Online Dil Kursları İçin Genel Şartlar ve Kayıt Koşulları

Aşağıda çevrimiçi dil kurslarımız için genel şartlar ve koşulları bulabilirsiniz. Kaydınızı tamamlayarak, Sprachcaffe Çevrimiçi Dil Kursları için bu Genel Hüküm ve Koşulları okuduğunuzu ve anladığınızı onaylamış olursunuz.

Gizlilik politikamıza burdan ulaşabilirsiniz.

KAYIT

Online başvuru formunu web sitemizden eksiksiz olarak doldurduktan sonra toplam ücretin % 20'si kadar olan depozitoyu kayıt sırasında ödemeniz gerekmektedir. Bu başvuru ile talep edilen servisler ve kayıt koşulları tarafınızca onaylanmış olmaktadır. Kayıt formu ve depozito yetkili kişilerin eline ulaştığında gerekli onay, fatura ve talep karşılığında okul kabul mektubu tarafınıza gönderilmektedir. Toplam tutarın kalanı ödendiğinde okul, kurs, konaklama ile ilgili ek bilgilerin yer aldığı karşılama dosyası ve konaklama bilgileri tarafınıza gönderilmektedir. Toplam tutar kurs başlama tarihinden 4 hafta öncesinde ödenmelidir.

ÖDEME

Banka havalesi ile: İlgili hesap numarası faturada olacaktır. Lütfen transfer siparişinin bir kopyasını bize gönderin. Tüm banka masrafları sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Kredi kartı ile: Bildiriminiz üzerine, uygun form gönderilecektir. Kredi kartı düzenleyicisinin adı, kart numarası, son kullanma tarihi ve imza ile tamamlanması gerekecektir. Ek bir% 2 kredi kartı ücreti alınır.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİĞİ

SPRACHCAFFE, özellikle eğiticinin hasta olması durumunda önemli bir neden varsa, mevcut eğitmeni eşdeğer bir eğitmenle değiştirme hakkına sahiptir.

Olası bir durumda okul, aynı dil seviyede yeterli sayıda öğrenci olmaması sebebiyle grup kursu oluşturamazsa, bunun yerine daha az sayıda ders için daha küçük gruplar oluşturulacaktır. (standart = 12 ders / yoğun = 18 ders, yani standart + 6 bire bir ders). Minimum katılımcı sayısı 4'tür. İptal etmek zorunda kaldığımız nadir durumlarda, SPRACHCAFFE hizmetleri için ödenen tüm ücretler iade edilecektir.

Sözleşmenin imzalanmasından sonra gerekli hale gelen ve bizim tarafımızdan iyi niyete aykırı olmayan bir şekilde mutabık kalınan içerikten münferit hizmetlerde değişiklik ve sapmalara izin verilmektedir. Değişikliklerin veya sapmaların önemli olmaması ve hizmetin genel tasarımını bozmaması şartıyla.

Anlaşmalı anlaşmaya varılan hizmetlerle ilgili şikayetler, derhal düzeltici önlem alınabilmesi için rapor edilmelidir. Katılımcı suçlu bir hatayı bildiremezse ve SPRACHCAFFE'ye hatayı giderme fırsatı verilmezse, fiyatta bir indirim yapılmaz.

KESİNTİLER

Düzenlemeden sonra kurslarda (akşam dersleri gibi) hastalık ve / veya tatiller nedeniyle kesintiler mümkündür. Kaçırılan derslerin tekrarlamaz. Bireysel dersler için randevular 48 saat önceden iptal edilmelidir!

HİZMETLER ve PERFORMANS HATALARI

Katılımcı, kayıt onayındaki veya oturum açma alanındaki bilgilere göre belirtilen tarihte sanal eğitim odasına girer. Eğitim için gerekli tüm teknik gereksinimler de burada belirtilir. Her durumda, katılımcının istikrarlı bir internet erişimi, ortak bir tarayıcı veya Android veya iOS cep telefonu gerekir. Ek bir eklentinin veya uygulamanın yüklenmesi gerekebilir. Çevrimiçi bir dil kursuna katılan katılımcının bilgisayar sistemini Cisco Test Meetings (https://www.webex.com/test-meeting.html) yardımıyla kontrol etmesi gerekir. Kontrol, sistemin yetersiz olduğunu gösteriyorsa, katılımcı teknik gereksinimlerin karşılandığından emin olmalıdır. SPRACHCAFFE, derslerin ve eğitim belgelerinin doğruluğu veya güncelliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

