Gezginler için Mobil Uygulamalar - Hangileri En İyi?

Bir sonraki yolculuğunuz, daha önce hiç gitmediğiniz bir yere mi? Hava durumu ile ilgili bilginiz var mı? Ulaşım hakkında detaylara sahip misiniz? Peki bavulunuza ihtiyacınız olabilecek her şeyi koyduğunuzdan ne kadar eminsiniz? Seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olabilecek mobil uygulamaları sizin için belirledik. Bu mobil uygulamalar seyahatiniz boyunca sizlere oldukça yarar sağlayacak.

Araound Me

Yurtdışında bulduğunuz bölgedeki ATM’leri, bankaları, benzin istasyonlarını, restoranları keşfetmeniz için tasarlanmış bir uygulamadır. Hatta uygulama üzerinden otel rezervasyonu yapabilir, mevcut sinema programlarına bile erişebilirsiniz.

CheckMyBus 

Bu kullanışlı uygulama, 50 farklı ülkede 300’den fazla otobüs şirketi  için fiyat, rota ve süreleri göstermektedir. Uygulama IOS, Android ve Windows telefonlar için farklı sürümlere sahiptir. Artık rotalarınız önceden planlamanıza gerek yok, uygulama ile kolaylıkla rotanızı belirleyebilirsiniz.

CityMapper 

CityMapper yurtdışında size oldukça fayda sağlayacak bir trafik uygulamasıdır. Uygulama sayesinde en yakın metro istasyonunu bulabilir, hangi otobüsün sizi hızlıca gideceğiniz yere götüreceğini bulabilirsiniz. 40’tan fazla ülkedeki seyehat bilgileri ile CityMapper, bir sonraki seyahat noktanız belirlemek içinde uygun çözüm sağlayabilir.

Currency Converter Plus 

Yalnızca Avrupa’da seyahat eden biri iseniz, çoğunlukla para değiştirmek zorunda kalmazsınız, ancak seyahat listeniz Avrupa dışındaki ülkeleri içeriyorsa bu uygulama tam size göre. Para dönüşümleri, kurlar hakkında bilgi alabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri Currency Converter Plus. 

Entrain

Bu uygulama Michigan Üniversitesi geliştiricileri tarafından tasarlanmıştır. Farklı durumlarda vücudunuzun davranışlarını analiz etmektedir. Jetlag yaşayan kullanıcılara tavsiyeler vererek, biyolojik saatleri ile yerel saatin birbirini daha hızlı bulması konusunda size destek veriyor.

Google Translate

Her ne kadar çevirileri mükemmel olmasa da, gezginler için en iyi puan alan uygulamalar biridir. Seyahat edenler bu uygulamayı, uzun metinleri, ambalajların içeriklerini yada yerli halka istediklerini söylemek için sıklıkla kullanmaktadır.

Hyperlapse

Uygulama şuan sadece Apple kullanıcıları için IOS platformunda yayınlanmaktadır. Timelaps yani zaman atlamalı fotoğraf tekniği ile çok sayıda fotoğrafın birleştirilerek hareketli görüntüler elde edilebilie.  Teknik sayesinde, profesyonel ekipmanlar gerektiren bulut, güneş yada yıldızların hareketleri gibi uzun süreli olaylar kısa videolar şeklinde hazırlanabilir.

PackPoint

Bavul hazırlamadan önce yanına almanız gerekn eşyaların listesini hazırlamak her zaman mantıklıdır. Peki bunu sizin yerinize yapan bir uygulama varsa? Packpoint uygulaması sizin için gideceğiniz yerin o tarih aralığındaki hava durumuna bakar. Size yapacağınız aktiviteleri sorar ve bu aktivite planına göre bir eşya listesi hazırlar. Listeye her yolculukta yanında bulundurmanız gerek standart eşyaları da ekler. Gereksiz gördüğünüz eşyaları listeden çıkarabilir yada farklı bir eşya ekleyebilirsiniz. Uygulma IOS ve Android kullanıcı sürümlerine sahiptir.

Prey Anti Theft

Uygulama ile olası bir hırsızlık durumunda telefon yada tabletinizi güvence altına alabilirsiniz. Kaybolan veya çalınan cihazlarınızı takip edebileceğiniz, uzaktan yönetebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, telefonunuzun bir başkasının eline geçmesi halinde SIM kartınız değiştirilirse anında bilgi verebilmektedir.

Uber

Çok tartışılan ve bir o kadar da popüler olan uygulama Uber'i muhtemelen duymuşsunuzdur. Tam olarak 82 ülkede, konumunuzu belirtebileceğiniz ve bir sürücü tarafından alınabileceğiz Uber servisinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Ödemeniz uygulama üzerinden tanımlayacağınız kredi kartı ile gerçekleştirilir, bu da yanınıza para taşımak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Son derece pratik ve güvenilir olan bu uygulama ile yurtdışında ulaşım çok daha rahat olacak.</pre>