Путівник по Італії

Основні факти
  • Столиця: Рим
  • Форма правління: парламентська республіка
  • Населення: 60501718 чол.
  • Екстрений виклик: 112
  • Поліція: 113
  • Швидка допомога: 118
  • Код країни: +39
  • Мережева напруга: 240 Вольт

Італія завжди мала популярність серед туристів. Чому? Сонячна погода, гарні краєвиди, енергійні люди та чудова їжа зроблять вашу відпустку незабутньою.

Численні історичні будівлі, такі як Колізей та Пізанська вежа, а також твори мистецтв великих художників, наприклад, Мікеланджело та Да Вінчі справлять на вас приємне враження та запам'ятаються на довгі роки! Італія - країна, де живе історія. Тут всюди знаходяться сліди минулих часів та імперій. Південна, північна і центральна Італія, у кожному з цих регіонів є безліч визначних пам'яток. Ви можете вибрати пляжний відпочинок у Калабрії або культурну різноманітність, наприклад, відвідування фортеці Ренесанс у Флоренції, остаточне рішення приймаєте Ви!

У рідній країні піци, макаронів та морозива Вам неодмінно варто познайомитися з усією різноманітністю італійської кухні.

Бажаєте вирушити до Італії? Наш путівник розповість вам основну інформацію про цю країну.


Загальна інформація про Італію

Географія

Італійський півострів практично з усіх боків оточений Середземним морем. На півночі країна межує зі Швейцарією, на північному заході - з Францією, а на північному сході з Австрією, Словенією та Хорватією. На карті Європи можна легко знайти Італію, яка за формою зверху нагадує чобіт. В Італії є кілька середземноморських островів, найвідоміші з яких є Сицилія і Сардинія.

Різниця в часі

Італія знаходиться в Центрально-європейському часовому поясі (CET). Різниця в часі з Україною (залежно від регіону) становить 1 годину, з Казахстаном - 4-5 годин.

Клімат в Італії

Тепле літо в Італії приваблює туристів із різних країн світу.
На півдні Італії майже цілий рік можна насолоджуватися теплим середземноморським кліматом. Осінь не поспішає до Італії, зими тут м'які, а денна температура становить 10-15°С. Влітку в Італії спекотно, і температура повітря часто піднімається до 40°C. Через це влітку часто бувають посухи. У центральній Італії зазвичай сухе спекотне літо та м'яка зима.
У північній Італії клімат холодніший. Взимку тут навіть випадає сніг. Тут із листопада по січень часто бувають тумани. Літо довге та спекотне, з високою вологістю повітря.

В Італії є кілька активних вулканів, серед яких Етна та Стромболі.

Клімат у Флоренції

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Максимальна температура 11° 13° 16° 20° 25° 29° 30° 27° 26° 23° 16° 11°
Мінімальна температура 13° 18° 17° 12°
Сонячних годин 3 5 8 7 10 10 11 10 7 5 3 3
Температура води 13° 12° 13° 14° 16° 20° 22° 23° 21° 19° 15° 14°
Дощових днів 7 7 9 8 7 6 3 3 5 9 11 9

Підготовка до поїздки до Італії

Вимоги до в'їзду

Для того, щоб забронювати мовну поїздку до Італії, Вам може знадобитися віза. Більш детальну інформацію про візи Ви можете отримати у посольстві Італії за місцем проживання. Будь ласка, подбайте заздалегідь про отримання візи, оскільки обробка даних може тривати кілька тижнів.

Валюта

З 2002 року в Італії можна розплачуватись євро.

Італійські євро - це справжній витвір мистецтва. Наприклад, на звороті 1 євро зображено Леонардо да Вінчі, а на монеті в 10 центів можна побачити народження Венери Боттічеллі. На монеті 2 євро красується портрет письменника Данте Аліг'єрі Рафаеля. Данте Аліг'єрі вважається одним із найвідоміших поетів італійської літератури. Його творчість досі проходять в італійських школах та університетах.

Охорона здоров'я

​​У Італії хороша система охорони здоров'я, яка включає в себе широкий спектр медичних послуг та кваліфікованих фахівців.

Тут є обов'язкове медичне страхування, яке покриває медичне обслуговування. Ми рекомендуємо Вам оформити медичне страхування на час поїздки.

Докладніше про страхування Ви можете прочитати на сторінці Міністерства охорони здоров'я.


Суспільство та повсякденне життя

Релігія

Італія - дуже релігійна країна. Більшість мешканців, 85% - католики.

