Dil sertifikası

Dil sertifikanızı alın ve kariyer seçeneklerinizi artırın.

Sertifikalar hakkında daha fazla bilgi »

İndirimi yakalayın: Serinletici Yaz İndirimleri! 🏖️🌊

Dil eğitimi seyahatleriniz için özel indirimler✈️. Brighton bu yaz hayatınızı renklendirsin☀️ Rakipsiz tekliflere hazır olun!!

Bu yaz için yer ayırtın!

Bir bakışta İngilizce sertifikaları

Günümüzde dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kolejler yalnızca İngilizce kurslar sunarak, uluslararası öğrencilerin yurtdışında eğitim programlarına kaydolmalarını kolaylaştırıyor. Bir üniversiteye veya uluslararası bir şirkete başvuruyorsanız, büyük olasılıkla dil hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlamak için bir İngilizce sertifikasına ihtiyacınız olacaktır.

İngilizce sınavını geçmek ve dil sertifikasını almak zaman, çaba ve özveri gerektirir. Aşağıda dünya çapında yaygın olarak kabul edilen farklı İngilizce sertifikaları hakkında bazı genel bilgileri özetleyeceğiz. Bu sınavların sistemlerini ve değerlendirilme kriterlerini daha iyi anlamanıza ve hangi sertifikanın sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

TOEFL - Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi

TOEFL® dünya çapında en popüler İngilizce sertifikalarından biridir. Çoğu durumda, internet tabanlı bir sınav (TOEFL iBT) olarak sunulur, ancak yalnızca özel sınav merkezlerinde gerçekleştirilen normal sınav sistemi de vardır. TOEFL sertifikası iki yıl geçerlidir.

TOEFL iBT'nin tamamlanması 3 saat sürer. Öte yandan, normal versiyonu konuşma kısmı içermediği için sadece 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Test 4 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm maksimum 30 puan değerindedir.

 • Okuma
 • Dinleme
 • Konuşma
 • Yazma


İlk iki bölüm, bazı çoktan seçmeli alıştırmalarla okuma ve dinlediğini anlama becerilerinizi test edecektir.

Konuşma bölümünde yanıtlarınız kaydedilir, çevrimiçi bir ağa gönderilir ve ardından genellikle 3 ile 6 arasında puan sistemi olmak üzere değerlendirilir. Yazılı kısım da bu ağ tarafından değerlendirilir.

Üniversiteler tarafından istenen en yaygın puan 70-90'dır (B1/B2). Bazı üniversiteler ayrıca sınavın 4 bölümünden bazılarında belirli bir minimum puan ister. TOEFL® iBT'nin fiyatı, ülkeye ve test merkezine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Sınavın yüksek maliyeti ve zorluğu göz önüne alındığında, her zaman hedefe yönelik bir TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmanız tavsiye edilir.

Montréal

Büyüleyici bir silüeti olan iki dilli kozmopolit şehir

Ottawa

Kanada'nın başkenti

Calgary

Şehir hayatı ve heyecan verici doğa

Victoria

Birçok turistik yerin bulunduğu İngiliz etkisindeki şehir


IELTS - Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi

IELTS sınavı, akademik ve profesyonel ortamlar için tasarlanmış akademik bir sınavdır. TOEFL® gibi, IELTS sınavı da dünyadaki en popüler İngilizce sınavlarından biridir. IELTS, göçmenlik nedenlerinin yanı sıra belirli çalışma izinleri için de dil yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. IELTS Akademik 4 bölümden oluşur.

 • Okuma
 • Dinleme
 • Konuşma
 • Yazma


Genel testler 2 saat 45 dakika uzunluğundadır. IELTS sınavı hem çevrimiçi hem de normal sınav olarak mevcuttur. Her iki versiyonda da sözlü kısım, sertifikalı bir sınav görevlisi tarafından şahsen yönetilir.

IELTS sınavının sonuçları 1'den 9'a kadar puanlanır. İngilizce programlarına kabul için gereken ortak puanlar genellikle 5.5 ile 6.5 arasındadır. TOEFL sınavında olduğu gibi, IELTS fiyatları bir ülkeden diğerine farklılık gösterir. IELTS sertifikası iki yıl geçerlidir.

