Naucz się włoskiego online - bezpłatne zasoby w Internecie

Włoski to język opery, kultury wysokiej i miłości. Jeśli interesujesz się sztuką lub muzyką, prawdopodobnie miałeś już kontakt z tym językiem. Aby zrozumieć przynajmniej podstawy tego melodyjnego języka, przygotowaliśmy listę bezpłatnych zasobów w Internecie, które pomogą Ci nauczyć się języka włoskiego.

Posłuchaj!

Wymowa jest szczególnie ważna podczas nauki nowego języka. Jest to szczególnie ważne przy nauce języka włoskiego, ponieważ poprawna lub nieprawidłowa wymowa niektórych słów (np. "Gnocchi") szybko zdradza twój poziom znajomości języka. W jaki sposób można poprawić wymowę? Najlepszym sposobem jest słuchanie. Nie ważne czy wybierzesz włoskie radio czy telewizję, słuchając można się wiele nauczyć. Polecamy szczególnie
TuneIn Radio: Ta świetna strona internetowa umożliwiająca słuchanie stacji radiowych z całego świata. Możesz spróbować posłuchać różnych stacji, dopóki nie znajdziesz jednej, która nie będzie dla ciebie zbyt trudna.   PodcastyPodclub: Na tej stronie można słuchać włoskich podcastów. Obok każdej audycji jest spisana lista dialogowa, którą można przeczytać, jeśli  nie będziemy mogli nadążyć za lektorem.
 

 

Youtube dla zaawansowanych

Oto dwa kanały Youtube z lekcjami włoskiego po włosku, więc te filmiki nie są polecane dla początkujących. Dla tych, którzy już rozumieją język włoski, będą za to jednak idealne, żeby dopracować wymowę i gramatykę.
 
Sgrammaticando było początkowo kanałem Youtube dla Włochów, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o gramatyce własnego języka. Kiedy jednak coraz więcej cudzoziemców zaczęło go odwiedzać, Fiorella przystosowała swoje materiały dla międzynarodowej publiczności.
 
Oneworlditaliano. Veronica jest włoską nauczycielką, która od 2008 roku publikuje materiały wideo, aby pomóc  uczącym się języka włoskiego.

Aplikacje

Aplikacje mobilne są nową metodą uczenia się języków. Pozwalają na naukę języków z dowolnego miejsca: z pociągu, w poczekalni u lekarza czy w domu na kanapie. Oto kilka bardzo praktycznych aplikacji.
 
W bezpłatnej aplikacji, Duolingo, możesz nauczyć się języka włoskiego poprzez szybkie zadania i mini - lekcje. Aplikacja przypomina, żeby uczyć się codzienne. Aplikacja przywiązuje dużą wagę do uczenia się czytania, pisania, słuchania i mówienia.
 
Memrise: Ta aplikacja została stworzona przez ekspertów z dziedziny badań nad mózgiem  i gwarantuje, że nie zapomnisz żadnych nowych słów, których nauczyłeś się przez tą aplikację.

Jeśl możesz wydać trochę pieniędzy, powinieneś sprawdzić aplikacje Babbel. Jest podobna do Duolingo i Memrise, tylko płatna.
 
Blogi
 
Blogi oferują ekscytującą i zabawną alternatywę dla zwykłych artykułów prasowych. Oto cztery blogi, które pomogą Ci osiągnąć kolejny poziom znajomości języka włoskiego: passaparola.pl to materiały do nauki włoskiego online i ciekawe artykuły o kulturze włoskiej po polsku wloskielove.pl to korepetorium leksykalne i wpisy, które uczą włoskiego w praktyce i  to takiego, jakim posługują się rodowici Włosi studiaparlaama.pl - blog o języku, kulturze i kuchni włoskiej, który prowadzi Aleksandra Sowińska italianelcuoreblog.wordpress.com. Włochy w sercu ma Jakub Kubka. Chętnie przybliży Ci język, zwyczaje, kulturę, muzykę, literaturę, film i wiele innych.

Czytaj Książki w języku włoskim

Czytanie to przyjemny, ale na samym początku przygody z językiem dość trudny sposób uczenia się włoskiego. Dlatego książki dla dzieci i bajki są szczególnie przydatne dla początkujących i zaawansowanych językowo, ponieważ tekst jest prawie zawsze pisany w prosty sposób.
Na stronie theitalianexperiment.com można przeczytać rożne bajki dla dzieci po włosku, takie jak “Czerwony Kapturek" czy "Trzy Male Świnki". Słowniki Oczywiście zawsze możesz szukać słów i całych fraz w słownikach. To nasze  ulubione słowniki internetowe:Pons i Ling

Język ciała

Włosi znani są nie tylko z żywego języka mówionego, ale także z energicznej gestykulacji, która wyraża o wiele więcej niż myślisz! Jeśli chcesz wiedzieć, co oznaczają te gesty, zapoznaj się z poniższym materiałem.
 

A ty?

Jak dobry jest twój włoski? Dowiedz się, rozwiązując nasz włoski test. Dodatkowo zachęcamy do wzięcia udziału w naszym kursie języka włoskiego online. Szczegóły znajdziesz tu.
 
Czy znasz jakieś inne strony internetowe, blogi, kanały YouTube czy podcasty, które przegapiliśmy? Jeśli tak, napisz do nas na Facebooku lub Twitterze, abyśmy mogli poprawić tę listę.