Встигни заощадити: літні знижки! 🏖️🌊

Ексклюзивні знижки на ваші подорожі в останній момент ✈️ Готуйтеся до неперевершених пропозицій!

Зроби резервацію прямо зараз!

Путівник по Китаю

Основна інформація
  • Столиця: Пекін
  • Форма правління: Народна Республіка
  • Населення: 1,379 млрд.
  • Номер екстреної служби: 110
  • Швидка допомога: 120
  • Код країни: +86
  • Мережева напруга: 220 Вольт

Китай входить до найбільших і найбільш густонаселених країн світу. Тому його щорічно відвідує понад мільйон туристів із різних країн світу. Цікава культура та історія країни, а також різноманітність ландшафту подарують Вам неймовірні враження. У Китаї можна побачити контраст між селами і великими мегаполісами.

У столиці, Пекіні, проживає понад 17 мільйонів людей. Пекін перекладається як «Північна столиця». У ході воїн та змін династій Пекін не завжди був столицею, через що назва міста часто змінювалася. Протягом усієї своєї історії Пекін називали Ji, Yanjing, Youzhou, Zhongdu, Dadu та Beiping. Дозвольте китайській кухні Вас здивувати. Наприклад, спробуйте колись яйце тисячоліття. Це неперевершена китайська страва!

У нашому путівнику Ви дізнаєтеся про все, що варто знати про Китайську Народну Республіку. Пориньте в дивну, але захоплюючу та живу культуру.


Загальна інформація

Географія

Китай є однією з найгустонаселеніших країн світу з населенням близько 1,3 мільярда людей. Країна займає площу понад 9 мільйонів км² та межує з 14 державами: на півдні з В'єтнамом, Лаосом, М'янмою та Бутаном, на заході з Непалом, Індією, Пакистаном, Афганістаном, Таджикистаном, Киргизстаном та Казахстаном. На півночі проходить кордон із Росією та Монголією, а на сході - з Північною Кореєю.

Різниця в часі

Різниця у часі становить приблизно 5 годин.

Клімат

Через свою площу клімат у Китаї різний. На заході та півночі переважає континентальний клімат з переважно дуже холодними зимами та спекотним літом. Клімат Півдні більш субтропічний. Зими теплі та сухі, але у літню пору випадає багато опадів і на узбережжі проходять урагани. У Тибеті переважає високий гірський клімат.

Найкращий час, щоб вирушити на південь чи південний схід Китаю - це період із червня по жовтень, оскільки в решту часу тут можуть проходити тайфуни, які сприяють зсувам ґрунту.

Клімат у Пекіні

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Максимальна температура 2,5° 12° 21° 27° 30° 31° 30° 26° 20°
Мінімальна температура -10° -7° 14° 17° 21° 20° 15° -8°
Сонячних годин 7 7 8 8 9 9 7 7 8 8 7 6
Дощових днів 1 1 2 3 4 6 9 9 4 3 2 1

Підготовка до подорожі до Китаю

Вимоги до в'їзду

Для в'їзду до Китайської Народної Республіки необхідно отримати туристичну візу, що діє протягом 30 днів. Візу Ви можете отримати в посольстві Китаю за місцем проживання. Крім того, ваш закордонний паспорт має діяти не менше ніж 6 місяців з початку поїздки.

Пересування іноземців країною іноді вимагає особливого дозволу, наприклад, в автономний район Тибету не можна потрапити без спеціального дозволу.

Валюта

Національна валюта в Китаї-це Женьміньбі (RMB), також звана Yuán (元). Юань ділиться на 10 цзяо або 100 фен. За допомогою конвертера валют Ви можете ознайомитись із поточним курсом валют. Гроші можна поміняти в аеропорту-обмінний курс майже скрізь однаковий за винятком готелів, деякі з них стягують комісію.

Охорона здоров'я

Для поїздки до Китаю не потрібно жодних спеціальних щеплень, крім вакцини від жовтої лихоманки. Проте докладнішу інформацію про вакцинацію варто своєчасно уточнити на сайті Міністерства закордонних справ. Якщо Ви хочете відправитися на південь Китаю, рекомендується зробити щеплення від малярії та правця.