Ottawa

Kanada'nın başkenti

Montréal

Büyüleyici bir silüeti olan iki dilli kozmopolit şehir

Victoria

Birçok turistik yerin bulunduğu İngiliz etkisindeki şehir

Calgary

Şehir hayatı ve heyecan verici doğa


Cambridge English Yeterlikleri

Cambridge English Language Assessment (eski adıyla University of Cambridge ESOL Examinations), farklı dil seviyeleri için İngilizce dil sertifikaları sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. En popüler sınavlar şunlardır:

B2 First (eski adıyla First Certificate in English - FCE), TOEFL® sınavı (B1 - B2) ve IELTS 5.5 - 6.5 için normal puanlarla hemen hemen aynı düzeydedir. Test yaklaşık 3 saat 30 dakika sürer.

C1 Advanced (önceden Gelişmiş İngilizce Sertifikası - CAE olarak biliniyordu) yüksek C1-C2 seviyelerine (IELTS 6.5 - 8.0 ile karşılaştırılabilir) dayanmaktadır ve dünya çapında birçok Birleşik Krallık üniversitesi ve 9.000'den fazla eğitim kurumu ve şirketi tarafından kabul edilmektedir. Tamamlanması yaklaşık 4 saat sürer.

C2 Yeterlilik (eski adıyla İngilizce Yeterlilik Sertifikası - CPE), TOEFL® testinin maksimum ölçeğinin oldukça üzerinde olan ve IELTS'de 8.5 ve üstü ile karşılaştırılabilir olan C2 düzeyinde derecelendirilen en ileri sınavdır. Ölçek. Sınav yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Her üç sertifika da (B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency) 4 bölüme ayrılmıştır:

 • İngilizce Okuma ve Kullanma
 • Yazma
 • Dinleme
 • Konuşma


Cambridge sertifikası esas olarak Birleşik Krallık'ta kullanılmaktadır, ancak dünya çapında birçok üniversite ve kolej tarafından da kabul edilmektedir. Diğer sertifikaların aksine, Cambridge sertifikalarının son kullanma tarihi yoktur.

İngilizce dilinizi tutarlı bir şekilde kullanmadıysanız, yeni bir sınava girmeniz ve güncel bir sertifika almanız önerilir.


İngilizce Sertifikası Hazırlık Kursları

Sizi İngilizce Sertifika sınavına hazırlamak için çeşitli sınavların gerekliliklerine ve dil seviyenize göre uyarlanmış özel kurslar sunuyoruz. Dil derslerinin yapısı, standart veya yoğun dil kurslarımızın kapsamına uygundur.

Bir hazırlık kursuna devam edilmesi ve tamamlanması, TOEFL, IELTS veya Cambridge dil sertifikasının alınması için gerekli olan profesyonel bir dil seviyesinin elde edilmesini sağlar. Dil kursları, hem dil seviyelerini resmi olarak belirlemek ve sertifikalandırmak isteyenlere hem de üniversiteye başvurmak veya İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak isteyenlere yöneliktir.

İngilizce sertifikası ile online dil kursları

Kurslarımıza ek olarak online hazırlık kursları da verilmektedir. İngilizce sertifikanıza evinizin rahatlığında hazırlanın ve benzer düşünen diğer insanlarla birlikte küçük çevrimiçi gruplarda dil seviyenizi yükseltin.

İngilizce sertifikaları için online dil kurslarımız


İngilizce sertifikaları hakkında sık sorulan sorular

İngilizce dünyada yaklaşık 1,35 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. İngilizce dil sertifikaları, konuşmacıların seviyesini standart bir şekilde kaydetmek ve belgelemek için gereklidir. Sprachcaffe'de aşağıdakiler gibi en önemli İngilizce dil sertifikalarına hazırlanabilirsiniz:

TOEFL sınavı (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi)
IELTS testi (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi)
Cambridge Sertifikası (Cambridge Sertifikaları)

TOEFL ve IELTS sertifikaları genellikle İngilizce konuşulan ülkelerdeki üniversite, kolej veya işlere başvurmak için gereklidir. TOEFL sınavı bir Amerikan kuruluşu tarafından verilir, bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki şirketler için çalışmak için daha uygundur. IELTS sınavı "Cambridge English" tarafından yayınlanır ve bu nedenle Commonwealth'te kalmak için daha uygundur. Ancak birçok şirket ve üniversite her iki İngilizce sertifikasını da kabul etmektedir.

