Ücretsiz İngilizce öğrenin- Websiteleri, uygulamalar ve tavsiyeler

İngilizce öğrenmek çok fazla zaman ve paraya mal olabilir ve ilk bakışta sıkıcı görünebilir. Ama öyle olmak zorunda değil! İngilizcenizi geliştirmeniz için size ücretsiz öğrenme fırsatları sunuyoruz. Bunu günlük hayatınıza kolayca dahil edebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Farklı olasılıkları birleştirirseniz, İngilizce dilinde iyi bir başlangıç yapacak veya önceki bilgilerinizi hızlı bir şekilde tazeleyebileceksiniz.

Ücretsiz web siteleri

İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak birçok web sitesi var - ve bunlar tamamen ücretsiz! Dilbilgisi, telaffuz, videolar veya metinler, hepsi orada. Burada size öğrenmek için iyi olan bazı web sitelerini gösteriyoruz:

  • ESOL Kursları: İnteraktif öğrenme fırsatları ile ücretsiz İngilizce dersleri alın.
  • engVid: Farklı öğretmenler size İngilizce dilini videolarla öğretir. Seviyenizi ve bir konu seçip hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz!

Youtube kanalları

  • Easy English: Mitch ve Isi Youtube kanallarına İngilizceye yeni başlayanlar için videolar yüklüyorlar, ayrıca İngiltere sokaklarındaki insanlarla röportajlar yapıyorlar, burada İngiliz kültürü hakkında da bilgi edinebilirsiniz - eğitici ve aynı zamanda eğlenceli!
  • BBC Learning English: Her gün İngilizce dilinin farklı konularında yeni bir video yükleniyor. Dilbilgisi açıklamaları, yeni kelimeler ve hatta bir Steam'de canlı İngilizce dersleri Youtube kanalında bulunabilir.
  • İlgi alanlarınız hakkında içerik üreten ve İngilizce konuşan Youtuber'ları izleyin.

Dil öğrenme uygulamaları

İstediğiniz zaman öğrenin - dil öğrenme uygulamaları İngilizce becerilerinizi her yerden geliştirmenize olanak tanır. İster trende olun, ister öğle tatilinizde ders çalışmak isteyin.

Babbel: Burada sadece İngilizce değil, 13 farklı dil daha öğrenebilirsiniz! Babbel ile 40 ders ücretsizdir - bundan sonra bir abonelik almanız gerekir.

Duolingo: 100 milyondan fazla kullanıcısıyla Duolingo en popüler dil öğrenme uygulamasıdır. Farklı konuları kapsayan farklı dersler ve seviyeler vardır.

Memrise: Anadili İngilizce olan kişilerin ses kayıtlarını dinleyin, günlük durumlardan kelimeler ve ifadeler öğrenin ve konuşmaya başlayın.

Çevrimiçi dil forumları

Bir topluluğun parçası olmak ve evinizin rahatlığında, istediğiniz zaman İngilizce öğrenmek istiyorsanız, çevrimiçi bir dil forumu sizin için doğru seçimdir. İşte bazı örnekler:

Müzik veya podcast dinlemek

Ana dili İngilizce olan kişileri dinlemek, dile aşina olmanıza yardımcı olacaktır. En sevdiğiniz şarkıları dinlerken, şarkı sözlerine çok dikkat edin. Örneğin Spotify'da birçok şarkının sözlerini de bulabilirsiniz.
Akla gelebilecek her konuda podcastler de bulabilrisiniz. Hangi İngilizce podcast'leri önerdiğimizi ayrı bir makalede özetledik. Şimdi okuyun »

İngilizce öğrenmek için oyunlar

Yetişkinler bile oyunlar aracılığıyla bir şeyler öğrenebilir! Bir bilgiye karşı duygusal bir bağ (bu durumda eğlence faktörü) oluşturduysanız, o bilgiyi hatırlamak daha kolaydır. Çevrimiçi oyunlar sunan bir dizi web sitesi vardır, örneğin:

Sprachcaffe İngilizce Testi

Sprachcaffe'nin İngilizce testi ile sadece dil seviyenizi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda hatalarınızdan da ders çıkarabilirsiniz! Size doğru cevabın ne olacağını gösteriyoruz, böylece kendinizi kontrol edebilir ve geliştirebilirsiniz. Daha sonra Spachcaffe ile İngilizce becerilerinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda size önerilerde bulunuyoruz. İngilizce becerilerinizi test edin »

İngilizce film veya dizi izlemek

İngilizce filmleri veya dizileri izlemek için, TV kanallarını almak üzere bir yayın hizmeti veya VPN için ödeme yapmanız gerekecektir - ancak zaten bir tane varsa, ücretsizdir!

İngilizce TV izlemek sadece dinlediğinizi anlamanızı değil, aynı zamanda telaffuzunuzu da geliştirecektir. Ayrıca günlük hayatta kullanılan İngilizce ifadeleri de öğreneceksiniz. Netflix gibi bir yayın hizmetinde bir film veya dizi izlemeyi seçebilirsiniz (neredeyse her zaman dili ve altyazıları değiştirebilirsiniz). Ayrıca TV'de İngiliz, Amerikan veya Avustralya TV kanallarını arayabilir ve programı izleyebilirsiniz. İşte örnek olarak bazı kanallar:

Tatilde dil öğrenin

Ücretsiz İngilizce öğrenmenin bir başka yolu da tatildeyken yaparak öğrenmektir. Elbette tatil bedava değildir - ama yine de oradaysanız, neden şansınızı deneyip mümkün olduğunca çok İngilizce konuşmayasınız? İngiltere ya da ABD gibi İngilizce konuşulan bir ülkede bu elbette daha kolay, çünkü sürekli dille iç içesiniz. Ancak İspanya veya İtalya'ya seyahat etseniz bile çoğu insan İngilizce biliyor. Başlangıçta birkaç hata yapsanız bile mümkün olduğunca dahil olmaya ve konuşmaya çalışın. Bu yüzden sadece konuşun ve aynı zamanda dili konuşmaya aşina olun-


Gördüğünüz gibi, İngilizcenizi geliştirmenin bazı ücretsiz yolları var. Öğrenme rutininize mümkün olduğunca çok çeşitlilik katmalı ve pes etmemelisiniz! Ancak etkili bir öğrenim için profesyonel bir öğretmenden ders almanızı tavsiye ederiz. Size dilbilgisi kurallarının doğru kullanımını gösterecek, öğrenmek için en iyi yöntemleri bilecek ve bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır-

İngilizce dersleri gruplar halinde veya bireysel olarak, örneğin çevrimiçi olarak, yakınınızdaki bir sınıfta veya bir dil gezisinde tatil ile birlikte gerçekleştirilebilir. Tercihinizi bulun ve anadiliniz gibi konuşmayı öğrenin. İyi şanslar!