Yabancı Dil

Günümüzde yeni bir dil öğrenmenin birçok yolu var; dil öğrenmek için tasarlanmış farklı uygulamalarla, çevrimiçi alıştırmalarla ve hatta bir sözlükle her dili öğrenebilirsiniz! Ancak, bir dili daha eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde öğrenmek ve kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki makalede bulabileceğiniz İspanyolca'daki en popüler dizilerden bazılarını izlemelisiniz.
Read more
Uno, dos, tres, hadi başlayalım! İspanyolca'da sayıları öğrenmek özellikle başlangıçta çok işinize yarayacaktır. Örneğin bir restoranda ödeme yapmak veya birine yaşınızı söylemek istediğiniz durumlarda sıkça kullanacağınızı fark edeceksiniz. İspanyolca 100'e kadar olan sayıları ve geri kalan kısımdaki sistemi kolayca kavrayabileceğiniz listeler oluşturduk.
Read more
İspanyolca öğrenirken, kendinize hangi İspanyolca telaffuzun benim için daha iyi olduğunu sormuş olabilirsiniz. İspanyolca telaffuz Latin Amerika'dan daha mı iyi? Hep oraya gitmeyi hayal ettiğim için Meksika İspanyolcası öğrenmeli miyim? Tüm ülkeler için geçerli olan tarafsız bir İspanyolca var mı? Gerçek şu ki, bir İspanyolcanın diğerinden daha iyi olduğu ya da Bogota veya Lima gibi şehirlerden birçok insanın iddia ettiği gibi "tarafsız bir…
Read more
İngilizce öğrenmek çok fazla zaman ve paraya mal olabilir ve ilk bakışta sıkıcı görünebilir. Ama öyle olmak zorunda değil! İngilizcenizi geliştirmeniz için size ücretsiz öğrenme fırsatları sunuyoruz. Bunu günlük hayatınıza kolayca dahil edebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Farklı olasılıkları birleştirirseniz, İngilizce dilinde iyi bir başlangıç yapacak veya önceki bilgilerinizi hızlı bir şekilde tazeleyebileceksiniz.
Read more
Diller, insanları bir araya getiren, büyük düşüncelere değer veren ve insanların iletişim kurmasına yardımcı olan bir sistem yaratmıştır. Dil, iletişim kurmak ve bağlantılar oluşturmak için bir araçtır. Duygularımızı ifade etmemize yardımcı olur. Dil öğrenmek her zaman ilgi çekicidir. Dünya çapında konuşulan binlerce dil varken, bu yazıda en yaygın konuşulan dillerden bahsedeceğiz.  
Read more
Yabancı bir dil öğrenirken, kelime öğrenmek en az dilbilgisi kurallarını öğrenmek kadar önemlidir. Hedef dili öğrenmeye yeni başlayan biri olarak özellikle kelime dağarcığınızı genişletmeye odaklanmalısınız. Ancak o zaman yabancı dildeki metinleri anlayabilir ve konuşma dilinde etkin bir şekilde kulanabilirsiniz. Peki yeni kelimeleri etkili bir şekilde nasıl öğrenirsiniz? Amaçsızca yeni kelimeler ezberlemek hızla sıkıcı veya sinir bozucu hale…
Read more
Yeni bir dil öğrenmek çok fazla zaman ve çaba harcamak anlamına gelir, ancak aynı zamanda yeni fırsatların önünü açar ve özgüveninizi artırır. Kendinizi ülkeye ve insanlarına daha yakın hissediyor ve kültürlerini daha iyi anlayabiliyorsunuz. Yeni bir dil öğrenmeye karar vermenize şaşmamalı! Öğrenme sürecinizi mümkün olduğunca kolaylaştırmak, motivasyonunuz ve öğrenme rutininiz konusunda size yardımcı olmak ve sahip olabileceğiniz korkuları…
Read more
Bazen tüm dilbilgisi kurallarını akılda tutmakta zorlanıyor musunuz? Evet yeni dil öğrenirken yada öğrendiğiniz dili bir süre kullanmadığınızda bu durum olası. Hızlı bir hatırlatma veya biraz ingilizce dil bilgisi tazelemeye ihtiyacınız varsa, burada en önemli 10 İngilizce dilbilgisi kuralını özetledik.
Read more
Çince'nin dünyada en çok konuşulan dil olması bu dili öğrenmek için yeterli bir sebeptir. Ancak araştırmacılar ayrıca Çince öğrenmenin beyninizi zinde tutabileceği sonucuna varmışlardır. Dili konuşurken bağımlı cümleler kullanmak zorunda olmanız beynin hem sağ hem de sol lobunu çalıştırmakta ve buna bağlı olarak bilişsel yeteneğiniz de gelişmektedir. Gördüğünüz gibi Çince dili her açıdan öğrenmeye değer! Bu dil hakkında genel bir fikre sahip…
Read more
İyi derecede İngilizce konuşuyorsun, ama hala tipik yerel deyimler ve atasözleri hakkında bilgi sahibi değilsen bu makale tam sana göre. Sizin için İngilizce konuşurken, akıcılık kazandıracak günlük kelimeler ve ifadeleri sizin için derledik.
Read more