Fas'taki Gençler için dil kursları

Fas'ta Arapçanızı veya Fransızcanızı geliştirin.

Dil okulumuza göz atın »

Fas'ta Arapça ve Fransızca kursları

Fas'taki manzaralar ülkenin kendisi kadar çeşitlidir: çöller, dağlar ve deniz arasında Fas herkes için bir şeyler sunar. Yerlilerin açıklığı ve hoşgörüsü, kendinizi hemen evinizde hissetmenizi sağlayacaktır. Marakeş, Fez, Meknés ve Rabat gibi şehirler, ziyaretçilerini muhteşem camileri, güzel eski şehirleri ve heyecan verici tarihi ile büyüleyen şehirler, renkli sokaklar, pazarlar ve doğu lezzetleriyle doludur.

Harika bir kültürü keşfedin

Fas kültür ve tarih açısından zengindir - 1001 Geceye ilham veren ülkeyi deneyimleyin

Arapça veya Fransızca öğrenin

Fas iki dilli bir cennettir: Arapça veya Fransızca arasında seçim yapabilir veya ikisini birden okuyabilirsiniz!

Çeşitli eğlence programı

Dil çalışma geziniz Sprachcaffe'nin heyecan verici eğlence programı ile unutulmaz bir deneyim olacak!

Çok yönlü destek

Bir sorunuz veya sorununuz mu var? Eğitimli seyahat danışmanlarımız günün her saati yanınızda!

Fas bir zamanlar Fransız kolonisi olduğu için, günümüzde ülkenin birçok yerinde Fransızca konuşulmaktadır. Resmi diller Arapça ve Berberi dillerinden biri olan Tamazight'tır. Fas'a yapacağınız bir dil çalışma gezisi ile Avrupa etkilerine sahip doğu kültürünü, yerel halkın birçok geleneğini, renkli pazarları ve festivalleri ve ayrıca eşsiz bir manzarayı deneyimleyeceksiniz.

Fas'ta dil okulu

Fas'ta Arapça veya Fransızca dersleri

Rabat'taki dil okulumuzda size iki farklı dilde dil kursları sunuyoruz: Arapça ve Fransızca. Yerliler her iki dili de konuştuğu için kurs dışında da öğrendiklerinizi içselleştirebilirsiniz. Çeşitli öğretim yöntemlerini kullanarak küçük gruplar halinde seçtiğiniz dili öğreneceğiniz standart veya yoğun kurs arasında seçim yapabilirsiniz.

Kurs öncelikle size bir dil öğretse de, olumlu bir yan etkisi de vardır: Dünyanın her yerinden insanlarla tanışırsınız. Sadece Fas kültürünü değil, aynı zamanda yeni arkadaşlarınızın kültürünü de tanıyacaksınız!

Fas soruları ve cevapları

Fas'ta bir şey varsa o da çok kültür, gelenek ve göreneklerdir! Kozmopolit ülke yine de geleneklere büyük önem veriyor. Kültürel ve dini bayramlar her şehrin bir parçasıdır. İslam dini burada çok yaygındır, Fas'taki insanların yaklaşık %99'u İslam dinine mensuptur. Ülkenin ana dilleri Arapça ve Berberi dillerinden biri olan Tamazight'tır. Ayrıca Berberi etnik grubunun başka dilleri de vardır. Ancak, tüm Berberi dilleri Arapça kadar yaygın değildir - yerel halkın yaklaşık %90'ı tarafından konuşulmaktadır. Ama Fransızca da ticaret, eğitim ve çalışma dili olduğu için herkes tarafından öğrenilir. Geçmişte Fas'ın büyük bir kısmı, günümüze damgasını vuran Fransa'ya aitti. Ülke bağımsız hale geldiğinde, bugün hala var olan Fas Krallığı kuruldu.

