrenmenin harika bir yoludur. Ancak dil eğitimi gezileri de harika bir seçenektir. Çünkü İngilizce eğitimi geziniz sırasında İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat edecek, ülkenin kültürü hakkında bir şeyler öğrenecek, dünyanın her yerinden bağlantılar kuracak, dil okulunda dili öğrenecek ve heyecan verici bir eğlence programına katılacaksınız. Bu, İngilizce öğrenmeyi harika bir tatille birleştirmenize olanak tanır. Bu deneyimi her zaman hatırlayacaksınız!

İngilizce öğrenirken motive kalmak için hedeflerinizi asla gözden kaçırmamalısınız. Bu yüzden neden İngilizce öğrenmeye başladığınızı kendinize hatırlatmaya devam edin. Motivasyonunuzu artırmak için kendinize küçük zorluklar belirlemeye devam edin çünkü İngilizceyi bir gecede mükemmel bir şekilde öğrenemezsiniz. Umarız size İngilizce'yi nasıl kolayca öğrenebileceğiniz konusunda bir fikir verebilmişizdir! Sprachcaffe ile İngilizce becerilerinizi birçok farklı şekilde geliştirme fırsatına sahipsiniz. İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz ve sizin için çok sayıda ve çeşitli teklifleri bir araya getiriyoruz. Etkili yöntemlerimizle İngilizce öğrenmekte kesinlikle zorlanmayacaksınız!

Hâlâ sorularınız mı var? Veya özelleştirilmiş tavsiyelere mi ihtiyacınız var?

Her zaman nazik ve kaliteli bir şekilde hizmetinizdeyiz!

Bize ulaşın