Політика

Італія - це парламентська республіка. На чолі держави стоїть президент. Сержде Маттарелла, який обіймає посаду президента у 2015 році, є дванадцятим президентом Італійської Республіки. Посаду прем'єр-міністра у 2016 році обійняв Паоло Гентілоні Сіллі, член Демократичної партії (Партито-демократ).

Національна мова та спілкування

Крім офіційної мови - італійської, у південному Теролі розмовляють німецькою, а у Валлі д'Аоста - французькою мовою.

Також в Італії багато діалектів. Виділяють північний італійський діалект, венеціанський діалект, діалект Тоскани, центральний італійський (римський діалект) та південні італійські діалекти (наприклад, сицилійський). основна мова, якою викладають у школах, походить від тосканського діалекту. Тому багато хто говорить, що Тоскана - відмінне місце, щоб вивчити італійську мову.

Громадський транспорт

В Італії Ви можете подорожувати автобусами. Найчастіше так буде дешевше, ніж на поїзді. Існують різні автобуси: ви можете подорожувати автобусом містом або з одного міста в інше. Залежно від міста, квитки іноді продаються в автобусі, а іноді в магазинах або на залізничних станціях.

Ще можна подорожувати потягом. Більшість поїздів належить компанії Trenitalia. Поїздом Ви можете дістатися навіть до Сицилії. У будь-яке велике місто можна дістатися поїздом.
Квитки можна придбати на стійці реєстрації, в Інтернеті або в автоматах на вокзалі.
Найшвидший спосіб пересування - це поїзди Eurostar Italia, вони ще називають Frecciarossa.


Культура та історія

Історія

Історія Італії вплинула на всю Європу. Першими жителями Італії були етруски, вони з'явилися тут у 8 - 12 столітті до нашої ери. На південному узбережжі знайдено сліди перших колоній етруської та грецької цивілізації.
Перша Римська Республіка була заснована III столітті до нашої ери. Колись Римська імперія займала територію Іспанії, Британії, частину північної Африки та Близького Сходу. У Стародавньому Римі була хороша дорожня система, що проходила між великими містами, що значно полегшувало процес торгівлі між сьогоднішньою Європою, Туреччиною та Північною Африкою. До речі, саме в цей час з'явився вираз «Всі дороги ведуть до Риму», тому що центром Римської імперії залишався Рим.
Лише у 313 році імператор Костянтин Великий переніс столицю імперії до Константинополя, сьогодні це Стамбул. Близько 500 н.е. готи і лангобарди вторглися у Римську імперію, та країна розкололася на низку держав. До 12 століття Італія була окупована захопленими народами. Також на півночі Італії велися війни між містами.

У період Відродження в 15-16 столітті Італія пережила новий розквіт. Колишнє королівство Неаполь та міста-держави Мілан, Флоренції та Венеція зазнали культурного та економічного піднесення. Навіть сьогодні у всьому світі знають таких італійських художників епохи Відродження, як Донателло, Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело та Тіціан. Багата, флорентійська благородна родина Медічі надавала підтримку художникам тієї доби. Реставрація Базиліка ді Сан-Лоренцо пройшла за допомогою цієї родини. Вони мали вражаючу колекцію творів мистецтва, яка досі є основою галереї Уффіці, знаменитого художнього музею в місті.

Іспанія, Австрія та Франція дуже вплинули на Італію. У 19 столітті, після Віденського конгресу, почався італійський національний рух, який італійською називається Рісорджіменто («воскресіння»). Після італійських воєн країна здобула незалежність у 1861 році і Італія змогла потішитися як незалежна держава. Ключовою фігурою під час італійської війни за незалежність був Джузеппе Гарібальді, італійський бойовик-винищувач. 5 травня 1860 року він вирушив на південь із тисячею своїх «червоних сорочок», щоб завоювати Сицилію та Неаполь для Королівства Італії. Іншими ключовими фігурами був Джузеппе Мадзіні та граф Каміліо Бенсо з Кавуру. Вони склали більшу частину італійської Конституції та виконували представницькі функції. 17 матраця 1861 року в Турині королем Італії став Віторіо Емануеле II. Раніше він правив королівством Сардинія-П'ємонт.
На початку 1920-х років до влади прийшов диктатор Беніто Муссоліні, він контролював профспілки та засоби масової інформації. На той час скасували деякі цивільні права. 1945 року його поранили партизани.

Фестивалі

Scoppio del Carro: (Великдень) Щороку у Флоренції у великодню неділю відбувається особливе видовище: автомобіль із петардами через місто тягнуть два воли, а потім перед собором він починає горіти. Цей ритуал існує з часу хрестоносців, і за цей час він став справжнім магнітом для відвідувачів.

