İtalyanca çevrimiçi ücretsiz öğrenme fırsatları öğrenin.

İtalyanca opera, kültür ve sevginin dili olarak kabul edilir. Sanat veya müzikle ilgilenenler çoğu zaman İtalyanca'dan kaçamazlar. En azından bu muazzam dilin temellerini anlamak için, İtalyanca öğrenmek için ücretsiz çevrimiçi kaynakların bir listesini derledik.

Dinlemek

Telaffuz yeni bir dil öğrenirken özellikle önemlidir. Özellikle İtalyancada, belirli kelimelerin yanlış telaffuzu (örn. "Gnocchi") hangi dil seviyesinde olduğunuzu gösterir. Bunu nasıl geliştirebilirsin? En iyi yol dinlemek. İtalyan radyo veya televizyonu aracılığıyla dinleyerek çok şey öğrenebilirsiniz. Aşağıda bazı yararlı bağlantılar listeledik: TuneIn Radio: Bu harika web sitesi, dünyanın her yerinden radyo programlarını dinlemenizi sağlar. Takip edebileceğiniz birini bulana kadar farklı şovları dinleyin. BBC İtalyanca: Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için çeşitli ücretsiz egzersizler sunun.  PodcastPodclub: İtalyan podcast'lerini bu web sitesinde dinleyebilirsiniz. Yazılı metin yanındadır, böylece çok hızlıysanız okuyabilirsiniz. Sesli kitaplar İtalyan sesli kitapları LiberLiber'de bulabilirsiniz. Ayrıca Giovanni Boccaccio'nun Decameron'u veya Dante'nin İlahi Komedisi gibi çok sayıda İtalyan klasiği bulacaksınız. Haberler İtalyan haberlerini dinleyin. İtalyan haber spikeri sizinle çok hızlı bir şekilde konuşacaksa, Italiano'daki Slow News'a göz atın.

Youtube

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN: İtalyanca Youtuber'ları, İngilizce konuşan bir kitleye hitap eden ve derslerini kısmen İngilizce ve kısmen İtalyanca olarak izleyen kişiler olarak listeledik. İtalyanca Kolaylaştı: Manu İtalyan ve tutkusu insanların kendi anadilini yani İtalyanca öğrenmesine ve anlamasına yardımcı olmak. Kanalında yeni başlayanlar için "Sıfırdan İtalyancaya" çalma listesini ve ileri düzey kullanıcılar için "İtalyan Hızlandırıcısı" dizisini bulacaksınız. Ayrıca İtalya ve günlük vloglar için seyahat ipuçları yükler. Tüm videolarında altyazı var.
Pazar ve Perşembe günleri Lucrezia, Lucrezia ile İtalyanca Öğrenin kanalına yeni bir video yükler. Her şeyden önce, küçük şeylere yakından bakar ve benzer kelimeler arasındaki farkları açıklar: Dolayısıyla, örneğin Bello'nun ne zaman ve Buono'nun ne zaman kullanılacağına karar vermekte zorluk çekiyorsanız, onu ziyaret etmelisiniz. İtalyanca Kolaylaştı 'da olduğu gibi, videoları farklı oynatma listelerine ayrılmıştır. Yeni başlayanlar için oynatma listesine ek olarak, günlük İtalyan yaşamından vlog veya hikayeleri içeren bir oynatma listesi de bulacaksınız. 
ItalianPod101, aynı adlı çevrimiçi web sitesine eşlik eden bir Youtube kanalıdır. Bir grup farklı insan farklı konularda videolar sunar. Videoların birçoğu doğrudan günlük yaşamla da ilgilidir, bu nedenle klasik öğrenme videolarına ek olarak, "en çok kullanılan İtalyanca cümlelerı"  gibi videolar da vardır. ".
İLERİ SEVİYE: Bu iki YouTube kullanıcısı İtalyanca derslerini doğrudan İtalyanca olarak düzenliyor, bu yüzden yeni başlayanlar için çok zor olacaklar. Ancak, zaten İtalyanca konuşuyorsanız, telaffuz ve dilbilgisini geliştirmek için buraya bir göz atabilirsiniz. Sgrammaticando başlangıçta kendi dillerinin grameri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen İtalyanlar için bir YouTube kanalı olarak tasarlandı. Ancak Youtuber Fiorella, giderek daha fazla İtalyan'ın kanalını takip ettiğini keşfettiğinde, videolarının teklifini yeni izleyicilerine göre ayarladı.
Oneworlditaliano. Veronica, 2008'den bu yana YouTube'da İtalyanca öğrenmekle ilgili videolar yayınlayan İtalyan bir öğretmendir.