KAYIT İPTALİ ve YENİLEME

İstediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Kendi yararınıza ve yanlış anlamaları önlemek için, para çekme işleminizi yazılı olarak bildirmenizi önemle tavsiye ederiz. İptal maliyetlerinin hesaplanmasında belirleyici olan, SPRACHCAFFE tarafından iptal bildiriminin alındığı zamandır. Kayıt iptallerinde aşağıdaki bedeller uygulanmaktadır. Kursun başlamasından 15 gün öncesine kadar: Kursun% 50'si maks. 500 EUR Kursun başlamasından 3 gün öncesine kadar: Kursun% 90'ı maks. 1000 EUR Kurs başladıktan sonra:% 100   SPRACHCAFFE, katılımcının ev sahibi ülkenin geleneklerine, geleneklerine ve yasalarına saygı duymasını bekler. Bir uyarıya rağmen, bir katılımcı kursu bozarsa veya sözleşmeyi ağır bir şekilde ihlal ederse, SPRACHCAFFE haber vermeden iptal etme hakkına sahiptir. Organizatör tam ödeme yapma hakkını saklı tutar; kaydedilen masraflar katılımcıya yatırılacaktır.

İSTİHDAM KISITLAMASI

Taraflar, doğrudan veya dolaylı olarak, birbirlerinin daimi veya serbest çalışanlarını istihdam etmemeyi kabul eder. Bu maddenin ihlali durumunda, sözleşmeyi ihlal eden taraf 10.000 Euro'ya kadar sözleşme cezası ödemekle yükümlüdür.

SINIRLAMA TÜZÜĞÜ

Sözleşmeden doğan haklar iki yıl içinde zaman aşımına uğrar. Bu süre, dil kursunun sona ereceği gün başlar. Diğer hakların talep edilmesi bu düzenlemeden etkilenmez.

YÖNETMELİK YETERLİLİĞİ

Yönetmelikteki tüm bilgiler yayınlandığı tarihte geçerli olmakla birlikte, içerik güncellemelere tabi olabilir. Devamsızlık ya da disiplinsizlik durumunda herhangi bir öğrenciyi okuldan / konaklama yerinden geri ödeme yapmaksızın uzaklaştırma hakkımız saklıdır. Okul, öğrencilerin belirlenen kurallara uymalarını bekler.

SES ve GÖRÜNTÜ MATERYAL HAKLARI

Zaman zaman toplantılar kalite güvence amacıyla kaydedilir. Genel şart ve koşullarımızı kabul ederek, SPRACHCAFFE'ın bir dil programı sırasında üretilebilecek herhangi bir fotoğraf, video ve ses kaydını kullanma hakkına sahip olduğunu kabul edersiniz. Bu malzemeler tarafımızdan maliyet açısından veya sizden ayrı bir yetkilendirme gerekmeksizin tanıtım amacıyla kullanılabilir. Verilerinizi işlememize izin vermek için sözleşmenizi ve kişisel olarak tanımlayıcı verilerinizi kullanmamıza izin vermek için sözleşmenizi her zaman geri çekebilirsiniz. Bunu yapmak için lütfen info@sprachcaffe.com adresine e-posta gönderin.

YASAL SÜREÇ

Kayıtlı yatırımcıların SPRACHCAFFE aleyhindeki yasal işlem için yargı yeri sadece Malta'dadır. Aksi takdirde yasal düzenlemeler geçerli değildir.

Sprachcaffe Online Dil Kursları

Deneyimli öğretmenlerle çevrimiçi dil kurslarında İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve diğer birçok dili öğrenin.

Online Kurslara Gözat

Kayıt Koşulları

1. Kayıt:Online başvuru formunu web sitemizden eksiksiz olarak doldurduktan sonra toplam ücretin % 20'si kadar olan depozitoyu kayıt sırasında ödemeniz gerekmektedir. Bu başvuru ile talep edilen servisler ve kayıt koşulları tarafınızca onaylanmış olmaktadır. Kayıt formu ve depozito yetkili kişilerin eline ulaştığında gerekli onay, fatura ve talep karşılığında okul kabul mektubu tarafınıza gönderilmektedir. Toplam tutarın kalanı ödendiğinde okul, kurs, konaklama ile ilgili ek bilgilerin yer aldığı karşılama dosyası ve konaklama bilgileri tarafınıza göndeilmektedir. Toplam tutar kurs başlama tarihinden 4 hafta öncesinde ödenmelidir.

2. Rezervasyon Değişikliği: Kaydınızla ilgili herhangi bir değişiklik (kurs başlangıç tarihi, konaklama, vs) kurs başlama tarihinden 28 gün öncesine kadar yapıldığı takdirde 50 EUR/40 GBP/65 USD veya eşdeğeri (ACCET ve yerel devlet yönetmeliklerine uygun olarak) rezervasyon değişiklik bedeli alınmaktadır. Rezervasyon değişiklik talebiniz tarafımızca ele alınmakta ve gerekli değişikliklerin yapılması hedeflenmektedir, ancak değişikliklerle ilgili bir garanti verilememektedir. Rezervasyon değişikliği esnasında oluşabilecek yeni tutar farklarından dolayı değişim bedeli toplamda 50 EUR/40 GBP/65 USD'nın üzerine çıkabilir.