Fas, çoğunlukla harika manzarasıyla bilinir. Atlantik Okyanusu kıyısındaki plajlara gezi yapabilir veya Sahra Çölü'nde tur yapabilirsiniz. Ouzoud şelaleleri veya Todra Gorge kesinlikle görülmeye değer! Ama aynı zamanda Marakeş, Rabat veya Fes gibi şehirler de size ilham verecek! Küçük sokaklarda dolaşarak, pazar ve çarşıları gezerek, Fas lezzetlerini tadarak mutlaka birkaç gün geçirebilirsiniz. Ama aynı zamanda harika bir izlenim elde etmek için bir günlük gezi de faydalıdır!

Faslılar, özellikle yemek söz konusu olduğunda misafirlere karşı çok arkadaş canlısıdır. Normal bir günde ziyafet çekmek Fas'ta alışılmadık bir durum değil. Tavuk, kuzu veya balık, kuskus ve sebzelerle birlikte servis edilir. Kuskus geleneksel olarak sağ elle yenir, sol elle kirli kabul edilir - belki bizim için biraz garip! Et ve sebze güveci olan Tajine, Fas'ta ulusal bir yemektir. Genel olarak, yiyecekler birçok baharatla rafine edilir. Yemekten önce nane çayı içmek yaygındır. Birçok lezzetli tatlı da Fas mutfağının bir parçasıdır! Örneğin, kaab el ghazal - badem ezmesi ile doldurulmuş küçük hamur işleri - özellikle lezzetlidir.

Saygınızı göstermek için çok açık giyinmemelisiniz. Pantolon erkekler için çok kısa olmamalı, kadınlar için ise bacakları kapatmalıdır. Ayrıca omuzlarınızın kapalı olduğundan emin olmalısınız, çünkü bu Müslüman inancında çok önemlidir. Faslılar çok mahrem oldukları ve sevgilerini toplum içinde göstermedikleri için sokaklarda el ele tutuşmaktan veya öpüşmekten kaçınmaları uygun olur. Camiler çok dindar kabul edilir, bu nedenle Müslüman değilseniz genellikle turistik bölgelerin dışına girmenize izin verilmez. Camilerin fotoğraflarının çekilmesi de pek hoş karşılanmaz.

Ramazan, her yıl farklı bir zamana düşen bir oruç ayıdır. Müslümanlar tarafından, kişinin inancıyla yoğun bir şekilde ilgilenebileceği kutsal bir zaman olarak kabul edilir. Bunu yaparken, mümin 5 sütun tarafından yönlendirilir:

  • Halkın inanç mesleği
  • Namaz
  • Oruç tutmak
  • Zorunlu sosyal teklif
  • Mekke'ye hac yolculuğu


Oruç, güneşin doğuşundan batışına kadar birçok şeyden kaçınmayı içerir: Hiçbir şey yememeli, içmemeli ve sigara içmemelidir. Orucun amacı, temel ihtiyaçlara konsantre olmaktır. Ayrıca, yokluktan yoksullara yönelik bir anlayış ve yardımseverlik bilinci geliştirilmelidir. Oruç döneminin sonunda Müslümanlar için en önemli bayram olan Ramazan ayıdır.

Fas geziniz Ramazan ayına denk geliyorsa gün içinde pek çok restoranda yemek yiyemeyeceğinize hazırlıklı olmalısınız. Turistik bölgelerde durum pek böyle değil, ancak küçük kasabalarda zor olabilir. Müslümanlara kabalık olacağından, gün içinde halka açık yerlerde yemek yemeyi veya içmeyi önermiyoruz. Bunun için sessiz bir yer bulun! Çoğu işletme, insanların arkadaşlarının veya ailelerinin evlerine gitmesi için gün batımından hemen önce kapanır, çünkü genellikle orada büyük bir kutlama yapılır.

If you want more information, take a look at our travel guide Morocco »

Do you have any general questions about your language study trip? Maybe our FAQ for Sprachcaffe language courses will help you!

Do you have a question or need some advice?

We are always ready to solve any doubts you might have!

Contact us