Daha iyi İngilizce yazı yazın

İngilizce yazma stilinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri çok okumaktır. İngilizce okuduğunuzda birçok farklı cümle yapısıyla karşılaşacak, kelime dağarcığınızı genişletecek ve İngilizcede daha iyi bir yazma stili geliştireceksiniz. Yaratıcı yazma gibi özel yazma alıştırmaları da faydalıdır. Bu, İngilizce yazdığınız her metinde daha iyi olmanıza yardımcı olacaktır. İngilizce'de daha iyi yazmayı sağlayacak doğru öğrenme stratejisiyle, yakında harika İngilizce metinler yazabileceksiniz.


Daha iyi İngilizce yazı yazmanıza yardımcı olacak ipuçları

Grameriniz üzerine çalışmak

İyi İngilizce dil bilgisi, İngilizce yazmanızı daha anlaşılır hale getirmenize yardımcı olabilir. İngilizce yazarken farklı İngilizce yapılarıyla da oynayabilirsiniz. İyi gramer becerileri İngilizce yazarken size daha fazla özgürlük verir ve gerçekten söylemek istediklerinizi kağıda daha iyi yazabilirsiniz.

Eş anlamlı sözcükler kullanın

Metinlerinizde aynı İngilizce kelimeleri tekrar tekrar kullanırsanız okuyucularınız için bundan daha sıkıcı bir şey olamaz. Bu, metinlerinize olan ilgiyi azaltır ve okuyucularınızı motive etmez. Bunun yerine metinlerinizde sık kullanılan kelimelerin eş anlamlılarını kullanmalısınız. Bu, İngilizce yazma stilinize çeşitlilik katar ve cümlelerinizi heyecanlı ve öngörülemez hale getirir.

İfadeleri ve deyimleri öğrenin

İngilizcede en yaygın ifadelerin ve deyimlerin bir listesini yapın ve bunları İngilizce yazılarınıza dahil etmeye çalışın. Bu ifadelerin yardımıyla yazılı İngilizce kullanımınız daha çeşitli olacak ve metinleriniz daha heyecan verici olacaktır.

Yazma alıştırmaları yapın

İngilizce yazma stiliniz ancak sık sık İngilizce metinler yazarsanız gelişebilir. İngilizce e-postalar yazın, daha önce okuduğunuz metinlerin özetlerini oluşturun veya İngilizce bir günlük tutun. Ne kadar çok İngilizce yazarsanız, İngilizce yazma konusunda o kadar iyi olursunuz.

Öğrenme stratejiniz: İngilizce okuma becerinizi geliştirmek

İngilizce okuduğunu anlama becerisini geliştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli öğrenme stratejileri vardır. Öğrenme stratejiniz için metnin içeriğini, kullanılan kelimeleri ve metnin gramer yapılarını incelemeniz önemlidir. Bu nedenle aktif okumayı öğrenme stratejisini kullanmanızı öneririz. Bu öğrenme stratejisinde metnin içeriğini yoğun bir şekilde çalışacaksınız. Aşağıda size aktif okuma öğrenme stratejisini uygulamak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler göstereceğiz.

İngilizce metinleri altını çizerek okuyun

İngilizce bir metin okurken her zaman elinizin altında bir renkli kalem bulundurmalısınız. Henüz bilmediğiniz kelimeleri işaretlemek için kullanabilirsiniz. Okuma aşamanızın ardından okuduğunuz sayfalara geri giderek, işaretlediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç gün içinde bu kelimeleri öğrenmenin en iyi yolu, İngilizce kelime dağarcığınızı genişletmek için "aralıklı tekrar" öğrenme yöntemini kullanmaktır. Elbette yine de size sorun çıkaran gramer yapılarını da işaretleyebilir ve grameri daha sonra tekrarlayabilirsiniz.

Medya araçlarıyla okuma

Medya araçlarıyla birlikte okuma, mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini elde etmek için farklı medyaları birleştirmeyle ilgilidir. Örneğin müzik dinlerken İngilizce şarkı sözlerini okuyabilir veya İngilizce film veya dizi izlerken altyazıları etkinleştirebilirsiniz.

Ancak en etkili yol sesli kitaplarla basılı kitapları birleştirmektir. İstediğiniz kitabı okuyup aynı anda sesli kitabı dinlemeniz yeterli. Bu sayede hem okumanızı hızlandırabilir hem de İngilizce kelimelerin telaffuzunu aynı anda duyabilirsiniz.

İngilizce yazı yazmanıza yardımcı olacak araçlar

İngilizce öğrenmek için bu diğer üç yeterliliğe de göz atın