Cambridge Sertifikası, sınavı geçmek için göstermeniz gereken bir hedef seviye belirler. ESOL (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce), Cambridge Üniversitesi'nin aşağıdaki sertifikaları sunan bir bölümüdür:

 • İleri İngilizce Sertifikası (CAE)
 • Cambridge İlk İngilizce Sertifikası (FCE)
 • İngilizce Yeterlilik Sertifikası (CPE)
 • Cambridge English Ön Hazırlık (PET)
 • Anahtar İngilizce Testi (KET)


Yüksek bir İngilizce seviyesine ulaştığınızı onaylayan, son kullanma tarihi olmayan bir sertifikadır. CV'nize harika bir ektir ve uluslararası iş piyasasındaki değerinizi artırır.

Geçerlilik: Cambridge sertifikası ömür boyu geçerliliğini korurken, TOEFL ve IELTS sertifikaları sadece iki yıl geçerlidir.

Sonuç: TOEFL ve IELTS sertifikaları mevcut dil seviyenizi belirler. Testi alıp geçtikten sonra, kaç puan aldığınızı gösteren bir sertifika alacaksınız. Cambridge English sınavında başarılı olmak için belirli bir puana ve dolayısıyla belirli bir dil seviyesine ulaşmanız gerekir. Daha sonra bir sertifika alacaksınız. Sınavı A, B veya C notu ile geçebilirsiniz.

Sprachcaffe, 35 yılı aşkın bir süredir İngilizce sertifikalarına hazırlanmak için İngilizce dil kursları sunmaktadır. Seviyenize göre bir öğrenme grubuna yerleştirileceksiniz ve seçtiğiniz İngilizce sınavının gereklilikleri konusunda bilgilendirileceksiniz. Küçük öğrenme gruplarında, ilerlemeniz hızla fark edilir hale gelecektir. İngilizce sertifika hazırlık kursuna katılım için minimum yaş 16'dır. Tüm kurslar eğitim izni olarak kabul edilir.

En önemli husus, ilgilendiğiniz okulların veya şirketlerin hangi sınavları kabul ettiğidir. Hem TOEFL hem de IELTS testleri dünya çapında birçok ortaokulda ve büyük şirkette kabul edilmektedir.

TOEFL sınavı bir Amerikan kuruluşu tarafından yönetildiği için Amerikan şirketleri ile çalışmak için daha uygundur. IELTS sınavı "Cambridge English" tarafından yayınlanır ve bu nedenle Commonwealth'te kalmak için daha uygundur. Birçok okul ve şirket her iki sınavın da sonuçlarını kabul etmektedir. Ancak, belirli kurumlar birini diğerine tercih edebilir, bu nedenle hazırlık kursunuzu rezerve etmeden önce daima kontrol edin.

Çoğu öğrenci TOEFL iBT® sınavına girmeyi seçer. Okuma ve dinleme anlama ile konuşma ve yazma becerilerini test eden 4:30 saatlik çevrimiçi bir İngilizce sınavıdır. Bu test açıkça akademik bir ortamda kullanılan İngilizce içindir. TOEFL iBT®, dört becerinin tümü eşit ağırlıkta olmak üzere 0 ila 120 puan arasında puanlanır.

IELTS aynı dört bölümden oluşur (yazma, okuma, dinleme ve konuşma). İlk üçü (yazma, okuma ve dinleme) 160 dakika süren yazılı bir sınavda test edilir. Sınavın sözlü kısmı yaklaşık 15 dakika sürer.

Cambridge Sertifikası sınavı, seçilen sınava bağlıdır. Genellikle test iki gün sürer. İlk gün dil seviyenize göre 1-2 saat okuma, yazma ve dinleme testleri yapılır. Test bir bilgisayarda alınabilir veya elle yazılabilir. İkinci gün Cambridge sınavının sözlü kısmı gerçekleşir. Bu genellikle bir öğrenci ile birlikte alınır ve yaklaşık 15 dakika sürer.

İngilizce sertifikalarının maliyetleri genellikle iki bileşenden oluşur. Birincisi, hazırlık kursunun süresine ve yoğunluğuna göre değişebilen maliyeti ve sınava girme maliyetidir. Fiyatlar ilgili kuruluşlar tarafından belirlenir.

TOEFL: 240 USD

IELTS: 234 EUR

Cambridge Sertifikası: Fiyatlar, İngilizce sınavına ve sınav merkezine göre değişiklik gösterir:

Örneğin, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikasının (CAE) maliyeti şu anda 180 Euro civarındadır.
Cambridge Yeterlilik Sertifikası (CPE) yaklaşık 185 Euro'dur.
Ve Cambridge İş İngilizcesi Sertifikası (BEC) 130 ile 190 Euro arasındadır.


Bir sorunuz mu var veya tavsiyeye mi ihtiyacınız var?

Sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırız!

Bize Ulaşın