Путівник по Мальті

Пейзаж як на знімальному майданчику - відкрийте для себе мальовничу Мальту.

Встигни заощадити: літні знижки! 🏖️🌊

Ексклюзивні знижки на ваші подорожі в останній момент ✈️ Готуйтеся до неперевершених пропозицій!

Зроби резервацію прямо зараз!

Путівник по Мальті

Коротка інформація про Мальту
 • Столиця: Валлетта
 • Форма правління: Республіка
 • Чисельність населення: 433.300
 • Виклик екстреної допомоги: 112
 • Екстрений виклик поліції: 191
 • Екстрений виклик швидкої допомоги: 196
 • Код країни: +356
 • Напруга електричного струму: 240 Volt

Поїздка на Мальту - це як подорож у минуле, яка раптово перетворюється на прекрасне сьогодення. Чому це так? Завдяки своїй багатій подіями історії, Мальтійський архіпелаг може запропонувати різні чарівні враження. Крім того, багато невеликих сіл і навіть міста зберегли свою первісну чарівність, яка також доповнена мальовничими пейзажами.

Насолоджуйтесь прекрасними пляжами та чарівними пейзажами. Слід обов'язково відвідати "Блакитний грот", який всесвітньо відомий своєю прозорою бірюзовою водою. Ви можете поїхати на Мальту до кінця вересня і все ще відчути літню температуру.

Якщо ви матимете відчуття, що ви вже були на Мальті, то цьому явищу є просте пояснення: прекрасний острів у Середземному морі став декорацією для незліченних фільмів і серіалів. Тут знімалися такі класичні фільми, як Граф Монте-Крісто або фентезійний серіал Гра престолів.

На сьогоднішній день три об'єкти на Мальті включені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також старе місто Валлетта. Валлетту також було визнано Європейським союзом культурною столицею Європи 2018 року.


Загальні відомості про Мальту

Географія

Республіка Мальта складається з кількох островів, найбільший з яких - Мальта - має довжину 27 кілометрів. Острівна держава складається з трьох населених островів - Мальти, Гозо і Коміно, а також безлюдних мікроостровів - Комінотто, Філфла, острови Святого Павла та Фунгус Рок. Столиця Мальти, Валлетта, розташована на острові Мальта. Маючи площу 316 квадратних кілометрів, Мальта офіційно належить до карликових держав.

Зміна часу

На Мальті діє центральний європейський час (CET)

Клімат

Середньорічна температура на Мальті становить близько 18,7°C і рівномірно розподілена протягом року. Проте літо може бути дуже жарким - температура понад 30 градусів Цельсія тут не рідкість. Цей сезон найкраще підходить для шанувальників сонця та любителів водних видів спорту. Тому в багаж слід запакувати легкий одяг і, звичайно ж, купальники. Навіть уночі рідко буває прохолодно, але вам слід мати із собою легку куртку.
Завдяки розташуванню на березі Середземного моря, будь-якої пори року тут можуть йти короткочасні та сильні дощі. Особливо навесні та осінні можливі великі колівання температури: поки світить сонце, тут відносно тепло, але як тільки настає сутінки, може стати дуже прохолодно через морський бриз. Однак любителі купання, як правило, можуть насолоджуватися сонцем та теплим Середземним морем до кінця листопада.

Таблиця клімату (Валлетта)

  Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень
Максимальна температура Максимальна температура 15° 15° 16° 18° 21° 26° 29° 30° 27° 24° 20 ° 16 °
Мінімальна температура Мінімальна температура 10° 10° 11° 13° 15° 19° 22° 22° 22° 19° 15° 12°
Сонячний час Сонячний час 5h 6h 7h 9h 10h 11h 12h 11h 9h 8h 6h 5h
Температура води Температура води 15° 15° 15° 16° 19° 21° 24° 25° 24° 21° 19° 17°
Дощові дніДощові дні 11 8 5 2 2 1 0 1 3 6 10 13

Організація поїздки на Мальту

Правила в'їзду

З 2007 року Мальта є членом Шенгенської зони, тому прикордонний контроль у міжнародному аеропорту Мальти більше не потрібний. Тому мандрівникам, які мають шенгенську візу, мальтійська віза для в'їзду не є обов'язковою. Для отримання візи необхідно виконати всі вимоги щодо оформлення, які обумовлюються шенгенським договором. Віза на Мальту 2021 року оформляється протягом 7-10 днів. Отримати цей документ українці можуть у посольстві Мальти. Потрібно лише зібрати всі необхідні довідки та документи. За шенгенською мультивізою типу С ви може перебувати на території держави не більше 90 днів протягом 180 діб одного півріччя. Поки шенген відкрито, громадянин може перетинати кордони тих країн, які уклали про це договір.

