Montreal

Montreal

Montreal'de Gençler İçin Fransızca Kamp

Kanada'nın İkinci En Büyük Şehri

Montreal'de Fransızca Kursları
 • 14-21 yaş için
 • Çok kültürlü şehir
 • İki anadilli şehir
 • Güvenli ve temiz şehir

 

Kanada'nın ortasındaki Fransız yaşam tarzını keşfedin! Montréal, St. Lawrence Nehri'nin ortasında canlı ve büyüleyici bir ada şehridir. Diğer birçok küçük ada ile çevrili ve her türlü güzel manzara ve anlayış sunar. Kanada'nın Fransızca konuşulan bölgesi olan Quebec'te bulunan Montréal, Fransız dili ve Kuzey Amerika İngilizcesi ile buluşuyor. Buna göre, şehir Avrupa ve Amerika arasında bir kültür karışımı sunuyor. Montréal Şehri, Notre Dame Bazilikası'ndan büyüleyici Montreal Botanik Bahçeleri'ne kadar inanılmaz cazibe merkezleriyle doludur.

Montreal'in bozulmamış sokaklarında yapılacak ve görülmesi gereken olağanüstü çeşitlilikte, Fransız dilini öğrenirken şehri keşfetme fırsatı, otantik Kanadalı yaşam tarzını benimseme fırsatınız olacaktır.

18-21 yaş arasındaki öğrencilerimize müjde!! Artık bu yaş grubundaki gençler de Sprachcaffe Takımının tüm desteğinden yararlanabilecekler. Artık sadece Sprachcaffe Leisure programına bağlı kalmadan ilginizin olduğu, istediğiniz aktivitelere katılabilirsiniz. 17 yaşında ve daha küçük olan öğrencilerimizden ise leisure programına bağlı kalmaları ve Sprachcaffe'nin güvenlik sebepleri ile koyduğu kısıtlamalara ve yasaklamalara uymaları beklenmektedir.

Neden Montreal'de Fransızca Kamp?

Montreal dünyanın en temiz şehri olarak belirtilir. Zengin tarihi ve kültürüyle, Montreal sokakları, canlandırıcı ve etkili bir öğrenme deneyimi için mükemmel bir zemin sunuyor. Nefes kesici bir şehirde iyi bir Fransız kursuna başlarken, şehrin atmosferinin etkisinden kurtulamayacaksınız.


Montreal'de Gençler İçin Fransızca Okulu

Montreal'de Fransızca Okul
 • Montreal şehir merkezinde yer alır
 • Bir çok turistik yere yakındır
 • Eğitim meteryalleri temin edilir

Montreal'deki Sprachcaffe Languages Plus okulu, şehrin ünlü moda ve canlı atmosferi ile çevrilidir. Kanada'nın en büyük ikinci şehrinin kalbinde yer alan okul, en popüler merkezlerinin arasında yer alır ve Montreal'in canlı yaşam tarzının tadını çıkarırken, kentin gururla sergilediği zengin kültürden esinlenerek size ideal bir fırsat sunar.

Okulumuz, Montreal'in şehir merkezindeki en tanınmış caddelerinden biri olan Sherbrooke Caddesi'nde yer almakta olup müzeler, spor stadyumları, büyük mağazalar, parklar ve üniversiteler gibi çeşitli ilgi çekici yerlere sahiptir. Sherbrooke Caddesi de ağaçlarla çevrili caddede düzenlenen inanılmaz festivalleriyle biliniyor. Cadde boyunca birçok kafe, restoran ve mağaza bulunmaktadır. Fransızca öğrenirken, çevrenizin güzelliğini mükemmel bir şekilde karşılayacak ve kendinizi şımartacaksınız.

Montreal'deki okulumuz aşağıdakilerle donatılmıştır:

 • Kanada’dan ilham alan resepsiyon alanı
 • Geniş ve konforlu sınıflar
 • Rahat bir dinlenme alanı
 • Mikrodalga fırın ve buzdolabı ile donatılmış bir öğle yemeği alanı
 • Bir çalışma alanı
 • İnternet erişimi ve Wi-Fi bulunan bir bilgisayar odası

Montreal’daki okulumuz tarafından akredite edilmiştir.


