Kültür

Günümüzde yeni bir dil öğrenmenin birçok yolu var; dil öğrenmek için tasarlanmış farklı uygulamalarla, çevrimiçi alıştırmalarla ve hatta bir sözlükle her dili öğrenebilirsiniz! Ancak, bir dili daha eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde öğrenmek ve kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki makalede bulabileceğiniz İspanyolca'daki en popüler dizilerden bazılarını izlemelisiniz.
Read more
Her yıl 16 Ekim'de kutlanan Dünya Yemek Günü vesilesiyle, sizler için dünya çapında en popüler yemekler hakkında bir yazı kaleme aldık. Bu makale sayesinde hangi ülkelerde hangi yemeklerin ağırlıklı olarak yenildiğini öğreneceksiniz. Özellikle bir mutfak yolculuğuna çıkmayı planlıyorsanız, ülkeler hakkında gerekli bilgileri buradan edinebilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen lezzetli yemekler sayesinde kültürler hakkında da bir şeyler…
Read more
İngiltere yalnızca moda ve stil açısından değil, aynı zamanda heyecanlandıran bir kültüre de sahip bir ülkedir. İngiltere bulunduğunuz süre içerisinde, sizi tipik turist hatalarından koruyacak, dilsel ve kültürel farklıları belirtecek bazı detayların kısa bir listesini bulacaksınız!
Read more

Süslemeler arttıkça ve bayram şenlikleri için planlamalar başlarken, mevsimlik bir kutlamanın başlangıcına işaret eden kırmızı, altın ve yeşil alanların enfes güzellikleri ile karşı karşıyayız. Beşik geleneğinden ağız sulandıran çeşitli Noel mutfağına kadar eğlenceli, ailelerinin bir araya geldiği, hatıraların anıldığı muhteşem bir zamanıdır.

Read more