Встигни заощадити: літні знижки! 🏖️🌊

Ексклюзивні знижки на ваші подорожі в останній момент ✈️ Готуйтеся до неперевершених пропозицій!

Зроби резервацію прямо зараз!

Путівник по Канаді

Важливі факти про Канаду
  • Столиця: Оттава
  • Форма правління: Парламентська монархія
  • Населення: 36.503.097
  • Екстрені виклики: 911
  • Код країни для дзвінків: +1
  • Мережева напруга: 120 вольт

Канада - частина північноамериканського континенту. Це друга велика країна у світі, яка займає площу 9,984,670 квадратних кілометрів. Завдяки великій площі країни Канада розташована в 6 часових поясах. Майже 70% території Канади займають незаселені неймовірною красою природні ландшафти. Найвідоміші пам'ятки - Національний парк Банф у Скелястих горах та Ніагарський водоспад на кордоні Канади та США.

На культуру країни вплинули європейські іммігранти із Великобританії, Франції та Ірландії. В останні роки сюди переїжджає дедалі більше людей з Азії, Африки та Карибського басейну. Ці іммігранти зробили свій внесок у культуру Канади. Їжа, мови, забобони, свята та заняття спортом - це основні традиції, які з'явилися в Канаді після кількох хвиль міграції. Ось чому у Ванкувері святкують китайський новий рік, а в Торонто - Карибану.

Крім столиці країни, Оттави, у Канаді є ще кілька великих штатів, таких як Торонто, Ванкувер, Монреаль та Квебек. Також тут Ви знайдете 18 об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми зібрали найважливішу інформацію, яку потрібно знати туристу, перш ніж вирушити до Канади, щоб під час подорожі залишилися тільки приємні спогади.


Загальна інформація про Канаду

Географія

Канада межує з Атлантичним океаном на сході, Тихим океаном на заході та Північним Льодовитим океаном. Південна та північно-західна частини Канади межують із США.

Різниця в часі

У Канаді є 6 часових поясів, тому час у країні - різний і ця різниця може досягати 6 годин, залежно від вашого розташування. Різниця у часі в Оттаві, Торонто та Монреалі складає 6 годин, 8 годин у Калгарі та 9 годин у Ванкувері та Вікторії, якщо ви летить у часовий пояс GMT + 2.

Кліматичні та туристичні сезони

У Канаді багато різних кліматичних зон, оскільки вона займає велику територію. Існують райони з полярними кліматичними умовами, морським кліматом, континентальним кліматом та помірно холодним кліматом, а це означає, що в Канаді температура повітря та кількість дощових днів безпосередньо залежить від регіону проживання.

Через мінливість погоди складно сказати загалом, до якого штату вирушити. У північних частинах Канади взимку температура може зніматися до -40 °. Проте влітку тут буде +30°. Долина Оканаган розташована в Британсько-Колумбійському штаті, а також є одним із найтепліших регіонів Канади.

Клімат у Оттаві (у градусах Цельсія)

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Найвищі температури -4° -2° 12° 20° 26° 27° 27° 22° 15° -1°
Найнижчі температури -14° -13° -8° 13° 15° 14° -3° -10°
Кількість сонячних годин на день 2 1 3 4 5 5 6 6 5 3 4 1
Кількість дощових днів 20 15 16 16 19 18 18 16 17 18 20 19

Клімат у Ванкувері (у градусах Цельсія)

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Найвищі температури 11° 14° 18° 22° 23° 23° 19° 14° 10°
Найнижчі температури 11° 12° 11° 10°
Кількість сонячних годин на день 2 3 4 6 7 7 10 8 6 4 2 1
Температура води 11° 13° 14° 15° 13° 12° 11°
Кількість дощових днів 15 14 14 11 9 7 5 5 8 12 17 17

Підготовка до подорожі до Канади

Вимоги для в'їзду до Канади

Якщо Вам не потрібна VISA для в'їзду в країну, Вам залишається лише заздалегідь подати заяву на онлайн-дозвіл на поїздку eTA (Electronic Travel Authorization). Ми рекомендуємо Вам отримати дозвіл на поїздку не менше ніж за 72 години до Вашого вильоту до Канади. Якщо Ви не заповните цю заяву мінімум за 3-4 дні до вильоту, Канадська влада не зможе гарантувати, що її встигнуть обробити до моменту вашого в'їзду в країну. Вартість заяви на «eTA» складає 7 CAD з особи. Ця заява забезпечить Вам в'їзд на територію Канади на наступні 5 років. Для заповнення заяви Вам знадобиться закордонний паспорт, адреса електронної пошти та кредитна картка (Master Card, Visa, American Express). Форма онлайн-заяви в даний час доступна англійською та французькою мовами.
Якщо Вам потрібна туристична VISA для в'їзду до Канади, подбайте заздалегідь про її отримання. Всю необхідну інформацію щодо документів можна отримати на офіційному сайті посольства Канади у Вашій країні.

Валюта

Валюта в Канаді називається "Канадський долар" (CAD).

