İspanyolca öğrenirken, kendinize hangi İspanyolca telaffuzun benim için daha iyi olduğunu sormuş olabilirsiniz. İspanyolca telaffuz Latin Amerika'dan daha mı iyi? Hep oraya gitmeyi hayal ettiğim için Meksika İspanyolcası öğrenmeli miyim? Tüm ülkeler için geçerli olan tarafsız bir İspanyolca var mı?

Gerçek şu ki, bir İspanyolcanın diğerinden daha iyi olduğu ya da Bogota veya Lima gibi şehirlerden birçok insanın iddia ettiği gibi "tarafsız bir…

Daha bilgi

İngilizce öğrenmek çok fazla zaman ve paraya mal olabilir ve ilk bakışta sıkıcı görünebilir. Ama öyle olmak zorunda değil! İngilizcenizi geliştirmeniz için size ücretsiz öğrenme fırsatları sunuyoruz. Bunu günlük hayatınıza kolayca dahil edebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Farklı olasılıkları birleştirirseniz, İngilizce dilinde iyi bir başlangıç yapacak veya önceki bilgilerinizi hızlı bir şekilde tazeleyebileceksiniz.

Daha bilgi

Diller, insanları bir araya getiren, büyük düşüncelere değer veren ve insanların iletişim kurmasına yardımcı olan bir sistem yaratmıştır. Dil, iletişim kurmak ve bağlantılar oluşturmak için bir araçtır. Duygularımızı ifade etmemize yardımcı olur. Dil öğrenmek her zaman ilgi çekicidir. Dünya çapında konuşulan binlerce dil varken, bu yazıda en yaygın konuşulan dillerden bahsedeceğiz.

 

Daha bilgi

Yabancı bir dil öğrenirken, kelime öğrenmek en az dilbilgisi kurallarını öğrenmek kadar önemlidir. Hedef dili öğrenmeye yeni başlayan biri olarak özellikle kelime dağarcığınızı genişletmeye odaklanmalısınız. Ancak o zaman yabancı dildeki metinleri anlayabilir ve konuşma dilinde etkin bir şekilde kulanabilirsiniz.

Peki yeni kelimeleri etkili bir şekilde nasıl öğrenirsiniz? Amaçsızca yeni kelimeler ezberlemek hızla sıkıcı veya sinir bozucu hale…

Daha bilgi

Yeni bir dil öğrenmek çok fazla zaman ve çaba harcamak anlamına gelir, ancak aynı zamanda yeni fırsatların önünü açar ve özgüveninizi artırır. Kendinizi ülkeye ve insanlarına daha yakın hissediyor ve kültürlerini daha iyi anlayabiliyorsunuz. Yeni bir dil öğrenmeye karar vermenize şaşmamalı! Öğrenme sürecinizi mümkün olduğunca kolaylaştırmak, motivasyonunuz ve öğrenme rutininiz konusunda size yardımcı olmak ve sahip olabileceğiniz korkuları…

Daha bilgi

Bazen tüm dilbilgisi kurallarını akılda tutmakta zorlanıyor musunuz? Evet yeni dil öğrenirken yada öğrendiğiniz dili bir süre kullanmadığınızda bu durum olası. Hızlı bir hatırlatma veya biraz ingilizce dil bilgisi tazelemeye ihtiyacınız varsa, burada en önemli 10 İngilizce dilbilgisi kuralını özetledik.

Daha bilgi

Çince, dünyada en çok konuşulan dildir. Bu dili öğrenmeyi düşünmek için yeterli bir sebep. Araştırmacılar ayrıca Çince öğrenmenin beyninizi zinde tutabileceği sonucuna varmışlardır. Bunun nedeni beynin hem sağ hem de sol yarım küresinin çalıştırılmasıdır. Bunun nedeni, dilde sıklıkla kelimeleri birbirine tabi kılmak zorunda olmanızdır. Buna bağlı olarak bilişsel yetenek de gelişir. Gördüğünüz gibi, Çince dilini öğrenmeye değer, bu yüzden Çince…

Daha bilgi

İyi derecede İngilizce konuşuyorsun, ama hala tipik yerel deyimler ve atasözleri hakkında bilgi sahibi değilsen bu makale tam sana göre. Sizin için İngilizce konuşurken, akıcılık kazandıracak günlük kelimeler ve ifadeleri sizin için derledik.

Daha bilgi

İtalyanca opera, kültür ve sevginin dili olarak kabul edilir. Sanat veya müzikle ilgilenenler çoğu zaman İtalyanca'dan kaçamazlar. En azından bu muazzam dilin temellerini anlamak için, İtalyanca öğrenmek için ücretsiz çevrimiçi kaynakların bir listesini derledik.

Daha bilgi

Sevgililer Günü'nde aşkınızı eşsiz bir şekilde ifade etmeye ne dersiniz? Özellikle senin için bir önerimiz var. Eşinize bu Sevgililer Günü'nü birden çok dilde "Seni Seviyorum" diyerek sevindirin!

Daha bilgi