Валюта

У 2008 році мальтійську ліру було замінено на євро. Як це є характерним для євро, мальтійський євро також має на реверсі символи, пов'язані з країною. На центових монетах мідного кольору, наприклад, зображено вівтар мегалітичних храмів. На золотих центових монетах зображено герб Мальти, а на монетах номіналом 1 та 2 євро - хрест Святого Георгія.

Охорона здоров'я

При в'їзді на Мальту не потрібно робити спеціальні щеплення. У разі необхідності звернення до лікаря або лікарні, вам слід оформити медичну страховку за кордоном у вашій компанії медичного страхування або отримати Європейську картку медичного страхування (EHIC).

Водопровідна вода на Мальті не відповідає питній якості. Оскільки на острові мало підземних вод, більша частина води - опріснена морська вода, а частина - хлорована. Однак ви можете без вагань використовувати воду для приготування їжі та чищення зубів.

Висока температура незвична для багатьох людей, тому часто виникають проблеми з кровообігом. Путівник по Мальті радить: пийте більше води.
Крім того, сонце тут досить інтенсивне, тому сонцезахисний крем із високим SPF просто необхідний. Без головного убору не обійтися, якщо ви тривалий час перебуваєте під впливом інтенсивного випромінювання.

Контрольний список для багажу

Щоб ви були повністю підготовлені, ми склали вам перелік необхідних речей для подорожі.


Суспільство та повсякденне життя на Мальті

Релігія

88,6 відсотка населення Мальти - римські католики, тому переважна більшість населення - християни. Християнське вплив острові не можна не помітити: У маленькій республіці налічується понад 365 церков. Католицькі парафії відносяться до єпархій Мальти та Гозо. Інші відсотки переважно становлять протестанти (включаючи баптистів), православні християни, іудеї та мусульмани.

Політика

Президентом Республіки Мальта з квітня 2014 року є Марі-Луїза Колейро Прека, член соціал-демократичної партії "Партита Лабуриста". Палата представників республіки складається не менше ніж із 65 депутатів. Уряд Мальти обирається п'ятирічний термін.

Мова та спілкування

Мовні відмінності також свідчать про захоплюючу історію Мальти.

Перша офіційна мова острівної держави - мальтійська. Мальтійська мова є однією з семітських мов і сформувалася на основі середньовічної арабської мови. Хоча мальтійська мова має арабське походження, згодом на неї також вплинули італійська, французька та англійська мови. Англійська та італійська мови вважаються іншими офіційними мовами. Проте використання італійської поступово зменшується. До 1934 року він вважався придворною мовою Мальти та переважною мовою освіти та писемного мовлення. Англійською мовою майже всі мальтійці у зв'язку з Британською колонізацією в 19/20 столітті.

Громадський транспорт

Найпростіший і зручний спосіб пересування Мальте - це автобус. Є доступ до всіх частин острова. Автобуси досить старі, але дуже дешеві. Наприклад, біля школи Sprachcaffe у Сент-Джуліанс було дві автобусні зупинки. Інформаційний стенд для автобусних рейсів ви знайдете на автовокзалі перед Міською брамою у Валлетті або в затоці Сент-Полс на Термінусі. Між Мальтою та півостровом Гозо регулярно курсують пороми. Приблизно за чотири євро ви можете переправитися з головного острова Мальти Гозо. Окрім двох великих поромів, свої послуги пропонують і капітани невеликих човнів. На Мальті існують різні види таксі: червоні, білі та чорні. Білі таксі заберуть вас з вулиці, якщо ви стоятимете на краю дороги і привертатимете до себе увагу. Чорні потрібно замовляти заздалегідь. Червоні таксі - це восьмимісні мікроавтобуси, які зазвичай пересуваються вночі.