Montreal'de Gençler İçin Fransızca Kurslar

Montreal'de Fransızca Kurslar
 • Yarı yoğun ve yoğun kurs
 • 14-21 yaş için Fransızca kamp
 • Kurs sonunda sertifika
 • Şehrin kalbinde iyi konum
 • Metroya kısa mesafede
 • Modern öğrenme yöntemleri

Size, Avrupa’dan ilham alan mimarisinin cazibesi ile Kanada’nın ünlü yerlileri tarafından çevrili, Montreal’in yemyeşil dağlık çevresinin manzarasını sunan bir şehirde Fransızca öğretiyoruz. Ayrıca, yakındaki metro ve otobüsler ile çok sayıda kafe ve restorana yürüyerek veya şehir merkezlerine ulaşılabilir. Dersler, nitelikli öğretmenler tarafından gerçekleştirilir. En fazla 15 katılımcıdan oluşan gruplar halinde gerçekleştirilir. Gerekli malzemeler ücret karşılığında sağlanacaktır. Öğrencilerin rahat bir atmosferde Fransızca öğrenebileceği Montreal'deki dil okulumuzda yarı yoğun veya yoğun Fransızca kursuna kayıt olabilirsiniz. Yarı yoğun Fransızca kursları günde dört dersten, toplamda haftalık 20 dersten oluşur. Yoğun Fransızca kursları günde altı dersten, toplamda haftalık 30 dersten oluşur. Hangi tip kursu seçtiğinize bakmaksızın, kurs boyunca dilde ilerleme sağlarken çevredeki yerleri keşfetmek için bolca serbest zamanınız kalacaktır.

Kurs Seçeneklerimiz

Standart Kurs

Ders Sayısı 20

Minimum Süre 1 hafta

Max. Sınıf Mevcudu 15 **

                         detaylı bilgi için>>

Yoğun Kurs

Ders Sayısı 30

Minimum Süre 1 hafta 

Max. Sınıf Mevcudu 15 **

                         detaylı bilgi için>>

Kombi Kurs

20 Fransızca dersi + 10 İngilizce dersi

Minimum süre 1 hafta

Max. Sınıf Mevcudu 15**

                          detaylı bilgi>>

Yetenekli öğretmenlerimizin, eğlenceli ve etkili müfredatın ve güzel çevrenizin yardımıyla, Montreal'deki aydınlatıcı bir tatilin tadını çıkarırken becerilerinizi sürekli geliştirirsiniz. Dili kullanırken daha güvende hissetmenize yardımcı olacak şekilde Fransızca kurslarımız konuşmaya odaklanacaktır. Kurs süresince ayrıca kelime bilginizi geliştirecek, dilbilginizi güçlendirecek ve Fransızca metinleri anlamada daha iyi olacaksınız.

Montreal'deki Fransızca kursunuzun ilk gününde, bir yerleştirme sınavına gireceksiniz. Bu test, geçerli dil seviyesinizi tespit etmek ve uygun bir gruba atamanız için bize yardımcı olacak. Fransızca dil kursumuzu tamamlamanızın ardından, devamlılığınızı doğrulayan bir kurs sertifikası verilecektir.


Montreal'de Gençler İçin Konaklama

Montreal'de Konaklama
 • Yurt konaklama seçeneği
 • Aile yanı tek/çift kişilik oda
 • Tam pansiyon - paket öğle yemeği

 

Montréal'deki konaklamanız için size iki konaklama seçeneği sunuyoruz: Seçkin bir ev sahibi yada yurt konaklama. Ev sahibi ailede bir çift kişilik odada yaşarsınız ve tam pansiyon alırsınız. Öğle yemeği paketlenmiş öğle yemeği şeklinde olacaktır. Ev sahibi ailelerimizin çok iyi kalitede olmasını sağlamak için, konaklama yerleri çoğunlukla şehir merkezinde değil, bölgedeki daha iyi yerleşim bölgelerinde bulunmaktadır. Ancak, okul ve şehir merkezine toplu taşıma araçlarıyla en fazla 45 dakika içinde ulaşılabilir.

Montreal'de Fransızca kampına katılmak, keyifli öğrenme ile dolu günler ve gezilip görülecek yerlere sahip olmak kadar insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek anlamına gelecektir. Uzun ve maceralı bir günden önce veya sonra pilinizi tekrar şarj etmenize yardımcı olmak için tam pansiyon konaklama alacaksınız, kahvaltı ve akşam yemeği konaklamada, paket öğle yemeğiniz ise sınıf arkadaşlarınızla Fransızca kursunuzdan sonra yemeniz için yanınıza verilecektir.

Dil okulu, okul yurdundan sadece 25 dakika, toplu taşıma ile ev konaklamadan genellikle 30-45 dakika mesafededir. Okulun yakınında rahatça ulaşabileceğiniz metro istasyonu vardır. Böylece tamamen gezici olup Montreal'in heyecan verici keşif turlarına gitmeniz de mümkündür!

Konaklama Seçeneklerimiz

Aile Yanı

Tek yada çift yataklı odalar

Tam pansiyon

Yürüyerek yada otobüs ile ulaşım (max. 45 dakika)

Kültür ve gelenek öğrenme fırsatı

                         detaylı bilgi için>>

Okul Rezidansı

Çift yataklı odalar

Tam pansiyon

Yürüyerek ulaşım (max. 10-15 dakika)

TV, telefon, internet içeren oturma odası

Ortak banyo

                         detaylı bilgi için>>

Yurt konaklamalarında, koridorda bulunan banyoyu diğer öğrencilerle paylaşan tek bir odada kalıyorsunuz. Kahvaltı ve akşam yemeği ikramlarda alınacak ve öğle yemeği için yolda lezzetli paketlenmiş öğle yemeği var.