Що обов'язково потрібно взяти з собою: засоби від застуди, шлунково-кишкових інфекцій, знеболювальні засоби, мазі, що дезінфікують, патчі, бинти і сонцезахисний крем.


Суспільство та побут у Китаї

Релігія

Китайська Народна Республіка - це світська держава. Таким чином, немає релігійної більшості та атеїстів. У Китаї живуть послідовники буддизму, даосизму, ісламу та християнства. Значна частина населення сповідує китайські народні вірування (Schenism) та даосизм.

Політика

З 1 жовтня 1949 року Китай був народною республікою і, отже, комуністичним і суверенним державою Східної Азії. Нинішнім президентом є Сі Цзіньпін. Національна мова та спілкування

Загальна офіційна мова - мандарин. Крім того, в Гонконгу і Макао розмовляють кантонською, Гонконгу англійською, Внутрішньої Монголії монгольською, Яньбяні корейською, а в Тибеті тибетською.

Громадський транспорт

У багатьох містах є метро. Нині у Пекіні налічується близько 18 ліній метро. Вартість подорожі складає 3-10 юанів. Також для більш комфортного пересування містом можна взяти таксі. Вони дешеві та їх багато. Як правило, вартість подорожі складає близько 1,5-2 євро за перші 3 км, потім близько 0,3 євро за км.
Ще у місті є автобуси. На них, як правило, найдешевше їздити, але тут багато людей.


Культура та історія Китаю

Історія

Перші згадки про Пекін зустрічаються в документі, якому вже понад 3000 років. Довгий час Пекін вважався важливим торговим містом та військовою базою. Саме тому раніше Пекін часто зазнавав нападів сусідніх народів.

Одним із найвідоміших завойовників того часу вважають Чингісхана. Його люди грабували місцеве населення та підпалювали міста. У 1215 році його військо вторглося до Пекіна. Під владою монголів місто відреставрували та зробили новою столицею. У 13 столітті через знаменитий Шовковий шлях до Пекіна приїхали перші європейці, серед яких був Марко Поло.

XIV-XX століття вважається часом світанку Пекіна. У 1912 році після численних окупацій останній імператор династії Цін зрікся престолу, в той же час була заснована Китайська Республіка зі столицею Нанкін. У 1949 році під впливом Мао Цзедуна була створена Комуністична Китайська Народна Республіка, а Пекін знову був оголошений столицею. Після цього зруйнували тисячі храмів, натомість збудували безліч фабрик.

1989 року на площі Тяньаньмень у центрі міста майже мільйон людей взяли участь у демонстрації, метою якої було звернути увагу влади на відсутність реформ та цивільних прав. 4 червня 1989 року загинули тисячі мирних жителів, коли мирну демонстрацію за демократію розігнала армія. З того часу Китай регулярно бере участь у конференціях з прав людини.

Фестивалі

Фестиваль ліхтариків: на фестивалі, який також називають "Святом весни", запалюють безліч ліхтариків. Дивовижне видовище. Важлива частина фестивалю - це загадка, яка прихована у зображеннях на ліхтариках. Її мають вирішити відвідувачі.

Карнавал човнів-драконів: можливо, один із найбільших та найяскравіших фестивалів у Китаї. Під час свята квіти вивішують біля входу до будинку для притягування здоров'я до родини. Багато туристів з усього світу приїжджають до Китаю, щоб подивитися на регату човнів-драконів. А ще на фестивалі можна скуштувати смачні традиційні рисові кульки Zongzi.

Фестиваль голодних привидів: у серпні у Китаї відбувається свято голодних привидів. Вважається, що в цей день відчиняються ворота в підземний світ і духи знаходять спокій. Вони приходять на землю, де люди залишають їм їжу на порозі будинку.