Maggio Musicale Fiorentino: (квітень-травень) Вам подобаються опери та концерти? Тоді обов'язково варто завітати на щорічний оперний фестиваль у Флоренції! З 1933 року тут можна послухати сучасні та забуті опери. Maggio Musicale - перший музичний фестиваль в Італії, який проходить у різних оперних театрах.

Фестиваль Red Onion: (липень-серпень) У Capo Vaticano росте найкраща у світі цибуля, яка становить основу середземноморської кухні та користується великою популярністю у всьому світі. У Тропеа щороку готують традиційні страви, а також організовують різноманітні ігри та музику.​​​​​​​

Фестиваль Stockfish: (серпень) Одним із найважливіших кулінарних фестивалів в Італії є Stockfischfest у Маммолі. На вулицях цього середньовічного села щороку готують безліч страв із тріски. Фестиваль включає традиційні танці, музику і спектаклі.

Свята

У Італії, крім римсько-католицьких свят (Різдво, Великдень тощо. буд.), відзначаються такі свята:

  • 6 січня Бефана наближається до дітей. Вона є еквівалентом Санта-Клауса. Це маленька відьма із італійського фольклору, яка приносить дітям подарунки.
  • 25 квітня відзначається День визволення Італії (Anniversario della Liberazione). Цього дня у 1945 році був заарештований Беніто Муссоліні.
  • 1 травня відзначається День праці (Festa del Lavoro).
  • День Республіки (Festa della Repubblica) відзначають 2 червня. День було встановлено як свято на згадку про референдум Італії 2 червня 1946 року. На референдумі більшість італійців ухвалили рішення про державну форму - республіку.
  • Ферагосто (Успіння Марії) святкують 15 серпня. Цей день в Італії має велике значення, тому що багато італійців планують свою відпустку на цей день, оскільки 15 серпня вважається найспекотнішим днем ​​в Італії і таким чином є «поворотним моментом літа.»

Національна кухня

Не секрет, що італійці пишаються своєю їжею. Кожен прийом їжі в Італії - це не просто їжа.

Майже всюди Італії дуже пізно обідають. Щоб скоротити час очікування між обідом та вечерею, можна посидіти за аперитивом із друзями у барі. Це означає, що можна замовити келих Prosecco або Aperol Spritz та кілька закусок, що подаються безкоштовно. Чим незвичайніше закуски, тим дорожче напій. Пізніше можна повечеряти.

Повна їжа в Італії складається з антипасти, першого курсу (примо), який в основному складається з макарон або супів, другий курс, м'ясо або страва з риби та десерт. Після їди п'ють каву або лимончелло.

Страви варіюються залежно від регіону. Наприклад, тосканська кухня включає crostini (наприклад, смажений хліб з паштетом з печінки) і риболіту, суп з овочами і хлібом, а також традиційну страву fagiolini alla fiorentina (зелена квасоля з оливковою олією). Крім того, Флоренція, столиця Тоскани, відома бістекою алла-фіорентиною, вугільною яловичиною. У Венеції можна спробувати Baccalà (солона тріска).
На півдні Італії оливки є невід'ємною частиною антипасті, без якої не починається жоден прийом їжі в Італії. На півдні популярністю користуються страви з макаронних виробів з бобами, такими як нут і різні види квасолі.
На узбережжі варто скуштувати страви з риби. Тут Ви можете скуштувати велику рибу, таку, як риба-меч (pesce spada) та тунця (тонно), які приготують для Вас на грилі.


Корисна інформація

Примітки для туристів

Як і у всіх великих містах, таких як Флоренція та Рим, варто стежити за своїми речами. У місцях, де багато людей, часто працюють кишенькові злодії.

Якщо ви замовили каву або морозиво, ви отримаєте її після оплати рахунку.

Невеликі поради

У ресторанах заведено залишати чайові. Після того, як ви розплатилися і вам повернули здачу, ви можете залишити чайові. Також можна залишити чайові для свого таксиста, гіда або персоналу в готелі.

Невеликий розмовник

Українська Італійська
Здрастуйте! Ciao!
Доброго дня! Buongiorno!
Добрий вечір! Buonasera
Ласкаво просимо! Benvenuto/Benvenuta
Як справи? Come stai?
Добре, дякую! Bene, grazie
А в тебе? E tu?
(Велике) дякую! (Mille) Grazie
Будь ласка! Prego
Добраніч! Buona notte
До побачення! A più tardi
Пока! Ciao!
Я загубився Mi sono perso/persa
Я можу вам допомогти? Posso aiutarle?
Ви могли б мені допомогти? Puo aiutarmi?
Ви говорите (англійською)? Parla (inglese)?
Мене звуть … Mi chiamo...