İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Sprachcaffe yerleştirme testi

Bir dil kursuna katılmak istiyor ve dil becerilerinizin ne kadar iyi olduğundan emin değil misiniz? Farklı dillere yönelik yerleştirme testlerimiz ile mevcut bilgi seviyeniz hakkında bilgi edineceksiniz. Testi doldurmak için bir dakikanızı ayırın ve bildikleriniz hakkında daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.

Yerleştirme testiniz için dil seçin

Dil seviyenizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Tüm Online dil testlerimiz ücretsizdir ve testlerde sunulan dilleri Sprachcaffe ile seyahat ederek geliştirebilir veya en baştan öğrenebilirsiniz. Çoğu dil için birden fazla farklı ülkede kurslarımıza katılma imkanınız bulunmaktadır. Bu sayade dil öğrenimizi harika bir tatille birleştirebilirsiniz.

Programlarımızı inceleyerek farklı yaş gruplarına sunduğumuz dil kurslarımızı geniş yelpazesinde inceleyebilirsiniz:

Dil sertifikası almadan önce dil becerilerinizi test edin

Bir dil sertifikası almak istiyorsanız, yerleştirme testi iyi bir temeldir. Burada seviye belirleme sınavını farklı şekillerde kullanabilirsiniz: Size uygun olan sertifikayı almak için gerekenleri biliyorsunuz ve hedeflerinizi daha doğru tanımlayabilmek için öğrenme sürecinizin başında bir sınava giriyorsunuz. Bu şekilde, dil sertifikası için istediğiniz dil seviyesini elde etmek için ne kadar öğrenme çabası göstermeniz gerektiğini tahmin edebilirsiniz. Seviye belirleme sınavını, dil sertifikası sınavına girmeden önce bilgi seviyenizi kontrol etmek için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, sertifika için gerekli dil seviyesine sahip olduğunuzdan sınavdan önce emin olabilirsiniz.

Resmi bir dil sertifikası almak ister misiniz? Sprachcaffe, dil sertifikanız için sizi en iyi şekilde sınava hazırlar!

SSS: Yerleştirme testi

Bir dil testi, dil becerileriniz hakkında size çok iyi bir izlenim verir. Öğrenme ilerlemenizi izlemek için dil testini de kullanabilirsiniz. Dil testimize düzenli olarak girerseniz, öğrenme hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı ve iyi bir öğrenme stratejisi izleyip izlemediğinizi görebilirsiniz.

Testin sonucu tipik dil seviyelerine dayanmaktadır. Seviyeler A1'den C2'ye kadar değişir; A1 başlangıç ​​seviyesi ve C2 anadili İngilizce olan kişinin seviyesidir. Aşağıdaki liste size farklı seviyelere ilişkin kompakt bir genel bakış sunar:

A1 - Temel dil kullanımı I: Basit günlük durumları anlayabilir, kendinizi tanıtabilir ve diğer basit soruları sorabilirsiniz. Örneğin, yaşınızı veya nerede yaşadığınızı sorabilirsiniz. Yavaş ve net bir şekilde konuşulduğunda dili anlarsınız.
A2 - Temel Kullanım II: Genel konulardaki cümleleri anlayabilir ve tanıdık durumlar hakkında konuşabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi ifade edebilir ve böylece hafif sohbetler yapabilirsiniz.
B1 - Dilin Bağımsız Kullanımı I: Konuşmaların ana noktalarını ve bağlamını anlayabilir, kişisel ilgi alanlarınız, deneyimleriniz veya hedefleriniz hakkında konuşabilir ve çoğu seyahat durumuyla başa çıkabilirsiniz.
B2 - Bağımsız dil kullanımı II: Alanınızda karmaşık metinleri anlayabilir ve tartışmalara öncülük edebilirsiniz. Anadili İngilizce olan kişilerle normal bir konuşma yapabilir, spontane ve akıcı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.
C1 - Dilin yetkin kullanımı I: Uzun süre düşünmek zorunda kalmadan, zorlu bilimsel metinleri anlayabilir ve kendinizi akıcı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Hem özel hem de profesyonel yaşamda karmaşık konularda kolayca iletişim kurabilir ve kendinizi ifade edebilirsiniz.
C2 - Dilin yetkin kullanımı II: Okuduğunuz veya duyduğunuz her şeyi kolayca anlayabilirsiniz. Ayrıca karmaşık konular hakkında da konuşabilirsiniz.

Dil becerilerinizi geliştirmek için farklı seviyeler ve stratejiler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, İngilizce öğrenme sayfalarımıza daha yakından bakabilirsiniz.

Dil testinin yardımıyla yabancı dilinizi öğrenmede ne kadar ilerlediğinizi değerlendirebilirsiniz. Bir seviye ilerlediyseniz, öğrenmeniz başarılı olmuştur ve yabancı dil kullanımınızda gelişme kaydetmişsinizdir.Dil testinin yardımıyla yabancı dilinizi öğrenmede ne kadar ilerlediğinizi değerlendirebilirsiniz. Bir seviye ilerlediyseniz, öğrenmeniz başarılı olmuştur ve yabancı dil kullanımınızda gelişme kaydetmişsinizdir.

Dil testi ile dil sınavı arasındaki temel fark, amacıdır. Bir dil testi, dil seviyenizi belirlemek için özel olarak tasarlanmış olsa da, bir dil testinin amacı dil seviyenizi geliştirmektir. Dil sınavı ile dil sınavı arasındaki bir diğer büyük fark, dil sınavının yalnızca mevcut dil seviyenizi ortaya çıkarması, dil sınavının ise dil seviyenizi geliştirmenize yardımcı olmasıdır.

Ek olarak, bir dil testinin içeriği, dilbilgisi kurallarını, kelime dağarcığını ve okuduğunu anlamayı dolaylı olarak test eden diyaloglar ve kısa metinlerden oluşur. Dil yarışması ise basit dil oyunlarından oluşur.

Genellikle dil testleri dilbilgisi, kelime bilgisi, imla ve okuduğunu anlama içerir. Bu alanlarla ilgili sorular kısa metinler ve diyalog bölümlerinde sorulur. Bu şekilde, dil seviyesi, bir dil testi kullanılarak gerçek dil kullanımına mümkün olduğunca yakın bir şekilde değerlendirilir. Bir dil sınavının içeriği, farklı sınav katılımcıları arasında karşılaştırmaya izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Dil sınavının mümkün olan en anlamlı sonucu vermesi için ideal olarak dil sınavına özel olarak hazırlanmamalısınız. Dil sınavına hazırlanmanın tek yolu, yabancı dili düzenli olarak kullanmak ve aynı zamanda kelime ve gramer öğrenmektir. Ancak, dil sınavı resmi dil sertifikalarına hazırlanmada yardımcı olarak kullanılabilir.

Herhangi bir seviyede bir dil sınavına girebilirsiniz. Öğrenme aşamasının başında dil seviyenizi belirlemek için her zaman yeni bir öğrenme aşamasından önce bir dil sınavına girmek en iyisidir. Bu şekilde öğrenme aşamanızın sonunda testi tekrarlayabilir ve ne kadar geliştiğinizi görebilirsiniz.