 


Montreal'de Gençler İçin Aktiviteler

Montreal'i Değerlendirdik

★★★★★    Yeme & İçme
★★★★    Alış & Veriş
★★★★☆    Doğa & Dinlenme
★★★★★    Ulaşım
★★★★    Kültür
★★★★    Spor

Güzel yiyecekler ve alışveriş ile ilgileniyorsanız, şehrin etrafındaki birçok seçkin restoran ve dünya çapında alışveriş merkezlerinin keyfini çıkaracaksınız. Eğlence sıkıntısı da yok - dünyanın dört bir yanından gençlerle uluslararası partiler düzenliyoruz! Hafta sonları, öğrencilere, Montreal'deki ve yakınlardaki harika yerlerin bir çoğunu tanıtan heyecan verici geziler düzenliyor ve onlara Fransızca'larını sınıf boyunca kullanmaları için sürekli bir fırsat veriyoruz. Ada Parkları, Royal Dağı ve Eski Montreal gibi ziyaret edilecek birçok yer vardır. Her organize gezi, öğrencilerimize bakmak ve ihtiyaç duydukları her türlü desteği sunmak olan eğitimli takım liderleri tarafından yönetilir ve denetlenir.

Montreal Aktivite Programımız

Pazartesi

Sabah:

Yerleştirme Testi/Ders

Öğlen:

Oryantasyon turu

Akşam:

Parkta Spor ve Oyunlar

Hoşgeldin Partisi

Salı

Sabah:

Ders

Öğlen:

Montreal Turu

Akşam:

Caz Festivali *

Çarşamba

Sabah:

Ders

Öğlen:

Kano *

Akşam:

Özgür Zaman

Perşembe

Sabah:

Ders

Öğlen:

Grevin Müzesi

Akşam:

Mont-Royal Pikniği *

Cuma

Sabah:

Ders

Öğlen:

Parkta Spor

Akşam:

Veda Partisi

Cumartesi

Sabah:

Ottawa Gezisi veya Jean-Doré-Beach * Gezisi

Öğlen:

Ottawa Gezisi veya Jean-Doré-Beach * Gezisi

Akşam:

Özgür Zaman

 

Pazar

Sabah:

Okula Giriş

Öğlen:

Sprachcaffe'ye Hoşgeldiniz

Akşam:

Özgür Zaman

Gördüğünüz gibi Montréal'deki serbest zamanınız neredeyse sınırsız. Montréal dışında da keşfedilecek çok şey var. Kanada'nın en önemli manzaralarına ve bu büyüleyici ülke hakkında bilmeniz gereken her şeye Kanada Rehberi'mizden ulaşabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Örnek haftanızdaki etkinlikler sadece örneklerdir ve gerçek güzergah hava durumuna ve diğer koşullara bağlıdır. Montréal'deki Sprachcaffe personeli, dil yolculuğunuz sırasında mevcut eğlence etkinlikleri hakkında sizi bilgilendirir.


Montreal'de Fransızca Yaz Okulu Fiyatları

Yaratıcılık, dil becerileri, kültürlerarası yetkinlik, takım çalışması - U20 öğrenci dil gezilerimizle sizlere daha fazlasını sunuyoruz! Fransızcayı rahat bir ortamda öğrenin ve Kanada'nın güzelliğinden etkilenmenize izin verin. Montréal'deki dil okulumuzda heyecan verici bir dil kursu sizi bekliyor. Ders sonrası dil becerileriniz üzerinde çalışmaya devam edebilir, sınıf arkadaşlarınızı daha iyi tanıyabilir ve Montréal ve çevresinin çoğunu keşfedebilirsiniz. Bu ortamda ne kadar hızlı ilerlediğinize şaşıracaksınız! Montreal'de Fransızca öğrenmek, okul tatillerinde eğitici olarak yararlı ama heyecan verici bir şeyler yapmak isteyen gençler için eşsiz ve heyecan verici bir fırsattır. Aşağıdaki tabloda farklı konaklama seçenekleri ve sezon detayları ile hazırlanmış fiyat listelerinin devamında kurs başlama tarihlerini ve okulumuzun kapalı olduğu resmi tatilleri bulabilirsiniz.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Sprachcaffe'den herşey dahil bir paket aldığınızda, başarılı bir dil konaklaması için ihtiyacınız olan her şey fiyata dahildir. Transfer, geziler, konaklama, dil kursu, öğretim materyalleri, dil sertifikası ve tabii unutulmaz bir deneyim. Bize taleplerinizi iletin!

Herşey Dahil Hizmetlerimiz

Fiyatları Kendiniz Belirleyin!

Kursla ilgili sorularınız için bize ulaşın.

18 yaşın üzerindeki gençler için yetişkin kursları da mevcuttur.