Праздники

Трудно перечислить китайские праздники, поскольку даты каждый год меняются.
Например, фестиваль Луны всегда празднуют в 15-й день 8-го лунного месяца (в 2018 году это был 22-24 сентября). Во время праздника принято есть круглый лунный пирог. Фестиваль берет свое начало в Тайване, но с 2008 года фестиваль проводится в Китае. Даже фестиваль фонариков не проходит каждый раз в определенное время, он всегда проводится в первое полнолуние в новом лунном году.

На 5-й день 5-го лунного месяца (18 июня 2018 года) проходит знаменитый фестиваль лодок-драконов. Есть некоторые праздники, которые всегда выпадают на один и тот же день, к примеру, национальный праздник 1 октября. В этот день в 1949 году на площади Тяньаньмэнь Мао Цзэдун объявил о создании Китайской Народной Республики.
Как и в Германии, день трудящихся в Китае отмечают 1 мая.

В начале апреля проходит фестиваль Циньминь. В этот день поминают умерших. В следующем году фестиваль проходит 4 апреля.

Одним из самых важных праздников принято считать китайский новый год, который празднуют 6 дней, примерно с 16-го по 21-е февраля.

Кухня

Говорят, что в Пекине можно попробовать огромное количество разнообразных блюд китайской кухни. Здесь можно попробовать блюда из разных регионов страны, а также деликатесы практически из всех азиатских стран. Кроме того, здесь есть множество кафешек и ресторанов западной кухни. Большинство ресторанов и закусочных в Китае работают круглосуточно и без выходных.

Определенно стоит попробовать утку по-пекински, которая подается с соусом из черных бобов, а также монгольский горячий горшок, в состав которого входит баранина, креветки, овощи, макароны и очень острый бульон.

В Китае чаще всего пьют чай. Также здесь можно приобрести нормальные безалкогольные напитки, такие как кола, лимонад, минеральная вода и пиво. Водопроводная вода непригодна для питья, в отелях предоставляется кипяченая вода. Китай славится разнообразием блюд и напитков, к примеру, здесь можно попробовать разнообразные экзотические соки.

Корисна інформація

Помилки туристів

Важливо знати, що іноземні або міжнародні права водія складно використовувати в Китаї. Також варто зазначити, що правила дорожнього руху у Китаї дещо відрізняються. У Китаї не можна керувати машиною після прийому алкоголю.

Якщо ви не розмовляєте китайською і плануєте використовувати таксі, обов'язково запишіть потрібну Вам адресу заздалегідь, або просто назвіть відоме місце поряд. Багато таксистів не розмовляють англійською.

Поради

Часто в банкоматах можна зняти обмежену суму, тому ми рекомендуємо Вам взяти не лише кредитну картку, а й готівку.

У Китаї не прийнято давати на чай у ресторанах. Проте чайові можна залишити співробітникам готелів.

Мережева напруга у Китаї становить 220 вольт. Ми рекомендуємо взяти з собою кілька адаптерів.

Невеликий розмовник

Українська Китайська (письмовий) Китайська
Привіт! Hài
Доброго ранку! 早上好 zǎoshang hǎo
Ласкаво просимо!欢迎 huānyíng  
Як у тебе справи? 你好吗 nǐ hǎo ma?
Добре, дякую! 我很好,谢谢 wǒ hěn hǎo,xièxie
А у тебе? 你呢? nǐ ne?
Добре/нормально 我很好/ 还好 wǒ hěn hǎo/ háihǎo
(Велике) дякую 谢谢 xièxie
Будь ласка 不客气 bù kèqi
На добраніч 晚安 wǎnān
До побачення 下次见 xiàcìjiàn
Я загубився 我迷路了 wǒ milu le
Я можу Вам допомогти? 我能帮你忙吗? wǒ néng bāng nǐ máng ma?
Ви не могли б мені допомогти? 你能帮我忙吗? nǐ néng bāng wǒ máng ma?
Де тут туалет/аптека? 请问,厕所/ 药房在哪里? qǐngwèn,cèsuǒ / yàofáng zài nǎlǐ?
Ви говорите (англійською/китайською)? 你会说(英语/阿拉伯语)吗? nǐ huì shuō (yīngyǔ / ālābóyǔ)ma?
Мене звуть... 我的名字是..... wǒ de míngzi shì...