Культура та Історія Мальти

Історія

Навряд чи знайдеться інша країна, у якій змінювали одне одного стільки різних культур, як Мальту. Перші люди досягли острова близько 5200 року до н.е., і з тих пір майже всі держави Середземномор'я претендували на острів, тут відбувалося безліч боротьби за владу, поки Мальта, нарешті, не стала базою союзників у Другій світовій війні і, таким чином , об'єктом нападу Італії та Німеччини.

Мальтійська культура дуже рано зазнала впливу великих середземноморських імперій, таких як карфагеняни, римляни, візантійці та араби, до яких архіпелаг належав у давнину і в середні віки. У плані релігії, забобонів та звичаїв жителі перебували під сильним впливом римсько-католицької південної Італії, а в мовному відношенні - переважно під впливом арабів. У 1530 році на Мальті вперше з'явився незалежний уряд під керівництвом суверенного Мальтійського ордену. Однак із 1814 року Мальта стала британською колонією.

Час правління британців вплинув на острів, так що і сьогодні англійська є офіційною мовою, а на Мальті можна зустріти, наприклад, типові британські червоні телефонні будки. На мальтійський прапор також вплинули британці: під час Другої світової війни Мальта виступала в ролі "непотоплюваного авіаносця" для британців. За їхню службу та підтримку британський король нагородив мальтійський народ у 1942 році Георгіївським хрестом, який і сьогодні зображений на мальтійському національному прапорі. Мальта нарешті здобула незалежність 21 вересня 1964 року.

Вечірки та клубне життя

Крім того, що Мальтійські острови відомі своїм сонячним небом, блакитними водами та драматичною історією, на Мальті є і чудове нічне життя. Мальта відома своїм нічним життям та атмосферою вечірок, а завдяки величезному вибору нічних клубів, барів, ресторанів та винних барів ви ніколи не залишитеся осторонь приємного проведення часу. Тут також є жвава художня та музична обстановка з безліччю фестивалів, які можна відвідати не лише у літній сезон, а й у спокійніші зимові місяці.

Де можна знайти найкраще нічне життя на Мальті?

Ось основні місця нічних розваг у цих районах:

 • Пачевіль (Сент-Джуліанс) - центр нічного життя недалеко від кампусу Sprachcaffe.
 • Buġibba, Qawra та St. Paul's Bay - трохи тихіше, в основному бари/паби та кілька клубів.
 • Окраїна Рабата - комплекс Gianpula та Numero Uno (популярні клуби просто неба в літні місяці).
 • Валлетта і Сліма - в основному бари/паби та винні бари
 • Біргу та Мeдіна - винні бари

Урочисті заходи

Карнавал (лютий): Карнавал на Мальті - це щось особливе. Його традиція налічує понад 450 років, і це один із найбільших фестивалів на Мальті. Карнавальний тиждень традиційно проходить на острові в останній тиждень лютого.

Міжнародний фестиваль феєрверків (квітень - травень): За назвою можна сказати, що феєрверків тут дуже багато. Окрім іншого, тут проводиться конкурс місцевих та міжнародних піротехніків, який ви не повинні пропустити.

Мальтійський джазовий фестиваль (липень): Вже понад 25 років всесвітньо відомі (джазові) артисти зустрічаються тут в унікальній обстановці, завжди у треті вихідні липня. Обов'язково для кожного любителя джазу!

Міжнародний фестиваль мистецтв (липень - серпень): Місцевий та національний фестиваль художників, що проходить влітку. У зв'язку з літнім часом більшість вистав відбувається на вулиці.