Uygulamalar

Mobil uygulamalar yeni bir dil edinme yöntemidir. Dilleri dilediğiniz yerden öğrenmenize olanak tanır: çalışma sırasında trende, bekleme odasında veya evde olsun. Bu pratik uygulamaları size tavsiye etmek istiyoruz:
Ücretsiz Duolingo uygulaması ile İtalyanca'yı küçük oyunlar veya dersler aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Uygulamaya her gün öğrenmeye devam etmenizi hatırlatır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştirirler, çünkü bazı alıştırmalar örneğin dinleme ve tekrarlamadan oluşur.
Memrise: Bu uygulama beyin araştırma alanında uzmanlar tarafından inşa edilmiş ve yeni öğrenilen herhangi bir kelime asla unutmayacağına söz veriyor. Bu uygulama ile ne kadar hızlı yeni kelimeler öğrenebilirsiniz kendiniz görün!
Biraz para harcamaya hazırsanız, Babbel uygulamasına da göz atabilirsiniz. Yukarıda belirtilen iki uygulamaya benzer şekilde çalışır, ancak ücretlidir.

Bloglar

Bloglar, normal gazete makalelerine heyecan verici ve genellikle eğlenceli bir alternatif sunar. Aşağıda İtalyanca öğrenmenize yardımcı olabilecek beş blog listeledik: Mein Italien'de sadece çok sayıda kelime ve en önemli İtalyan deyimleri değil, aynı zamanda İtalyanca lanet kelimeleri, argo, politik olarak doğru ifadeler ve edebiyat önerileri bulacaksınız. Ayın İtalyan günleri nelerdir ve İtalyancada nasıl sayılır? Bunu ve daha fazlasını The Italian Experiment (İtalyan Deneyi) sitesinden bulabilirsiniz. Ilearnitalian.net Bu blog, yapabileceğiniz birçok alıştırma sunuyor. Blog "Blog", "Dilbilgisi Dersleri" ve "Şarkılar" kategorilerine ayrılmıştır. "Şarkılar" bölümünde basit İtalyanca şarkılarla dili öğrenmeye çalışmalısınız. Alberto'nun Italianoautomatico blogunda İtalyanca öğrenmek için ipuçları listeleniyor. Diğer şeylerin yanı sıra İtalyanca öğrenmek için kitap ve videolar önerir ve ayrıca bir podcast yüklemiştir. Italianeveryday: Bu Tumblr hesabında her gün yeni bir İtalyanca kelime öğreniyorsunuz.

Sözlük Kullanın

Tabii ki, sözlüklerde her zaman kelimeleri ve hatta tüm ifadeleri arayabilirsiniz. Bu online sözlükler de çok faydalıdır:  LeoDict.CCPons

İtalyanca Kitap Okuyun

Çocuk kitapları yeni başlayanlar için yeni başlayanlar için iyidir çünkü metinler genellikle daha basit bir biçimde yazılır. Örneğin, The Italian Experiment “Kırmızı Başlıklı Kız” ve “Kurt ve Üç Küçük Domuz” adlı masalları İtalyanca okuyabilirsiniz. Sadece çocuk kitaplarından daha fazlasını okumaya cesaret ediyorsanız, Yeni başlayanlar ve ileri düzey okuyucular için İtalya'daki İtalyanca kitap önerilerinin bir listesini bulacaksınız.

Ya Sen?

İtalyancan ne kadar iyi? İtalyanca testimizi yaparak öğrenin. Tabii ki Sprachcaffe ile online İtalyanca da öğrenebilirsiniz. Diğer web sitelerini, blogları, YouTube kanallarını veya podcast'leri önerebilir misiniz? Teklifi zenginleştirmek için bize Facebook veya Twitter üzerinden mesaj göndermekten çekinmeyin. İtalyanlar konuşurken ve düşündüğünüzden çok daha fazlasını ifade ederken elleriyle çok şey işaret ettiği için bilinir! Bu el sinyallerinin ne anlama geldiğini anlamak istiyorsanız, bu bilgilendirici videoya bir göz atın. İyi eğlenceler!