İngilizce zaman kipleri

İngilizce zaman kiplerini öğrenmek, İngilizce dil bilgisi öğrenmenin temel bir parçasıdır. Bu nedenle İngilizcede geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanları öğrenmelisiniz. Bu, gelecekte kendinizi İngilizce daha iyi ifade etmenize yardımcı olacaktır.

İngilizce dil bilgisini yeni öğrenmeye başlıyorsanız, şimdiki zamanı anlayarak başlamak en iyisidir. Daha sonra diğer İngilizce zamanlara geçebilirsiniz.

Bir bakışta üç ana İngilizce zaman kipi

İngilizce zaman kipleri zaman çizelgesi

İngilizce zaman kiplerini öğrenmek için ipuçları

Aşağıdaki İngilizce zaman kiplerini öğrenmeye yönelik ipuçlarının yardımıyla İngilizce öğrenmede daha hızlı ilerleme kaydedeceksiniz. İngilizce dil bilgisi öğrenirken stratejik bir yaklaşım her zaman faydalıdır. Bu nedenle öncelikle aşağıdaki ipuçlarına bakmalı ve ardından bunlara dayalı bir öğrenme stratejisi oluşturmalısınız.

Görsel yardımcıları kullanın
İngilizce zamanları öğrenirken İngilizce zamanları görselleştirmek size yardımcı olabilir. Yani öğrenirken farklı İngilizce zamanların işlevini anlamanıza yardımcı olacak kendi araçlarınızı yaratın.

Ana dili İngilizce olan konuşmacıları dinleyin
Ana dili İngilizce olan kişileri dikkatle dinleyin ve hangi noktada hangi İngilizce zaman kipi kullandıklarını belirleyin. Örneğin, bazı zaman kipleri ana dili İngilizce olan kişiler tarafından diğerlerinden çok daha sık kullanılır. Daha sonra İngilizcede sık kullanılan zamanlara odaklanabilirsiniz.

Düzenli olarak pratik yapın
Konuşmanızda İngilizce zamanların kullanımını gerçekten pekiştirebildiğinizden emin olmak için düzenli olarak pratik yapmalısınız. Mümkün olduğunca İngilizce konuşmak, dinlemek, okumak ve yazmak en iyisidir. Bu sizi her gün akıcılık hedefinize biraz daha yaklaştıracaktır.


İngilizcenizi Sprachcaffe ile geliştirin