3. Kayıt İptalı ve Yenileme: Kayıtların varış tarihinden 28 gün öncesine kadar değiştirilmesi halinde 50€ / £40 / $65 veya eşdeğerinde ceza bedeli alınmaktadır. Daha geç yapılan değişiklik taleplerini gerçekleştirmekle ilgili bir garanti
verilmemektedir ve değişiklik bedelleri adı geçen tutarların üzerine çıkabilmektedir. Kayıt iptallerinde aşağıdaki bedeller uygulanmaktadır:
  Dünya Çapında Kanada  
28 gün öncesine kadar 10%, maks 250€/£200/$350 Kayıt bedelleri, maks $310 10% ile maks $350
15-27 gün öncesi 25%, maks 300€/£250/$500 Kayıt bedelleri, maks $310 (+1 hafta konaklama) 20% ile maks $500
2-14 öncesine kadar 50%, maks 600€/£500/$500 Kayıt bedelleri, maks $310 (+2 hafta konaklama) 20% ile maks $800
1 gün öncesi 90%, maks 1000€/£850/$1250 Kayıt bedelleri, maks $310 (+2 hafta konaklama) 20% ile maks $1250
Kurs tarihinden sonra 100%, maks 1200€/£1000/$1500 ACCET tarafından Kanada için belirlenmiş yönetmelikler uygulanmaktadır (+2 hafta konaklama) ACCET tarafından Kanada için belirlenmiş yönetmelikler uygulanmaktadır (+2 hafta konaklama)
İstendiği takdirde iptal sigortası yaptırılabilir. Bu sigortanın bedeli toplam tutarın %2’sidir (minimum 50€ / £40 / $65). Sigortanın kayıt sırasında yapılması gerekmektedir ve sadece seçilen destinasyona varmadan önce yaşanılan
sağlık sorunları sebebi ile (sağlık raporu sunulması zorunludur) kurs iptali taleplerinde geçerlidir. Aynı seviyede yeterli öğrencinin bulunmaması durumunda okul ders sayısını azaltarak (standard = 12 ders / yoğun = 18 ders) küçük
gruplar oluşturabilir veya bire bir kurslar açabilir. Nadir şartlar altında kursun iptal edilmesi durumunda Sprachcaffe Languages Plus ödenen tüm tutarı geri ödemekle yükümlüdür. Minimum katılımcı sayısı 4 kişidir.

3. Kayıt İptali ve Yenileme: Kurs başlama tarihinden önce kursunuzu iptal edebilirsiniz. Tüm destinasyonlarda aşağıda belirtilen iptal ücretleri geçerlidir.

  • Kurs başlama tarihinden 28 gün ve daha öncesi: toplam tutarın %10'u, maksimum 250EUR/200GBP/350USD veya eşdeğeri
  • Kurs başlama tarihinden 15-29 gün öncesi: toplam tutarın %25'i, maksimum 300EUR/250GBP/500USD veya eşdeğeri
  • Kurs başlama tarihinden 1-14 gün öncesinde: toplam tutarın %50'si, maksimum 600EUR/500GBP/800USD veya eşdeğeri

Daha geç yapılan iptal işlemlerinde geçerli miktar toplam tutarın %90'ıdır (maksimum 1000EUR/850GBP/1250USD veya eşdeğeri). Kurs başlama tarihinden sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. İstendiği takdirde iptal sigortası yaptırılabilir. Bu sigortanın bedeli toplam tutarın %2'sidir (minimum 50 EUR/40 GBP/65USD veya eşdeğeri). Sigortanın kayıt sırasında yapılması gerekmektedir ve sadece seçilen destinasyona varmadan önce yaşanılan sağlık sorunları sebebi ile (sağlık raporu sunulması zorunludur) kurs iptali taleplerinde geçerlidir. Aynı seviyede yeterli öğrencinin bulunmaması durumunda okul ders sayısını azaltarak (20 ders=12 ders, 30 ders=18 ders) küçük gruplar oluşturabilir veya bire bir kurslar açabilir. Nadir şartlar altında kursun iptal edilmesi durumunda Sprachcaffe Languages Plus ödenen tüm tutarı geri ödemekle yükümlüdür. Minimum katılımcı sayısı 4 kişidir.