Свята

Оскільки більшість населення - католики, на Мальті відзначаються християнські свята такі як Новий рік, Страсна п'ятниця, Великдень, П'ятидесятниця, День праці, Різдво тощо. Проте відзначається й кілька особливих національних свят. Ми перерахували їх для вас нижче:

 • 10 лютого на Мальті відзначається день аварії корабля Святого Павла (In-Nawfraġju ta' San Pawl). Легенда свідчить, що апостол Павло під час своєї подорожі до Риму зазнав корабельної аварії біля берегів Мальти і перезимував на острові. Так християнство прийшло Мальту. Цього дня відзначається на Мальті і сьогодні.
 • 31 березня відзначається День Свободи (Jum il-Ħelsien).
 • 7 червня відзначається Національний день Мальти (Sette Giugno).
 • 8 вересня відзначається День Перемоги (Il-Vittorja).
 • 21 вересня відзначається незалежність Мальти від Великої Британії (L-Indipendenza).
 • 13 грудня відзначають День Республіки (Jum ir-Repubblika).

Мальтійська кухня

Мальтійська кухня зазнала впливу багатьох культур і сьогодні поєднує у своїх смачних стравах італійський, турецький та північноафриканський вплив. Традиційні інгредієнти мальтійської кухні - це в основному риба, каперси та овочі. Дуже часто подають також "bejna", маленький сир з козиного молока. Риба-дельфін ("лампуки") є національною рибою Мальти, а також делікатесом. Кролик є фірмовою стравою на острові, його подають майже скрізь.

Ви обов'язково повинні скуштувати мальтійський національний напій "Кінні", дуже популярний лимонад не дивлячись на трохи гіркуватий смак. На Мальті добре відома марка пива Cisk, що виготовляється за англійською моделлю.


Факти про Мальту

Помилки туристів

Як і в будь-якому великому місті, стежте за своєю сумкою і остерігайтеся кишенькових злодіїв у таких великих містах, як Валлетта та Сліма.

Не забувайте про сонцезахисний крем навіть у вересні! На Мальті, як і раніше, світить сонце, і ви можете отримати сонячний опік. Вам також слід захищатися від комарів.

Поради та рекомендації

Мальта - це все про якість життя. З цієї причини досі прийнято закривати магазини в обідню пору, щоб влаштувати собі сієсту. Корисна інформація від вашого путівника Мальтою: багато магазинів в туристичних районах працюють весь день.

Населення острова на 98% складається з католиків, що також виражається у святах. Усі традиційні фестивалі присвячені на честь святих, яких вшановують парадами та музикою. Мальтійці дуже люблять веселитися. Піднесений настрій та товариськість відіграє головну роль: мальтійці також люблять ходити з друзями та родичами до ресторанів та барів. Вони відрізняються відвертістю, тому легко заводять нові знайомства.

Серце Мальти б'ється у Сент-Джуліанс! Це саме те місце, де можна погуляти, насолодитися ввечері та познайомитися з людьми з усього світу. Неподалік нашого кампусу знаходиться район Пачевіль, де ресторани і бари збудовані впритул один до одного. Тому кожен зможе насолодитися чи то келихом вина, чи традиційними місцевими коктейльями. Тут кожен знайде те особливе та неповторне для прекрасного проведення часу!

Невеликий словник

Російська Англійська Мальтійська
Доброго дня! Hi! Xanna
Доброго ранку! Good Morning! Bonġu
Добрий вечір! Good evening Il-lejl it-tajjeb
Ласкаво просимо! Welcome! Merħba  
Як справи? How are you? Kif int?
Добре спасибі! Good, thank you Tajjeb, grazzi
А ви? How about you? U inti?
Дякую! Thank you Grazzi  
Не варто подяки! You're welcome Ta' xejn
На добраніч! Good night Il-lejl it-tajjeb
До зустрічі! See you later Narak iktar tard
Поки що! Bye! Ċaw
Я заблукав I am lost Jiena mitluf
Чи можу я вам допомогти? Can I help you? Nista ngħinek?
Чи можете мені допомогти? Can you help me? Tista tgħini?
Де знаходиться туалет/аптека? Where is the toilette/ the pharmacy? Fejn hi il-kamra tal-banju/l-ispiżerija?
Чи кажете ви (російською/англійською)? Do you speak (Ukrainian/ English)? Taf titkellem (bl - Russu / Ingliż)?
Мене звуть … My name is … Jien jisimni

Освітня відпустка на Мальті

Ви збираєтеся повернутися до школи під час канікул? Багато хто не може собі цього уявити, але освітній відпочинок на Мальті - це зовсім новий досвід. Тут ефективне навчання мови зустрічається із чудовим середземноморським островом!