Один канадський долар - це 100 центів або 56 пенсів. Є банкноти 5, 10, 20, 50 і 100 доларів, 1, 5, 10, 25 та 50 центів, а також 1 та 2 долари. Раніше була банкнота у 1000 доларів, але її вивели з обігу. Проте, якщо Вам потрапить така банкнота, нею все-таки можна розплатитися. Курс валют варіюється в залежності від світового ринку. Ви можете заздалегідь обміняти валюту вашої країни на канадський долар або поміняти гроші після прибуття в Канаду.

Охорона здоров'я

У Канаді система охорони здоров'я знаходиться на найвищому рівні. Тут Ви знайдете велику кількість медичних закладів та висококваліфікованих лікарів. У країні великий вибір лікарських засобів. Лікарняні збори для іноземців дуже високі. Тому варто заздалегідь переконатись, що ваша медична страховка для подорожей діє в Канаді і що в екстреному випадку вона зможе покрити витрати на лікування. Якщо це не так, рекомендується подати заяву на медичне страхування подорожі, яка зможе покрити ваші витрати у випадку, якщо в Канаді Ви отримаєте будь-яку травму або Вам терміново знадобиться медичне втручання.

Ми радимо Вам заплатити карткою, взяти рахунок із собою та надати його до своєї страхової компанії, як тільки Ви повернетеся додому, щоб страхова могла обробити платіж(и). Це заощадить Вам та персоналу в лікарні багато часу. Тим не менш, ми настійно рекомендуємо заздалегідь уточнити у страховій компанії, чи зможе компанія покрити такий страховий випадок.
Зверніть увагу, що в Канаді є сезон лихоманки (West Nile Fever Season), який розпочинається у червні. Цей вірус нагадує грип і передається через укуси комарів. Зараження цим вірусом - малоприємна та тяжка хвороба, яку потрібно уникати. Тому варто завжди тримати при собі засіб від комарів.

Також перед в'їздом до країни настійно рекомендується зробити вакцинацію від менінгіту, оскільки це одна із стандартних процедур вакцинації в Канаді, яка призначена для профілактики інфекції.
Також Ви можете ознайомитися з інформацією про здоров'я, представлену на веб-сайті уряду Канади.


Суспільство та повсякденне життя в Канаді

Релігія

У Канаді немає спільної державної релігії. Більшість населення - християни, меншість дотримується мусульманської, єврейської, індуїстської та буддійської віри. До 16% населення - атеїсти.

Політика

Канада - це конституційна монархія, що входить до складу Співдружності Націй. На чолі Співдружності націй стоїть королева Єлизавета ІІ. Також Канада є представницькою парламентською демократією і є федеральною державою. Конституція Канади складається з письмових законів та неписаних правил моралі.

Мова в Канаді та спілкування

У Канаді є дві офіційні мови: англійська та французька. Усі громадяни Канади мають право звернутися до державного відомства чи організації англійською або французькою мовою. У провінціях діти відвідують школи рідною мовою. Це означає, що залежно від міста, всі предмети в школі викладаються англійською або французькою мовою.
У Канаді важливу роль відіграє виховання та ввічливість, тут часто можна почути слова «будь ласка» та «дякую». Як привітання у Канаді часто використовують фразу «Привіт, як справи?». Ця фраза - стандартне вітання і зовсім не означає, що ваш співрозмовник справді цікавиться, як у Вас справи. Доречно відповісти, сказавши: «Я гаразд, дякую, а ти?»

Громадський транспорт

Основний східний маршрут пов'язує між собою великі міста: Торонто, Монреаль, Квебек, Оттаву та Онтаріо. Маршрут проходить вздовж річки Святого Лаврентія. Весь Північ переважно не розвинений. Великі міста на заході країни, які розташовані неподалік кордону з Америкою, пов'язані транспортними системами. Уряд Канади хотів зв'язати провінції, які розташовані далеко одна від одної. Для цього збудували три трансконтинентальні залізниці. Понад 75 різних авіакомпаній надають можливість спланувати маршрут до Канади та інших країн світу.


Культура та історія Канади

Історія

Першими жителями Канади були корінні американці. Вони населяли землю в 12000 до н.е. Після них, приблизно 5000 р. е., прийшли інуїти. Вікінги (приблизно 1000 р. до н.е.) були першими європейцями, що живуть на цій землі, також відомій як Ньюфаундленд. У 1534 році француз Жак Картьє вперше заявив про належність до регіонів Канади. Потім ця земля належала французам. Місто Квебек було засноване Самуелем де Шампленом у 16 ​​столітті. Після цього багато французів почали мігрувати до Канади і створювати тут нові поселення. Британські поселенці прибули до Канади 1670 року.

Після кількох мирних століть почалася війна між англійцями та французами, яка тривала 7 років. 1763 року у зв'язку з Паризьким договором Франція передала свої права на володіння землею Великобританії. Після американської війни за незалежність (1775-1783) Канада пережила першу імміграційну хвилю британських лоялістів. У 1812 році почалася війна між Великою Британією та Америкою, яка тривала до 1814 року. Ця війна закінчилася Гентським договором.