  • Kurs başlama tarihinden sonra herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

Eğer isterseniz iptal sigortası yaptırabilirsiniz. Bu iptal sigortası ücreti toplam ücretin % 2 'si kadar fakat minimum 50 €'dur. Bu iptal sigortası ücreti kayıt yapılırken ve bir kereye mahsus olarak ödenir. Bu sigorta kursa başlamadan önce sadece sağlık nedenleri dolayısıyla kursunuzu iptal ettirmek isterseniz geçerlidir. Sağlık sorununuzun kabul edilmesi için tam teşekküllü hastaneden aldığınız doktor raporunu göndermeniz gerekmektedir.

Pek olası bir durum olmasa da dil okulumuzda, bazı tarihlerde aynı anda kayıt yaptıran öğrenci yetersizliğinden dolayı, okul bir grup oluşturamazsa, küçük gruplar oluşturulacak veya size indirimli ücretlerle ders saati indirilmiş bire bir kurs imkanı sunulacaktır.

20 ders saati =12 ders saati / 30 ders saati = 18 ders saati

Çok düşük bir ihtimal de olsa kursu iptal etmek mecburiyetinde kalırsak, tüm kurs ücreti iade edilecektir. Sınava hazırlık kurslarında minimum öğrenci sayısı 4'tür.

Para iadeleri; iptal talebinin, alıcının banka hesap bilgilerinin ve konsolosluk ve benzeri resmi kurumların belgelerinin bir ay öncesinden Sprachcaffe yetkililerinin eline ulaştırılması durumunda işleme sokulmaktadır. Para iadeleri sadece ön ödemeleri yapılmış kayıtlarda geçerlidir.

4. Vize: Vize başvurularında kullanılmak üzere talep edilen okul kabul mektubu, toplam tutarın %40'ının, iadesi olmayan 80EUR/65GBP/120USD ve eşdeğerinin (Kanada destinasyonlarında bu bedel kayıt ücretine dahildir), iadesi olmayan kargo ücretlerinin ödenmesi koşuluyla sağlanmaktadır. Vizenin reddedildiği durumlarda, konsolosluktan vize red mektubu kurs başlama tarihinden en az 14 gün önce sunulduğu takdirde, geri iadesi olmayan miktarların dışındaki tüm tutar geri ödenmektedir. Kurs başlangıç tarihinden 14 gün öncesine kadar vize sonucu ile ilgili bir bildirimde bulunulmadığı takdirde öğrenci katılımının onaylanması ve bu tarihten sonra yapılacak iptal ve değişikliklerde normal prosedürün uygulanması söz konusudur. Vize sonucunun kurs başlama tarihinden 15 gün öncesine kadar açıklanmadığı durumlarda kurs tarihinin ertelenmesi tavsiye edilmektedir. Bu durumda yapılan ilk rezervasyon değişikliğinden herhangi bir ücret alınmamaktadır (vize reddi mektubunun sunulması gerekmektedir)

5. Ödeme Şekilleri:

  • Banka Transferi: gerekli banka hesap bilgileri faturada sunulmaktadır. Ödeme dekontunun bir kopyasının tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Banka masrafları tarafınızca ödenmektedir.

  • Kredi Kartı ile: banka adı, kart numarası, geçerlilik tarihi, imza vb bilgilerin talep edildiği form tarafınıza gönderilecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelere %2 komisyon bedeli uygulanmaktyadır.

6. Sigorta: Acente, işletme sahibi ya da okul, kurs öncesinde ve süresince oluşabilecek hiç bir kazadan, hastalıktan, kişisel durum değişikliklerinden, kişisel eşya kayıplarından sorumlu değildir. Bu sebep ile tarafımızca bireysel sağlık sigortası yaptırmanız tavsiye edilmektedir (sağlık, kaza, mali sorumluluk ve nakil dahil , günlük kişi başına temel koruma 1,20EUR/1,68USD/0,92GBP'dan itibaren, ek olarak servis bedeli 13EUR/18USD/10GBP).

7. Taahhüt: Reşit olmayanların velileri, Sprachcaffe Languages Plus veya yetkili aileleri, turlar sırasında çocukları tarafından ihmalkarlık sebebi ile veya bilinçli olarak oluşturulan zararlardan ve problemlerden sorumlu tutmamaktadirlar. 

8. Ses ve Görsel Materyal Hakları: Genel şartlar ve koşulların kabulü halinde dil kursu programlarında çekilebilecek ses kayıtlarının ve fotoğraf/video gibi görsel malzemelerin kullanım hakkı Sprachcaffe Languages PLUS'a verilmektedir. Bu malzemeler tarafımızca hak veya para talep edilmeksizin, izin alınmadan tanıtım amaçlı kullanılabilir.

 

 

Sprachcaffe Languages PLUS hata ve değişiklik haklarını saklı tutmaktadır.

Yargı dairesi yeri ve mahkeme Frankfurt/Almanya.

Organizatör: SPRACHCAFFE Reisen GmbH

Gartenstr.6 D-60594 Frankfurt am Main

Telefon: +49-69/61 09 120