Najbardziej instagramowe miejsca we Frankfurcie

Szukasz perfekcyjnego ujęcia aby móc podzielić się z zdjęciem z podróży na Instagramie, Snapchacie czy Pintereście?
Nie martw się, możemy ci w tym pomóc! W naszym artykule wskażemy ci najlepsze miejsca gdzie możesz zrobić swoje ulubione selfie z niezapomnianych wakacji. Podążaj ścieżkami naszych rekomendacji i nie zapomnij użyć hashtagu #SprachcaffeMoment, abyśmy mogli polubić twoje zdjęcie!Szkoła językowa Sprachcaffe

Pierwszym punktem docelowym na naszym zdjęciu jest oczywiście nasz szkoła językowa Sprachcaffe w dzielnicy Sachsenhause, przy ulicy Gartenstraße 6. Przez wejściem znajdziecie krzaki róż isłodki mały mostek gdzie możesz zrobić swoje perfekcyjne zdjecia. Nie zapomnij, aby wstawić #SprachcaffeMoment!

Willy Brand Platz

Spacerując pieszo ze szkoły do centrum możemy natknąć się na bardzo sławny znak Euro, znane z telewizji z programów, w których były poruszne tematy waluty Euro czy europejskiego banku centralnego, który jest zlokalizowany we Frankfurcie. Choć dawny budynek EBC znajdował się blisko rzeżby z symbolem Euro, to od czasu kiedy wzrosła liczba członków, bank musiał przenieść się do nowego budynku. Nową siedziba zbudowano w wschodniej części miasta, ale symbol Euro został w centrum miasta, aby wszystkich mogli się z nią fotografować. Wielki znak euro zaprasza, żeby zrobić sobie z nim selfie i pokazać wszystkim, że spędzasz wakacje w strefie euro!

Byk i Niedzwiedz

Kontynuacja naszej drogi prowadzi do frankfurckiej giełdy, która znajduje się w centrum Frankfurtu niedaleko Willy Brand Platz. Możecie przejść się, albo przejechać metrem, jeżeli chcieli się dostać tam szybciej. Ta sama linia metra, która dojeżdza ze szkoły do Willy Brand Platz, jedzie też do Hauptwache – stacji blisko giełdy. Tutaj można zobaczyć dwie wielkie rześby: Byak oraz Niedzwiedzia. Jeżeli choć trochę się znasz na finansach, to zapewne wiesz co one oznaczają. Byk oznacza tak zwany „rynek byka” (hossę), a niedzwiedz jest odwrotnością byka czyli symbole bessy. Jeżeli przejżeć się dokładnie zwierzakom, zauważycie, że byk uderza podnosząc rogi do góry, a niedzwiedz atakuje pazurami w dół. Takim oto sposobem dwie rzeżby symbolizują Frankfurt. Są też idealne, żeby móc z nimi zrobić swoje świetne selfie – a jeżeli jesteście wysportowani, to możecie nawet wsiąść na nie i zrobić jeszcze lepsze selfie.

Wzdłuż rzeki Men  

Kilka minut drogi pieszo od naszego muralu znajduje się  rzeka Men. Po drodze możemy zobaczyć przepiękny park Berthmannpark, który jest również wart odwiedzenia. Jeżeli by iść wzdłuż rzeki w kierunki Hauptwache i słynnego pieszego mostu Eiserner Steg, zobaczycie spektakularny widok na rzekę oraz mosty.
Zrób tutaj szybkie zdjęcie i idz dalej.

Eiserner Steg

Jeden z najpopularniejszych mostów w Frankfurtcie, jest mostem stalowym. Niemiecki muzyk Philipp Poisel napisał piosenkę o tym moście, która była soundtrackiegiem w niemieckiej filmie  „What a Man”, który był kręcony w Frankfurcie. Na moście możemy odnaleźć wiele kłódek pozostawione przez kochanków, które symbolizują wieczną miłość. Zapewne ten pomysł pochodzi z Rzymu albo Paryża, ale rozprzestrzeniła się po całej Europie i znalazła drogę do Niemiec. Ale co najważniejsze: z mostu macie niesamowity widok na wieżowce.

MyZeil   

Zapewne zastanawiacie się dlaczego centrum handlowe jest na naszym liście? Cóż, przypatrzmy się dokładniej: budynek jest ze szkła i ma duży otworem po środku. Został zaprojektowany przez rzymskiego architekta Massimiliano Fuksasa i jest częścią PalaisQuartier. Został oficjalnie otwarty w 2009 roku i wygląda niesamowicie ze środka, dlatego też postanowiliśmy zrobić sobie zdjęcie w MyZeil lub na zewnątrz. Dlaczego nie połaczyć robienia zdjęć z przyjemnością zakupow? Główne wejście wychodzi na ul. Zeil – główna ulicę zakupową Frankfurtu. Jest również inna przyczyna by zwiedzić to centrum handlowe: ruchome schody o długości 42 m, które podczas ceremonii otwarcia były jnajdłuższymi ruchomymi schodami w Europie.

Frankfurt miastem duchów

Bądź czujny i miej oczy otwarte na te specjalne murale Frankfurt  jest miastem, gdzie duchy są wymalowane na całym mieście. Możecie je odnaleźć na koszach na śmieci, na przystankach tramwajowych, ścianach bądź na skrzynkach pocztowych. Duchy są wszędzie. Jeżeli chcielibyście selfie wraz z muralem z duchem, to znamy idealne na to miejsce. W dzielnicy Bornheim, blisko Konstablerwache, możecie odnaleźć mural na całej ścianie. Czyż nie będą to super zdjęcia?

To była krótka lista wspaniałych miejsc, gdzie możecie zrobić sobie zdjęcia we Frankfurcie. Nie zapomnijcie o klasycznych zabytkach takich jak Katedra czy też ratusz Romerberg, obok którego znajduje się kościół św. Paula, ogród botaniczny Palmengarte, zamek Hochst czy też wspaniały kampus uniwersytetu Goethego.