У 1867 році Великобританія заявила, що Канада є конфедерацією, що означає, що вона з того часу є незалежною від Великобританії державою. Усі провінції (крім Ньюфаундленду 1912 року) приєдналися до конфедерації до 1912 року. 1931 року Канада добровільно стала членом співдружності.

Після Другої світової війни Канада зазнала великої хвилі імміграції з Європи, Індії, Далекого Сходу, Аравії та Карибського басейну. Ця хвиля викликала фінансове піднесення і принесла Канаді певний рівень статку. Незабаром і північ Канади приєдналася до основної держави. Однак між англомовними частинами Канади та французькою провінцією Квебек все ще були деякі конфлікти, оскільки Квебек вимагав більшої незалежності. Однак під час вирішення цього конфлікту англійці мали перевагу і більше голосів.

Фестивалі

Winterlude: (З січня по лютий) це щорічний фестиваль, який проводиться узимку. Щороку його відвідує понад 600 тисяч туристів. Вхід на фестиваль безкоштовний.
Канадський тиждень музики: (березень) один із найбільших та найвпливовіших музичних фестивалів та конференцій у Канаді проходить у Торонто. Насправді тиждень музики триває десять днів. Понад 1000 виконавців виступають на живо на сцені в центрі Торонто, незалежно від того, де знаходиться сцена (у кафе, барі, ресторані, магазині). Крім музичного фестивалю, також проводяться конференції, в яких обговорюється музична індустрія. Найкращих музикантів нагороджують призами.
Tim Hortons Ottawa Dragon Boat Festival: (червень) це найбільший фестиваль човнів-драконів у Північній Америці. Щорічно у фестивалі бере участь більш ніж 200 команд, 5000 веслярів та 75000 глядачів. Під час фестивалю проводяться концерти та культурні заходи. Вхід на фестиваль безкоштовний.​​​​​​​
Фестиваль феєрверків: (червень) у Монреалі Ви можете насолодитися неймовірним видом на міжнародний фестиваль феєрверків від Parc Jean-Drapeau. Окрім фестивалю тут є багато інших розваг. Тут на Вас чекають музичні, танцювальні та театральні шоу, спортивні заходи та безліч інших розваг. Тут у Вас не буде вільного часу, щоб занудьгувати.​​​​​​​
Пляжний Міжнародний фестиваль джазу:(липень) під час фестивалю Ви знайдете проводиться безліч концертів та розважальних заходів, таких як «Streetfest» або «Sounds of Riverside». На фестивалі також грають сальсу, свінг, афро-кубінську музику, фьюжн, соул та багато іншого. Не варто себе зупиняти та протистояти спокусі танцювати!

Фестиваль «Просто заради сміху»: (липень) Ви відчуваєте, що Вас важко розсмішити? Якщо так, то, приїжджайте до Монреалю та відвідайте найбільший у світі з 1983 року фестиваль сміху! Девіз заходу - «Зробити людей щасливими». На цьому заході Ви зможете послухати найвідоміших комедіантів, а також нових бажаючих.
Міжнародний фестиваль медового мистецтва: (вересень) Найбільший фестиваль вуличного мистецтва в Канаді демонструє у порту Вікторії різного роду мистецтво. Тут можна подивитися на малюнки крейдою (навіть у 3D!), які намалювали безкоштовно відомі художники. Крім того, під час перегляду робіт можна насолодитись живою музикою на відкритому повітрі.
Eastside Culture Crawl: (листопад) щорічно 25000 відвідувачів приїжджають на культурний фестиваль, щоб подивитися на проекти та роботи більш ніж 480 художників та ремісників. Мета цього фестивалю - просувати та підтримувати художників, а також сприяти подальшому культурному розвитку громадськості, запрошуючи кожного взяти участь у різноманітних семінарах. Цей фестиваль абсолютно безкоштовний!


Все, що варто знати про Канаду

Поради та рекомендації

Якщо ви знайомі з правилами опитування в США, ви знаєте, що чайові не входять до платежів, які ви зробите. Чайові становлять приблизно 15 відсотків суми замовлення.

Чашка кави Вам коштуватиме від 1,50 до 2 євро, а пиво можна купити за 3-5 євро. Знаючи це, Ви зможете уникнути непотрібних витрат, адже вартість кави та пива у деяких закладах перевищує зазначені ціни у декілька разів.

Краткий словарь

Англійською французькою
Hi! Salut!
Good Morning! Bonjour!
Good Evening! Bonsoir!
Welcome! Bienvenue!
How are you? Comment vas-tu?
Good, thank you Bien, merci!
How about you? Et toi?
Thank you (so much) Merci (beaucoup)!
You're welcome De rien!
Good night! Bonne nuit!
See you later À plus tard!
Bye! Au revoir!
I am lost Je suis perdu
Can I help you? Puis-vous aider?
Can you help me? Pouvez-vous m'aider?
Where is the toilette/ the pharmacy? Où se trouvent les toilettes? Où se trouve la pharmacie?
Do you speak (English)? Parlez-vous (anglais)?
My name is… Je m’appelle...

To top